Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy ZUS ubezpiecza nas też od NNW? Jeśli tak, to jaka kwota przysługuje mi za pobyt w szpitalu (5-dniowy) i czy mogę się ubiegać również o zwrot pieniędzy za leki i ew. uziemienie w domu i niezdolność do pracy? Jak to ugryźć?  👀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 maja 2016 16:36
Meise, jeżeli chodzi o Twój wypadek, to wydaje mi się, że tego ZUS nie obejmuje. Musiałabyś mieć wykupione ubezpieczenie NNW dotyczące sportów wysokiego ryzyka.
Kurczak, gad dem yt >: a jak mogę się ubiegać o jakiekolwiek odszkodowanie za te wszystkie moje cierpienia?  🙁
Bo prywatnie chyba nie jestem ubezpieczona nigdzie, jak mi się zdaje..
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 maja 2016 16:52
Myślę, że bez odpowiedniego ubezpieczenia nie możesz, ale może wypowie się jeszcze ktoś kto ma większe doświadczenie
Edit. No chyba, że chcesz walczyć o odszkodowanie od instruktora.
Od instruktora nie chcę, nie było w tym jego winy.

Natomiast zastanawiam się, czy ogrodzenie placu do jazdy płotkiem z metalowych rurek (coraz częściej się to widzi w stajniach, tanie rozwiązanie) spełnia normy bezpieczeństwa. Przy upadku na kręgosłup na taką rurę łamie się on przecież jak zapałka. Ogólnie skrajnie niebezpieczne wydają mi się te ogrodzenia... Wysokie ogrodzenie drewniane jest jednak dużo bardziej bezpieczne w moim wyobrażeniu. Drewno jest elastyczniejsze niż metal. Sama już nie wiem, co o tym sądzić...
Ośrodek jest na pewno ubezpieczony.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 maja 2016 17:25
Meise, nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej, jednak jeżeli chodzi o ceny, to ogrodzenie z rur jest zdecydowanie droższe od drewnianego.
O widzisz, w życiu bym nie powiedziała, bo ani to ładne, ani bezpieczne -.-

No nic, dowiem się co i jak z tym ZUSem. Chociaż za hospitalizacje mogliby mi coś wypłacić  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 maja 2016 17:48
Ale za to trwałe 😉
abre   tulibudibu
22 maja 2016 06:43
Gillian, a znasz metodę z piłeczkami kauczukowymi? Mnie polecił ją znajomy fizjoterapeuta. Stajesz na lekko ugiętych nogach plecami do ściany, miedzy ścianę a plecy wkładasz piłkę dla psa, taką o średnicy około 7-9 cm, na odpowiedniej dla Ciebie wysokości. I zaczynasz się przesuwać w górę i w dół oraz na boki naciskając na piłeczkę. Możesz od razu użyć dwóch. Mnie taki masaż bardzo pomaga.
Meise z Zusu nic nie dostaniesz w związku z wypadkiem. Wyplacą Ci tylko zasiłek chorobowy jeśli oplacasz skladki i jesteś na zwolnieniu chorobowym. Nnw to dodatkowe ubezpieczenie i im nic do tego. Masz na siebie ubezpieczony jakis samochód ? Przy polisach komunikacyjnych często jest Nnw.
Czy ZUS ubezpiecza nas też od NNW? Jeśli tak, to jaka kwota przysługuje mi za pobyt w szpitalu (5-dniowy) i czy mogę się ubiegać również o zwrot pieniędzy za leki i ew. uziemienie w domu i niezdolność do pracy? Jak to ugryźć?  👀

