paznokcie, żele, tipsy

wasia   Goniąc marzenia!
23 maja 2016 20:12
Mam pytanko do dziewczyn, które już jakiś czas korzystają z hybryd.
Zaczęłam i ja przygodę, ale mam jedną zagwozdkę.
Pierwszą hybrydę zdjęłam. Płytka była bardzo delikatnie zmatowiona bo bardzo się tego obawiałam, schodziła po odmoczeniu bardzo ładnie, żadnego piłowania, wystarczyło lekkie odsunięcie patyczkiem. Ale... z jednego paznokcia hybryda zeszła mi niestety z fragmentem płytki. Zachodziłam w głowę czemu i przypomniałam sobie, że ok 4 tygodni temu, jeszcze przed nabyciem zestawu, uszkodziłam w tym miejscu płytkę blokiem polerskim(240) Nieopatrznie się zamachnęłam i konkretne rysy gotowe  😵 I teraz pytanie co jeśli sytuacja się powtórzy i czy może się powtórzyć? Całą powierzchnię wygładziłam, więc teoretycznie nie ma tam punktu zaczepienia, ale chętnie dowiem się czegoś na ten temat od bardziej doświadczonych.
Pomocy  😵 Nie wiem co już mam zrobić z moimi paznokciami, w tak tragicznym stanie ich nie mialam, zawsze mam odzywkę na nich, na nią 2 warstwy lakieru by usztywnić a aktualnie rozdwajają  (a wręcz roztrajają ) się do połowy paznokcia. Słabe były zawsze i mi się rozdwajały. Nie wiem, żel nałożyć by usztywnić, japoński zrobić, jakieś mocne witaminy doustne lub suplementy dodać? Oczywiście w internecie jest milion różnych porad, tylko nie wiem co na prawdę pomoże.  🙁
wasia   Goniąc marzenia!
23 maja 2016 20:22
Alabamka
też byłam w takim punkcie po ciąży. Mi osobiście bardzo pomogła odżywka Black Diamond z Golden Rose + suplementacja (np. Bellissa) + codziennie na wieczór serum na skórki + krem do rąk i paznokci z Neutrogeny oraz nie zapuszczanie paznokcia. Trzymałam je maksymalnie krótkie, żeby nie prowokować. Ale w przypadku takiego rozdawajania stawiałabym szczególnie na suplementację od środka. Paznokcie sporo mówią o naszych niedoborach  😉
Odzywki już przeróżne polecane przerobiłam i nie widzę żadnej różnicy, prócz tego, że mam coś pod lakierem i plytka mi nie farbuje. Belissy dużo łykałam, nic nie dała 🙄
wasia   Goniąc marzenia!
23 maja 2016 20:32
No, to rzeczywiście już wygląda nieciekawie... Wiem, tylko, że część dziewczyn z takim rozdawajaniem "od zawsze" korzystała jednak z konsultacji z lekarzem, badań krwi, ale nie zagłębiałam się w temat więc szczegółów nie znam. Być może problem jest mocno odśrodkowy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2016 20:39
Revalid powinien pomóc. Ale zrób badania przede wszystkim.

ja mam teraz super paznokcie (jak na mnie 😉 ) ale nadal każdy lakier nie trzyma się zbyt długo. nie moczę, zmywam w rękawiczkach, dbam i nadal przyczepność lakieru do mojej płytki doprowadza mnie do szału. co z tym zrobić? odtłuszczam przed pomalowaniem, top niewiele pomaga, używam Sally Hansen, czasami innych drogeryjniaków. jak widzę ile przyjaciółce trzymają się lakiery to mnie skręca :P
madmaddie, ten problem też mam, mi pomagało trochę polerowanie, kostka kosztuje kilka złotych.
Badania mam robione ciągle, jak zwykle wszystko super  😉
ed. czy substancje niektórych leków moga wpływać  🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 maja 2016 21:26
Alabamka, ja mam ogólnie mocne paznokcie, ale zrywanie hybryd mi je doprowadziło do kiepskiego stanu. Pomogło spiłowanie na krótko i wcieranie oliwy z oliwek i oleju arganowego. Aaaa i piję pokrzywę 2 razy dziennie
mam pytanie do dziewczyn używających stępelków: co robie nie tak, że po położeniu topa, położeniu wzorka (mam lakier do wzorków Kads i zawsze robie wzorki na cały paznokieć) i znowu topu, po ostatecznym przemywaniu cleanerem połowa wzorka (albo dziura w środku wzorka) się zmywa 🙁, zawsze na któymś tak mi się dzieje i doprowadza mnie to do szału, bo musze od nowa palucha robić. Testowałam 2 lampy (uv-starą  i led-nową) i pilnuje żeby równo i dokładnie pokryć wzorek topem (semilac) i za każdym razem mam jakąś niedoróbkę 🙁
To nikt nie robi takich fake hybryd jak ja?  🙁
Swoją drogą miałam hybrydy na stopach (robiłam jeszcze na wyjazd) i wczoraj ściągałam i mam jakąś makabrę. Nie chciały zejść cholerstwa, porobiłam sobie dziury w płytce, no masakra jak to teraz wygląda  👿

