Prestige

Livia   ...z innego świata
20 lutego 2016 16:55
Czy jest jakiś uniwersalny sposób czytania numerów w Prestige'ach? Mam stareńką Venezię (jeszcze z czasów Appalloosy), ma wyklepane: 16 32 098 077. 16 to rozmiar siedziska, 32 - łęku, co oznacza reszta? Któraś liczba to rok produkcji? :kwiatek:
Orientuje się ktoś, czy możliwe jest dostanie gdzieś nowego Presige'a Golden Stara? Poszukałam trochę w necie na zagranicznych stronach ale obawiam się, że modelu tego już po prostu nie produkują 🙁 Ewentualnie może jest jakiś model, w który Golden Star wyewoluował i można kupić coś podobnego ( siodło płaskie, nietrzymające, nieograniczającego, niepomagające)? help  :kwiatek:
Livia w starszych Prestige, chyba do 2003 roku nie ma daty produkcji w numerze seryjnym.

joakul, modelu golden star nie produkują już dawno, natomiast pojawiają się w ogłoszeniach nowe egzemplarze.
OK. chętnie bym kupiła używkę, gdyby nie fakt, że poszukuję siodła brązowego, 18 cali z rozstawem 34; jak już znajdę siodło odpowiednie rozmiarowo to zawsze jest czarne 🙁
Livia   ...z innego świata
22 lutego 2016 10:07
OK., dziękuję 🙂
:emota2006098: Czy wiecie jakie wypełnienie paneli ma model Venezia? Dałoby się je jakoś zmodyfikować? Mówię o starszych rocznikach z miedzianym znaczkiem
Livia   ...z innego świata
14 kwietnia 2016 11:32
Ulalala, mam starszą Venezię i wypełnienie w niej jest wełniane 🙂
Livia, dzwoniłam do Prestige'a i Pan mi powiedział, że nie może mi zagwarantować jakie jest wypełnienie w panelach, bo robili różnie 🙁 Nie mógł mi również powiedzieć po numerze z kiedy jest siodło oraz czy przypadkiem nie jest na liście kradzionych. Powiedział natomiast, żeby uważać , bo w Niemczech skradziono ze stajni ok 170 siodeł . Sama już nie wiem, boję się też tego, że będzie twarde,  tak jak pisałaś. ( nie wiem czy Ci podziękowałam za odpowiedź na moje pytania na priv bo nie mam historii wysłanych , więc w razie czego podziękuję drugi raz -  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: )
Livia   ...z innego świata
15 kwietnia 2016 11:57
Ulalala, nie ma za co 🙂 Ta moja Venezia też nie jest taka deskowo-twarda, tylko raczej moje pozostałe siodła są miękkie i stąd różnica w odczuciu dla tyłka 🙂 Chociaż to też oczywiście zależy od stopnia "wyjeżdżenia"... więc ciężko wyrokować.
Jak ma się łęk xxl (mam na oku venezie 16 z fotki poniżej) do rozmiarówki łęków winteca? XXL będzie dużo szersze od białego łęku wintecowskiego?
Miał ktoś ten model siodła na oookrągłego konia?

edit.
Myślenie to jednak czasem boli 😉, jest 16-35 xxl, czyli łęk 35  tybinka xxl, tak? Ale i tak, jeśli ktoś jest w stanie to proszę o przełożenie tego rozstawu łęku na winteca.

Obiś, 33 prestiga to +- czarny lek winteca wiec mysle ze 35 nie bedzie szerszy od bialego😉  Moze czerwony?
Kurczę, jak czerwony to klapa. Musiałby być minimum biały. Siodła na mojego mamuta nie istnieją  😁  😵
Moze ktos inny mial mozliwosc dokladnie porownac te rozmiary🙂
Ulalala Dzięki  🙂 Siodło poszło tanio, ale zrezygnowałam z wzięcia go w ciemno. Kontakt ze sprzedawcą zerowy a licytacja właśnie w ciemno nie miała dla mnie sensu-mimo ceny.
Szukam wszechstronnego, niezakleszczającego siodła. Zastanawiam się nad Prestigem GP lub Romą VSD, jak wrażenia z jazdy, jakością? 🙂
Livia   ...z innego świata
01 czerwca 2016 15:41
julka, jeździłam kiedyś w obu siodłach i oba są trzymające 😉 W Romie VSD w ogóle nie umiałam się odnaleźć, miała dla mnie za wielkie bloczki i usadzała mega ujeżdżeniowo (szukałam siodła wszechstronnego do terenów). GP było fajniejsze pod tym względem, ale też ma spore bloczki, które mnie trzymały. Ja ogólnie lubię trzymające siodła, ale wtedy zdecydowałam się na Romę Jump (nietrzymającą).
Kurcze. Nie lubię zakleszczających siodeł (w jednej uj przejechałam stępem 2 kółka i czym prędzej zsiadałam, tak mnie zakleszczyło :hihi🙂, zamierzam jeździć bardziej ujeżdżeniowo ale skakać też chcę, w dalekiej przyszłości może do metra, wyżej nie sądzę 😉. I te dwa siodła wydawały się ok, chociaż te klocki mnie lekko przeraziły, ale przez telefon słyszałam, że niby nie zakleszczają. Wiadomo, co tyłek to opinia 😉
W tych siodłach fajny jest też ten odpinany tylni klocek, tak jak miałam w Wintecu - jeździłam bez niego, przednie miałam przepięte bardziej pionowo i niżej niż normalnie i śmigałam na dłuższych strzemionach niż standardowo w skokówkach. Tylko tam, te klocki były jednak małe...
Kurcze. Nie lubię zakleszczających siodeł (w jednej uj przejechałam stępem 2 kółka i czym prędzej zsiadałam, tak mnie zakleszczyło :hihi🙂, zamierzam jeździć bardziej ujeżdżeniowo ale skakać też chcę, w dalekiej przyszłości może do metra, wyżej nie sądzę 😉. I te dwa siodła wydawały się ok, chociaż te klocki mnie lekko przeraziły, ale przez telefon słyszałam, że niby nie zakleszczają. Wiadomo, co tyłek to opinia 😉
W tych siodłach fajny jest też ten odpinany tylni klocek, tak jak miałam w Wintecu - jeździłam bez niego, przednie miałam przepięte bardziej pionowo i niżej niż normalnie i śmigałam na dłuższych strzemionach niż standardowo w skokówkach. Tylko tam, te klocki były jednak małe...

