żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Nie mogę wyłapać wątku DIY więc napisze tutaj bo też o podkładkę się rozchodzi. Dokładniej czy da się samemu zrobić podkładkę podnoszącą tył, jeżeli tak to z czego żeby była wytrzymała i nie wysuwała się spod siodła?
Dava   kiss kiss bang bang
01 czerwca 2016 15:35
Bera dzięki, już obczajałam je  :kwiatek:
Dava, nie ma sprawy. Ostatnio z koleżanką stajenną kupowałyśmy obie dla swoich koni właśnie takie 🙂
Myślicie, że do siodła 17,5" będzie dobry Mattes xl ? Czy l będzie dobra? Lubię jak futro wystaje spod siodła 😉
doloruu zmierz siodło  😉
 Gigantyczne zdjęcie
Czy ktoś się orientuje może, jak czyścić białą podkładkę Wintec comfort raiser? Można ją ręcznie wyprać w proszku?
Przepraszam, jeśli już było to pytanie, ale nie znalazłam.
Czy podkładka York L futrzana będzie pasowała pod siodło Fair Play Rimini 18" ?
Tydzień temu zauważyłam lekkie przetarcie sierści na kłębie (nie sam szczyt, tylko niżej w stronę grzbietu), wczoraj po zdjęciu siodła lekko starta skóra 🙁 Początkowo byłam pewna, że to wina niedoczyszczenia albo, że może grzywa jej się tam zawinęła i od tego jej delikatnie sierść wytarło. Niestety po wczorajszym wykluczyłam to, musi być od siodła/czapraka. Poradźcie mi czy jakaś podkładka chroniąca kłąb pomoże ? Moge jakoś to siodło uratować czy nic nie da się zrobić ?
jagoda1966, może za szerokie siodło i siada?
Może. Ale gdyby tak było to wtedy czaprak tego typu http://optipads.pl/pl/nasza-oferta/32-czaprak-pelny-z-podkladem-.html i futro załatwiłoby sprawę. Czy nie ? Może się mylę. Podkusiło mnie licho, żeby siodło zmieniać ... Z zimowa sirścią było ok, teraz się zaczęło.
jagoda1966 jak miałam ostatnio za szerokie siodło to grube futro Par parce tez nie pomogło, niby się wydawało ze jest ok, a przy kłębie pojawiły się otarcia. Szybko zmieniałam łęk na węższy.
Witam 🙂 chciałam się zapytać czy Ktoś ma taką podkładkę i może coś więcej o niej powiedzieć? przede wszystkim jak się sprawdza i czy warto kupić ? 🙂 [tt]http://allegro.pl/show_item.php?item=6235987585[/tt]
Witam 🙂 chciałam się zapytać czy Ktoś ma taką podkładkę i może coś więcej o niej powiedzieć? przede wszystkim jak się sprawdza i czy warto kupić ? 🙂 [tt]http://allegro.pl/show_item.php?item=6235987585[/tt]


Miałam ją i u mnie się nie sprawdziła.
Jeżeli chodzi o ceny poniżej 100zł to polecam tą (także  z Horze):
http://sklep.zabookuj.eu/pl/p/Podkladka-pod-siodlo-Horze/2647
Mam ją drugi rok a futerko jest w  super stanie, tylko lekko się uklepało
Dziękuję 🙂 szukam czegoś co będzie zapobiegało przesuwaniu się siodła podczas skoków  👀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 czerwca 2016 21:35
A może żel taki przeźroczysty jak acavallo.  A może po prostu napierśnik.
Dziękuję 🙂 szukam czegoś co będzie zapobiegało przesuwaniu się siodła podczas skoków  👀


Może za miast żelu napiersnik?
Potrzebuję kupić futro, tylko niektóre są całe obszyte, a inne mają kanał. Które lepsze? I czym się różnią? Te bez kanału są grubsze?
[quote author=łania link=topic=77.msg2558435#msg2558435 date=1466063733]
Potrzebuję kupić futro, tylko niektóre są całe obszyte, a inne mają kanał. Które lepsze? I czym się różnią? Te bez kanału są grubsze?
[/quote]