Ten remover z semilaca jakiś dziadowski jest. Skończył mi się właśnie (miałam w zestawie). Teraz kupię sobie aceton, może będzie lepiej działał. Jeszcze mi nigdy ładnie nie zeszły standardowe hybrydy (z bazą, lakierem hybrydowym i topem). A zwykły lakier z topem po chwili tak ślicznie odłazi.

azzawa, a nie trzesz za mocno tym odtłuszczaczem? Ja przemywam paznokcie delikatnie, tylko żeby się tak mocno nie kleiły i po jakiejś chwili one się już robią naprawdę twarde i suche i mogę stukać i naklejki zostają.
Meise kup lepiej zieloną Isanę z acetonem (Rossmann), jest jednak delikatniejszy niż sam aceton którym można sobie zrobić kuku  😉
casines, super, dzięki za radę  😀 Ja zielona jestem, więc zdecydowanie pójdę za Twoją sugestią  :kwiatek:
No troche tarłam, ale ostatnio nie tre wcale i też się sciera -_-' sprobuje nie-trzeć jeszcze bardziej ( masło maślane ;P)

A co do cebulowych hybryd- ja bym chciała tam móc🙁 tylko, że jedynym powodem dlaczego zaczęłam robić hybrydy było to, że NIGDY (serio serio) nie udało mi się nie rozmazać przed całkowytym zaschnięciem zwyklego lakieru.
azzawa, ja używam tego lakieru z MissSporty, który naprawdę schnie w 1 minutę 🙂 Bardzo polecam, piękne kolorki, świetnie się maluje, no i pod topem się trzyma jak prawdziwe hybrydy  🙂

Kupiłam ten zmywacz polecony przez casines. Nie mogę się schylać ani kucać, więc mój facet po kolei czytał mi co wynalazł na najniższej półce, a ja komentowałam, że to nie to, aż jakaś młoda mama się nie odezwała i nie doradziła, który to zmywacz jest  😁
Meise ja próbowałam robić tak jak ty i nic nie trzymało się dłużej niż dobę 😉 ale u mnie w ogóle mało co się trzyma, takie paznokcie i taka praca 😉 za to z Semilaca jestem zadowolona - z primerem kwasowym, szlifowaniem i po podwójnym suszeniu trzyma się ładnie prawie dwa tygodnie, potem już odpryski rysy i odrost ze masakra. Inne hybrydy które przetestowalam - max trzy dni, żele również.
Dziewczyny, potrzebuje porady. Przymierzam się do kupna lampy, przeglądałam trochę temat i nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. A więc: czy warto kupować zestaw startowy lampa plus lakiery, utwardzacz, pilniczki itp itd. znalazłam coś takiego i nie wiem czy warte uwagi? http://allegro.pl/semilac-2-zestaw-hybrydowy-lampa-uv-36w-waciki-i6154910912.html. Wiem że lakiery semilac są w porządku, na tą chwilę mam zrobione i świetnie się trzymają, bardziej mnie interesuje czy warto kupować w zestawie i czy lampa będzie ok. Czy nie lepiej kupić osobno konkretnie wybraną lampę?
skraweknieba powiem tak: jeżeli masz zamiar robić sobie tylko hybrydy to lampa jest w porządku - standardowa tunelówka i czas utwardzania wynosi 2 minuty, w ciągu których zapomnę jaki kolor położyłam na paznokcie 🤣  Ja robię sobie robię żele i utwardzanie kilkanaście razy po 2 minuty to jest dla mnie katorga i zrobienie jednej ręki zajmuje mi lekko 2-3 godziny. Jednak jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu to polecam lampę typu diament to jest połączenie lampy UV i LED, a czas utwardzania wynosi 10-30 sekund w zależności od pigmentacji lakieru. Jej cena na aliexpress to 17-19$ (70-80zł). W ramach ciekawostki - jest jeszcze lampa typu 24/48W UV/LED parę słów o niej tutaj w Polsce ponoć kosztuje ponad 300zł, ja kupiłam na alie za 160zł i nie mogę się doczekać aż przyjdzie 💘 Czas utwardzania hybrydy to 5-10 sekund, żel utwardza na kamień w ciągu 30 sekund.
casines dzięki wielkie 🙂 nad diamentem też się zastanawiałam, ale nie byłam pewna opinii, tu widzę z kolei jest chwalona. Co prawda ja mam w zamiarze robić sobie raczej hybrydy, ale kto wie kto wie...jak najdzie mnie ochota na żel, to nie będę przecież zmieniała lampy... W każdym razie dziękuję za odpowiedź, chyba już jestem zdecydowana 🙂
Swoją drogą, daj znać jak się spisała nowa lampa 🙂 ciekawa jestem czy faktycznie jest taka fajna jak jest to opisane 🙂
Na facebooku jest grupa aliexpress nails&tools Polska, dziewczyny generalnie bardzo chwalą diamenta cena minimalnie wyższa niż tunelówka a jednak oszczędność czasu nieporównywalna 🙂 moja lampa już dojechała do Warszawy więc u mnie powinna być w przyszłym tygodniu 🙂
casines, już miałam zamawiać diamenta a przez Ciebie chcę tę drugą  🤬 Hybrydy utwardzone w 10s, to brzmi jak bajka  😍
escada, to faktycznie krótko Ci się trzymają! Może to kwestia tych lakierów schnących w 1 min (trwałe są nawet bez topu)  👀