Nie, ZUS nie ubezpiecza NNW - od tego są... ubezpieczenia NNW
Skoro ośrodek ubezpieczony, możesz porozmawiać na spokojnie z właścicielami i spróbować wyciągnąć kasę od ich ubezpieczyciela. Jak mi w zeszłym roku znajoma spadła z konia i połamała nogę - dałam jej numer polisy i po krzyku. Winy nie było ani mojej ani konia, ot zsunęła się niefortunnie i tyle. Swoją ścieżką namawiałam tę znajomą na NNW - nie wykupiła :/
jagoda1966 polisa komunikacyjna raczej nie obejmuje sportów ekstremalnych  😉 a za takie jest uważane jeździectwo
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 maja 2016 07:37
Meise ZUS nie obejmuje takich rzeczy 😉 pewnie jakby obejmował to każdy bez przerwy ulegałby jakimś wypadkom  😵 Możesz wyciągnąć coś z OC stajni, a na przyszłość kup sobie kartę euro 26 sportową - kosztuje jakieś śmieszne pieniądze, chyba 130zł za rok. Normalne nnw nie obejmuje sportów ekstremalnych czyli jazdy konnej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2016 13:32
Nagrałam film. Mam go w formacie .avi, ale równie dobrze mogę go mieć jako .mp4, konwersja to nie problem. Film trwa 2 minuty. Napisałam do niego napisy w .txt, w formie czasowej (np. 00😲1:Hello). Przekonwertowałam je na .srt, ale żaden program nie jest w stanie tego połączyć, mimo ze Google twierdzi, iż nie powinnam mieć z tym problemu. Ratunku. Jak dodać napisy .txt do filmu?!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 maja 2016 13:33
Facella, program do napisów.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2016 13:44
Dwa programy sobie nie poradziły 🙁 ciągle wywala mi błąd z odczytem pliku .srt
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 maja 2016 14:05
Facella, bo to w tych programach robisz napisy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2016 15:07
Aaa, takie buty 😀 poszukałam innego programu i na razie coś powoli zaczyna działać 🙂 dzięki za pomoc!  :kwiatek:
jagoda, Gaga i smarcik, dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Nie miałam pojęcia, że jeździectwo jest podciągnięte pod sport ekstremalny...
smarcik i ta karta obejmuje jeździectwo? Weszłam na ich stronę i niejasne dla mnie są troszkę te polisy. Jutro się temu bliżej przyjrzę.
Gaga, jeżeli nie masz nic przeciwko, to odezwę się jeszcze do Ciebie na priv jutro 🙂 (krótko i zwięźle)
mils   ig: milen.ju
23 maja 2016 10:04
Co się graweruje na nieśmiertelnikach? Ma to być taki drobiazg na prezent.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 maja 2016 10:20
Mils, różnie: ważne daty (urodziny, rocznice itp.), inicjały, grupę krwi
amnestria   no excuses ;)
23 maja 2016 10:58
Ja jestem ubezpieczona prywatnie, a i tak ubezpieczyciel nie zgodził się podciągnąć koni pod ubezpieczenie, musiałabym wykupić dodatkowe. 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 maja 2016 11:02
amnestria, no właśnie dlatego, że to sport wysokiego ryzyka. 😉 Na każdych zawodach wymagane jest ubezpieczenie NNW (obejmujące jeździectwo) . Nie wien jak jest teraz ale kiedyś ubezpieczałam się w Warcie i można było wybrać różne opcje np. ubezpieczenie sportowe, rekreacyjne i był też dodatek obejmujący nie tylko samą jazdę ale i obsługę koni.
amnestria   no excuses ;)
23 maja 2016 11:06
Ale mi tego nie trzeba tłumaczyć 🙂 Zastanawiam się tylko czasem po co mi "standardowe" ubezpieczenie, przy takim życiu jakie prowadzę 😉 Tylko jakbym wszystkie moje sporty ekstremalne miała zestawić do kupy to nikt nie chciałby mnie ubezpieczać. A konie są z tego wszystkiego najmniej niebezpieczne 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 maja 2016 17:12
mils, zalezy na jaka okazje. Moj syn dostal na urodziny- na jednym ma swoje imie, na drugim date urodzenia.
Grupa krwi jest super sprawa, szczegolnie, jesli ktos ma malo popularna.
Mozna tez wygrawerowac np imie, a na drugim jakas sentencje
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 maja 2016 18:01
smarcik i ta karta obejmuje jeździectwo? Weszłam na ich stronę i niejasne dla mnie są troszkę te polisy. Jutro się temu bliżej przyjrzę.


Tak, na pewno ta w wersji "sport" obejmuje. Ja kupuję tę najdroższą wersję, nie wiem gdzie tego szukać na stronie ale jak mi razem z kartą przyszły warunki ubezpieczenia pocztą to w sportach ekstremalnych były wyróżnione właśnie jeździectwo, narciarstwo i wspinaczka, a na tym mi zależało. Jedynym ograniczeniem jest wiek, ale Ty chyba nie masz jeszcze 30 lat, prawda?  👀
smarcik, jeszcze nie, ale już bliżej niż dalej  👀
Masz na myśli tą: Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 Sport (za 147 zl)? Bo ona nie obejmuje Polski, Kanady i USA.
Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 Polska Sport – za 74 zł - ta jest na Polszę. Ubezpieczenie NNW Polska - 15k PLN. To dużo czy mało? Ależ ja zielona jestem -.-
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 maja 2016 19:21
Ona obejmuje Polskę, tylko USA i Kanady nie  😀 15k to nie jest zbyt wiele, ale ja np nie patrzę na sumę w wypadku śmierci, tylko jeśli coś mi się stanie - jak umrę to i tak nikomu te pieniądze się nie przydadzą  😉 Generalnie im większa ta suma NNW tym lepiej, ale ciężko znaleźć cokolwiek, co nie kosztuje milionów, a działa w przypadku urazów sportowych, dlatego ja biorę Euro26, bo zawsze lepsze takie pieniądze niż żadne  😉
Gniadata   my own true love
23 maja 2016 19:33
Pomoooocy, jaki jest najlepszy antywirus na kompa? Avast co 5 sekund drze mi się "zostało wykryte zagrożenie" i absolutnie nic z nim nie robi, a ja zaraz dostanę kociokwiku 🙁 w desperacji pobrałam próbnego Kasperskiego ale nie wiem, na ile się sprawdzi - macie coś godnego polecenia?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2016 19:34
Gniadata, ja polecam Malware antybytes. wywal Avasta, muli kompa.
Gniadata   my own true love
23 maja 2016 19:40
No właśnie wywaliłam - kaspersky mi kazal, jaaaka ulga nie słyszeć non stop tego avastowego darcia mordy... Dzięki, zaraz sprawdze to Malware🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się