Stajnie na Śląsku

Sunny mi wpada do głowy Błyskawica w Mysłowicach 🙂 Konie cały dzień na dworze, są fajne tereny jakies 5 minut od stajni, mają hale, lonżownik, maneż i zwalniają się teraz miejsca 🙂
dr Golonka stacjonuje w Gęsicach (pod Wrocławiem) super dojazd z autostrady 🙂
Bedzie u mnie koncem kwietnia/poczatkiem maja -> Międzyrzecze k. Bielska, gdyby ktoś coś.

A mam pytanie czy zna ktoś kogoś kto prowadzi treningi ujeżdzeniowe z dojeżdze w niedalekiej okolicy? Nie interesują mnie osoby prowadzące rekreacyjne jazdy, ale cos na etapie ciągów, zmiany nóg etc.
Nie interesuje mnie p. Kowalska
PATRYCJA10822, dziękuję, na pewno się zorientuję 🙂
Czy jest tu ktoś kto zna ośrodek Horrs w Jaworznie? Chodzi mi głównie o to jak wyglądają tam jazdy indywidualne i jak z cenami. Szukałam za pomocą lupki,  ale jak zwykle nie okazała się pomocna 🙂
Przeglądając forum zauważyłam, że dziewczyny rozmawiały niedawno o stajni w Gliwicach i w okolicach. W Przezchlebiu, czyli niedaleko Gliwic, powstaje nowa stajnia http://olx.pl/oferta/pensjonat-dla-koni-w-przezchlebiu-zabrze-gliwice-i-okolice-CID103-IDeRO7f.html  albo FB https://www.facebook.com/Stajnia-Zielona-Dolina-1611855749075372/

