masaż koni

rybka   Różowe okulary..
09 marca 2016 19:12
Od Mastersona polecam Matyldę Woźniak
[[a]]https://www.facebook.com/Masa%C5%BC-koni-Matylda-Wo%C5%BAniak-1628165540756217/[[a]]
Czy ktoś poleci mi kogoś do konia z kissing spines? 👀
A co chcesz z nim zrobić?  😉
Ja Ci mogę polecić z czystym sumieniem do każdego problemu z koniem Olę Szmidt. Na fb ma stronkę  😀
Czy ktoś był moze na kursie u p Kasi Żukiewicz i powie mi czy warto sie wybrac?
Warto! Ja co prawda byłam parę lat temu już, ale warto.
Witam. Poszukuję sprawdzonej masażystki z Warszawy, okolic, która dojechałaby do pacjenta ok. 100 km. Ewentualnie kogoś z innej części Polski, ale pojawiającego się tu regularnie. Głównie zależałoby mi na diagnozie i pomocy w rozwiązaniu problemów z grzbietem/zadem. Weterynarz powiedziała, że z punktu kostnego wszystko ok. Po przeciwzapalnych i urlopie zdrowotnym jest lepiej, grzbiet już nie reaguje przy sprawdzaniu, krwiaki z zadu zeszły, ale - koń dalej sztywny. Kobyła z tych "rosnących w oczach", a brak pracy nie pomaga w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Możecie nam kogoś polecić?
Zeave
Przy nie wyjaśnionych problemach z zadem i grzbietem radzę bliżej przyjrzeć się kopytom. U nas po roku ostrzykiwania, masaży i innych zabiegów okazało się że problemem są kopyta a dokładnie wrastające kąty wsporowe i wyjeżdżający pazur - położone piętki - mimo regularnego rozczyszczania.
Zmiana kowala i czasowe okucie na tył magicznie rozwiązało problemy ze sztywnym zadem.
Pozdrawiam
W okolicach Warszawy masz Olgę Kulesze, masuje i nastawia i jest wetem.
Mogę naprawdę polecić Magdę Saracyn:
http://rehabilitacjazwierzat24.pl/
Zeave, dojeżdżała do Was to znaczy w którym kierunku konkretnie? Bo jak rozumiem, to z samej Warszawy nie jesteś.
Zeave, ja polecam Anię Chodkiewicz ("Equilibrium - fizjoterapia koni" na fb). Poświęca na ocenę i masaż danego konia tyle czasu ile potrzeba (a niestety słyszałam o takiej masażystce, która masuje godzinę z zegarkiem w ręku...) i patrzy na konia jako całość. Pisałam kiedyś w wątku o końskim grzbiecie, moja kobyła miała spore problemy z plecami i zadem. Niestety Olga Kulesza nam nie pomogła, wet Agnieszka Bestry również. Przełom nastąpił po masażu wykonanym przez Anię Chodkiewicz właśnie. Wreszcie była widoczna poprawa. Ania robiła potem mojej kobyłce terapię ultradźwiękami (10 zabiegów), efekty były rewelacyjne i dzięki temu mogłam zacząć jeździć po kilku miesiącach przerwy.
Zeave, myślę, że spokojnie możesz dopytać Magdy Saracyn bo dojeżdża w bardzo różne miejsca. Ja ją polecam dwoma rękoma, zresztą jest tu wiele osób od dawna i niezmiennie korzystających z jej uslug.
Zeave Ja współpracuję tylko z Anią Chodkiewicz - Equilibrium. Prowadzi konie moich uczniów - masaże, ultradźwięki, dopasowanie siodła. Zawsze rzetelnie i fachowo. Naprawdę polecam. Pisz na priv w razie pytań.
Witam. Poszukuję sprawdzonej masażystki z Warszawy, okolic, która dojechałaby do pacjenta ok. 100 km. Ewentualnie kogoś z innej części Polski, ale pojawiającego się tu regularnie. Głównie zależałoby mi na diagnozie i pomocy w rozwiązaniu problemów z grzbietem/zadem. Weterynarz powiedziała, że z punktu kostnego wszystko ok. Po przeciwzapalnych i urlopie zdrowotnym jest lepiej, grzbiet już nie reaguje przy sprawdzaniu, krwiaki z zadu zeszły, ale - koń dalej sztywny. Kobyła z tych "rosnących w oczach", a brak pracy nie pomaga w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Możecie nam kogoś polecić?


