WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Również zawsze byłam za tym, żeby zdjęcia i filmy robili nasi artyści, ale teraz .... Moim zdaniem zdjęcia nie powalają, nie są artystyczne, na technice się nie znam ale część wygląda jak zdjęcia z paskudnych kalendarzy sprzedawanych w supermarketach. Właściciel Wabii chyba tylko przypilnował aby zdjęcie pokazywało zalety konia a przy tym pozostało "przyjemnym dla oka". Znam zdjęcia tych fotografek i są przecież bardzo dobre. Może to kwestia presji czasu, nie wiem. Zdjęcia po prostu nie podobają mi się.
Zdjęcia  rewelacyjne  nie  sa, moze kilka  dobrych. Na  większości  budynki, drzewa  się  "walą" krzywa  linia, brak poziomu.  Ale  może ja  się nie  znam i tak powinno  być
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2016 21:56
Co śmieszne na główne zdjęcie promujące wybrali koszmarek. krzywy i to jeszcze z głową prezentera wystającą z zadu... naprawdę nie było ani jednego lepszego?
http://www.prideofpoland.com/sesja-zdjeciowa-koni-arabskich/
Na fb pulsmiasta.TV bezcenne zdjęcie z parady hodowlanej w Janowie, Gargamel i Kłamczuszek w mundurach  😂 Komentarze również bezcenne. Kłamczuszek w swojej naturalnej pozie w pracy i Gargamel "ciekawe czy odróżnia już klacz od ogiera"
Masa złych, brzydkich zdjęć, najbardziej stracił chyba Michałów w tej kwestii, to miały być zdjęcia max wyciagajace urodę z koni przeznaczonych na sprzedaż. A tu  fotograf chyba nie zrozumiał zadania a może brakło umiejętności. A brak poziomu w janowskich nawet laikowi rzuca się w oczy i cała masa innych błędów, nie spodziewałam się takich wpadek po Ewie. Zawiodłam się na tych na fotografach. Imo dobre i bardzo zdjęcia Sylwii Iłendy, która robiła je prywatnym koniom na aukcję główną i Summer sale.
Może dziewczyny także nie popierają dobrej zmiany i stąd te buble, aby pokazać swoje emocje?  😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2016 08:35
Czyli nie tylko mnie się te zdjęcia nie podobają zbytnio.  Właśnie moim pierwszym skojarzeniem były marketowe kalendarze z końmi. Chyba lepiej by było już zrobić jedno zdjęcie zootechniczne i jedno luzem w ruchu, jakie ma AL JAZEERA (tylko czemu jest krzywe?? i z człowiekiem w tle?).
abre   tulibudibu
26 maja 2016 08:51
safie, nie krzywe tylko "pod górkę" 😉 to taki sposób na oszukanie wzroku. Jak wyprostujesz koń wygląda mniej atrakcyjnie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2016 08:59
W sumie  🤣
Jak chodzi o  zdjęcie  z  Al Jazerra,  to  nie  dość  że zdjęcie  krzywe  to  koń  w  nie  najlepszej  fazie  ruchu  wygląda  jak  jamnik na krótkich  nogach.  Albo  zdjęcie  robione  z  góry  co  skraca  nogi, raczej  powinno  być  robione  od  dołu. Trawa  tez  zakrywa  kopyta  co  znowu  skraca  nogi. W  każdym  razie  zdjęcia  nie  oddają  osobowości  danego  konia  ani  piękna.  Nie  wiem  dlaczego  tak  wyszly  czy  to  pospiech  czy  inne powody.  Ale  wydaje  mi  się ze do katalogu  który  ma  pokazać  piękno  danego  konia,  ktory  na  zachęcić  kupca   nie  nadają  się. Mnie  osobiście  najbardziej przeszkadza  brak  poziomu i pionu , niefortunne  fazy  ruchu,  czy w  niby  portretach kadrowanie. Przypadkowe  osoby  na  zdjęciach  zły  kadr  i  brak  pionu  rozpraszają uwagę z  konia.  A  to  przecież  koń  powinien  być  na  zdjęciu  najważniejszy. Ja  nie  jestem  żadnym fachowcem, fotografem  tylko  zwykłym odbiorcą , ale  wg. mnie  zdjęcia  nie  sa  ani   bardzo  dobre  ani  rewelacyjne,  raczej   kilka  przeciętnych jakie  zrobi  każdy  mający  aparat i  robiący  zdjęcia  koni , kilka  w miarę  dobrych  a  reszta  bardzo  zła -  takie  zdjęcia  zrobi  każdy  turysta  nie  mający pojęcia  o  koniach, ot  pstryknął  sobie  zdjęcie.
A  może  to  tak  tylko  dla  zmylenia  a w  katalogu  będą  super  piękne  zdjęcia.
dobry aparat, super obiektyw nie oznaczają artyzmu. Każdy może grać na skrzypcach ale nie każdy zagra po mistrzowsku.  😉
Złota

