Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

Strzyga, bardzo dziękuję za odpowiedź.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 października 2015 20:26
[s]Mam pytanie, czy ktoś się orientuje ile kosztuje bilet pkp Wejherowo - Sopot ? (na zniżkę studencką) ew. jak mogę się dostać z W do S w miarę tanio ? 😉 Totalnie nie ogarniam tamtych połączeń 🙁[/s]

nie ważne 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2015 11:35
Sorki, za post pod postem, ale jak zedytuje, to nie wiem czy ktoś dojrzy 😉

Czy możecie polecić jakiś tani nocleg w Gdańsku / Sopocie ?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 listopada 2015 11:45
Poleci ktos fajna, dobra knajpe w Sopocie ?
subaru2009 może Śliwka w Kompot na Monciaku ? całkiem sympatyczne miejsce 🙂 Ewentualnie polecam też (ale to już Gdańsk, ale Oliwa więc całkiem blisko do Sopotu) bistro Pobite Gary.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 listopada 2015 15:23
Idzieki 🙂 zajde do sliwki  :kwiatek:
Ponia   Szefowa forever.
20 listopada 2015 21:20
Śliwka w  kompot, jest mega.

A w gdańsku polecam Mono Kitchen na Piwnej.
Ja w Gdańsku polecam Z innej parafii na targu rybnym. Nowe, ale serio genialne. Przed 18 jest kawiarnia, bo 18 słone przekąski i tarty. No i ja jestem zakochana w vege wtorkach i piwach  😅
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 listopada 2015 07:23
Dziekuje :kwiatek😀o Gdanska nie zawitalam, bo nie bylo kiedy. Bylam z kotletem w Sliwce wczoraj. 😉 takze.dzieki za.polecenie 🙂
Gdańszczanie, polećcie mi proszę restaurację z ,,wyższej półki" jeśli chodzi o składniki, kompozycję dań, obsługę, wystrój...taką, żeby usatysfakcjonowała pasjonata gastronomii, który z niejednego pieca jadał  😉  Najlepiej, żeby restauracja serwowała także polskie jedzenie i posiadała ciekawą kartę win.  🙂
Gdańszczanie, polećcie mi proszę restaurację z ,,wyższej półki" jeśli chodzi o składniki, kompozycję dań, obsługę, wystrój...taką, żeby usatysfakcjonowała pasjonata gastronomii, który z niejednego pieca jadał  😉  Najlepiej, żeby restauracja serwowała także polskie jedzenie i posiadała ciekawą kartę win.  🙂


Grono di Rucola Sopot
Ja polecam mono kitchen w Gdańsku chyba na piwnej albo na szerokiej. Jest jakaś restauracja w Gdańsku gdzie szefem kuchni jest koleś co dostał nagrodę najlepszego młodego talentu kulinarnego czy jakoś tak. Znajomi bardzo polecają, ale ja nawet nie wiem jak się nazywa i nigdy nie byłam 😉
poszukiwana wizazystka z Trojmiasta. mozecie kogos polecic ?
Wybieramy z facetem się w lutym do Gdańska, będziemy mieszkać w bliskiej okolicy Żurawia, polecacie jakieś puby, bary, kluby do których można się przejść wieczorem, wypić drinka i może potańczyć albo po prostu posiedzieć w miłej atmosferze 🙂?
Mamy 3 pełne dni, na pewno chcemy odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, polecacie jeszcze jakieś miejsca warte odwiedzenia w Trójmieście? Będziemy poruszać się komunikacją.
[url=https://www.google.pl/maps/@54.4340639,18.5176835,11z/data=!3m1!4b1!4m2!6m1!1szoZ8nJMvf2Os.keqSqPo7L2eE?hl=pl]Moja mapa którą linkuję jak ktoś pyta gdzie iść[/url]
Bardzo podstawowe miejsca.
magda, dzięki, świetna mapa! I wszystko wzdłuż SKM 🙂
Bo Trójmiasto jest wzdłuż SKM 😉 Mapkę będę rozwijać ale pomalutku, tak żeby tylko te najlepsze miejsca tam wrzucać. Do Mandu w weekendy są kolejki aż... W Gdańsku Głównym jadłam kiedyś w Bohemii (czesko-bawarska kuchnia) i mi smakowało. Bilety sprawdź czy dobowe wam się nie będą opłacać. A tak to twoje pytanie trochę ogólne. Jedna osoba lubi muzea, druga zabytki, trzecia przyrodę - ciężko coś polecać 🙂
Na pewno nie lubimy zwiedzania kościołów 😉 Zastanawiałam się też nad Hewelianum, czy warto się tam wybrać..
Tak, dobowe nam się opłacają, tym bardziej, że ja jeszcze mam ważną legitymację 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lutego 2016 17:36
istnieje w Sopocie/Gdańsku (ale raczej w Sopocie, niedaleko molo), miejsce, gdzie zjem wegetariańsko i ceny są w miarę spoko?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2016 18:31
madmaddie, nie daleko molo, bo na monciaku jest bio way. tu jeśli chodzi o ceny bardzo spoko.
też na monciaku, tylko w górę sopotu jest forma na talerzu:
https://www.facebook.com/formanatalerzu
Wege dania są też w:
Sopot Dwie Zmiany Bohaterów Monte Cassino 31
Sopot Ristorante Tesoro Polna 70
Sopot Tandoori Love Grunwaldzka 41
Sopot Pekin Bar Al. Niepodleglości 792
Sopot Tupot Mew Władysława Jagiełły 6
Sopot E. Wedel Pijalnia Czekolady B.M.Cassino 36
Sopot Origami Sushi Al. Niepodległości 754
Sopot Rucola Boh. Monte Cassino 53
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lutego 2016 19:01
dziękuję bardzo!  :kwiatek: 🙂
Dzień dobry,
ja z takim nietypowym pytaniem 🙂

Chciałam zrobić kilka zdjęć pewnej modelce. Modelka jeszcze klasykiem nie jest, więc gdańska Starówka odpada, bardziej myślę o scenerii przemysłowej.
Jakie miejsca oprócz terenów postoczniowych przychodzą Wam do głowy?
Oczywiście takie, gdzie modelka z niskim zawieszeniem da radę wjechać bez urwania sobie zderzaka 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2016 06:00
Lena, parking na ergo?
Lena, Przy torach kolejowych stacji Sopot Wyścigi.
Moze przy Sea Towers?
dzięki, porozglądam się w tych lokalizacjach 🙂
co polecicie z fajnych knajpek w Sopocie- blisko hipo? nie wege- coś dla fana mięsa, ryb itp.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 maja 2016 11:27
Karla🙂, jak blisko hipo? Dobre sa pobite gary na zabiance. Burgery i inne cuda 🙂
Tak do 5-7km bo dalej nie bedzie czasu jechac
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się