Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Livia   ...z innego świata
12 maja 2016 18:41
drabcio, w Stylu western 🙂 Pewnie chodziło ci o [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,27.msg2452315.html#msg2452315]ten post[/url], ale zdjęć niestety już nie widać...
Sędziowie mają swoje druki. Idziesz tylko do budki po konkursie odebrać

Wiem  😉, ale na ostatnich zawodach nie dałam druczku do podpisania i muszę mu teraz przywieźć jak będę na zawodach. Także dalej szukam 🙂
Może głupie pytanie, ale czy mógłby mi ktoś podać obwód opaski Cavaliada, znów są dostępne a niechciałabym żeby mi spadała z nadgarstka.
pirat30, powinien być w Zasadach Wyszkolenia PZJ.
Ile czasu placki ziemniaczane mogę leżeć w lodówce? Może je ewentualnie zamrozić? 😉
Krótko, bo się czarne zrobią i wodniste. Nie mroziłabym z tego samego powodu - kupa wody w ziemniorach, jak rozmrozisz, to będzie niejadalna breja.
W jakim przedziale cm wypada kask z UK w roz. 6-9?  👀
Czy jest tu na forum ktos, kto mi wytłumaczy pewne rzeczy natury ginekologicznej, najlepiej na pw. Proszę  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 maja 2016 19:17
Chyba najszybciej w wątku o antykoncepcji 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 maja 2016 19:41
Albo kąciku pomocy medycznej, zależy o co chcesz zapytać.
pirat30, powinien być w Zasadach Wyszkolenia PZJ.

Nie ma  😵 jestem blondynką... nie widzę...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 maja 2016 17:58
czy tylko mi nie ładuje się portal skilltrade.org?
Nie wiem nawet co to jest, ale weszłam i mi działa :P
pirat30, rety, co mi padło na mózg? Jest w regulaminie skoków!
[[a]]http://pzj.pl/przepisy-i-regulacje?kategoria=125&podkategoria%5B%5D=62&keys=[[a]]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 maja 2016 19:17
Alten, dziena, czyli to przeglądarka 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 maja 2016 14:47
Czy ktoś może miał okazję walczyć w sądzie z firmą ubezpieczeniową o odszkodowanie za pojazd? Chodzi o firmę Interrisk i znaczne zaniżenie wartości pojazdu. Kobieta prowadząca sprawę w firmie jest na tyle nierozgarnięta, że nie potrafi nawet powiedzieć jak się odwołać (firma nie przewiduje odwołania itp).
Pomocy! Czym usunąć plamę z sadzy z ubrania?
Nie wiedziałam w sumie gdzie zapytać, a tutaj dużo osób wchodzi  😁.
Jak mam rozumieć słowo padding w zdaniu: Children should also have appropriate safety equipment, such as helmets and safety padding during all sessions. Dobrze myślę, że to pady z uchwytami do trzymania używane podczas hipoterapii?  👀
A to dotyczy hipoterapii?
Padding to wyściółka lub podkładka.
Tak, artykuł dotyczy hipoterapii 🙂.
Szczerze mówiąc nie jestem pewna. Może chodzić o podkładki, ale nie zdziwiłabym się, gdyby chodziło o kamizelki ochronne.
Zapytaj w wątku "słownik jeździecki", pewnie ktoś z UK będzie wiedział. 😉
Achaja, jeśli to sucha, pylista sadza, to można ugnieść świeży chleb - i tym zebrać pył.

Naturalsi, może chodzić o uprząż kasku. Z wyściółką i bezpiecznym zapięciem.
Naturalsi, skoro chodzi o hipoterapię, to może mowa o pasie z uchwytami, coś w stylu jak do woltyżerki? Nie znam się, ale to pierwsze, co przyszło mi do głowy 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 maja 2016 20:56
Naturalsi, może:
In Hippotherapy, saddles are rarely used.  Saddles, while providing riders with stability and support, prevent the client from feeling the movement of the horse directly translated through to their pelvis–because of the large interface between horse and client.

Riding bareback is the best way to achieve direct movement translation.  However, it is still necessary to provide some source of protection to the horse’s spine and soft tissue while a client is astride.  For this purpose, we typically use either a bareback pad (see photo) or a western pad combined with a surcingle. Bareback pads are lightly padded and have an attached girth to hold them into place.  They are used mostly when a client has good balance and can stay upright without the use of his/her upper extremities.


klik
Dziękuję za odpowiedzi i za link! Stwierdziłam, że zastąpię to zdanie innym i pokażę pad z linku, przynajmniej jest podpisany jako bareback pad i nie ma wątpliwości  :kwiatek:.
Gillian   four letter word
21 maja 2016 08:28
Szukam czegoś typu mata/poduszka masująca. Mam olbrzymi problem z mięśniami na ramionach i między łopatkami, pospinane punkty spustowe, normalnie pozbijane na kamień supły. Boli mnie od tego głowa, ogranicza ruchowo, no klops. Masaż bardzo pomaga, ale żebranie po ludziach żeby mnie chwilę pognietli jest beznadziejne 🙂 myślałam o czymś takim, bardzo to badziewne? - klik
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 maja 2016 09:34
Gillian, lepiej takie. Chociaż na początku boli jak sam skurczybyk.
klik
Czytałam o tym w kontekście treningu biegacza i jest to fajna metoda gdy nie ma fizjoterapeuty pod ręką a chce się rozmasować grupę tylną uda i goleni. Na szyję to chyba średnio zda egzamin... Na m.czworoboczny dobra jest jednak ta terapia punktów spustowych, szczególnie tworzą się w jego części zastępującej i środkowej. I pewnie 100 innych terapii które dopiero poznam 😀.
Szkoda że w Bydgoszczy nie mieszkasz bo obecnie przeżywam fascynację tym tematem odkąd nam pokazali na zajęciach.  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 maja 2016 11:15
Naturalsi, o tym wrzuciła Gillian czy ja? Ja całe plery tym masowałam.
ile moze trwac obrzek po ukaszeniu pszczoly? Czy wielkosc odczynu zapalnego moze swiadczyc o tym, czy np w przyszlosci po ukaszeniu bedzie...gorzej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się