kącik skoków

Był ktoś w zeszłym roku na Sedina Horse Show ? Jak tam organizacyjnie i przede wszystkim "podłożowo" ?

malinowaa, w tym terminie są chyba zawody w kilku miejscach.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 maja 2016 20:22
Był ktoś w zeszłym roku na Sedina Horse Show ? Jak tam organizacyjnie i przede wszystkim "podłożowo" ?

malinowaa, w tym terminie są chyba zawody w kilku miejscach.



Bardziej obstawiam fakt, że w ten weekend w Drzonkowie 260 koni, a w Michałowicach 230 😉 Jedne za drogie, drugie za daleko, stąd liczyłam na Jaszkowo. No i masz babo....
Klami, ja mogę się wypowiedzieć o Sedinie, co prawda jako widz ale zawsze to jakaś informacja. O ile inicjatywa jest genialna dla Szczecina to lokalizacja... no niestety jest to stadion pośrodku osiedla mieszkalnego z trawą miernej jakości (na niektórych zdjęciach na facebooku dobrze widać jak się robiły takie wyrwy od kopyt przy przeszkodach i nie tylko), jak na tak rozreklamowaną imprezę to miejsce koszmarnie ciasnawe, stajnie namiotowe tuż przy wejściu dla kibiców, koniowozy to nie wiem gdzie parkowały...  Osobiście byłam zawiedziona i nie zabrałabym tam konia ale nie wiem, może zawodnicy mają inne odczucia bo oni chodzili po parkurze a ja tylko obserwowałam  😉
[quote author=malinowaa link=topic=18.msg2535223#msg2535223 date=1461702946]
Ja wiem, że jeszcze wcześnie, ale może ma ktoś już w planach ZO w Jaszkowie 13-15.05?  😁






Żebym za daleko nie pojechała przypadkiem...
No i odwołane  🙄
[/quote]

gdzie jest taka informacja?  👀 szukam i nie widzę nigdzie

[quote author=Klami link=topic=18.msg2539083#msg2539083 date=1462474922]
Był ktoś w zeszłym roku na Sedina Horse Show ? Jak tam organizacyjnie i przede wszystkim "podłożowo" ?

malinowaa, w tym terminie są chyba zawody w kilku miejscach.



Bardziej obstawiam fakt, że w ten weekend w Drzonkowie 260 koni, a w Michałowicach 230 😉 Jedne za drogie, drugie za daleko, stąd liczyłam na Jaszkowo. No i masz babo....
[/quote]

ale Drzonków i Michałowice są w ten weekend. Jaszkowo teraz miało być ZT i ZR, a nie ZO.

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 maja 2016 22:03
baffinka dostałam informację na maila 😉 A widzę, że dużo nazwisk przyjeżdżających często do Jaszkowa zabrało swoje konie do Michałowic i Drzonkowa, to jak bierze się pełen zestaw na takie zawody to gdzie za 5 dni kolejne ZO? 😉
leleiria, kompletnie się z tym nie zgodzę. Stajnie na Sedina Horse Show cały czas miały super ochronę i nikt bez opaski nie kręcił się po ich terenie. Ponadto nie były to typowe namiotówki, tylko bardzo porządne i duże stajnie Cartrans - wszyscy zawodnicy byli bardzo zadowoleni pomimo marnej pogody (na to organizator wpływu nie miał). Parkur był wałowany, podłoże jak na 3 dni ulewy prawie non stop - wytrzymało dobrze. Mało miejsca? Na większości ZR w ośrodkach jeździeckich rozprężalnie są 2 x mniejsze, parkury też 🤔
Parkingu dla koniowozów nie widziałaś, bo był w strefie ochrony, bez prawa wejścia dla publiczności. Koniowozy podłączone do prądu. Na miejscu myjka, siano, słoma, trociny... Parking dla przyczep i zawodników "jednodniowych" zlokalizowany był koło myjni - stało tam z 50 trailerów i można było jeszcze tirem na środku manewrować. Na miejscu również ochrona.

Klami jeśli to mało, to proponuję zobaczyć kto startował: Lewiccy zabrali sporo koni, podobnie Bobiki, Kuba Podgórny, Vinckierowie, Natalia Czernik, Fragsteinowie... Parkury stawiał i stawia w tym roku Arek Weckwert...
Galeria z 2015 roku
Moim zdaniem to jedne z najlepiej zorganizowanych i "dopieszczonych" pod każdym względem ZR (nie wspominając o wysokich jak na ZR nagrodach).
Jeszcze spot z zeszłego roku
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 maja 2016 14:35
Szału nie było na tych zawodach, ale chociaż mam fajne zdjęcia 😁





Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2016 19:18
Polska ekipa wygrała Puchar Narodów w Linz!!!  😅 😅 😅 😅 😅 😅
deborah   koń by się uśmiał...
06 maja 2016 19:43
Czytałam i puchnę z dumy !
Naprawdę ? Wow !!!
Malinowaa ale się dowiedziałam właśnie, że ZR w tym terminie zostały  🙂 dobre i to
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2016 21:46
Naprawdę ? Wow !!!

