Kącik luzaka

Korki piękne!
Przede wszystkim chodzi mi o pozbycie się wszechobecnego kurzu, odkurzacz nie wchodzi w grę. Dzięki za rady  :kwiatek:
Przede wszystkim chodzi mi o pozbycie się wszechobecnego kurzu

Wilgotny ręcznik.
Korki rewela!
Czy w Polsce są jakieś ubezpieczenia dla luzaków?
vissenna   Turecki niewolnik
12 stycznia 2016 10:27
Ja jak wyjezdzam  gdzies w nowe miejsce wykupujee na dwa tygodnie (zanim mnie pracodawca ubezpieczy) wykupuje w PZU pakie Voyage z dodatkiem ubezpieczenia na okolicznosc uprawinia sportow ekstremalnych . Do takich kategorii nalezy jezdziectwo sportowe. Nie bierz sportow rekreacyjnych!
Chodzi mi o sytuację, że dorywczo łapię robotę na zawodach 3-7 dni, bez jeżdżenia. Czyli odpowiedzialność materialna (/cywilna?) chyba bardziej, jakby mi np koń zwiał i się uszkodził (tfu tfu!). Czy to akurat konia ubezpieczenie powinno być i obejmować?
4 miesiące przerwy od luzakowania i nie wytrzymałam bez moich śmierdzieli. Tym razem Langehanenbergowie 😉
dodzilla, O, myślę, że fajne miejsce. Coś tam napisz, jak się ogarniesz 🙂
Czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie koreczków na dzień przed zawodami?
vissenna   Turecki niewolnik
18 kwietnia 2016 09:37
znglerka7 stanowczo odradzam! Koniowi na dłuższą metę jest w tym bardzo niewygodnie! Zacznie wycierać grzywę w kraty boksu i żłób. Niejeden koń pozbył się w ten sposób grzywy!

Jeśli już to zapleć bardzo drobne warkoczyki na noc, a rano zawiń koreczki.
Dziękuję za dobrą radę  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
28 kwietnia 2016 12:40
Hehehe a ja przyjechałam na wakacje do PL i co?
Właśnie przyjęłam freelance'owe zlecenie na Linz**** w przyszłym tygodniu. Kto z was też tam będzie?  👀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 maja 2016 10:02
Czy ktoś z luzaków wie co kryje się pod hasłem "leżące koreczki"? 😀 google nic nie pomogło a zawodnik też nie bardzo wie jak to wytłumaczyć 😁 jakieś foto poglądowe by się przydało
Dla mnie to oznacza leżące na szyi, czyli np takie, może spróbuj pokazać zawodnikowi różne typy i spytać czy o takie chodzi?  😉
Jak dla mnie leżące to takie.. dłuższe opadające na szyję.

[img]http://re-volta.pl/galeria/img/14443[/img]


edit.
Chyba, że chodzi o takie "nie stojące" zwykłe?

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 maja 2016 13:10
armara No właśnie chciałam pokazać ale w googlach znalazłam tylko zdjęcia szytych, zwykłych, "hunterskich" i "ślimaczków" 😉

Puma te pierwsze wow 😲 jak się robi takie cuda? Mają jakąś angielską nazwę? Bo może yt by znalazło jakiś poradnik jak to zaplatać. Cudo 😜
Strucelka, te wyglądają jak te piewrsze:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2016 11:40
Dziewczyny nie pamiętam już czy o to pytałam (jeśli się powtarzam to sorki :icon_redface🙂 ale czy macie jakiś patent DIY lub czy przy pomocy jakichś rzeczy ze sklepów typu Castorama czy Obi można zrobić tańszą wersję takiego wieszaka?

http://equi-fashion.pl/hak-aluminiowy-na-boks-srebrny-p-1218.html
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2016 11:59
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2016 12:45
visenna te Ski to w sumie łatwe rozwiązanie, ale chciałam żeby było coś "na odległość" z dala od krat żeby w razie czego koń nie sięgnął do zawieszonych na haku fantów 😉
Strucelka, koniecznie potrzebujesz dystansu od ściany boksu? Bo większość używa zwykłych haków, jak w drugim linku visenny. Sięgania do fantów nigdy nie zauważyłam. Przez kraty? To już łatwiej dołożyć kawałek dykty, jeśli dolna część ażurowa - przepleść przez pręty tam, gdzie wisi kantar czy ogłowie.
Ja kupiłam w Leroy Merlin haczyki do relingów kuchennych, jeśli są za małe, to sznurek od siana/słomy i haczyki na sznurek. Ale na większość boksów pasują.
Jeśli dystans koniecznie potrzebny, to zawsze można wieszak na siodło plus haczyki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 maja 2016 20:54
Strucelka a może metalowe uchwyty do skrzynki balkonowej koszt ok 10 zł. Może nie najpiękniejszy, ale tani i ma regulację na szerokość ścianki 😉


Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2016 21:46
Constantia genialne! 😜 dzięki dziewczyny za pomoc :kwiatek: na Was zawsze można liczyć 😀
Ktoś z Was wybiera się może na Balticę? 🙂
Zbliża się jesień i zaraz znowu zima, jak się ubieracie żeby przetrwać te 10h w chłodzie i żeby zachować relatywną swobodę ruchów? Ja już nie mam sił, z roku na rok coraz gorzej znoszę mrozy 🙁 Jestem gotowa poświęcić wszystkie pieniądze  🙇
kajpo, ubrania typu high-tech. Trekkingowe, alpinistyczne. Może być cienki puchowy płaszcz. Podgrzewacze do butów, do rękawiczek. Kominiarka.
W zeszłym roku miałam następujący zestaw: termoaktywna koszulka z długim rękawem (jakaś najzwyklejsza z decathlonu), na to gruby polar z kołnierzem, dalej zimowy puchowy bezrękawnik z "misiem" w środku (mega ciepły) i na to kurtka narciarska. To był zestaw który trzymał mnie przy życiu, ale czułam się i wyglądałam jak ten chłopiec  😂
Kup sobie dobrej jakości (drogą) bieliznę termo. Mam under amour z serii zimowej i jest różnica między nią a czymś tanim. Najcieplejsze i jednocześnie lekkie ciuchy są puchowe (wypełnienie z puchu ptasiego, nie jakieś sztuczne). Ale raz że kosztują dużo a dwa że ciężko się je pierze.
Koleżanka pyta, a ja w sumie też jestem ciekawa: ile może sobie zażyczyć ktoś, komu zaproponowano luzakowanie na Sunshine Tour? 1 jeździec, 5 koni. Znacie aktualne stawki?
Szukam kogoś, kto pracuje/pracował w Niemcowie i miałby ochotę odpowiedzieć mi na kilka pytań, ewentualnie pomóc znaleźć jakieś sensowne miejsce na początek🙂
Andrzej Oplatek szuka doświadczonego luzaka z prawkiem na kat C
Może ktoś tu jest kto szuka pracy (kontakt przez jego fb)

To nie jest reklama ani ogłoszenie.
Znalazłam info i przekazuje dalej żeby pomóc
(informacja dla administratorów)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się