SIODŁA

koniara19,  nie wiem skad jestes , ale np w Bricomanie do ktorego jezdze, wiec byc moze to dziala w kazdym , przed kasami jest miejsce z kartonami pustymi dla klientow. Mozna czasem wybierac jak w lumpeksie :p
Czy możecie mi powiedzieć czy taka wada naprawdę nie przeszkadza w użytkowaniu? Zdjęcia z ogłoszenia.
Czy ktoś miał może do czynienia z siodłami Pariani?
xymena ja ostatnio jeżdżę w Pariani Five Star. Bardzo wygodne, mięciutkie siedzisko, fajny wygląd i ciekawe rozwiązanie pomagające w identyfikacji siodła w razie kradzieży.
czy istnieje ktoś, kto skupuje siodła używane  🤔
google wypluły mi jakąś jedną firmę, ale nie odpisują na maile.
Może ktoś coś słyszał?  :kwiatek:
ae, juz chyba łatwiej o komis - Kashtan na przykład ma taka możliwość 😉
Przy okazji mam pytanie - szukam powoli siodla na naszego Krejzolka. Jedyne co na niej jako tako leży, to Wintec pro jump jej matki, z białym lekiem. A wiec szukam czegoś w rozmiarze 15", max 16", z szerokim kanalem i przednim lekiem z rozstawem jak na taboret (lub wymiennymi lekami), najchętniej skokowe lub wszechstronne, no i jeszcze super jakby bylo brązowe 😜 Moje ulubione Nortony Rexine i FP Pro Light nie występują w malych rozmiarach w kolorze brązowym, zreszta FP z zoltym lekiem i tak jest za waskie...Moze polecicie cos w podobnym przedziale cenowym albo i wyższym, żebym polowala na używki? Myślałam tez nad DM Vicky na zamówienie ale nie jestem pewna czy najszerszy lek z DM nie będzie za wąski - jak wypadają leki DM w porównaniu do Wintecow?
Mam pytanie czy ktoś z was zetknął się z siodłem skokowym Dominus? (nie chodzi o DM)
Próbowałam szukać po necie ale nic nie znalazłam, siodło kupiłam na rv i chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć 🙂
Na tylnym łęku ma takie jakby logo jak siodła stubbena z napisem "Dominus" a litera "i" jest taką jakby zapaloną świeczką z płomykiem 😉
na zdj "blaszka" spod skrzydełka 😉
Planuję zakup siodła, chciałabym coś w miarę wszechstronnego, niedrogiego (do ok 3,5 tyś nowe). Rozważam DM grand prix lub wintec 2000. Koń ma tendencję do okresowych wahań wagi więc skłaniam się ku winteckowi(wymienne łęki), mógłby ktoś mi coś doradzić?
Może macie któreś z tych siodeł i mogłbyście podzielić się opinią na ich temat?  🙂
Plamkakochanie mam Winteca Pro Jump, bardzo wygodne siodło, fajne zarówno do jazdy ujeżdżeniowej jak i skokowej dzięki klockom na rzepy. Delikatnie trzyma (nie śliska się tyłek 😉) przez obecny na siedzisku "zamszyk". Nie rozstawałabym się z nim gdyby nie to, że nie pasuje na mojego konia 🙁
julka177
nie pomagają nawet wymienne łęki?  :o
mi zależy właśnie żeby dało radę w miarę je dopasowywać
Mój koń jest nietypowy - duży i szeroki kłąb, proste plecy. Pro Jump nie ma szans pasować 😵
Tutaj chyba jest odpowiednie miejsce żeby zadać takie pytanie.
Na siodłach się niestety nie do końca znam a jedno dostałam (nie mam nawet pojęcia ile czasu leżało nie ruszane) ponieważ na mojej kosiareczce wet kazał zacząć jeździć regularnie. Nie jestem pewna czy z tego siodła da się coś więcej wykrzesać, widać że jest stare ale nie aż tak zniszczone dlatego zastanawiam się czy warto zabrać je do rymarza żeby coś z nim zrobił i nie będzie to stratą czasu. Może lepiej to sprzedać jakoś tanio jako ozdoba a kupić inne?
Dla pewności że nie za wielkie zdjęcia w linkach:



Yurikino Siodło jest w dobrym stanie, radzę nasmarować je dobrze olejem. Tylko bym bardziej sprawdziła czy będzie pasować na konia. Masz wątek taki o dopasowaniu siodła i sobie poczytaj.  😉

