Pensjonaty we Wrocławiu

Hej,
szukam stajni w "okolicach" Kamieńskiego (dojazd nie musi być komunikacją miejską ale fajnie gdyby można było się dostać do stajni w 10-20 min)- zależy mi żeby koniowaty nie stał cały dzień w boksie, fajnie gdyby było siano do woli, wiadomo - czysto i schludnie w miarę możliwości, hala mile widziana ale nie jest to kryterium bezwzględne, oraz co najważniejsze - Miła i przyjazna atmosfera😉
Mam  🏇 wałaszka 5 lat z którym chciałabym czasem wybrać się w teren ale mieć też możliwość trenowania skoków pod okiem trenera i ewentualnych wyjazdów na zawody w przyszłości 😉
Biana z Kamieńskiego masz mpk prawie pod samą stajnię - Krzyżanowice, dalej Raków ale trzeba trochę przejść (ok 2km za przystankiem Krzyzanowic?), no i Ramiszów - bo też niedaleko;
W białym pasku w ramiszowie zwolnił się nawet boks.
Do ramiszowa w tyg dojeżdża bus ale godziny takie sobie, jest jeszcze pkp ze stacją w ramiszowie.
Luksusów nie ma ale suchy boks i dobre karmienie.
dziękuję, wygląda na to ze skończy sie w ramiszowie bo w krzyżanowicach nie ma miejsc a w rakowie nie byłam ale tu mam bliżej 😉
Tylko weź pod uwagę, że różnica cenowa wynika z różnicy infrastruktury  😉
w Ramiszowie konie źle nie mają, przede wszystkim  dobrze są karmione i mają sucho w boksach, do tego jest kameralnie ale innych udogodnień jak w Krzyżanowicach brak  😉

chyba, że masz na myśli platna z halą ale to inna bajka bo opinie są mało pozytywne.
Co masz na myśli pisząc "inne" dogodności?
W zależności, która z ramiszowskich stajni Cię interesuje.
Ale przede wszystkim brak hali, trawiastych wybiegów, derkowanie,
niektóre zabiegi pielęgnacyjne.

ceny w ramiszowie są 500-550zł (zależy u którego rolnika) ale cena adekwatna do ofert ale karmienie wszędzie dobre.
Może mi ktoś napisać coś więcej o Platanie w Ramiszowie 🏇? 🙂
Pisz do taggi stała tam  😉 i kiedyś nawet wstawiła zdjęcia poglądowe na forum jak kobyłka wyglądała po pobycie w platanie  🙄

ah... ten Wrocław...
http://olx.pl/oferta/pensjonat-dla-koni-z-hala-20x70-550-zl-CID103-IDfpQKP.html
przepraszam za  🚫
Biana- jest jeszcze stajnia w Kątnej koło Długołęki z fajna opieka i wlascicielka, 650 zl.
konik1265 serio polecasz?  🙄
Orientujecie sie jak wyglądają koszty pensjonatu i treningów w stajni Bachmat? 🙂
falletta- zależy którą stajnie z tych dwoch masz na mysli, ja akurat pisalam o stajni Sandy.
Sonkowa, pensjonat 1000, treningi zależnie od opcji- 40, 70, 100zł, ale najlepiej napisz do kjbachmat (nie może pisać w wątku, bo ma nazwę nieregulaminową 😉 ).
Konik1265 ja też. Rozwijając i kończąc jednocześnie, nie przekonała mnie podniecona właścicielka chwaląca się 'ogromnym zapasem' siana na zimę, którego było żałośnie mało. Pomijam nieciekawą kondycję koni, mogły takie przyjść z innych stajni - nie wnikałam. Odniosłam dziwne wrażenie 'oszołomstwa', takie trochę bez ładu i składu, dziwne priorytety. Ale być może zimowy czas to zweryfikował i jest już ok 😉
falletta- A na mnie odniosła zupełnie inne wrażenie, byłam w tej stajni kiedyś i owszem widziałam niektóre konie w dość kiepskiej kondycji ,ale to dlatego, ze przyszly z pewnej stajni, w ktorej niestety nie karmiono ich dobrze... Natomiast u Sandy moim zdaniem mają wszystko, czego im trzeba 🙂
Przez najbliższe dwa tygodnie regularnie do konia kolezanki przyjeżdżać będzie pani Dorota Polewska - zajmująca się fizjoterapią ludzi i zwierząt (ultradźwięki, laser, pole magnetyczne - być może coś jeszcze, o czym mi nie wspominała). Gdyby ktoś z Was miał ochotę na zabiegi dla siebie, bądź swoich podopiecznych, to zachęcam - w Rościsławicach będzie częstym gościem, można przy okazji skorzystać, a koszty dojazdu się rozłożą 🙂
Spróbuję tu, bo wiem że na gdzieś u nas te podłoża są  🙂
Czy ktoś ma doświadczenia z tym podłożem:
http://www.4horses.lh.pl/podloze-reitex/
jeżdżę do stajni gdzie maja takie podłoże, wlasciciele mi sporo o nim mówili, pokazywali tez jak konie sie w tym poruszają, także cos tam wiem,wal na pw jak cos😉
Trochę  🚫

