Hubal - nowe spojrzenie. Paweł Deląg, Marcin Troński.

Inicjatywa świetna!Pracuję w szkole im.Hubala, jak mogę pomóc?zorganizować  zbiórkę, nagłośnić inicjatywę?Myślę, że dyrekcja byłaby za.

Andzia 28 kwietnia pod szańcem w Anielinie spotykają się szkoły noszące imię Hubala. 30 zaś zawsze są uroczystości upamiętniające śmierć mjra Hubala
Relacja ze strony FB Fundacja Ułani Króla Jana:

"Piękny piątkowy wieczór , Warszawa, Saska Kępa. Dobry czas i miejsce na wyjątkowe spotkanie. Ryszard Filipski, aktor, odtwórca głównej roli w słynnym filmie „Hubal” z 1973 roku i Jacek Komuda autor książki o tym samym tytule, z 2016 roku, która to książka przybyła do nas wprost z wydawnictwa Fabryka Słów. My, miłośnicy Polskiej Jazdy i Kawalerii, czekamy na ich pierwsze w życiu spotkanie, emocje są…. Po chwili są uściski, czytanie fragmentów książki i wspólna kolacja, rozmowy i toasty.

Organizator, Fundacja Ułani Króla Jana, składa podziękowania:
-Panu Ryszardowi Filipskiemu za przybycie i odczytanie fragmentu książki
-wydawnictwu Fabryka Słów za wielkie wsparcie
-Kamilowi, Wojtkowi, Mariuszowi i „Doktorowi” za pomoc w organizacji wydarzenia
-wszystkim za przybycie

To nie koniec niespodzianek, będą jeszcze aktorzy czytający fragmenty „Hubala”…"

















A tu słowa autora książki "Hubal" po zakończeniu pisania: (tekst oryginalny, Facebook) Jacek Komuda

HUBAL SKOŃCZONY!
Dziś o godzinie 13.59 skończyłem pisać Hubala - powieść o majorze Henryku Dobrzańskim, który po kampanii wrześniowej w 1939 roku nie złożył broni. To dzięki niemu II Rzeczpospolita trwała trochę dłużej - do 30 kwietnia 1940 roku, do śmierci dowódcy Oddziału Wydzielonego pod Anielinem.
Jest to najdłuższa i najtrudniejsza powieść w mojej pisarskiej karierze; dziś rano pochowałem Majora, byłem przy tym, kiedy Niemcy wynieśli jego ciało do gospodarstwa Laskowskich w Anielinie. Gdy ograbili go z osobistych rzeczy, szedłem w jego ostatniej drodze do Poświętnego, gdzie zwłoki zostały załadowane na ciężarówkę i zawiezione... dokąd - to wyjaśnia powieść.
Przeszedłem w wyobraźni, ale nie tylko, bo także na mapach, trochę konno, trochę samochodem cały jego szlak bojowy. Od Białegostoku i Wołkowyska, poprzez rozwiązanie 110 pułku w Janowie pod Kolnem, szarżę pod Wólką, Cisownik, Huciska i miejsca innych bitew. Powieść w całości oparta jest na faktach, pamiętnikach i najnowszych opracowaniach . Występujące w niej postacie i większość wydarzeń jest prawdziwych.
I tyle... Myśli plączą mi się w głowie i łamią jak zapałki lub słoma. Nie mogę spamiętać najprostszych nazw miejscowości, nazwisk ludzi oraz proste wypadki z mego życia.
Idę się napić. Dziękuję.

Wszystko ekstra tylko ten pies na okładce. Koń jak najbardziej ale pies. Co on ma wspólnego z Hubalem?
Przeczytałem dwa rozdziały i bardzo polecam najnowszą pozycję o Hubalu.
Przecież to wilk. Skojarzenia nasuwają się same 🙂 Wilk mi się podoba, nie jest taki oczywisty, koń byłby trywialny 🙂
Przecież to wilk. Skojarzenia nasuwają się same 🙂 Wilk mi się podoba, nie jest taki oczywisty, koń byłby trywialny 🙂