edit. link http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,95.10800.html
Też sądzę że skóra jest raczej ok tylko mi się wydaję (albo mam paranoje) że poduszki podbicia czy jak się to nazywa są strasznie malutkie, na kobyłce siodło było mierzone i  jak przód pasuje ładnie to tył niestety lekko odstaje co podobno można zniwelować odpowiednią podkładką. No i czy da się jakoś dorobić brakujący przedni klocek bez wizyty u rymarza czy jest to konieczne?
Jak wychodzą rozmiarowo siodła Fair Play Pro Light? Mam krótkie nogi, w 17,5 czułam się jak w 16, chce kupić 18, ale boję się, że tybinka będzie za długa. Mam 165 cm.
Może mi ktoś coś powiedzieć o komforcie jazdy w stubbenie edelweiss de luxe? Chodzi mi głowie o "stopień" miękkości siedziska 🙂
Czy mógłby mi ktoś doradzić, które z siodeł byłoby najlepsze dla dzieciaków:
1) http://www.decathlon.pl/gapa-initiation-id_8197074.html
2) https://www.gnl.pl/dla-konia/saddles-and-accessories/sioda-a/versatile-saddles/siodlo-dzieciece-czaprak-waldhausen.html
3) https://www.gnl.pl/dla-konia/saddles-and-accessories/sioda-a/versatile-saddles/siodlo-dzieciece-waldhausen-kids.html
Poszukuję jakiegoś siodła w typu gapki, która byłaby dobra dla maluszków no i super jakby można było w niej w wygodzie sobie coś małego poskakać. Czy istnieje takie idealne połączenie moich wymagań w jednym siodle?  👀 Może ktoś ma choć jedno z wyżej wymienionych i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami ?  :kwiatek:
Ale jak ten maluszek ma skakać w siodle westowym?!  🤔 😵

Jeśli ma od początku dobrze siedzieć i nie uczyć się złych nawyków przez fatalne siodło to może lepiej http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/185439
W Dam-Magu można też chyba zamówić 15''
Hej, poszukuję siodła ujeżdżeniowego bądź ewentualnie o profilu ujeżdżeniowym, z bardzo wąskim twistem, wąskim siedziskiem, takim żeby zmieściły się masywne umięśnione od wewnętrznej strony uda oraz wąziutkie biodra  😉 W większości siodeł "buły" po wewnętrznej stronie ud uniemożliwiają mi prawidłowy dosiad i styczność dolnej części uda i kolana z poduszkami siodła. Testowałam niedawno DM Dominus, starszy model, dwa Kieffery, Stubbena i KenTaura, ale nie pamiętam nazw modeli, wszystkie były tragiczne. Zdaję sobie sprawę z tego że to bardzo nietypowy problem, konsultowałam sprawę z trenerką, ona nie widzi innej przyczyny moich problemów z dosiadem. Gdyby któraś z Was spotkała się kiedyś z takim modelem i mogła pomóc to byłabym szalenie wdzięczna  😉
mila   głęboka rekreacja
01 lipca 2016 18:37
Mirinda- jestem w udach przeraźliwie gruba i świetnie mi się siedziało w ujezdzeniowej cobrze i w lucky dressage.
BaŚ - przecież gapy to nie siodła westowe - zupełnie inna budowa siodła i inaczej sie siedzi 🙂

tajfunowaa - tez mielismy problem z siodlami przy kucach na początku. Bo chodzą nie tylko ujeżdzeniowo ale też troche podskoków. Mały Prestige był super na jednego kucyka ale juz na mniejszą kucke nie pasował kompletnie... Zaczęliśmy się zastanawiać nad czymś co nie będzie kosztować jak nowy Daw-Mag (do rekreacji trochę żal nowego siodła za tyle kasy w dodatku na mała kucke takie zywkle siodła małe również bardzo średnio pasują - mierzyliśmy) a będzie wygodne dla dziekaków ale i młodzieży (przekładanie siodeł i w ogóle posiadanie dwóch siodeł na jednego kuca gdy jeżdżą mniejsze i większe dzieci kłopotliwe). Więc szukaliśmy i kupiliśmy gapę Winteca. Szybko zakupilismy dla drugiego kuca kolejny egzemplarz 😉 Mamy już dwa lata, nie psuja sie póki co i wystarczy kupowac popręgi ujeżdzeniowe i wszystko leży idealnie 🙂 Można tez troche panele na rzep poprzekladać, żeby bardziej pasowały.

Dzieciaki w tych gapach jeżdżą normalnie w jakby bardziej skokowych strzemionach. Jeżdżą w prawidłowym pólsiadzie bez problemu i w pełnym siadzie. I uwaga: nawet ja w tym siodełku swój tyłek woziłam (170cm wzrostu, +/-60kg wagi). Skoki jak najbardziej się uskuteczniają aczkolwiek taka gapa nie ma poduszek więc nie trzyma dzieciaków - same muszą pracować nad równowagą i wiadomo nie są to siodła na zawody skokowe i jakieś tam super większe skoki. Ale wszystkim jeździ się w nich dobrze chyba, że ktos jeżdzacy wsiada pierwszy raz to na początku troche dziwnie, że mało co "trzyma" 😉