Fajni ludzie i fajne miejsce. Kupione stosunkowo niedawno, trwa remont w gospodarstwie i budowa nowych stajni, ujeżdżalni, lonżownika itd.  Duże padoki, spokój, cisza, jest gdzie się "włóczyć" po okolicy. Konie mają bardzo dobrą opiekę i żarełko. Skąd wiem? Bo ci sami właściciele od ładnych paru lat prowadzą mniejsza stajnię w Bytomiu Miechowicach ( Stajnia Zielona Górka https://www.facebook.com/stajniazielona.gorka?ref=ts&fref=ts). Kilka lat temu przywiozłam tam moją kobyłkę na emeryturę - chciałam by miała dużo ruchu na dworze, boks angielski, trociny, więcej siana a mniej treściwej ( z czym bywał problem w poprzedniej stajni). Efekt? Koń o w krótkim czasie odżył i jakby ubyło przynajmniej z 10 lat 🙂
Zawsze mogłam liczyć na pomoc, na opiekę nad koniem - nie ważne o co chodziło: weta/ kowala, dodatkowe żarełko, suplementy czy takie banały jak założenie derki czy owijki gdy koń był po kontuzji. Byłam wreszcie spokojna i wyluzowana - nawet jeśli nie przyjechałam wiedziałam, że oń bezpieczny i ma wszystko czego mu potrzeba. Każdego dnia zapewniony padok i ruch.
Jeśli będę miała kiedyś kolejnego konia - z pewnością trafi pod opiekę tych dziewczyn 🙂
Sporo z nas kupuje pasze  Agrokompleksu. Czy ktoś ze Śląska byłby zainteresowany połączeniem zamówień,  żeby dostawa była na palecie co obniży koszty przesyłki?
ktos w okolicy Tychów goli konie? mam kuca do ogolenia.
megruda, na facebooku "Profesjonalne golenie koni śląsk". Pani goli bardzo ładnie, natomiast jest niesłowna - dwa razy odwołała wizytę, dopiero w trzecim umówionym terminie się pojawiła... Nie mniej jednak do tego wszystkiego jest tania 😉 Więc suma sumarum polecam.
desire   Druhu nieoceniony...
01 maja 2016 06:48
Olson, ja tam sie nie dziwie, że mogła odwołać, jak sie ma jeszcze 3 inne biznesy na głowie to różne nieprzewidziane rzeczy mogą sie dziać. 😉  duże plusy to na pewno cena, sposób wykonania i sprzęt (co sezon wymienia maszynki).
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2016 07:41
Mnie pozostaje polecić tą Panią - pierwszy raz zdecydowałam się na ogolenie konia - panikarza i ma rewelacyjne podejście, wszyscy przeżyli  😅
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 maja 2016 08:48
Bez przesady, każdy ma tez swoje życie, swoje konie normalne, że cos mogło wypaść i nie nazwałabym tego niesłownością, bo to za ostra opinia. Ja również polecam Anie, ma świetne podejście do koni panikarzy i goli bardzo dokładnie.
desire, a co mnie to obchodzi szczerze mówiąc ile ona ma biznesów?! Za darmo goli mi tego konia, albo robi łaskę? Bez jaj. Odwołać raz rozumiem. Dwa nie bardzo. Jest niesłowna i tyle. Nie mówcie, że czarne jest białe, bo irytujące jest przeinaczanie przez Was rzeczywistości... Chociażby to była Wasza najlepsza koleżanka, to pozostańcie chociaż trochę krytyczne.
Olson
Ja to jak czytam Twoje posty, to mam jakies takie wrazenie, ze jestes cholernie roszczeniowym czlowiekiem. Szczegolnie jesli za cos placisz to masakra.
KaNie, nie, szanuję czas, pracę i pieniądze. Nie tylko swoje, ale cudze także. Pewnie dzięki temu, że rodzice mnie tak wychowali.
Olson
Mnie wychowali podobnie, ale ja nie pisze o takich rzeczach takim tonem jak Ty.
Polecacie stajnię "Arabka" w Mysłowicach? A konkretnie treningi ujeżdżeniowe z Panią Agnieszką Helbik-Kuśmierz?
Mirinda94 tak polecam Agnieszkę. Dzięki za informację w sprawie ogolenia kuca zadzwonie do niej 🙂
Hej. Czy ktoś wie jak ta stajnia w Tychach/Podlesiu?
Są  gdzieś na śląsku ewentualnie małopolska  łąki dla konia? Najlepiej 24 na dobę. Proszę o jakieś informacje 🙇
desire   Druhu nieoceniony...
04 maja 2016 13:30
Donia Aleksandra, leeeeeci pw. :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 maja 2016 20:20
Desire to ja również proszę o pw  :kwiatek:
patatajka:)   Chcemy akcji jezdzieckiej w lidlu!
05 maja 2016 13:44
Dudini, ja też się właśnie zastanawiam... Ciekawe, jak idą prace - bo to ma być podobno jakaś profesjonalna stajnia  🏇. Dawno tam nie byłam, może uda mi się przejść w ten weekend.
Desire ja też proszę o pw.
.
 Całkowita edycja postów
Mam pytanko, orientuje się ktoś czy gdzieś blisko Katowic, Mikołowa lub Tychów znajdę stajnię, w której można pojeździć (najlepiej treningi pod okiem trenera) za pracę? 🙂 Lub czy znacie osobę która nie ma czasu dla swojego konia i szuka kogoś?  👀
Witam, orientuje się ktoś może, czy w okolicach Sosnowca, Katowic, Mysłowic jest stajnia, gdzie można pojeździć westernowo?
Livia   ...z innego świata
25 maja 2016 15:27
NessaC, najbliżej masz chyba zabrzańskie Salopę i John West Ranch, jest Bargłówka kawałek za Gliwicami - potem w dalszych okolicach Lothar Koenig pod Kędzierzynem i Stare Żukowice.
Livia Dziękuję 😉
Witam
Planuje się przenieść na Śląsk a dokładniej wrócić na stare śmieci. I moje pytanie- gdzie w okolicach Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór mogę wstawić 2 konie w pensjonat ? W stajni Stolarzowice brak miejsc , to samo w Zbrosławicach na Górce. W Tarnowskich nie chcą w pensjonat koni. Cos prywatnego?
Pozdrawiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się