Ochraniacze

sumire, najlepiej Woof Weary według mnie, nawet Cluby za 100zł para są rewelacyjne a potem jest już tylko lepiej 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 maja 2016 13:13
sumire u mnie w stajni jeden koń ma Horze Laval i po niecałych 8 miesiącach wyglądają jak ze śmietnika, a są czarne.
Ja mam białe Premier Equine kupiłam używane i są super 😜
Burza, weeeź, bo o WW też myślę... ale nie są takie ładne. 😵 😂 Poza tym białe WW szybko szarzeją i ciężko się dopierają, używałam kiedyś przez jakiś czas pożyczonych i mimo, że bardzo się starałam, to nie udało mi się ich do końca wybielić. 😉
Na razie skreśliłam z listy Horze (doczytałam więcej na ich temat), Busse w sumie za drogie raczej, więc zostają Horse Guardy. Hm. Tu dla odmiany zaczynam rozważać pomarańczowe... albo granatowe. Idę rzucać monetą. 😜
sumire, haha kwestia gustu, jasne 🙂
sumire, również odradzam Lavale . Miałam białe już dość dawno i na szczęście krótko, bo szybciutko sprzedałam. Po paru użyciach już porobiły się małe dziury od wewnątrz 🙁 Może BR Pro Meshe?
sonatka, Pro Meshe raczej nie na moją kieszeń i nie do końca podobają mi się wizualnie... Tzn. podobają mi się, ale bardziej podobają mi się ochraniacze w typie Pro Maxów. A zasadniczo mam jeden komplet do użytku i kupuję inne na zasadzie "bo ładniejsze" (no dobra, i trochę mnie też denerwuje zapięcie w tamtych i to, że są z łyżką, więc dość sztywne, a mamy nakostniaka i wolałabym coś, co się na nim będzie lepiej układać... ale to i tak trochę pretekst :emoty327🙂. A że się ślinię do tego modelu od bardzo dawna... Tyle, że Pro Maxy też trochę za drogie. 😉 Jak nie wypali z HG z ogłoszeń, to ewentualnie będę myśleć nad dołożeniem do budżetu...
A Waldhauseny ujeżdżeniowe ktoś miał?
Ma ktoś może harry's horse grand prixy?
https://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-elite-r-grand-prix.html

Miałabym prośbę o zmierzenie długości i ogólnie opinię jak tam z trwałością, grzaniem nogi itp.
olq, zmierzyć nie mam jak, mogę dać najwyżej fotkę na nodze noszącej normalnie skorupy M. Grzać niestety grzeją, w upał noga wilgotna mimo dziurek wentylujących. Nie wiem ile je mam, niecały rok chyba i wyglądają spoko, nie jak nówki, wiadomo, ale ryski są drobne i na nodze wyglądają nadal ładnie.
Niestety rozmiarówka jest z kosmosu i fulle są na mojego za duże, bo zjeżdżają (nawet po skróceniu gum), a w cobach nie domyka się neopren na przodzie. Na szczęście gumy nie obcierają ani nie odparzają, ale drugich już nie kupię.
Wiem, że jest teoria, że HG, Pro Maxy, Horze, Waldhauseny, Kingslandy, itd w tym standardowym ujeżdżeniowym modelu są wszystkie produkowane w Chinach w tej samej fabryce.  😁 Ale - mam HG białe i są uzywane częściej i rzadko używane BR Pro Max i niestety ale HG są mega trwałe, a dzisiaj zauważyłam że BRy pękają z tyłu przy zapięciu. 🙁 Obydwa tyły w tym samym miejscu. Szkoda mi, bo były droższe od HG a jakość milion razy gorsza. Te koniakowe BRy mam od sierpnia zeszłego roku i na końskich nogach były max z 10 razy, bo koń i tak codziennie zawijany...
Polecacie jakieś ochraniacze w teren? Zady mam WW i się spisują, potrzebuje na przody. Miałam Eskadrona Pro Extreme i byłam w sumie zadowolona, ale zaginęły w akcji.
Potrzebuje coś na całą nogę, lekkie i nie nasiąkające wodą. Fajnie jakby noga się w tym nie gotowała.
xxagaxx to może na przody też WW? Ja mam na cztery i bardzo sobie chwalę...
Aha, no i moje białe WW całkiem ładnie się dopierają - smaruję mydelkiem odplamiającym (Dr Beckam czy jakoś tak) i wrzucam do pralki z persilem do białego...
saganek   shit happens
30 maja 2016 09:36
heja, miał ktoś może z tym do czynienia? Myślicie, że warto - praca różna - trochę terenów, jazdy po płaskim podskoczki do 1m? http://shop.bober.com.pl/product_info.php?products_id=8724
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 maja 2016 10:07
heja, miał ktoś może z tym do czynienia? Myślicie, że warto - praca różna - trochę terenów, jazdy po płaskim podskoczki do 1m? http://shop.bober.com.pl/product_info.php?products_id=8724


