ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

devil, teraz trzeba wystąpić do WZJ o nadanie klasy
Sama z siebie się nie nada 😉
ahhhh okej dobra, czyli chyba nie będzie tak łatwo i szybko. Dzięki  :kwiatek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
13 maja 2016 16:19
Aby uzyskać III klasę sportową trzeba przejechać 4 razy P na 58%

Czy jeśli mam 2 przejazdy w jednym konkursie na jednych zawodach to to jest liczone jako jeden czy dwa do tej III klasy sportowej? (zakładając że oba przejadę na powyżej 58%)

Czyli chodzi mi o to, czy robiąc po dwa przejazdy w każdym konkursie, teoretycznie mogę zdobyc trzecią klasę w zawodach dwudniowych?

Nie wiem, czy zrozumiałe jest moje pytanie 😉
taggi, ale w ujeżdżeniu chyba nie można startować dwa razy w tym samym konkursie? Natomiast można startować w dwóch konkursach tej samej klasy( np P1, P3 ) i wtedy każdy z przejazdów liczy się do klasy.
Można startować dwa razy w konkursie, ale drugi przejazd jest liczony jako treningowy.
Cyt. regulamin dyscypliny ujeżdżenia 2016:
" Dzienny limit startów dla konia (w różnych konkursach) w klasach L-C wynosi dwa."
Edit: chyba, że startujesz na dwóch różnych koniach, wtedy na pewno liczą się oba przejazdy 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 maja 2016 14:05
anai na zawodach, na które zgłosiłam się miesiąc temu (zawody odwołane ostatecznie) umieszczono mnie 2 razy na liście startowej w tym samym konkursie - przez portal zawodykonne.pl też można się 2 razy do jednego zapisać (na tym samym koniu). wygląda na to, że zonglerka7 ma racje - a szkoda 😉
taggi, powyżej masz przepisy. Nie jeżdżę ujezdzenia, ale u nas na każdych zawodach uj robi się dwa konkursy w jednej klasie. I nie można startować dwa razy w tym samym. Więc coś tu jest nie tak.
Edit. W regulaminie z 2015 nie ma zapisu o startach w różnych konkursach. Jest tylko limot 2 startow dziennie. Te ktore ja cytowałam są ważne od 2 maja 2016. Więc musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto startował w maju.
Dzieci II to jaka kategoria wiekowa w skokach?🙂
Cornetta, wg przepisów rozgrywania zawodów dzieci i młodzieży 11-14 lat.
Witam wszystkich, bardzo proszę o odpowiedzi ze strony osób zaznajomionych z przepisami bądź udzielających się w wzjtach.

Po wielu latach zamierzam na stale wrócić do Polski. Kiedyś jednorazowo wystartowałam parę lat temu i mam plastikową kartę pzj - na panienskie nazwisko. Chciałabym trochę postartowac w przyszłym sezonie, raczej regionalki, więc rejestracja w PZJ mi nie potrzebna. Będę mieszkać zupełnie gdzie indziej niz przed wyprowadzka z Polski - inny wzj. Czy muszę się wyrejestrowac z poprzedniego i zarejestrować w miejscu zamieszkania, żeby moc startować bez latania za papierami przez całą Polskę? Dwa, jak startowała ostatni raz parę lat temu to przy wymianie papierowych kart wypytywali mnie o wyniki bo nie byli pewni czy nie miałam blednie wpisanej 3 klasy sportowej, w końcu zgodzili się żebym jechała z wielką łaska bo podobno teraz bez tego nie można startować? - Szczerze mówiąc nie mam pojęcia bo to ponad 10 lat temu było jak mi to wpisali... Wielkiej kariery robić jako zawodnik nie będę jakieś P może z widokami na N, a potem się zobaczy...
Acha, odznaki mnie nie dotyczą - miałam rejestrację w pzj zanim weszły, bo jak miały wejść nikt nie wiedział o co chodzi i profilaktycznie zarejestrowałam się w pzj żeby się na nie nie łapać i nie martwic się przed matura jak i gdzie to zdać.