18-19 czerwiec - będzie u nas przedstawicielka z siodłami Butterfly, jak ktoś jest zainteresowany, to dawać znać  😉
Mamy na forum kogoś ze stajni w Zbytowej - tej ze stawem ? Chciałam się coś zapytać.
Ja tam jestem 3-4 razy w tygodniu po kilka godzin, czasem cały dzień, więc możesz mnie śmiało pytać 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 maja 2016 21:26
Revoltowicze poratujcie...
Potrzebuję informacji i opinii na temat pensjonatów:
- w szewcach
- w machnicach
- bachmata

opinie i takie konkretne info odnośnie padokowania, opieki, karmienia, czystości w boksach, infrastruktury itp. czyli wszystko 😉


edit: aa ... i jeszcze... czy istnieje jakiś pensjonat w psarach??
edit 2: dorzucam jeszcze Raków. Byłam tam 3 lata temu i słabe wrażenie na mnie zrobił, ale słyszałam, że sporo się pozmieniało na +
W Szewcach karmienie bdb, konie caly dzien na padoku, obsluga na 5, czysto w boksach. Z infrastruktury myjka wewnetrzna, plac nie za duzy ale przeszkody sa. W okresie zimowym mala hala. Podsumowujac mi do pelni szczescia brak siana na padoku, ale mysle ze to jest in progres, poza tym naprawde na 5+, zwlaszcza za opieke, ale zlotych klamek i kwarcow sie nie spodziewaj. Za to brak ich wynagradza najedzony bezpieczny kon.
W bachmacie bylam tylko raz wiec sie nie wypowiem, machnice znam jako organizatora zawodow jedynie.
Ze na rakowie sie zmienilo na plus to nie uwierze :p
Edit: karmienie - siano, zielonka koszona do boksow, pasze wedle zalecen, wyslodki itp wedlug kaprysu 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
30 maja 2016 22:18
dzięki Lardia - dopytam tylko... karmienie ile razy dziennie (sianem i owsem) i czy padoki trawiaste czy gleba?
Ja też Szewce polecam, jesteśmy od roku i koń przeżywa drugą młodość!  😍 Wreszcie nie żre jak szalony jak tylko widzi jedzenie, a nawet zdarza mu się zostawić  🤔wirek: Infrastruktura nie powala (edit: stajnia jest ok, boksy duże, jasne, zawsze czyste; miałam na myśli ujeżdżalnie itd  😉), ale właściciele wkładają całe serce w to i jest coraz lepiej
Machnice już nie mają pensjonatu, przynajmniej jak z 2 tyg temu rozmawiałam z "obsługą" 😉
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
31 maja 2016 10:59
W Szewcach stoją aktualnie moje 2 koleżanki. Opieka super, koniom niczego nie brakuje. Po sporym czasie zobaczyłam ich konie i miło było popatrzeć jak się zaokrągliły i zmieniły. Sam obiekt wymaga jeszcze sporo pracy i mają go stosunkowo krótko ale właściciele chcą i działają 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
31 maja 2016 11:43
Machnice już nie mają pensjonatu, przynajmniej jak z 2 tyg temu rozmawiałam z "obsługą" wink

o nieee🙁((

A wiecie coś o Bachmacie?
I czy w tych psarach jest jakaś stajnia?
Jest w Wiszni Małej, czyli za Psarami. U Kuby Krzyżosiaka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się