Ochraniacze

Tyko z nimi to może być ciężko na za tydzień chyba?

W Beckersporcie są na pewno

LatentPony, wystarczy. Możesz dla pewności zabezpieczyć je taśmą srebrną 🙂
Poradźcie pls  :kwiatek:

Które lepsze do terenów:

Te:

Co sądzicie o tych ochraniaczach? Zastosowanie by było do terenowania. Warto kupić? 



Czy te

Czy może [url=http://www.equestrian.com/p/brushing-boots/weatherbeeta-pro-mesh-exercise-boots/592525/#/]te[/url]
Hmm, no dobra, jestem prawie zdecydowana, żeby kupić te Premier Equine. Tylko, są dwa typy na Beckersporcie, jedne tańsze: http://beckersport.pl/ochraniacza-krosowe-aircooled-przod-p-2691.html drugie droższe: http://beckersport.pl/ochraniacze-krosowe-aircooled-bl1-premier-equine-przod-czarny-p-3384.html
Z tego co zrozumiałam, to te droższe są skórzane? Są dużo lepsze, czy te tańsze też bardzo dobrze chronią?
No i teraz mam problem z rozmiarówką... Mam wielkopolską klacz 168cm, Veredusy Olympus ma rozmiar M i są tak na styk, Waldhausen Premium ma L i powiedzmy że też ok, chociaż już w górnej granicy. Kupić M na cztery nogi te Premier Equine?
najlepiej zmierz pęcine konikowi swojemu, napisz meila do beckersport i by ci podali długośc ochraniaczy. Ja tak zrobiłam jak kupowałam swojej te skokowe air tej firmy co ty chcesz krosówki kupić, bo nie wiedziałam czy M czy S kupic i wrazie by wyszły za małe badz za duże a tylko przymierzone i bym z powrotem je zapakowała to by mi wymienili na inny rozmiar.
Dziewczyny, a czy w niskich klasach crossu (LL) myslicie, ze veredusy pro light na przod i wysokie pro jump na tyl dadza rade, czy lepiej szukac czegos lepszego?


Myślę, że wystarczą. Ja w takim komplecie przejeździłam dwa sezony klasę L i P i sprawdziły się super. Nie ma potrzeby zabezpieczania ich taśmą. Ani razu nie drgnęły ani nie zaczęły się rozpinać w błocie i na przeszkodach wodnych. Teraz kupiłam Premiere Equine, bo po prostu chciałam już coś typowo krosowego.
trusia, te krosowe weatherbeety wyglądają wielce zachęcająco. O tych pierwszych kiedyś na forach znalazłam trochę negatywnych opinii, że to się szybko nabija piachem, i ta ziemia tam uparcie siedzi.
Ma ktoś ochraniacze przednie Kentaur "Pro Carbon GEL"? Jak wypada rozmiarówka (na konia z nogą między cob i full brać cob?)?
A ja nie wiem na co się zdecydować...lepiej kupić veredusy olympus używane, czy http://beckersport.pl/ochraniacze-skokowe-kevlar-airtechnology-lite-fetlock-brazowy-komplet-p-6119.html ?

edit:
Jeszcze jedno- ma ktoś zdjęcia real premier equine crossowych brązowych? Na zdjęciach katalogowych mają strasznie nieładny kolor, ale może na żywo, na nodze nie są takie złe?
Posiada ktos najzwyklejsze ochry York ( te niebieskie-różowe-czarne ) w rozmiarze M i mógłby mi zmierzyć długość przodów?  🙇
Moze wiecie czy będą odpowiadać tym wymiarą
Aktualnie użytkuję yorki M i pasują ( kobyła ma 163cm ) Zastanawia mnie czy te ze zdjęcia by pasowały, bo to niby małe coby, ale mnie to wygląda na cob/full.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
17 kwietnia 2016 12:37
[quote author=D+A link=topic=30.msg2529427#msg2529427 date=1460659682]
Dziewczyny, a czy w niskich klasach crossu (LL) myslicie, ze veredusy pro light na przod i wysokie pro jump na tyl dadza rade, czy lepiej szukac czegos lepszego?


Myślę, że wystarczą. Ja w takim komplecie przejeździłam dwa sezony klasę L i P i sprawdziły się super. Nie ma potrzeby zabezpieczania ich taśmą. Ani razu nie drgnęły ani nie zaczęły się rozpinać w błocie i na przeszkodach wodnych. Teraz kupiłam Premiere Equine, bo po prostu chciałam już coś typowo krosowego.
[/quote]

Dziekuje 🙂 w takim razie w tym roku postartujemy w veredusach, a na przyszly rok bede myslec. Moje ochraniacze tez nigdy sie nie odpiely, a wjezdzalam w nich do jeziora i do rzeczki za kazdym razen jadac i wracajac w teren. Bagna do nadgarstkow tez przezyly (efekt zgubienia sie w terenie) i ani drgnely.
Co powiecie o ochraniaczach skórzanych HKM Roma?
miał ktoś ochraniacze ujeżdżeniowe Norton "Pro Dressage" ? rozmiarówka normalnie wypada? jak z trwałością? http://www.gnl.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-norton-pro-dressage.html
podobne są BR http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-max-croco/produkt/1292/ mocno się różnią, jak chodzi o wykonanie. Które polecacie?
nogi się nie przegrzewają w nich?
Z góry dzięki za odpowiedzi  🙂


cytuję stary post NEti bo to jedyny nt. Nortonów jaki wypluła szukajka
Ktoś ma, używa?
Potrzebuję ochraniaczy kontaktowych z łyżką, na 4 nogi - mm teraz waldhausen soft i zimą nie narzekam, ale teraz nogi się w nich strasznie gotują.
Szukam czegoś podobnego, ale w jakiejś bardziej przewiewnej wersji.
Ktoś coś?