U nas w stajni jeden z koni ma na padok. W teren raczej bym ich nie zakładała - z uwagi na budowę i to, że mogą w nie wejść patyki etc.

Ale faktem jest, że nogi się nie przegrzewają.
saganek   shit happens
30 maja 2016 11:14
bjooork, dziękuję serdecznie, o to mi chodziło. Nic szukam dalej, bo do skorup tą porą mam awersję...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 maja 2016 19:53
A gdzie można dostać teraz ujeżdżeniowe Horse Guardy?
Strucelka, w Polsce teraz chyba nigdzie, kiedyś były w Unicorn-Skrzypczak, ale sklep już najwyraźniej nie działa. 🙁 Mnie się udało dorwać w ogłoszeniach.
Ja mialam, bardzo fajne, super wykonane 🙂
A jak rozmiarowo? bo mają xl tylko nie wiem czy faktycznie są duże
No ja mialam Ski 🙂 na arabke byly spoko, byla to Ska faktycznie 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
Amabilis   Two of us against the world
01 czerwca 2016 17:25
Niech mi ktos poleci dobre podkladki pod owijki..prosze 😡
Amabilis, Eskadrony Climatexy - są w różnych rozmiarach, więc za to duży plus - no i mega trwałe. Natomiast moje osobiste odkrycie to podkładki Showmaster z Kraemera - polecam!
Amabilis   Two of us against the world
01 czerwca 2016 18:34
Olson Dziekuje  :kwiatek: masz moze jakis link do sklepu gdzie te Showmaster moge kupic?
Amabilis, tutaj - Kraemer wysyła normalnie do Polski 🙂
Witam.
Mam pytanie odnośnie  ochraniaczy krosowe Air-Cooled, są dość mocno zabudowane i czy zbytnio nie grzeją nóg.
aspiw, tak 🤣
_Gaga, bardzo dziękuję za odpowiedź
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 czerwca 2016 09:14
Szukam ochraniaczy ujeżdżeniowych, najlepiej jak najtańszych do ciurania 😁
Do wyboru:
1. Norton Dressage 89zł

2. Norton Pro Dressage 135zł

3. Busse Grand Prix 188zł

Jakieś opinie? O nortony już parę osób pytało, ale nikt się ostatecznie nie wypowiedział w ich temacie. Te pierwsze mnie na prawdę kuszą 😁
 Za duże zdjęcia
Witam.
Mam pytanie odnośnie  ochraniaczy krosowe Air-Cooled, są dość mocno zabudowane i czy zbytnio nie grzeją nóg.

[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2551336#msg2551336 date=1464852202]
aspiw, tak 🤣
[/quote]
w sensie nie grzeją? bo dla mnie teraz rozmowa jest taka:
kawa czy herbata? tak 😀
chodzi o ochraniacze premier equine.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się