Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Warszawa  i okolice
czy jest mi ktoś w stanie polecić dobrego weta od nerek ew kogoś kto będzie się znał na regulacji elektrolitów ( podejrzewana hiperkaliemia)
SZCZECIN I OKOLICE
To jest lista lekarzy z forum:

Chodorowski Adam - 604 422 409
Januszewski Lech - 601 739 675
Przewoźny - 600 855 362
Uryga Janusz - 606 345 908
Zawodny Andrzej - (091) 453 06 43
Anna Pawlik  693 567 564
Anna Dybska - 606 217 682
Marek Groblewicz- 512 129 349

A teraz pytanie, kogo polecacie na kontrole/szczepienia itp i kogo do nagłych wypadków? (...)


Do mnie regularnie przyjeżdża dr Januszewski - polecam i do szczepień i do nagłych wypadków. Pozytywny facet, nie zdziera. Wiele lat przepracował w stadninie więc w rozrodzie i ze źrebakami ma mega doświadczenie.
Dr Groblewicz był u mnie raz - wrażenie jak najbardziej pozytywne.
Delirium69 Rówież polecam lekwet. jakich podała k2arola. Mój koń lubi robić niespodzianki, i jestem z obu bardzo zadowolona. Np wczoraj rano tel, że zęby do roboty-pilna sprawa ( w dwóćh stajniach) i na wieczór jest wet  😉
[quote author=Delirium69 link=topic=199.msg2545791#msg2545791 date=1463748815]
SZCZECIN I OKOLICE
To jest lista lekarzy z forum:

Chodorowski Adam - 604 422 409
Januszewski Lech - 601 739 675
Przewoźny - 600 855 362
Uryga Janusz - 606 345 908
Zawodny Andrzej - (091) 453 06 43
Anna Pawlik  693 567 564
Anna Dybska - 606 217 682
Marek Groblewicz- 512 129 349

A teraz pytanie, kogo polecacie na kontrole/szczepienia itp i kogo do nagłych wypadków? (...)


Do mnie regularnie przyjeżdża dr Januszewski - polecam i do szczepień i do nagłych wypadków. Pozytywny facet, nie zdziera. Wiele lat przepracował w stadninie więc w rozrodzie i ze źrebakami ma mega doświadczenie.
Dr Groblewicz był u mnie raz - wrażenie jak najbardziej pozytywne.
[/quote]

A ja bardzo gorąco polecam dr Paulinę Landsberg - na pewno się nie zawiedziesz.
http://leczeniekoni.com.pl/index.html
siwaaa, ja zęby mogą być pilną sprawą? Rosną Wam z dnia na dzień? 😉 Pilna to jest kolka, rana do szycia, czy.... pęknięte oko 😉
Ja tam nadal jestem zadowolona z usług dr Lansberg i polecam - przynajmniej w okolicach Szczecina.
Podoba mi się, że jest z nią stały kontakt , jest na miejscu (Szczecin), ma sprzęt (RTG, USG) i doświadczenie (klinika na Służewcu). Jakieś 15 lat z okładem zajmuje się nami dr Januszewski i bardzo sobie cenię jego usługi, ale okulistyki nie ogarnia równie dobrze jak dr Cichocki i dr Lansberg no i ma do nas jednak dalej zatem do nagłych przypadków nie przyjedzie.
Poza tym po raz pierwszy mam w Szczecinie wybór wetów i się gubię normalnie hihihi
Źle się wyraziłam. Po tygodniowej nieobecności, wsiadlam na konia i zaczął w skrócie mówiąc świrować. Plecy ok, wszystko inne poza jazda tez ok. Kon należący do tych spokojnych.  I tak 2 dni z rzędu. Zeby zrobione i wszystko wróciło do normy. Jak dla mnie sprawa pilna. Przed moim wyjazdem wszystko było w porządku.  😉
Dodatkowo znalazły się świeżo ochwacony kuc. Wiec tym bardziej sprawa pilna hihi
siwaaa, pewnie akurat się gdzieś pokaleczył ostrymi zębami - stąd reakcja.
"Paszczękę" warto sprawdzać co pół roku - max rok 🙂 wtedy jest spokój.
Robie co rok zęby, dr sprawdził i stwierdził, że zęby są ok. Tylko jeden z tyłu na dole, był ciutunie ponad resztę. Zrobiliśmy i jak ręką odjął. A koń dostał miano hipochondryka- nie pierwszy już raz  😉
Wizyta i tak miałabyć planowana, więc konisko ją troszke przyspieszyło.
Żeby nie robić  🚫
Czy z wyjazdami ponad 200 km u dr Pauliny Landsberg nie ma problemów?? Dojedzie wszędzie??
Pilnie potrzebuje dobrego weta z dolnośląskiego  (lub bez problemu dojezdzajacego ), który bezpiecznie i skutecznie poradzi sobie z rozkrwawionym sarkoidem na wadze. Ktoś,  coś ?
_Gaga
Literówka w nazwisku - Landsberg, nie Lansberg. Sama miałam okazję współpracować z panią doktor, jeszcze jak pracowała w Warszawie - uważam, że to świetny lekarz 🙂
Naprawdę nikogo mi nie możecie polecić do tego nieszczęsnego sarkoida ?
misia997 ja polecam doktora Kmiecika.
misia997  Michał Kornaszewski
Szukam lekarza ortopedy który spojrzy na konia całościowo i po pierwsze dojedzie w okolice Częstochowy.  Koń załapał jakąs sztyność w ruchu i przestał sie swobodnie poruszac. Szukam dobrego lekarza który nie zbagatelizuje problemu.
Evson, a Henklewski? Przyjeżdżał do mnie i nie bagatelizował problemu 🙂
Olson dzieki za odzew. Opinie slyszalam od skrajnie dobrych do niepochlepbnych. Ale to chyba jak o kazdym lekarzu. Zorientuje sie czy dojedzie.
Każdy weterynarzyk ma swój cmentarzyk 🙂 Ja go lubię, i polecam. TUVa który robił mi Golonka i tak konsultowałam właśnie z nim.