Link do naszego modelu Winteca:
http://www.x-horse.com.pl/wintec-gapa-na-kucyka,3,181,181
BaŚ nie miałam na myśl super małych 5 latków i wielkich skoków, po prostu drążki i max 20-30cm przeszkódki 🙂
BlueHorse oki, dzięki za kolejną propozycję- przemyślę 🙂 chociaż my mieliśmy siodełko małe ale nie spełniało naszych oczekiwań i troszkę za duże było na naszego kucyka a teraz szukamy czegoś w stylu gapki 🙂
tajfunowaa, gapki nadają sie głównie do oprowadzanek, jesli chcesz cos fajnie usadzającego to moze FP ProLight 15"? Albo ten Wintec o wyglądzie gapy, brzezinka miała takiego dla swojej córki i mowila ze poprawnie usadza. Ja mam tez Winteca ProJump 15" ale to juz raczej na większe dzieciaczki (~140 cm)
ProLight 15 tez na naszym kucu latało i podogonie by musiało być a z tym faktem tez mieliśmy z kucem kłopot.
A że parcia na duże skoki nie ma na razie chodzą w gapach i skaczą do miniLL bez problemu 🙂
Mieliśmy gapę jakiejś innej firmy i była w wygodzie beznadziejna więc nie wiem jak inne firmy ale ta Wintecowa zdaje się być do jazdy przyjemniejsza niż inne.

Ostatnio na odznakach w Sopocie dziewczynka od Crazy nawet jechała odznakę na kucyku malutkim w takiej gapie 😉 Skoki i ujeżdzenie 😉

edit: literówka
Orzeszkowa testowaliśmy FP ProLight 15" i dzieci się dobrze w nim nie czuły, mieliśmy też chwilowo jakieś inne ale wszystkie nawet z podogoniem "latały" na kucach (delikatnie to delikatnie, ale zrezygnowaliśmy z typowych siodeł... 🙁
BlueHorse no właśnie słyszałam, że dużo osób jest zadowolonych z gapek, a również widziałam jakąś dziewczynkę na maluśkich zawodach skokowych że miała jakąś gapkę wyglądającą jak te z decathlonu ale niestety nie miałam czasu zapytać co to za siodełko
tajfunowaa, no u nas na tych o grzbiecie w kształcie taboretu FP tez lata, wintec z białym lekiem nie lata ale siedmiolatkom nogi z niego ledwo wystają. 😉
U nas kazse siodło na kucach jest zakladane z podogoniem wiec tu akurat nie widzę problemu, za to nie przemawia do mnie konkretniejsza jazda i skoki w siodle które nijak niw rozkłada ciężaru.
Witam, 
a ja mam pytanie czy ktoś tu słyszał coś o siodłach marki  Barnes Saddlery  ??  🤔
BlueHorse czy mogłabyś podać orientacyjny rozmiar tej gapy winteca i napisać o niej coś więcej?
Czy ona nadaje się tylko dla maluszków czy dla np 10 latka też (140cm wzrostu)?
Szukałam na różnych stronach i jedyne co znajduje to zdjęcia w ujęciu bocznym  🙁
czy ja dobrze widzę, że ta gapa ma panele? czyli jest bardziej zbliżona budową do siodła niż do płachty skóry z przytwierdzonymi strzemionami (bo z tym mi się typowa gapa kojarzy)?
Szukam czegoś dla mojego syna w sensownej cenie. Mam siodło winteca 16 cali ale jest jeszcze na niego za duże. Nogi mu ledwie wystają za tybinkę i siedzi w pozycji szpagatu, więc woli jeździć na oklep na pasie. Nie bardzo chcę inwestować w mniejsze siodło, bo to kolejne dopasowywanie do konia, a z tym nie jest łatwo,a poza tym syn rośnie jak szalony i podejrzewam,ze do wiosny podrośnie z 10 cm. Potrzebujemy czegoś na ten rok do rekreacyjnego tuptania dla konia 150 cm w kłębie o płaskim grzbiecie.
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Trzeba czytać dokładnie co pisze 🙂
Sama jeździłam w tej gapie a mam 170cm wzrostu i 60kg wagi ALE to nie znaczy, że jest to siodło dla mnie 😉\
10-latki tez u mnie w nim jeżdżą jednak no jest to siodło małe myślę, że do 10 r. ż. max.
Ma panele przyklejane na rzep (tez pisałam).
Jak nie zapomnę to dziś pomierzę coś tam ale siodełko jest małe 🙂
U nas chodzi na kucyki max. do 121cm wzrostu. Raczej jakoś nie widzę tego siodełka na większych koniach ale próbuj.
Może jednak fajnie by było kupić a potem sprzedać na większy rozmiar Rimini ProLight 15? Na większego konia 150 powinno pasować 🙂

Fotka WIntecowej gapki 🙂
Czy ktoś posiada siodło Wintec Isabell lub Pro Dressage w rozmiarze 16,5 i mógłby mi podać wymiary tego siodła? Chodzi mi głównie o długość paneli

Jesli odpowiedź gdzies juz padła to bardzo proszę mnie przekierować bo niestety nie znalazłam 🙁 Tematy o siodach sa baaaardzo oszern a re-volcie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się