Kącik Ujeżdżenia

Ja, w końcu wyjadę z lasu  🤣
epk, dzięki, ale badały tą drogę dziewczyny miejscowe na koniach i nie polecały dla mojego ( były na starych terenowcach).
Może jest jeszcze inna, ale jakoś nie chce mi się tyle samej jechać na 4 latku, bo się gdzieś zatrzymam i zostanę tam na zawsze jeszcze  😂 albo znając mnie to się zgubię na pewno  🤣
Perlica, 3 km to ja bym się z koniem w reku przeszła. Idealna trasa na rozstępowanie.
Chyba, że koń nerwowy bardzo a trasa wzdłuż ulicy, to bym się zastanawiała...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 czerwca 2016 14:14
tulipan o super, to się widzimy 🏇 🙂
Startujesz na Rudym?  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 czerwca 2016 14:35
Ja w piątek, a przez weekend trener spróbuje zagrać go na 4-latki 😉
O, fajnie!  🙂
_Gaga, jakby droga nie była przy ulicy to bym pojechała na koniu chętnie, ale są 2 miejsca wzdłuż ulicy i się dygam, to jednak 4 latek, spokojny, ale koń to tylko koń  🙂
Jak ja lubię, jak Ty piszesz o swoich koniach, że są spokojne  😂
zima, ja już dawno zauważyłam, że Perlica, ma dość przekoszony obraz "spokojnego" konia. To chyba wynik tych wyścigów. Po nich to już wszystkie spokojne.  😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 czerwca 2016 05:49
Ładnie w tej Lipie. Zaraz wyruszam. Można do mnie podchodzić, nie gryze. Miedziane rurki, czarne trampki, jasna koszulka z motywem flagi amerykańskiej, okulary i oczywiście aparat w ręku. Wyglądam na jakieś 16 lat 😁 ja nikogo z revoltowiczow nie rozpoznam 😡
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 czerwca 2016 15:40
facella ooj... dopiero przeczytałam Twojego posta, a właśnie wróciłam do domu. Widziałam tylko jedną osobę z aparatem, ale nie zwróciłam uwagi, jak była ubrana więc nie wiem, czy to Ty. Za to pogadałam sobie z bombal

stajnia na mnie też zrobiła bardzo dobre wrażenie. fajnie to zorganizowane.

Ja byłam pierwszy raz na ujeżdżeniowych zawodach i powiem Wam, że suuuper jestem zadowolona! Jestem dumna z kobyłki, mimo lekkiego usztywnienia przy budce sędziowskiej, zachowywała się naprawdę ekstra. Luźniutka była. Co prawda nie do końca wchodziła na prawą wodzę, ale w domu też miewa z tym problem czasami. Wynik 63% z hakiem i jestem zadowolona, bo myślę, że to nieźle jak na debiut. Tym bardziej, że mam świadomość, co było głównym problemem: mój brak zaufania do konia i asekuracyjna jazda - za mało ją wypchnęłam do przodu, za mało w tym było energii. Ale oczko zdobyte, jutro jeszcze dwa jak nie pomylę trasy i będę meeega usatysfakcjonowana.
taggi, - ponad 63% to rewelka na debiut 👍 Gratulacje dla Ciebie i konia 🙂

Tararara - narzekałam, że u nas zawodów nie ma, a jednak będą  💃 16 lipca w Drzonkowie ma być ZT i ZR, z pewnością L, P, N, nic więcej póki co nie wiadomo, bo temat świeży - ktoś by reflekotwał? Jak będzie dobra frekwencja to mają się częściej odbywać, w sensie, choć z raz do roku, więc byłoby super jakby tochę ludu przyjechało - wiecie, gdzie by można było o tym rozgłosić?
taggi, czyżby udało sie z tym dodatkowym konkursem? gratuluje debiutu!
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 czerwca 2016 18:51
keirashara - bo ja mam złotego konia!! co prawda czułam się momentami, jakbym wyjechała zza stodoły, bo miałam wrażenie, że te inne konie to takie mutanty, co to nogi nad uszy zarzucają (przynajmniej część), a jeźdźcy tacy profesjonalni.... i ja się chyba nadal nie czuję pingwinem tym bardziej, że marynarka i bryczki wyjęte sprzed 5 lat po skokowych zawodach, nie do końca doprane i średnio się czułam choćby pod takim kątem wizualnym... ale chyba muszę uwierzyć w siebie i w kobyłkę przede wszystkim.

epk - tak! udało się załatwić! Dzięki Tobie :kwiatek:, bo sama bym nawet nie wpadła na taki pomysł. Więc jak wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym miesiącu jeszcze jedno oczko, a po nowym roku podbijamy N i może nawet C. Zobaczymy
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 czerwca 2016 19:07
taggi, chyba mam Cię na zdjęciach, akurat na Twoim przejeździe zaczęłam robić, w ogóle nie wiedząc, że to Ty  😂

keirashara, spróbuję namówić kogoś ode mnie na Drzonków. Zdjęciowo bym pojechała, chyba mam ten termin wolny.

