wrzody żołądka

Gillian   four letter word
27 maja 2016 15:41
Chiquita, ja osobiście, na swoim żołądku zaświadczam, że siemię DZIAŁA i łagodzi każde piekło w żołądku 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 maja 2016 18:24
poziomka7 zamawiamy z USA z Ablera, ale poczytaj kilka postów wyżej, bo dziewczyny miały do odsprzedania kilkadziesiąt sztuk nick mikstura i toel(zanim ktoś "uprzejmy" potraktował to jako ogłoszenie)
poziomka7   Prawda leży pośrodku
28 maja 2016 06:43
xequus, dzieki za inf.
Coś wiadomo co z naszym zamówieniem z 22.04? Pisze pw do Louisy i nic.. dostałyście już swoje saszetki? 🤔
Nie mam własnego wrzodowca na szczęście, ale w hotelu u mnie jest takowy i chyba będę czytywać wątek. Właśnie rozpoczęłam podawanie omeprazolu, który z US saprowadziła właścicielka (Abler). Koń dostaje go pierwszy raz, zobaczymy jakie b efekty. Ma nowe siateczki na siano (oczka 3x3), żre cały czas, co po nim widać. Jak innym konoim w stajni- gluta/pseudo mesz podaję 2x w tyg, z tym, że od kiedy ma lek,  w połowie dnia obiadek gluciany z omeprazolem wdrożyłam w życie. Ciekawi jesteśmy efektów. Czy konia nie b ściągać z łąki po 30 min z boleściami...
Mówiąc "glut" z siemienia macie na myśli ten sam "kisiel" czy wraz z ziarenkami? 🙂
Gillian   four letter word
29 maja 2016 06:20
Ja daję razem z ziarenkami, cały kisiel.
A ile gramów siemienia gotujecie na jedną porcję? 🙂
Coś wiadomo co z naszym zamówieniem z 22.04? Pisze pw do Louisy i nic.. dostałyście już swoje saszetki? 🤔


ja już mam 😉

Wy też wrzodowe?  🤔 nawet nie wiedziałam...
Ma ktos do odsprzedania 50 szt abprazolu? Poprosze info na priv  :kwiatek:
Gillian   four letter word
29 maja 2016 12:43
rico, szklankę 🙂
rico, szklankę 🙂


A ja kubeczek, czyli na to samo wychodzi  😉
A w saszetce śliczny turkusik. Naprawdę ładny. Nie zmienia raczej smaku, koń wybrzydzający- zjada.
Posiadam 70 "wolnych" saszetek omeprazolu AbPrazole Plus. Gdyby ktoś potrzebował, proszę pisać na priv, chętnie odsprzedam.  🙂
entanta, wrzodowe i to od samego początku jak się okazało 😉 Ale.. że Wyyy?? 👀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 maja 2016 20:17
Wrzucam świeże info ze Stanów- gdzie pracują nad nowym lekiem na EGUS. IMO super, że firma będzie konfrontować swój lek z klasyczna terapią omeprazolem.
famka   hrabia Monte Kopytko
01 czerwca 2016 06:52
czytałam z tym że to chyba suplement osłaniający i obniżający ph, "składnik który znajdzie się w leku komercyjnym" czyli dodatek
mikstura :kwiatek:

Gastroskopia umówiona na wtorek, będzie nas diagnozować dr Agata Porzuczek.
Proszę o kciuki  🙇 chociaż jak złożyłam 'do kupy' wszystkie potencjalne przyczyny to nie łudzę się, że badanie wyjdzie na czysto.
A ja przyszłam się pochwalić w odwrotną stronę. Koniu nie ma wrzodów 😍
Diagnozowała wet. Blanka Wysocka. Żołądek bez zarzutów. Ani śladu jakichkolwiek wrzodów. Ściany żołądka w idealnym stanie.
Badanie było profilaktyczne z względu na trudności z utrzymaniem masy, zwłaszcza wiosną. Kamień z serca. Ufff...