Zaraz mi napiszesz, że Hubal jest żołnierzem wyklętym. Kalenkiewicza już zrobili wyklętym. Nawet autorowi się nie podobał się pies ale wydawca się uparł.
Za Synonimy .pl Synonimy do słowa trywialny  1.  ordynarny ,  wulgarny ,  grubiański ,  prostacki ,  gminny ,  bezceremonialny ,  impertynencki ,  prymitywny ,  gruboskórny ,  niewybredny ,  nieprzyzwoity ,  niestosowny ,  niedelikatny ,  niekulturalny ,  nieelegancki ,  niesalonowy ,  nieparlamentarny ,  przaśny ,  siermiężny ,  gruby ,  pikantny ,  pieprzny ,  słony ,  soczysty ,  świński , posp. świniowaty , † nieprzystojny2.  strywializowany ,  banalny ,  zbanalizowany ,  pospolity ,  tuzinkowy ,  prozaiczny ,  schematyczny ,  niewymyślny ,  niewyszukany ,  spłycony ,  komiksowy , posp. duperelny ,  niskiego lotu.pl : "  Gdzie Ty widzisz wyklęty? 😀 Wilk jest spoko. Nadinterpretujesz albo szukasz zaczepki.
Za Synonimy .pl Synonimy do słowa trywialny  1.  ordynarny ,  wulgarny ,  grubiański ,  prostacki ,  gminny ,  bezceremonialny ,  impertynencki ,  prymitywny ,  gruboskórny ,  niewybredny ,  nieprzyzwoity ,  niestosowny ,  niedelikatny ,  niekulturalny ,  nieelegancki ,  niesalonowy ,  nieparlamentarny ,  przaśny ,  siermiężny ,  gruby ,  pikantny ,  pieprzny ,  słony ,  soczysty ,  świński , posp. świniowaty , † nieprzystojny2.  strywializowany ,  banalny ,  zbanalizowany ,  pospolity ,  tuzinkowy ,  prozaiczny ,  schematyczny ,  niewymyślny ,  niewyszukany ,  spłycony ,  komiksowy , posp. duperelny ,  niskiego lotu.pl : "  Gdzie Ty widzisz wyklęty? 😀 Wilk jest spoko. Nadinterpretujesz albo szukasz zaczepki.


Przeczytałaś książkę? To byś wiedziała, że bohaterem jest Hubal / co jest oczywiste/ oraz koń Bohatyr !!! Żaden pies
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2016 16:39
Andrzej ja po zobaczeniu tego psa/wilka od razu miałam skojarzenie z żołnierzami wyklętymi, może z jakichś powodów taki był zamysł wydawcy? W każdym razie stworzenie na okładce nie przypomina psa.
:Andrzej 1958 ja o chlebie Ty o wodzie... po co się tak zaperzasz? Okładka  jest ogólnie kiepska, oklepany cytat, groźne błyski w oczach bohatera i wilka, takie toto kiczowate całe.  A ty się czepiłeś nie wiem czego. Piszę jak człowiek, że widzę wilka , nie psa. I, że  ewentualnie ten wilk się wpisuje w całość, bo daleko idącymi skojarzeniami, oddziały przemykały się jak wilk w puszczy., albo kąsały jak wilki, albo, nie wiem... napadały jak wataha. Luźne skojarzenia plastyczno-przyrodnicze. A Ty jakieś polityczne sugestie  przyklejasz, po co? Film to film, okładka to okładka i to jest meritum dyskusji, nie ma co wywlekać czy parzy nas strona lewa czy prawa.
Relacja stacji Polsat Sport z oficjalnej premiery książki "Hubal" autorstwa Jacka Komudy.
Oprócz promocji wydawnictwa omawiano też kwestię samej etiudy filmowej, nad którą prace wciąż trwają.

https://www.facebook.com/AgencjaReklamowaBogaczewicz/videos/1341541305859836/
Zapraszamy na FB. Wpadajcie, polubcie i przekazujcie dalej.

https://www.facebook.com/Etiuda-filmowa-Hubal-1575330746098670/
W koncu doczekalam sie swojej wlasnej ksiazki Hubal.  😍 Zaczynam czytac.
No i z wytesknieniem czekam na film.
Byle to nie był gniot jak wszystkie nasze ostatnie produkcje historyczno propagandowe
Jak oceniacie książkę? Mnie się bardzo podoba, lektura wciągająca, a nawet pouczająca. Fajne.
Bardzo podoba 🙂 czytałam 2 razy 🙂
Czyta się świetnie. Ma Jacek to coś, co pozwala przenieść się w czasie. Trochę za dużo fikcji literackiej ale to może spowoduje, że czytelnicy sięgną po inne pozycje o Hubalu. Odradzam pseudo historyka Ł.Ksytę. Polecam zaś J.Lombarskiego/same fakty/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się