Kącik muzyków ;)

No właśnie Vitas to Vitas. 😉 Chyba jednak nie klasyfikowalny.

Strasznie trudno rozmawiać o dźwięku bezgłośnie. 😉 Poza tym wiadomości o teorii muzyki już mocno zapomniane u mnie.
Ale aż sobie odpaliłam wirtualne pianino, żeby prześpiewać skalę i uświadomić sobie kiedy wchodzę w brzmienie falsetowe.

Bischa   TAFC Polska :)
03 lutego 2016 21:31
A ja sie zastanawiam, jak szukac muzykow z bardzo niskim glosem... Jest to po czesci fascynacja glosem nieodzalowanego Alana Rickmana, ktory mial jeden z najoryginalniejszych i niespotykanych glosow:




Czy jest jakis muzyk o zblizonej "niskosci" glosu? Jak taki glos nazwac? Gdzies widzialam okreslenie podw.ojny bas?
Bischa, tylko Rickman nie miał jakiegoś wyjątkowo niskiego tembru głosu. Również uwielbiałam jego sposób mówienia, ale to chyba bardziej ze względu na akcent i artykulację.
Śpiewał w moim odczuciu barytonem i to chyba o niezbyt szerokiej skali. 
Bischa   TAFC Polska :)
03 lutego 2016 22:05
Ale jak na aktora, mial niespotykany/rzadko spotykany glos, nie mowie, ze nikt nie ma nizszego 😉 Spiewal malo, raczej recytowal do melodii, szukalam filmikow wlasnie, bo bylam ciekawa "melodyjnosci" jego glosu, jak brzmi w piosence, ale znalazlam w sumie tylko te dwa powyzej. Mial cos z artykulacja, bo obejrzalam i HP i "Rozwazna i romantyczna" w wersji oryginalnej, bez lektora/dubbingu i slychac ta charakterystyczna artykulacje i sposob mowienia i u Snape'a i u pulkownika Brandona. Nawet sie smialam, ze Pulkownik Brandon to czysty Snape w sposobie mowienia i minach 😁
Jak wam się podoba wykonanie? Gram sobie na pianinie od roku i postanowiłam zagrać jakiś utworek spoza lekcyjnego repertuaru. Na razie nie pokazywałam się z nim przed nauczycielem, bo chyba wstyd trochę. 😁

Ale jak na aktora, mial niespotykany/rzadko spotykany glos, nie mowie, ze nikt nie ma nizszego 😉 Spiewal malo, raczej recytowal do melodii, szukalam filmikow wlasnie, bo bylam ciekawa "melodyjnosci" jego glosu, jak brzmi w piosence, ale znalazlam w sumie tylko te dwa powyzej. Mial cos z artykulacja, bo obejrzalam i HP i "Rozwazna i romantyczna" w wersji oryginalnej, bez lektora/dubbingu i slychac ta charakterystyczna artykulacje i sposob mowienia i u Snape'a i u pulkownika Brandona. Nawet sie smialam, ze Pulkownik Brandon to czysty Snape w sposobie mowienia i minach 😁

Wiem, że wyskakuję jak królik z kapelusza po ponad miesiącu, ale obejrzyj sobie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) musical Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street, tam masz sporo śpiewającego Rickmana 😉 A bardzo podobne brzmienie głosu ma Benedict Cumberbatch
Dramuta12 jak się uczysz, nie ma czegoś takiego, jak wstyd. Jestem od Ciebie starsza pewnie ze 2 razy, też się uczę i jakoś mi nie wstyd, że dzieciaki z 3-4 klasy podstawówki muzycznej grają lepiej ode mnie  😁 Jeśli Cię to bawi, graj i tyle. Nauczyciel powinien Ci pomóc realizować pasję 🙂

Miałam komiczną scenkę kilka dni temu. Byłam u lutnika z instrumentem, który najprawdopodobniej kupię, ale trzeba mu jeszcze trochę pomóc. Siedziałam z nią na krześle i stroiłam, kiedy wszedł ojciec z chłopcem może 10 letnim i dziecięcą wiolonczelką (chyba połówką). Chłopiec tak się wpatrzył we mnie i "prawdziwą" wiolonczelę, że aż mu się oczki powiększyły 2 razy  🤣 Nie szkodzi, że prawdopodobnie gra lepiej ode mnie 😉
A ja wpadam się pochwalić że pierwszy raz od ponad 2 lat stanęłam na scenie i zaśpiewałam na festiwalu piosenki harcerskiej. Już zapomniałam jakie to fajne i jak bardzo tego brakowało.. Jednak harcerskie ogniska i świeczkowiska z gitarą to nie to samo co scena i mikrofony  😁
Bischa   TAFC Polska :)
24 marca 2016 12:35
Wiem, że wyskakuję jak królik z kapelusza po ponad miesiącu, ale obejrzyj sobie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) musical Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street, tam masz sporo śpiewającego Rickmana 😉 A bardzo podobne brzmienie głosu ma Benedict Cumberbatch


Akurat wczoraj obejrzalam, kosmiczny film, w stylu "Pachnidla", gdzie rowniez Rickman gral, nie wiedzialam nawet ze to musical. Z Rickmanem obejrzalam juz mnostwo filmow, ale jeszcze kolo 30 mam przed soba, w tym jeden ("Eye in the sky"😉, jego ostatni film nie mial jeszcze premiery (6 kwietnia 2016 swiatowa premiera). Nie moge odzalowac, ze wczesniej nie wiedzialam, ze bedzie na festiwalu w Bydgoszczy, pod koniec listopada 2014, odbieral tam nagrode im Kieslowskiego na Camerimage, dowiedzialam sie pare dni po niestety juz.