edit. Może spróbuj też z Golonką - on teraz też już z Wrocławi, więc pewnie koszt dojazdu taki sam. Tylko z nim ciężko umówić się na konkretny termin...
A właśnie, Golonka faktycznie teraz we Wrocławiu? Bo takie plotki słyszałam, ale jestem trochę nie w temacie.

Henklewski jest wetem, którego ja zawsze biorę do swojej kobyły (poza kolkami, które kiedyś często miewała) - wyciągnął mi ją kiedyś z dużego urazu, jak miała porażenie nerwu i bezwładną kończynę, teraz prowadzi jej kulawiznę i patrząc tak teraz całościowo z dystansu to uważam, że dobrze mi doradzał jeśli chodzi o leczenie i trafił z diagnozą jako jedyny. Ja mam do niego zaufanie, ale spotkałam się z niepochlebnymi opiniami, no jak to u każdego weta 😉
Nigdy też nie odczułam, żeby mnie naciągał na niepotrzebne wydatki związane z diagnostyką czy leczeniem, robił to co trzeba było i nie zalecał bez sensu terapii, które by nie pomogły.

A w ogóle jak jest jakaś sztywność w ruchu to jakby wet nie pomógł to bym spróbowała wziąć jakiegoś dobrego chiropraktyka.
branka, Golonka wybudował klinikę pod Wrocławiem, w Gęsicach, tj koło Oławy. Nie operuje już w Gliwicach.
Olson - Dzięki za info. To prawda, że ma rezonans? Ktoś wie jaki jest koszt badania rezonansem u niego?
branka, ma rezonans. Wejdz na ich profil na fb (Equivet), zobaczysz rezonans 🙂 i przypadki rodem z dr House'a 😉
Czy ktoś z was poleca W. Kalinowskiego jezeli chodzi o nogi? 🙂
A czy dr Henklewski ma swoją klinikę? Czy to wolny strzelec?
A czy dr Henklewski ma swoją klinikę? Czy to wolny strzelec?


ma w Rudzie Żmigrodzkiej razem z dr A. Biazik
desire   Druhu nieoceniony...
04 czerwca 2016 23:57
alaala, po tym jak próbował wmówić mi, że pęknięta trzeszczka to zerwane ścięgno i nie chciał wysłać zdjęć rtg na maila (na miejscu brakło mu płytek), które właśnie potwierdzały to nieszczęsne pęknięcie to mam b.mieszane odczucia.   🤔 
no i nie wiem czy sie doczekasz, u mnie w stajni miał pojawić się..ponad 2miesiące temu.  😂

edit: interpunkcja.
Kto teraz jeździ w okolice Kotliny Kłodzkiej?

Sprawa nie trudna, wymaz trzeba zrobić, no i może zęby.
Odpada dr Kmiecik, a ja teraz nie w temacie.
branka, na fanpagu kliniki znajdziesz dużo ciekawego info, przypadków itp. itd. https://www.facebook.com/pawelgolonkaszpitalkoni/?fref=ts
desire, koleżanka opowiadała mi, że zdiagnozował szpatowca jako zdrowego. Ani kulawizny nie widział ani na RTG nic nie widział. Więc chyba nie wart polecenia.
desire   Druhu nieoceniony...
06 czerwca 2016 11:18
bera7, to kiedyś był naprawdę b.dobry wet, niestety od paru lat widze, że równia pochyła :/  umawia się na wizyte na dany dzień - nie przyjeżdża, za to telefon można otrzymać za dwa tygodnie/miesiące/pół roku że przyjechał, ja wiem że jak wet jest na stajni to nagle z 2 koni do badania robi sie z 5 i 10 nawet, ale powinien pewne rzeczy przewidzieć skoro trwa to już pare lat. No i te 'diagnozy' potrafią zwalić z nóg, coraz więcej słyszę o źle zdiagnozowanych koniach przez niego.  🙁
    JELCZ LASKOWICE woj. dolnośląskie
Polecicie mi proszę kogoś z okolic Jelcza Laskowic do zaszczepienia dwóch koni. Zależy mi na tym, żeby nie płacić tak dużo za dojazd jak weterynarzom z Wrocławia.
Może być na priv.
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się