skraweknieba, ja mam ten zestaw, zapłaciłam 250 zł, ale stacjonarnie kupwałam i na szybko, bo dla mamy (jak zwykle za wszystko przepłacam ^^'😉. Póki co się sprawdza bardzo dobrze. Lampa super, działa, utwardza. Trzymam każdą warstwę 45 sek. Dla początkującej hybrydomaniaczki jak znalazł 🙂
Używa ktoś nowych lakierów Gel Sally Hansen?
Mi pomaga na rozdwajające się paznokcie odzywka Eveline 8 w 1, ale działa tylko kiedy się ją stosuję  😎
Meise raczej kwestia paznokci i rodzaju pracy, u mnie nawet najlepsze lakiery wytrzymują max dobę 😉
escada, ale mi też nawet najdroższe lakiery (niehybrydowe) odpryskują już na drugi dzień  😉

Czy jak położę odżywkę na paznokcie (u stóp) i na to zwykły lakier, to będzie to miało jakiś sens? Zrobi to lepiej mojemu "paznokciu", w którym są aktualnie dziury i bruzdy?
Scottie   Cicha obserwatorka
26 maja 2016 18:41
Meise, ja tak maluję paznokcie i u rąk i u nóg. Czy zrobi lepiej... tego nie wiem, ja nie zauważyłam zmian w wyglądzie paznokcia. Może trochę wyrówna jego strukturę i będzie Ci łatwiej domyć lakier (u mnie wszystkie lakiery farbują paznokcie u stóp).
Ejj dziewczyny, czy taka frezarka (albo cos w tym stylu) http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6208894908item=570911300 da rade hyhrydom? Sciaganie acetonem potwornie niszczy mi pazury a szczerze to szkoda mi 200-300 zl na profesjonalny sprzet jak robie sobie pazury raz na 2-3 tyg :/

Edit: poprawilam link
Azzawa Nic się nie wyświetla
Casines juz poprawilam  :kwiatek:
Mi się pokazuje strona główna, wrzuć może numer aukcji
kurde, u mnie działa i przenosi do aukcji, ale właśnie przesiadłam sie z telefonu na kompa i tu już przenosi na główną allegro 🙁
spróbuje ostatni raz
allegro np:
http://allegro.pl/clatronic-zestaw-do-manicure-pedicure-paznokci-gw-i4828168565.html (przy tej pisze, że np nadaje się do usuwania starych warstw tipsów)

http://allegro.pl/pink-mini-frezarka-manicure-komplet-frezow-i5029722803.html





czy da się tego używać przy okazjonalnym ściąganiu hybrydy? albo czy da się po dokupieniu lepszych frezów (podejrzewam, że te z zestawu to jakieś bardziewie)

a żeby nie było, że tylko pytam: ostatnio testuje termiczne lakiery z elite 99 i belen (z aliexpress) i są meega fajne na razie mam test 2,5 tyg elite: trzymają się jak złoto i dają piękny efekt ombre 😀 - miałam żóto-ciemnopomarańczowe i wyglądału jak piękny zachód słońca


Belen mam drugi dzień więc jeszcze się nie wypowiem co do jakości, zrobiłam z wzorkami w kolorze podobnym do lakieru "na zimno" i fajnie jest to, że wzorek czasem widać a czasem nie 🙂 szkoda tylko że Chińczycy wysłali mi nie ten niebieski co trzeba i dostałam z mniejszą różnicą kolorów niż chciałam, ale nie jest najgorzej (w stemplowaniu jestem mocno początkująca więc trochę to koślawe):




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się