Co do Benedicta Cumberbatch'a, w jednym z ostatnich wywiadow Rickman o nim wspominal i jego glosie. Zreszta obaj panowie byli po sobie u Jimmy'ego Fallona w "The tonight show" i najpierw, jakis czas po Rickmanie byl Cumberbatch i sie z Fallonem bawili w nasladowanie glosu Rickmana (sam Rickman w wywiadzie o ktorym wyzej napisalam, powiedzial, ze Benedict swietnie nasladowal jego glos), a w kolejnym programie Rickman sie o to obruszyl i zrobil akcje pt balony z helem 😉

Program z BC:


I odpowiedz Rickmana:
Kaprioleczka   Apocaloptimist.
25 maja 2016 18:42
kochani, jesli ktos z Was tu jest w tej chwili to BLAGAM o głosy:

https://www.facebook.com/lifeyouchoose/photos/a.828993810448613.1073741828.828979483783379/1282950191719637/?type=3&theater

wchodzimy w komentarze pod tym linkiem i lajkujemy komentarz z piosenka mojego zespolu "Don't Act Like You Dont know that this is about you" by Side Effect. jestem minimalnie do tylu a wyniki w kazdej sekundzie


🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇
Bischa   TAFC Polska :)
25 maja 2016 20:50
2 tygodnie temu bylam z forumowa Lena u znajomego bebniarza, uzyczyl swoich bebnow do zdjec, pogralismy:



Troszke zdjec:









Bischa super  🏇
a ja wpadam z filmikiem z marca
Ratujcie.  🙇
Szukam kogoś z mobilnym instrumentem do zagrania marszu Mendelsona (lub czegokolwiek innego w klimacie zaręczynowym/ślubnym), podczas oświadczyn brata w Poznaniu w niedzielę.
Nie mam pojęcia ile za taką fuchę zaproponować i gdzie szukać wykonawcy. Niestety, to długi weekend i znajomy, który miał się podjąć po prostu nie może.

To dlatego baby nie organizują zaręczyn.  😵
Znalazłam po znajomych znajomych.
Będzie trąbka. 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 maja 2016 23:35
A ja sie zastanawiam, jak szukac muzykow z bardzo niskim glosem... Jest to po czesci fascynacja glosem nieodzalowanego Alana Rickmana, ktory mial jeden z najoryginalniejszych i niespotykanych glosow:




Czy jest jakis muzyk o zblizonej "niskosci" glosu? Jak taki glos nazwac? Gdzies widzialam okreslenie podw.ojny bas?


A może to:
. Chworostowski ma, jak dla mnie, głos wyjątkowy.
Bischa   TAFC Polska :)
10 sierpnia 2016 20:24
A ja mam kryzys. Szcerze mówiąc wpadłam w dołek. Wypaliłam się.
Niestety zmieniło się podejście mojego nauczyciela od perkusji, mam też wrażenie, że chce ze mnie zrobić perkusistę estradowego, wielkiego formatu w ciągu kilku lat-ciągle wychwala swoich uczniów, co grają u niego 3-4 lata a juz gdzieś tam grają na scenach, w orkiestrach. A mnie to nie bawi, mnie się nigdzie nie spieszy, ma być przyjemnie.
A do tego inaczej mnie uczy, niż na początu, odechciało mi się, 3 miesiące już nie grałam.

Jednak postanowiłam się nie poddawać i poszukałam innego nauczyciela, który by mnie podniósł z tego dołka i dzisiaj pierwsza próbna lekcja, demo. Okazuje się, że zaczęłam naukę od dupy strony. Nie mam podstaw, rytm mam, gram równo, ale praca rękami tragiczna (wiem o tym więc mnie to nie zaskoczyło), nie znam podstaw, poza tym, że wiem, że powinnam grać nadgarstkami, nie całymi rękami, nauka trzymania pałek, ćwiczenia na nie wypadające palki, na utrzymanie w jednym miejscu, dwie prace domowe. 2-3 miesiące odrabiania podstaw, bym mogła siąść za zestawem, tak to granie na samym werblu. Nogami się jeszcze nie zajęliśmy. Jest mi koszmarnie przykro, ale wierzę, że T. mi pomoże z tego wyjść.