Myślałam o crossowych premiere equine, ale szukam jeszcze jakiejś innej opcji do wyboru.
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 maja 2016 07:59
Jako, że mam wybitnie zdolnego konia, który uporczywie rozkopuje słomę w boksie i wstając pięknie zdziera sobie stawy skokowe i nie mam już do niego siły zastanawiam się czy coś takiego zdałoby egzamin jakby miał to zakładane na noc w boksie? Czy mimo, że to nie jest stricte ocieplacz mógłby się przegrzewać ? Tego się boje najbardziej zwłaszcza, że lato idzie.
Ścielone konie mają naprawdę bardzo dużo, ale Prosiak to zdolna bestia i jak zazwyczaj są to małe otarcia tak wczoraj jak przyszłam to no cóż całe futro zdarte do krwi.
Chyba skończy się na wyłożeniu maty gumowej  😵
Mam pytanie do ochraniaczy Premiere equine air cooled 😉
Polecacie?  Jak z wytrzymałością i rozmiarówką?
I najważniejsze, co z pielęgnacją i czyszczeniem?
Z góry dziękuję za odpowiedź 😀
vissenna   Turecki niewolnik
10 maja 2016 18:54
Czy ktoś użytkuje ochraniacze Eskadron Air Easy? Jak się sprawują?  👀

Takie:
http://konik.com.pl/ochraniacze-air-easy-tit-eskadron-beerbaum
vissenna, - moja znajoma miała je jako startowe, po kilku sezonach nadal miały się dobrze. Tylko to zapięcie jak dla mnie koszmarne do ogarnięcia i zdecydowanie nie idzie robić tego tak szybko, jak przy kołkach czy rzepach
Czy ktoś jest użytkownikiem lub widział w użytkowaniu ochraniacze Zandony King Carbon Air ?
Ja mam skokowe Zandony i w życiu nie miałam lepszych ochraniaczy wliczając Veredusy, Premiere Equine itp. Po wyczyszczeniu jak nowe, bardzo dobrze wentylowane-pierwsze, które na prawdę sprawiają, że noga jest sucha. Super wyprofilowane. Naprawdę polecam.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 maja 2016 21:56
Ja mam skokowe Zandony i w życiu nie miałam lepszych ochraniaczy wliczając Veredusy, Premiere Equine itp. Po wyczyszczeniu jak nowe, bardzo dobrze wentylowane-pierwsze, które na prawdę sprawiają, że noga jest sucha. Super wyprofilowane. Naprawdę polecam.


A masz jakies foto na nodze?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 maja 2016 23:05
Ja też mam skokowe Zandony i już dwa razy obtarły mi konia do krwi... Z resztą już kiedyś tu pisałam, że IMO są sztywne, twarde, kołki trudno się zapinają a powłoka z zewnątrz jest "chropowata". Osobiście o wiele bardziej wolę Veredusy.
Mogę zrobić zdjęcia. W Veredusach Olympicach przez neopren on wewnątrz czuć metal z zapięcia, na pewno to koniu komfortu nie zapewnia i właśnie to obtarło mojego, także chyba co koń to opinia.
Wichurkowa   Never say never...
18 maja 2016 19:12
Hej,pewnie już było kilka takich pytań ale nie chce mi się wertować tylu stron :-)

Mam więc takie pytanie-Jakie ochraniacze na przód polecacie na pastwisko? Zależy mi żeby były oddychające jak będą upały,żeby nie odparzyły jak koń cały dzień będzie je miał na nogach? :kwiatek: :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 maja 2016 19:17
Wichurkowa u mnie w stajni jeden koń ma Br Pro Mash jakoś tak i całkiem dobrze się spisywały latem.
Ja zakupiłam kontaktowe Premier Equine są przewiewne, ale co do upałów to nie powiem, bo jeszcze w tym roku nie było 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 maja 2016 08:55
Wichurkowa u mnie w stajni jeden koń ma Br Pro Mash jakoś tak i całkiem dobrze się spisywały latem.
Ja zakupiłam kontaktowe Premier Equine są przewiewne, ale co do upałów to nie powiem, bo jeszcze w tym roku nie było 😉



Lusia722 to da znać jak się sprawują PE bo nadal nie znalazłam niczego innego - a szukam pełnych, wentylowanych i w dodatku brązowych.
Wichurkowa   Never say never...
19 maja 2016 09:41
Dziękuję Lusia :kwiatek:
Ma ktos porównanie ochraniaczy Horze Memphis do Busse St Georges? Jak z trwałością, ochroną nogi, wentylacją w upały? 🙂
julka177, Horze Memphis są fajne, bo ładne, ale u mnie od marca lądują w domu w szafie, i do paki wracają w listopadzie 🙁 Ogólnie ostatnio używałam ich chyba zeszłej zimy tzn 2014/2015. Gdyby nie były białe to by służyły jako karuzelowe, ale teraz to już tylko zostały jako zapasowe na zawody. Cieszę się, że swego czasu nie kupiłam jeszcze czarnych. Ogólnie jeśli masz wybór - może spójrz na BR Pro Mesh w futrem? Tam to futro wydaje się mnie zbite, i raczej takie delikatne i mięciutkie? Pewnie takie jak w BRowych kaloszkach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się