Ale to nie jest zwykła aukcja, bo produkt niezwykły. Poza tym, czy w opublikowanych zdjęciach widzisz takie, na których można dostrzec szczegóły budowy?
Z ręką na sercu powiedz, czy np. zdjęcie Al Jazeery, z biegnącym kimś w tle (sic!), wyglądającej jak świnka i z widocznym nakostniakiem (!) jest korzystne? KLIK, z ustawienie klaczy nr 11 (czyli zaplecza TOP 10) - KLIK ładne?
A co z tym paskudnym zielono-żółtym zafarbem i widocznymi zagniotami od słomy np. na tym zdjęciu: KLIK

Nasze araby są dobrem luksusowym, a dobra luksusowe reklamuje się w specyficzny sposób. Na pewno "na pierwszym planie" nikt nie zamieszcza specyfikacji technicznej 😉 Potrzebna jest magia, o której napisała Pola. Zdjęcia powinny się wyróżniać koniec kropka.
Może dziewczyny także nie popierają dobrej zmiany i stąd te buble, aby pokazać swoje emocje?  😂


Tylko, że tymi zdjęciami skrzywdziły konie i siebie. Wychodzi na to, że każdy z nas posiadając dobry sprzęt,  odrobinę talentu, szczęścia i program do obróbki może stworzyć piękne portfolio. Może do katalogu dadzą inne zdjęcia albo trochę nad nimi popracują. Tylko,że programu do obróbki również należy używać z umiarem i wyczuciem aby nie wyszły "kalendarzowe" koszmarki. Panie fotograf może same się wypowiedzą. Ja nadal uważam,  że te buble to wina czasu, tylko powtarzam, w ten sposób skrzywdziły konie i siebie. Nie powierzylabym rzadnej z nich robienia zdjęć do następnego katalogu.

Do tych Pań chyba bardzo szybko wróciła "zła karma" współpracy z "dobrą zmianą". To nie jest złośliwość z mojej strony, na prawdę jest mi bardzo przykro z tego powodu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 maja 2016 13:51
armara, dokładnie.sprzedajac dobro luksusowe, nie sprzedaje sie tylko produktu. Sprzedaje sie opowieść, bajkę, styl życia.
luksusowe konie potrzebują luksusowej oprawy dla luksusowych klientów. Zdjęcia są nieluksusowe,  a wystająca głowa masztalerza z zadku konia arabskiego to już satyra. Nie są te fotki najlepszą wizytówką w CV ich autorów. Jaki zmiany takie efekty ?
armara,  racja, przejrzałam wczoraj resztę zdjęć .... no cóż. Akurat te pierwsze trzy podobały mi się.

To najbrzydsze zdjęcie Ekspiracji , jakie widziałam. A to bardzo piękna klacz 🤔

Tak jak cenię Sylwię i p. Ewę za profesjonalizm ( w końcu oglądamy fotorelacje z pokazów i sesji od lat a nie od wczoraj) ... tak reszta zdjęć hmm może to faktycznie pośpiech, brak czasu....

edit- albo brak pomysłu
Złota pośpiech i brak czasu  to najgorsze wytumaczenie i nikogo z oglądających zdjęcia i potencjalnych klientów nie interesuje ten argument  😉 Czy pod każdą fotka będzie notka - sorry nie małam czasu ani ..koncepcji,  to nieprofesjonalne.
A jakby tak pojechać hurtem do Janowa w t-shirtach z napisem "Precz z dobrą zmianą !" lub coś w tym stylu ? Tak, żeby żadne zdjęcie ani relacja medialna nie była możliwa bez tego typu hasła gdzieś w tle ? 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2016 21:15
Gdzieś można zobaczyć zdjęcia z poprzednich lat?
znalazłam takie archiwum -do 2013 roku

http://pofp2014.vdl.pl/pl/taxonomy/term/204/0
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2016 21:56
Dziękuję  :kwiatek:

Czyli dało się prosto i bez ludzi w tle KLIK

Czy to efekt złego obrobienia?  😲
http://pofp2014.vdl.pl/pl/page/3/23/204/418
Klikając na konia  jest  zdjęcie