Polecam Anię Jasińską - Acuvet (https://www.facebook.com/acuvetannajasinska/?fref=ts). Mega skuteczny lekarz(jeden z niewielu po belgijskich kursach dla weterynarzy z akupunktury). Moja kobyłka rozluźnia się po niej bardzo. I Ania jeździ dużo po Polsce, więc pewnie można się z nią jakoś dogadać.
Dziękuję za tak lincze odpowiedzi  :kwiatek:
Jutro rano zadzwonię do właścicielki i dowiem się, co jej udało się "wybadać" w temacie masażysty i coś wspólnie ustalimy.
Tymczasem zabieram się za przejrzenie informacji o polecanych przez Was osobach.

ewelin_n - Akurat w przypadku tej klaczki kopytami bym się nie martwiła. Przyjeżdża do niej na prawdę dobry kowal. Tu mamy raczej skutki siodła, które przestało pasować + urazu - klaczka została zagoniona w narożnik przez 2 inne konie i dotkliwie pokopana...

quantanamera - Link bardzo się przyda  :kwiatek:

Ethelwen - Pani znaleziona, zaraz zobaczę, co jest na jej stronie.

Frairla - Z tego, co widzę Pani Ania jest obecnie na urlopie, no ale zobaczymy jak inni będą stali z terminami.

ibmoz wschód, konkretniej Siedlce
Czy mozecie polecic osoby masujace w Krakowie? Wiem, ze Maria Soroko bywa, ktos (sprawdzony) jeszcze?  :kwiatek:
witam, mam konia z lekką niezbornością ruchów, przez co bardzo sie spina w odcinku lędźwiowym. Czy jest jakas skuteczna metoda żeby mu skutecznie ulżyć? Zdarza się, że koń chodzi sztywny jak na szczudłach. Oczywiście wcierki, praca w dole, masaże, ale zastanaiwam sie czy jest co jeszcze co moge spróbowac żeby mu pomóc na dłużej?
Losse do Kraka jezdzi Ania Jasinska, pogadaj z ludzmi z Facimiecha o ich wrazeniach po ostatniej wizycie:-)
sardynka,
Pomyśl o osteopatii.
sardynka, wysłałam PW. Generalnie warto konia sprawdzić pod kątem asymetrii aparatu ruchu i zadziałać pod tym kątem (osteopatia, osteodynamika, potem dopiero działania zmierzające do zmniejszenia napięć mięśniowych). Jeśli koń jest gdzieś "krzywy", to te problemy będą wracać (i pojawiać się kolejne).
Jaki jest najlepszy masażysta z mazowieckiego? 😀
Lilc- polecam Annę Chodkiewicz - Equilibrium (Fb). Fachowa ocena, bardzo dobra praca i rozsądne stawki. Dodatkowo posiada odpowiedni sprzęt i zabiegi może wykonać od razu. Pro! Polecam!
Lilc Ania Jasinska- jest wetem, ma porzadne uprawnienia uznane w calej Europie a nie jakies kursy weekendowe czy inne cuda, jest poza Kasia Z jedynym wetem uprawnionym do akupunktury (zdany egzamin w zagranicznej szkole tylko dla wetow), no i wspolpracuje z db ortopedami i kowalami🙂
dada ,Karla dziękuje 🙂
Lilc, Magda Saracyn ale nie wiem czy się dopchasz, bo najbliższe terminy za kilka tygodni 🙂
Jakby ktoś był zainteresowany kursem fizjoterapii w użytkowaniu koni to będzie u mnie w stajni w woj. pomorskim
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/62035
Karla🙂, jaką szkołę zagraniczną masz na myśli?
IVAS zakończone egzaminem- w PL z tego co wiem tylko 2 osoby mają tego rodzaju uprawnienia-to szkolenia i kursy tylko dla wetów.
Kogo polecacie w rejonie Gorzowa Wlkp?
Ewentualnie Poznań, Szczecin, Zielona góra, ale mogący do mnie dojechać lub bym ja dojechała do niego?

Koń mega sztywny, nie pracujący szyją i grzbietem, ale nie wykazujący bólu pleców.
Odciąża jedną nogę, druga (po przekątnej) puchnie. Nie kuleje, minimalnie znaczy, ale naprawdę minimalnie - ciężko to zauważyć.
Odciążanie nogi najbardziej widać na padoku - w stój, podczas swobodnego pasienia się itd.
Nie wiem co się stało ani kiedy, ale podejrzewam, że sprawa sprzed ok 1,5 - 2 miesiące :/

Znalazłam coś takiego - [[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/41994?q=masa%C5%BC&kategoria=3&lokalizacja=15&widok=0&strona=[[a]]
Polecacie? Warto?
A może polecacie kogoś innego.

Napewno też skontaktuję sie z panem Zarankiem z Piły.
Czy polecacie pania Aleksandre Szmidt pod wzgledem masazu i akupunktury ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się