Gdyby ktoś był ciekawy, trafiłam pod skrzydła etatowego perkusisty Łukasza "Mrozu" Mróza (
).
Czy da się dostać nowe, w miarę porządne skrzypce do 8 tys.? Jakich znacie dobrych lutników/firmy?
Wiecie może czy ktoś w Bydgoszczy uczy profesjonalnie? Teoria muzyki jest u mnie na dobrym poziomie (pianino, śpiew), ale od dłuższego czasu jestem zakochana w skrzypcach. 😍 Tylko praktyki brak.🙂
W sprawie skrzypiec możesz próbować uderzać do lutnika Jacka Sikorskiego z Gdańska. Ma ich sporo, wypożycza również. Powinnaś dać radę w tej cenie, choć rozumuję przez analogię do wiolonczeli 😉
Dramuta zakręć się wokół studentów - każdy chętnie dorobi a wszyscy mają technikę wyrobioną - jakoś na te studia musieli się dostać. Większość z nich również ma obowiązkowe zajęcia pedagogiczne więc taka praktyka prywatna to zawsze jakieś doświadczenie  😉 Tu masz grupę fejsbukową bydgoskiej akademii muzycznej: https://www.facebook.com/groups/183641271754604/?fref=ts
Wystarczy napisać ogłoszenie, że szukasz kogoś do nauki i zobaczysz, na pewno będziesz miała odzew.

Fajnie się was czyta dziewczyny - widać, że macie pasje. To bardzo miłe widzieć, że ludzie faktycznie interesują się muzyką i ją lubią - nie tylko ze snobistycznych pobudek (ostatnio tylko to widzę w naszym środowisku). Trzymajcie tak dalej!  😀
Gniadata   my own true love
20 kwietnia 2017 19:50
cześć ludzie obeznani z muzyką, wpadam z małym pytankiem przeklejonym z wątku "wszystko, o co chcielibyście zapytać..."  :kwiatek:
pytanie do osób znających się na śpiewaniu: czy to co robi tutaj Mitch (ten po lewej) ma jakąś nazwę? chodzi mi o takie, nie wiem jak to nazwać, gardłowe coś 😡😁

byłabym baardzo wdzięczna za jakiś trop co to za technika czy coś (o ile to jest nazwane)  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 kwietnia 2017 20:28
Chodzi Ci o to drganie dźwięku? O ile się nie mylę to może być "vibrato".
Gniadata, nie jestem pewna o który fragment Ci chodzi. Bo na tym nagraniu są momenty falsetowe, pojawia się wspomniane vibrato. Ale może Tobie chodzi o ten moment gdy kończy się fraza i pojawia się brzmienie, które można by nazwać krtaniowym... Gdybam... 
Gniadata   my own true love
20 kwietnia 2017 22:14
Chodzi mi o moment dokładnie w 2😲6, to co Mitch robi przy słowach "by your side", strasznie mi sie podoba taki zabieg i nie mam pojęcia jak tego szukać żeby sie więcej o tym dowiedzieć.
Ascaia o to to, krtaniowe to chyba dobre określenie  :kwiatek:
CzarownicaSa właśnie jak szukałam pod tym pojęciem po jutubie (bo po przetrzepaniu komentarzy pod filmikiem tylko to słowo mi sie rzuciło w oczy :hihi🙂 to wyskakiwalo mi coś innego, ale fakt faktem nie szukałam jakoś bardzo dokładnie.
Trafiłam na takie nagranie w sieci:


Czy możliwe jest, że śpiewając z muzyką laska ma tak czysty głos ? Ja mam słoniowe ucho, nie słyszę nic itp
A laska mnie zachwyciła  😍
Wy tu gadu, gadu, wątek padł a ja tu ciężko pracuję ;-)

Zapraszam do obejrzenie mojego utworu i teledysku na jutubie oraz na fb na mojej stronie Country Carola ;-)
Dodofon, Napiszę Ci tu, nie na fb:
Mimo, iż jest to kompletnie nie moja nuta i nie mój klimat, to odbieram to jak najbardziej pozytywnie. 😀 Zazdroszczę, że możesz tak wspaniale się realizować i życzę sukcesów. 😍
Podoba mi się Twój głos. Będzie jakaś ballada? Chyba prędzej by mi się spodobała. Z pogranicza country bardzo lubię Sheryl Crow i Joan Osborne.
Ten kawałek w wykonaniu Joan kocham i znam na pamięć:
Julie, jest i ballada, jest i duet. Na razie jest nagranych 6 piosenek. Reszta czeka na realizację

Dzięki za wsparcie
Oooo to czekam na balladę! 😀 Kiedy, gdzie, jak będzie można ją usłyszeć?
Głos masz super, potencjał jest.  A repertuar to kwestia gustu. 😉
Kibicuję! 😅

Ps. Świetne logo! 😍

Śpiewujesz też covery? I czy także po angielsku?
U mnie totalna zapaść. Zmieniłam pracę, przesunęły mi się przez to godziny powrotów do domu, zupełnie inna jest też "dynamika" tej roboty i szczerze nie mam siły ćwiczyć wieczorami 🙁 Tęsknię za Violettą, ale po prostu nie daję rady. Chyba się starzeję :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się