Niestety  ale  jest  ogromna  różnica  w  zdjęciach na  niekorzyść  tegorocznych
Dziękuję  :kwiatek:

Czyli dało się prosto i bez ludzi w tle KLIK

Czy to efekt złego obrobienia?  😲



Wygląda  jak  część  głowy  doczepiona  do zadu innego  konia.  No  i  brzydkie  wyłupiaste  oko.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 maja 2016 22:38
Nie, nie, ja to wykadrowałam 😉 chodzi mi o tą ciemną linię na zadzie i grzbiecie
Myśle że  zmieniano  tło  na  czarne  lub przyciemniano  tło i  dlatego  to  rozmycia  ta  kreska  na  zadzie, mogę  sie jednak  mylić. Stawiąjąc  konia  na tle  ciemnego wnętrza  a  on  sam  oświetlony  czarne  tło  tez  wyjdzie. Nie  znam  się  z a bardzo  na  obróbce, wygląda  z e obrabiane  było.
No i ten zbyt mocny makijaż aż bije po oczach.
Co do Al Jazeery w opinii wielu nie powinna byc teraz sprzedawana. To piękna, młoda klacz, która jest akurat w momencie, kiedy nie wygląda najlepiej.
Miałam wielkie szczęście być przy sesji zdjęciowej ze Stuartem. Poza Nim, pracowała bardzo ciężko ekipa. Wielu ludzi, Paweł, Asia. To była bieganina po całej stadninie w poszukiwaniu tła, słońca, światła. Ja po 2,3 godz padałam a oni pracowali jak natchnieni. Stuart wchodził na rózne podwyższenia, kładł się i co tylko. Paweł, Kamil prezentowali, Asia biegała po krzaczorach a cała ekipa "straszyła" konie. No i jeszcze swoje dokładała pogoda. Pamiętacie filmik klaczy z Piotrkiem Dwojakiem jak biegli a burza nadciągała?? Albo Pawła śmiejącego się po upadku w trawie?
A zdjęcie Etnologii ze źrebięciem do dzisiaj fascynuje i wielu ja ciągle udostępnia na FB.
Ale dobrze się stało. Wielu prywatnych hodowców, krzyczało, że po co Stuart nasi lepsi. No to mają, co chcieli.
Ja się nie znam ale wiele zdjęć jest jakby przekrzywionych. O co chodzi? Źle ustawiony aparat??
berula
Zazdroszczę Ci takiej możliwości. Ja zdjęć arabom nie robię, ale chętnie bym popatrzyła jak pracują najlepsi  😍

Co do Al Jazzeery - zgadzam się. Mogłaby urodzić chociaż 2-3 źrebaki, a tak nie dość że sprzedana bezpotomnie to jeszcze w takim wieku i okolicznościach, że nie wiem czy ktoś za nią da więcej niż 300 tys. euro  😕
Tak, sama jestem szczęśliwa, że miałam ten zaszczyt. To było bardzo męczące ale wspaniałe przeżycie. I do dzisiaj się zastanawiam - jak On to zrobił?? Przecież wcale nie "pstrykał" zdjęcia za zdjęciem... 🤔  🤔

Ja się nie znam ale wiele zdjęć jest jakby przekrzywionych. O co chodzi? Źle ustawiony aparat??


Jak  robi  się   zdjęcie  z  reki  bez  statywu  to  jest  tendencja  do  przekrzywiania  na  prawo  lub  lewo.  U  mnie  reka  leci w  lewo.  Jak pamiętam  to  staram się  prostować,  ale  czasem  potrzeba  szybko  zrobić  i   wychodzi  krzywe   Trzeba potem   prostować w  kadrowaniu.
Może prawdziwy bardzo  dobry   fotograf  nie  robi  takiego  błędu  -  wyrobil  sobie  nawyk  trzymania  w  poziomie  aparatu, myśle ze to  można osiagnąc praktyką.

Też  zazdroszczę  możliwości  podglądania  mistrza
Cyrenajka, dzięki.
Jakimś cudem udało mi się odszukać filmik o którym wspominałam. Pamiętam, jak wielu wyśmiewało to, że go w ogóle zamieszczono. A ja uważałam, że to właśnie fajnie bo pokazywało radość ze swojej pracy i dystans do siebie. I zawsze uważam, że za atmosferę odpowiada szef...
Zobaczcie też, jak pracuje Paweł. Jak koń jest "wyluzowany" ale jak pokazuje swoje atuty. Jak Paweł potrafił pokazać konia w ruchu...  😍
https://vimeo.com/43502991
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się