Parę pytań:
1) Czy muszę zmieniać wzj
2) jeśli tak to czy wyrejestrowac się z klubu w dawnym miejscu zamieszkania
3) Do jakiej klasy mogę startować w ujedzeniu zakładając że a) uznają że miałam ta 3 klasę kiedyś wpisana poprawnie b) uznając że nie miałam
4) jak to jest w Polsce z zawodami towarzyskimi? W UK jest ich sporo i na dobrym poziomie, a zawody oficjalne są raczej dla profesjonalnych zawodników. I powiem szczerze że taka forma zabawy jezdzieckiej pasowalaby mi najbardziej :-)
Dzięki i pozdrawiam,
Karolina
karolina_, nie musisz zmienić WZJ. Na regionalnej możesz startować w całej PL (na regionalnych), a chyba już wszędzie licencje załatwia się by net. jedyne co, to Mistrzostwa Regionu obejmują cię tam, gdzie rejestracja.
III uprawnia do C włącznie. Nie mając - musisz przejechać 4 x P na 58%. Dwie strony "temu" jest link do tabeli norm.
L i P bywają w formule towarzyskiej (tylko badania i polisa, paszport konia ze szczepieniami), ale "klubowa" licencja regionalna jest tania i nie warto ograniczać się do towarzyskich.
A co powiecie na temat ostatnio zmienionych przepisów w skokach a mianowicie konkretnie ze zmiany 3 przejazdów dziennie na 2? 🙂
Jak dla mnie troszkę już przesadzają rozumiem w konkursach od P w górę, ale dajmy na to na towarzyskich 60/80 co to są dla konia 2 przejazdy :/
PATRYCJA10822, wiele lat można było startować tylko 2 razy dziennie i nikomu to nie przeszkadzało
Zasada 3 krotnych startów byłą często naginana, bo do 3 startów prawo miały tylko konie 6 letnie i starsze, a przy sporym zamieszaniu, zmianach na listach, wysokiej frekwencji itp. czasem sędziom umykało jak ktoś 5 latka zapisał na 3 start...  Stąd potrzeba zmiany przepisów, a właściwie powrotu do starych zasad.
Rozumiem tę potrzebę, ale jestem niepocieszona. Bo czekałam niecierpliwie, aż koń skończy 6 lat (przepis obowiązywał PO ukończeniu 6 roku życia), bo bardzo by mu się przydało szybkie nabywanie doświadczenia startowego na niskich parkurach, i dokładnie gdy skończył, przepis się zmienił 🙂 To trzeba mieć farta 🙁
Mam jeszcze jedno pytanie 😀 Ostatnio obiło mi się o uszy, że gdy przejdzie się konkurs licencyjny i go zda, zgłosi do WZJ/PZJ i po wpisie do artemora nie można startować w zawodach towarzyskich, ponieważ gdy ktoś zgłosi zostajemy zawieszeni w startach. I stąd moje pytanie ile w tym prawdy? 🙂
A ja już totalnie zgłupiałam, więc wolę zapytać: jak koń ma licencję ogólnopolską, to normalnie może iść zawody regionalne?  😜
PATRYCJA10822, tak, jeśli wystartujesz w zawodach towarzyskich nieautoryzowanych przez PZJ.
zonglerka7, licencja ogólnopolska jest nadrzędna wobec regionalnej, możesz na niej startować zarówno w zr jak i zo.
Dziękuję  :kwiatek:
Mam pytanie: jeśli jestem zarejestrowana w jednym z wojewódzkich zwiazków jedzieckich, a od października bede z koniem w innym województwie, to wykupic licencje na ten rok na to w którym jestem teraz? Czy licencja przechodzi na inne województwa w regionalkach? Czy bede musiała w drugim województwie płacić drugi raz i się rejestrowac?  👀
aronka, możesz zostać w obecnym.
halo ale bede mogła normalnie startowac w zawodach w tym województwie w którym nie jestem zarejestrowana i opłacona?
aronka, tak, jedynie w Mistrzostwach Regionu możesz być nieklasyfikowana, jeśli nie obejmują twojego formalnego WZJ.
halo dzięki!  :kwiatek:
Witam,
ja mam pytanie dotyczące druków "wniosek o wydanie licencji rocznej" dla zawodnika i konia na udział w zawodach.
Szukam, szukam i nie ma ich. Jedynie znalazłam "połączony wniosek o rejestrację i licencję". Ale to chyba jednak nie to..
Na dodatek można od razu wykupić ubezpieczenie wraz z licencją.
Dodam, że jestem zrzeszona i nie składam wniosku po raz pierwszy, natomiast miałam roczną przerwę w startach i ogólnie nie śledziłam zmian w przepisach itd.
Czy ktoś mógłby pomóc? 🙂
nataleek14, wniosek musisz wziąć z klubu.
anai, tyle tylko że zawsze każą mi samej go pobrać, wydrukować i przynieść wypełniony..
Zawsze ściągałam ze strony PZJ,  a teraz go nie widzę... :/
😉 to jeest ten połączony wniosek rejestracyjno/licencyjny. Wypełniasz tylko część "wnioskuję o licencję"
w jakim WZJ-cie jest najtańsza opłata roczna licencyjna dla zawodnika niezrzeszonego ? w lubuskim 165 zł 🙂
blucha, w pom 300zł, kuj-pom 250zł, opolski 360zł, warm-mazu 150 zł, dolnosląski 150 zł (nie jestem pewna, czy to są opłaty uaktualnione na ten rok, bo coś mało 😉)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się