Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

[quote author=Nawojowa Góra link=topic=196.msg2544332#msg2544332 date=1463497661]
może i stajnia prawdziwa ale.... niestety przez to, że jest w tej samej miejscowości korzysta z tego, że niektórzy trafiają nie tam gdzie by chcieli.... słyszeli o stajni w Nawojowej Górze ale nie przychodzi im do głowy, że od niedawna jest tam i druga stajnia....i w tym tkwi problem.  Jedziecie na marce ( złej lub dobrej) ale takiej, na którą pracowaliśmy przez lata...a to nie ładne.....
A wiec dla tego PRAWDZIWA STAJNIA W NAWOJOWEJ GÓRZE TO:
[/quote]
[quote author=Nawojowa Góra link=topic=196.msg2544345#msg2544345 date=1463499433]
Jak widać może😉 Jest dużo fajnych stajni w naszych okolicach i wszyscy się lubimy i współpracujemy, chodzi o fakt mylenia ośrodków przez to, że są w tej samej miejscowości....jak można wyczytać na forum wiele osób nie wie która jest która, że są dwie....i to nie fajne, nie chcemy być myleni z nikim tylko dlatego, że w potocznej mowie ludzie mówią o stajni w " Nawojowej"i nie zastanawiają się, że trzeba dociekać o którą stajnię chodzi. To chyba zrozumiałe, że może nam to nie odpowiadać....
[/quote]
i to powinno trafić do tematu "nie ogarniam" albo "co mnie śmieszy na rv", jeszcze nie odkryłam na co się zdecydować  🤣 
i tak szczerze nie bardzo rozumiem, o co chodzi, zwłaszcza w pierszym poście. słusznie dziewczyny mówią, że nie ma póki co zakazu zakładania więcej niż jednej stajni w jednym mieście. więc nikt nikomu chyba tu na złości nie robi. tak samo nie rozumiem, jak można przez pomyłkę trafić do niewłaściwej stajni? po prostu Nawojowa Góra, chyba ci sie coś ostatnio w życiu nie powiodło, bo sprawiasz wrażenie znerwicowanej i drazliwej.
przeczytaj uważnie wątek to sama zobaczysz, padło takie zdanie ..." konie  stoją w Nawojowej".... i teraz zagwozdka to znaczy gdzie? w Kocierzy? czy w Terenowo-Rajdowej? I to, że nie lubię nieporozumień to chyba nie znaczy o braku pomyślności w życiu...ale jak już pisałam, czas na pewno pomoże rozwiązać takie niedomówienia. I myślę, że nie ma co wałkować tematu bo wszystko już powiedziane. Po prostu na przyszłość może nie powinno się mówić Nawojowa tylko Kocierz lub Terenowo-Rajdowa-kłopot zniknie i nie będzie żadnych niedomówień.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
17 maja 2016 18:09
[quote author=Nawojowa Góra link=topic=196.msg2544372#msg2544372 date=1463503891]
przeczytaj uważnie wątek to sama zobaczysz, padło takie zdanie ..." konie  stoją w Nawojowej".... i teraz zagwozdka to znaczy gdzie? w Kocierzy? czy w Terenowo-Rajdowej?
[/quote]

Ej, a jak ktoś powie, że konie stoją w Krakowie, to np. KKJK powinien mieć pretensje, bo konie są u  Mustanga, Polsadu, Tabuna, czegokolwiek jeszcze, a nie u nich i to nie jest dobra nazwa?  😲
Lady Lawenda tak.  🤣
no i klops....chciałam dobrze a wyszło jak wyszło🙂 ratunku!
A można skończyć ten temat, bo istotna sprawa spada na dalszy plan?
ręce opadają.  😲
Lady Lawenda tak.  🤣