Moja zona kupila miesiac temu nowa Rome. Jest z niej bardzo zadowolona ale my oboje jestesmy laikami  🙂 Jezdzi sie bardzo wygodznie I chociaz dla mnie jest troszke za male pojechalem rajd ok 40 km I wszystko bylo OK. Nie mam ani ja ani zona wrazenia zakleszczenia w siodle chociaz moj Euroriding Diamant jest o cal wiekszy.
Przepraszam za brak ogonkow. 🙄
Livia   ...z innego świata
01 czerwca 2016 17:46
julka, wiadomo, co tyłek to opinia 😉 Mnie akurat ta Roma VSD w ogóle nie przekonała, GP było dużo fajniejsze. Ale jeśli potrzebujesz siodła bardziej do pracy po płaskim i okazjonalnych skoków, to Roma może być akurat - najlepiej wypróbuj 🙂
Gillian   four letter word
01 czerwca 2016 17:54
Gdzie wysłać Prestige'a na dopchanie wełny? 
Jak oceniacie dopasowanie siodeł Prestige? Czy osoba wykonująca pomiary robi to dobrze i wykonane siodło pasuje równiez na bardziej nietypowego konia? 😉
Livia   ...z innego świata
07 czerwca 2016 08:26
julka, miałam dopasowywane dwa siodła przez p. Olę z Equishopu i byłam bardzo zadowolona. Mam konia z nietypowym grzbietem, a siodła leżały jak ulał.
Livia no właśnie do nas też ma przyjechać jak wybiorę siodło pod siebie, ale obawiam się, że znów nie będzie pasować 🙁 Koń z dużym kłębem, prostymi plecami, bez mięśni i szerokimi łopatkami 😵 Plecy już mamy rozwalone przez jedno siodło, rehabilitujemy je i nie chciałabym znów ich zepsuć 🙁. Tak samo ponosić kosztów na niepasujące po raz kolejny siodło 🤔
Koniec końców zdecyduję się chyba na Romę Jump. Zarówno GP jak i Roma VSD dość mocno mnie ograniczały, Roma dawała mi więcej swobody, ale klocki za mocno jak dla mnie sugerowały pozycję nogi, a w GP było mi ciasno. Oba to były 17, możliwe, że rozmiar większy byłby lepszy, ale wezmę chyba jednak tą skokówkę. Mam nadzieję, że ona nie trzyma za bardzo? Siedziałam chwilkę w 16, więc była mi za mała, ale takie miałam odczucia. Możliwe, że jest to kwestia przyzwyczajenia, bo w skokówkach jeździłam zdecydowanie częściej. Ujeżdżeniówki lubię, ale zdecydowanie nie mogą mnie zakleszczać. Prestige ma taki model w swojej ofercie jeśli chodzi o uj.? 🙂 Za jakiś czas skuszę się na siodło ujeżdżeniowe 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
16 czerwca 2016 20:48
Julka - ja mam Rome vsd i w tym siodle jeżdżę zarówno w teren jak i intensywnie trenuję na płaskim. Nawet skoczę jakiś rów w terenie. W GP też siedziało mi się super, a moja Romka to w sumie już jak druga skóra. Ja mam akurat dobrana opcję ze skrócona tybinką, wiec siodło ma nbardziej wszechstronny niz ujezdżeniowy look.
Co do pomiarów - to polecam. Też mam problematycznego grzbietowo konia, na którego szukałam siodła 2 lata. Myślę,że Prestige to dobry wybór. Raz a dobrze.
Livia   ...z innego świata
17 czerwca 2016 07:25
julka, dla mnie Roma Jump była w ogóle nie trzymająca. Wolę siodła pokroju Venezii 😉 Ale paradoksalnie w Romie VSD czułam się mega zakleszczona.
Jakie macie doświadczenia z osobą dopasowującą siodła Prestige w Warszawie i okolicach?
Robi to właściwie?
Czy może jest tak że przyjeżdża ktoś z Equishopu w Katowicach?
julka177, ja skakałam w Romie Jump i na małych skokach była rewelacja (70-80 cm - nie wiem jak na większych, potem jeździłam w innym siodle). Po płaskim generalnie OK, ale trochę za mocno "nad koniem" - ale to jest kwestia indywidualna. Ale ogólnie nie powiedziałabym, żeby Roma Jump jakoś specjalnie trzymała.
Pytałam już w wątki o siodłach ujeżdżeniowych, spytam i tu - które modele ujeżdżeniowe mają panele podobne do lucky dressage? Potrzebuje siodła na płaskogrzbietowego, szerokiego konia i z wąskim twistem, a w używkach prestige jest w miarę wybór.
Hej 🙂 czy ma ktos opinie na temat tych fartuchów ?  🤔trzałka:  https://www.equishop.com/pl/popregi/3559-popreg-a50-z-fartuchem-pro-tech-neopren.html
Zastanawiam sie pomiędzy tym a tym : https://www.equishop.com/pl/popregi/3560-popreg-a51-z-fartuchem-pro-tech-skora.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się