Ja z Lipy jestem potężnie zadowolona. Zdjęcia ok, ale jak się spisały dziewczyny  💘 jedna sobie wzięła i wygrała P  😅 druga, która jest na co dzień skoczkiem, wykręciła w tym samym P 60%, warto też wspomnieć, że na koniu, na którym startowała, jeździ od tygodnia  😁 szkoda, że nie będę mogła być jutro.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 czerwca 2016 19:21
oooo cudownie!! Ale mam farta 😀 Piszę PW do Ciebie
taggi, - kilo marchewek do żłobu dla konia 😉 A tam się przejmujesz strojem, ja wiem, że trzeba w górę równać, ale kurczę, najważniejsze jest w końcu to, co wypracowane. Dla pocieszenia dodam, że moja marynarka ma tak wielkie dziury w podszewce, że ubieram ją zawsze, jak nikt mnie nie widzi 😁
I nie wiem jak Ty, ale jak ja rok temu wyjechałam zza stodoły i miałam lepszy wynik, niż znana w moim regionie zawodniczka w top ciuchach na top koniu to złośliwy uśmieszek mi z twarzy nie schodził przez kilka dni 🙂
Facella, - byłoby super :kwiatek: Ośrodek ma super warunki, więc myślę, że nie tylko ludzie z mojego regionu skorzystaliby na tych zawodach.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2016 10:12
Od nas do Drzo jest prawie taka sama odległość, jak do Wielkiej Lipy, Trener jeździł tam na skokowki. Rzucę pomysł w stajni 😉 termin mam wolny, więc chętnie bym się wybrała. A nikt z Drzo by nie pojechał ujezdzenia?
Facella, - Drzo w ogóle nie chce pomóc w organizacji i uważają to za durny wymysł, bo po co komu ujeżdżenie  🙄 Generalnie udostępniają obiekty i podstawowe warunki, ale reszte róbta sobie samemu. Organizuje to osoba z poza ośrodka, bo ktoś na zebraniu LZJ rzucił temat, Drzo ma najlepsze warunki, jak nie są jedyni, którzy w ogóle dadzą rade postawić 20x60 i mają płotki, zebrało się tyle osób, żeby w ogóle zawody się odbyły - to i tak dobrze. Na 99% pojadą 2 dziewczyny z Drzo, które znam, czy ktoś więcej to trudno mi powiedzieć, może wkkwiści pojadą jak w zeszłym roku. Własnie najgorszy jest brak poparcia ośrodka - bo tak to by ich klub pogonił i trenerzy, a tak to trochę lipa 🙁 Jedzie też kilka osób z okolic, kilka jest pod znakiem zapytania. Ode mnie ze stajni też wyszło tak, że jadę chyba tylko ja.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2016 15:51
Oj to słabo ze strony Drzo...
Miało mnie nie być dzisiaj, ale jednak jestem w Lipie. Dzisiaj mało zdjęć, bo nie mam akumulatorów naladowanych 😵
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
05 czerwca 2016 18:25
To ja tylko kontynuuję swoją radość z pierwszych dresowych zawodów i melduję, że w ten weekend machnęłam 3 oczka do III klasy - koń dziś był już wyraźnie zmęczony, co czuć było na jeździe, dodatkowo 30 stopni upału też robiło swoje, ale jestem z niej meeeega meeeeega meeeeega dumna!!!

keirashara - oj zdecydowanie tak! Do końca tygodnia tylko tereny i żadnej pracy na placu. Chabetka zasłużyła na wszystko, co najlepsze. A co do konkurencji... ja byłam tak zaaferowana, że nawet nie bardzo zwracałam uwagę na to, kto ze mną jedzie i jakie ma wyniki. Dopiero sobie przejrzę, jak się pojawią w necie. Ale cieszę się, bo my 1,5 roku temu dopiero przesiadłyśmy się w ujeżdżeniówkę, a 4 lata temu koń miał diagnozę, że nadaje się tylko na łąki.

Facella - dostałaś moje PW?
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2016 20:45
taggi, dostałam, ale muszę się ogarnąć. Na razie tylko zrzuciłam zdjęcia na dysk, niestety trzeba będzie na nie trochę poczekać...
Dzisiaj w N-6 wygrała znajoma ze stajni, w C-1 i C-2 Młoda była druga, robiąc życiówkę w C-2 - 65%  😅 dziewczyny w P-4 zmęczone i wkurzone, zrobiły obie po 61% z groszami - nie jest źle.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 czerwca 2016 21:35
Pytanie mam czy ktoś dysponuje linkiem do filmiku z poprawnym zwrotem na zadzie?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2016 21:59
Pytanie mam czy ktoś dysponuje linkiem do filmiku z poprawnym zwrotem na zadzie?


od 3:50



od 1:24



tu półpiruety w stępie

Jak rozwinęła się sprawda sędziowania na AMP?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2016 13:08
Powoli dotykam zdjęć z Lipy...
https://www.facebook.com/k.wapinska.photo/photos/?tab=album&album_id=1032967816785848
Na razie L-1 z soboty. Reszta stopniowo.
ElaPe, a czy zwrotu na zadzie nie wykonuje się czasem ze "stój" i nie kończy też w "stój"?...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 czerwca 2016 13:45
ElaPe, a czy zwrotu na zadzie nie wykonuje się czasem ze "stój" i nie kończy też w "stój"?...


Absolutnie nie. Cały czas koń ma równo maszerować stępem, przed wejściem w zwrot  stęp ma zostać skrócony. To tak w skrócie, bo dużo by mozna o tym zwrocie.
Półpiruet robiony jest ze stępa zebranego.
Zwrot na zadzie robiony jest albo z zatrzymania do zatrzymania (wtedy dozwolone są nie więcej niż dwa kroki stępa przez rozpoczęciem zwrotu) albo ze stępa pośredniego. Zwrot na zadzie może mieć większy promień niż półpiruet / piruet.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się