serio?
takie śmieszne? Ja rozumiem walkę o tożsamość. Nikt nie odpowiada, na pytanie "gdzie stoisz?", że "w Krakowie", jeśli chodzi o to, gdzie postawić konie i która stajnia jest rekomendowana 🙄
Walkę o tożsamość i tworzenie własnego brandu ja rozumiem. Trochę jednak dziwnie zabrzmiało, że mamy w Nawojowej tylko jedną "prawdziwą" stajnie. Tzn. że inne to jakieś podróbki?  👀  I coś, co ja odebrałam jako zarzucanie "tej drugiej stajni", ze żerują na opinii i renomie "tej prawdziwej". Marketing tak, ale dla mnie bardziej to zabrzmialo jak oskarżenia, niż jak marketing. Przepraszam, jesli kogoś to uraża  😉  :kwiatek:
Owszem, śmieszne.
Nika, toteż na tak zadane pytanie odpowiadam " W Kocierzy", ale żeby zlokalizować stajnię, muszę użyć nazwy miejscowości. No nie da rady inaczej. Poprzednio trzymałam konia w Czułowie. Też były dwie stajnie, dość blisko siebie, i zero problemów. Nikt nie neguje, że stajnia terenowo-rajdowa była pierwsza, ma też wyraźnie określony profil i, tak, swoją markę. Kocierz np. z rajdami nie ma nic wspólnego, wg mnie to bardziej taka spokojna, niewielka stajnia pensjonatowa.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
17 maja 2016 20:19
To nauczka dla przyszłych właścicieli stajni😉 nie nazywać stajni nazwą miejscowości w której jest zlokalizowana i po problemie.... cały problem jest stąd że na stajnie terenowo rajdową mówi się Nawojowa, jakby częściej używało się nazwy terenowo-rajdowa, nie byłoby problemu 🙂
jakbym nazwała sobie stajnię zlokalizowaną w Krakowie "Kraków" to nie mogłabym mieć pretensji o to że jest mylona z lokalizacją...

Dobrze że w Rząsce jest jedna stajnia tylko ;p choć podwójna  🏇
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
17 maja 2016 20:48
Ja rozumiem walkę o tożsamość. Nikt nie odpowiada, na pytanie "gdzie stoisz?", że "w Krakowie", jeśli chodzi o to, gdzie postawić konie i która stajnia jest rekomendowana 🙄


No nie wiem, mnóstwo osób mówi, że stoi w Węgrzcach, a ze trzy stajnie tam są, Czułów podobnie, ogólnie pod Krakowem są wsie, gdzie jest po kilka stajni. Ja rozumiem, że jak ktoś zakłada stajnię "Konik" w Pcimiu i potem ktoś inny też robi stajnię "Konik" w Pcimiu, to gra nie fair, no ale jechanie po kimś tylko dlatego, że zgodnie z prawdą stwierdził, że jego konie stoją w miejscowości o jakiejśtam nazwie to przesada.
Jak juz chcemy być tacy precyzyjni, to radze pamietac (i nie skracać), ze Nawojowa i Nawojowa Gora to są dwie zupełnie inne miejscowości i inne w nich stajnie 😉
ushia   It's a kind o'magic
18 maja 2016 08:29
proponuję podawać długość i szerokośc geograficzną  😎
Nie ma to jak stała "elita" siada na kogoś kto się pierwszy raz odzywa...

W rozmowie padło hasło że konie stoją w stajni terenowo rajdowej, co się okazało nieprawdą którą sprostowała sama Stajnia Terenowo Rajdowa Nawojowa Góra (bo taka jest pełna jej nazwa) i patrząc praktycznie stajnie w Nawojowej Górze są dwie ale stajnia Nawojowa Góra jest jedna bo druga nazywa się Kocierz,
więc chyba ma prawo nazywać się tą prawdziwą  a druga jest też prawdziwą stajnią Kocierz W Nawojowej Górze

A jeżeli chodzi o błędne trafienia do stajni to sama o takich słyszałam właśnie w kierunku tej miejscowości, ktoś chciał przyjechać do jednej a trafił do drugiej przypadkowo bo nie wiedział że stajnie są dwie..., więc nie oszukujmy się że jest to niemożliwe i nie pouczajmy się wzajemnie bo w jakimś stopniu jest to problematyczne i działa to w dwie strony, ktoś puści famę do internetu lub wśród znajomych że w Nawojowej Górze jest tak i tak, nie sprecyzuje gdzie i może się to odbić na jednych i drugich... Więc nie dziwi mnie że właściciel nie jest z tego zadowolony bo różnie się mówi i nie zawsze wszystkie osiągnięcia, błędy czy też opinie są przypisywane do właściwej stajni. A to już może mieć ogromny wpływ na cały interes...
więc chyba ma prawo nazywać się tą prawdziwą  a druga jest też prawdziwą stajnią


Ja to myślałam, że każda która istnieje i zajmuje jakąś szerokość geograficzną na tym globie to jest prawdziwa, ale chyba mnie coś ominęło  😁

Co do rozróżniania, to jakoś inne miejscowości nie mają z tym problemu chociażby Węgrzce czy Kobylany 😉