Tak, naprawdę 🙂 Najpierw dzieciaki dały czadu w GP dzieci, a teraz seniorzy pokazali klasę. Osobiście jestem zachwycona 😉
leleiria, dzięki za opinię.

_Gaga, ooo. Dzięki wielkie za tyle konkretów, brzmi zachęcająco. Muszę mocno przemyśleć czy się nie zorganizować i tam wybrać pomimo odległości. 
eterowa, a czemu mówisz że zawody bez szału?

U nas za to rewelacja, po przerwie mózg mi wrócił na właściwie miejsce i przez 2 dni nie przeszkadzając Siwsonowi udało się drąga nie dotknąć 😀 Oczywiście w sobotę musiałam coś wymyślić, więc o to w N na 22m zrobiliśmy 4 fule a potem w szeregu na 11m jedną 😀 Ale już potem ogarnęłam życie i było ok.
Tu nasz filmik z N1 i P1:


desire   Druhu nieoceniony...
10 maja 2016 19:36
eterowa, to Romico? Jeśli tak to super, że znów coś organizują..  😅 😅 pamiętam jak było tam prawie po 100 koni na konkurs.  😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 maja 2016 22:13
xxagaxx bardzo ładnie  🙂
Zapraszam na zawody do Brachlewa!
Bardzo fajne nagrody, miła atmosfera!!
https://drive.google.com/file/d/0B72xy_I1TkeRQjgzU1QtTENRV3c/view?pref=2&pli=1

21.05.2016r.
południowy kraniec woj.pomorskiego
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 maja 2016 21:12
A może chociaż ktoś Bobrowy odwiedza w ten weekend?  🤣
malinowaa, możliwe, że ja wpadnę towarzysko 😉
Ostatnio zaczęło zastanawiać mnie wyciąganie się mojego konia przed skokiem. Pod siodłem robi tak samo i wtedy jakoś baskiluje, ale słyszałam, że konia trzeba podnieść. Na razie zostawiam konia tak jak jest, pogadam z trenerką jak do mnie podjedzie. Z drugiej strony widziałam na niej 'znanych i szanowanych' (za moją stodołą 🙂😉 i oni nie dali jej się tak wyciągnąć - koń nie pracował tak ciałem jak potrafi. Jak to powinno być? Dać jej się wyciągnąć i baskilować czy podnieść? 🤔
Na zdjęciu niewiele widać, ale zawsze coś - innego nie mam niestety.
Dramuta12, nie mam zielonego pojęcia o co ci chodzi. Nie wiem co ma podnoszenie konia (ogólnie, bo na skoku też konia nie podniesiesz) do baskilowania. Koń musi być podniesiony i siedzieć na zadzie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 maja 2016 16:17
Dramuta12, pewnie Cie wyciąga i nurkuje.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
15 maja 2016 21:39
malinowaa, ja byłam z moim młodym

pierwszy skok na rozprężalni:
Ja ponownie wpadam, żeby 'pochwalić się' moim koniem - dzisiaj, w swoim drugim GP w życiu i pierwszym CC1, zajął drugie miejsce robiąc tylko niefortunną zrzutkę na przedostatniej przeszkodzie w drugim nawrocie 🙂 Tak przychodzę i się tylko chwalę, ale jestem z niego tak niesamowicie zadowolona, bo nie sądziłam, że ten koń będzie aż tak szybko progresował 😉



zdjęcie: światkoni.pl
gabb będę miała okazje pooglądać Twojego zwierza na żywo w ten weekend 🙂 Takie ładne nauszniki, a akurat się musiały podwinąć  😉
gabb., wielkie gratulacje!!!
gabb., tylko pozazdrościć takiego zwierz 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
18 maja 2016 08:25
Ktoś w ten weekend w Jaszkowie?
:kwiatek: mam nadzieję że coś doradzicie, korzystając z własnego doświadczenia.
Para podczas treningu niefortunnie wplatala się w dość sporego oksera (w lini, drugi drąg niebezpiecznie powędrował pod przód, wyratowane bez upadku, ale za pewne dość bolesne i stresujące dla zwierzaka i jeźdźca). Po tym incydencie zabrakło już pewności u zwierzaka i jeźdźca, zaczęły się wylamania, po licznych probach para powtorzyla skok na czysto podczas treningu. Z perspektywy czasu , wydaje mi sie ze chyba też został popełniony błąd, bo po zrzutce wysokość 'na przełamanie' nie poszła w dól. Po tym zdarzeniu, są treningi bez zarzutu, są też dni gdy problem się ujawnia znow-odmowa skoku, wcześniej była to na prawdę rzadkość. Na przełamanie były parkurki z wskazówkami, mniejsze wysokości w parkurze bez wskazówek. Jak podchodzić do takiego problemu? Traktować to jako traumę czy fanaberie? Z góry dziękuję że podpowiedzi 🙂
equi.dream, też mam plan, aby przyjechać w niedzielę i wreszcie zobaczyć go w takich wysokościach na żywo, bo do tej pory jeszcze mi się nie udało, ale zobaczymy czy uda mi się to zrealizować 😉

anai, xxagaxx, dzięki dziewczyny! :kwiatek: kupując go nie sądziłam, że będę mieć z niego AŻ TAKĄ pociechę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się