Trzymam Blondek kciuki za Twojego 🙂
tuch super się czyta takie wieści, cieszę się, że u Was wszystko w porządku  😀
Twoje kciuki się przydały!

My już także po badaniu, które z przyczyn logistycznych odbyło się wczoraj a nie we wtorek (ale żeby nie było - koń był przegłodzony tyle ile trzeba, nie dłużej  :hihi🙂. Zmiany są ale bardzo bardzo delikatne i zauważenie ich w tym stadium powinno zahamować dalszy rozwój choroby. Dostaliśmy zalecenie miesięcznej kuracji omeprazolem. Teraz tylko muszę ułożyć mu jakąś mądrą dietę, pilnować wszelkich stresów (największe to te, kiedy jego stada wychodzi a on nie) no i to co najważniejsze czyli siano do oporu zawsze i wszędzie.

Panią doktor Agatę polecam, bardzo spokojna i rzeczowa osoba. Trochę była zaskoczona faktem, że konia mam ledwo ponad pół roku i już badam pod tym kątem.
Jednak problem nadal nie rozwiązany, musimy sprawdzić jeszcze raz zęby czy z którymś nie dzieję się coś niedobrego i to skutkuje tym nieprzyjemnym zapachem z pyska.
famka   hrabia Monte Kopytko
09 czerwca 2016 09:26
Blondek, nieprzyjemny zapach ? kwaśny ? to może być właśnie od nadkwasoty
a czemu on nie wychodzi ze stadem  ?
famka wychodzi ze stadem codziennie tylko gdy zostaje sam w boksie to świruje, takie sytuacje zdarzają się rzadko bo zazwyczaj w stajni jestem wieczorami kiedy konie są już w boksach ale czasem nie mam wyjścia.

Tak, zapach dokładnie jak opisujesz. Nie wiem czy to tylko moje głupie wrażenie ale uwydatniło się to po tym jak przez 5 dni dostawał butagran (leczymy kontuzję).
famka   hrabia Monte Kopytko
09 czerwca 2016 10:06
czyli dajesz przeciwzapalne, dałabym do niego coś na osłonę neutralizującego, i raczej ten zapach z pyska to własnie jest od tego
Dostawał je 2 tygodnie temu także, że tak powiem już 'po ptokach' 😡 a wtedy jeszcze byłam niedoinformowana i na przyszłość na pewno będę uważać.
famka   hrabia Monte Kopytko
09 czerwca 2016 10:56
na przyszłość tak ale na dzień dzisiejszy i tak dałabym neutralizatory lub dużo gluta 😉 bo to że mu kwasi z pyska znaczy że proces się toczy a nie że minął 😉
Ok, gluta dostaje więc będę go nadal podawać a co do neutralizatora to kreda pastewna tak? Już się zabieram do szukania w wątku na ten temat.

famka   hrabia Monte Kopytko
09 czerwca 2016 11:19
kreda może być, sama długo dawałam ale jakiś niedrogi suplement jeśli możesz zaaplikować (poczytaj wątek kilka padło jakie warto zastosować )  jeśli nie to glut co dzień i powinno być dobrze 😉
famka dziękuję bardzo  :kwiatek:

Cześć  🙂 Jakie polecacie elektrolity dla konia wyczynowego  z wrzodami?
[CIACH]

 Ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu
famka   hrabia Monte Kopytko
13 czerwca 2016 07:38
Livia czy Ty czasem nie przesadzasz ? to nie są ogłoszenia że w wątku wrzodowym że ktoś ma odsprzedać omeprazol dla konia wrzodowego gdzie często padają takie zapytania bo ludzie potrzebują na cito
przecież nikt nie lata z tym omeprazolem po całym forum i w każdym wątku tylko tu w konkretnej sprawie
nadgorliwość gorsza .....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się