Wszystko zależy od firmy. Jeżeli mogę wiedzieć jaki chcesz kupić?
Ja osobiście miałam i takie, i takie. Mogę polecić te z kanałami, ponieważ mniej się ślizgają. Jak by to ująć...
Siedzą na swoim miejscu np podczas skoku. Ostatnio miałam taką bez kanału to chociaż miała rzepy do przystół to w koło zjeżdżała mi do tyłu. Kiedyś miałam także taką z Horze bez kanału i siedziała na swoim miejscu idealnie, wszystko zalezy od firmy i jakości wykonania.
To, że nie mają kanału to nie znaczy, że są grubsze. Często jest na odwrót.
Lecz jak już mówiłam wszystko zależy od firmy. Podasz linka, to może uda mi się podpowiedzieć?
LuntPS, Zastanawiam się nad tą z allegro a ona właśnie nie ma kanału i dlatego zaczęłam się zastanawiać jaka jest różnica  😉
Moja znajoma ostatnio ją zamawiała i muszę przyznać, że na prawdę warta swojej ceny.
Gniadata   my own true love
17 czerwca 2016 22:09
łania napisz do nich, kontakt jest super i bez problemu uszyją Ci podkładkę z kanałem - ja taką mam i bardzo sobie chwalę 🙂
Ja tez ja mam. Ale nie potrzebowalam kanalu.
[quote author=łania link=topic=77.msg2559262#msg2559262 date=1466194771]
LuntPS, Zastanawiam się nad tą z allegro a ona właśnie nie ma kanału i dlatego zaczęłam się zastanawiać jaka jest różnica  😉
[/quote]


Tej akurat nir mialam, ale ma ja moja przyjaciolka i jest bardzo zadowolona. Gruba i pożądane wykonana. Z tego co wiem istnieje opcja na zamówienie,  że zrobią  kanałem.
Tak wiem, że można bez kanału  😉 Tylko po prostu zastanawiam się jaka jest różnica i czy ta bez zwęzi mi bardziej siodło niż z tunelem
Lania, mam parforce z pół roku, użytkuje ja prawie na każdą jazdę z 4 x  w tyg i poza małym ubiciem na klebie wygląda tak samo,czasami tylko ja trzepie.kontakt z firmą jest super,robią fajne rzeczy na zamówienie.polecam 🙂 jeśli chodzi o to czy zawęża,miałam trochę luzu przy klebie i dopóki koń nie nabierze mięśnia jest ok,myślę,ze jeśli masz mocno dopasowane siodlo wpychanie tam podkladki nie jest zbyt dobre. także tunel jest jakimś rozwiazaniem.
andzia1, Dzięki - już zamówiłam 😉 wzięłam bez tunelu, bo siodło było dopasowane, tylko po małych przebojach zdrowotnych kobyła jeszcze nie wygląda jak powinna  😉
Ja u nich robilam na wymiar pod damskie siodło z udziwnieniami z kosmosu, konsultowałyśmy się z Panią na głośnomowiącym w trzy osoby chyba z godzinę, wysyłałam dwa projekty wymierzone co do centymetra i... jest idealna  💃 💃

Parforce  😍
Mam głupie pytanie ale przepraszam nie wiem jak to używać.
Musiałam kupić podkładkę żelową pod tylny łęk.
Kupiłam firmy Pfiff, może ktoś miał z nią do czynienia?

z jeden strony jest gładka, a z drugiej ma wgłębienia do środka podkładki,
którą stroną kłaść na czaprak? chyba tymi wgłębieniami?
Macie jeszcze jakieś opinie na temat futrzanych podkładek z Allegro?  Trzymają się jak Mattesy, czy się uklepują? Jak z praniem-czym i kiedy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się