A jak ktoś nie rozróżnia, nie czyta ze zrozumieniem, nie ogarnia i nawet nie wie gdzie jedzie, no to cóż, to chyba tylko jego problem. 😉 Ja też kiedyś nie wiedziałam, że w Nawojowej Górze są dwie stajnie, albo może mi świtało, ale nie miałam pojęcia która jest która. Zainteresowałam się tematem i wiem. I w dodatku nie trafiłam tam przypadkiem myląc jedną z drugą. To może niecodzienne, ale tak było.  😁
Dava   kiss kiss bang bang
19 maja 2016 20:32
Nie no, to z tego wychodzi, że też mieliśmy wpływ na czyjś (w sumie nas wszystkich 😉 interes  😁
Raz przyjechała do nas do stajni pewna Pani i zapytała się, gdzie są te słynne araby  😀iabeł:
a pomyliła Michałów z Michałowicami  😁

Jak jest stajnia dobra itd. to nic jej nie zaszkodzi, ani inna stajnia w 'tej samej miejscowości', ani plotki w necie itd. Zawsze będzie full albo kolejka i stosunkowo mała rotacja.
Myślę że w tym przypadku problemem tych pomyłek może być brak typowej nazwy dla stajni terenowo rajdowej, większość stajni ma swoją typową nazwę taką jak Santos, Kocierz, Szary itp a tu Nawojowa Góra więc od razu wiąże się ją z miejscowością gdzie stajnie są dwie więc przy poszukiwaniach łatwo trafić na inną.

co do Węgrzc to owszem są trzy stajnie a pomyłki też się zdarzają, wiele osób je sobie myli, nie wszyscy ale jednak, może się o tym tak nie słyszy bo profil tych stajni to głównie pensjonaty (a im mniej ludzi tym mniejsze zamieszanie)

Osoby zainteresowane i dociekliwe będą drążyć temat, laicy już nie a przynajmniej nie wiele bo skądś te nieporozumienia się jednak biorą, ale to nie mój problem :P

Jeżeli chodzi o komentarze wystawiane w internecie czy wśród znajomych, to zdania nie zmienię, zła opinia może zniszczyć życie, a mściwość i głupota ludzka nie zna granic więc  prawdziwe czy też nie prawdziwe opinie wystawiane w czyimś kierunku nie muszą zaszkodzić ale nie można wykluczać też że nie jest to możliwe.

P.S. Pani od arabów to idealny przykład jacy ludzie potrafią być nieogarnięci...
Dava   kiss kiss bang bang
20 maja 2016 19:20
Chyba nie do konca zrozumialas moj wpis  😉 🤣
Nie jest on pisany starą polszczyzną ani innym nieznanym mi językiem, wiec myślę że odebrałam tak jak powinnam bo tekst skomplikowany nie jest...
Dava   kiss kiss bang bang
20 maja 2016 23:36
😁 😁 😁

[font=Verdana]Same emotki, serio?[/font]  -> Ostrzezenie.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nieregulaminowy post.
długo jeszcze? popcorn mi się skończył a Wy dalej swoje...
Cariotka   płomienna pasja
21 maja 2016 08:08
Chemik to ignoruj...nie czytaj.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
21 maja 2016 08:16
długo jeszcze? popcorn mi się skończył a Wy dalej swoje...


Na Bronowiance jest maszyna do pukanego ziarna, polecam  😁 No ale mówiąc o głównej sprawie, to coś więcej wiadomo, co z tymi gagatkami? Dokądś się przenieśli?
Wrócili ponoć do Łyczanki, czy długo tam zagrzeją - nie wiem
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
21 maja 2016 12:45
Gdzie zaopatrujecie się w takie rzeczy jak łuska słonecznika czy otręby pszenne ? Wiem, że w Mnikowie w punkcie na pewno mają łuskę, ale nie wiem czy operują mniejszą ilością niż big bagi a te odpadają. Ktoś, coś? Bardziej interesowały by mnie okolice Liszki, Zabierzów itp.  :kwiatek: :kwiatek:


Sprawa niby stara, ale może ktoś jeszcze skorzysta - Łuska jest w Olkuszu i to dość tanio, ale trzeba trafić, żeby akurat mieli. W zeszłym miesiącu pozwalali odważać do własnych worków.
Otręby prawie-że-od-ręki mają na Ładnej w PZŻ. Koło 20PLN za worek.
A jak ktoś ma bliżej to w Liszkach też jest sklep w którym są otręby, jęczmień, koncentraty paszowe, wysłodki, lizawki i takie tam. 😉
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
21 maja 2016 21:19
A gdzie w Liszkach dokładnie???
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
21 maja 2016 21:23
A jak ktoś ma bliżej to w Liszkach też jest sklep w którym są otręby, jęczmień, koncentraty paszowe, wysłodki, lizawki i takie tam. 😉


Pana z Liszek można znaleźć też na olx-ie i porozmawiać o innych możliwościach odbioru (bliżej Zabierzowa/Balic).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się