Stajnie na Śląsku

desire   Druhu nieoceniony...
03 czerwca 2016 11:28
[CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklama w nieodpowiednim miejscu
Bardziej mi chodzi o druga stronę Tarnowskich- nie w stronę gliwic bo dla mnie za daleko. Kierunek na Zabrze
Paramedica, nie wiem które to są Zbrosławice "na Górce", ale w Zbrosławicach poza głównymi Zbrosami (na pewno nie ma tam miejsca..?) masz jeszcze stajnię Preria.
Livia   ...z innego świata
04 czerwca 2016 16:10
Olson, Na Górce to dwie stajnie: Basi Barczyk i Manfreda Słodczyka. Do "głównych Zbrosów" nigdy sama nie chciałabym pójść 😉

Paramedica, może Świerklaniec? Wiem, że jest tam jakaś stajnia.

edit: Manfred, nie Marek 🙂
Livia, a dlaczego jeśli mogę wiedzieć? Ja też bym tam nie postawiła konia, ale to dlatego, że przywykłam już do innych warunków i standardów.  😡  Ale jeśli ktoś nie ma sportowych wymagań dla stajni to czemu nie?
Livia   ...z innego świata
04 czerwca 2016 18:01
Olson, choćby ze względu na brak pastwisk i brak codziennego wypuszczania koni. Ja jestem rekreantem, bujam się po lasach - od stajni oczekuję głównie dobrych warunków dla konia, niekoniecznie dla mnie 🙂
Livia, z tego co wiem to jest opcja codziennego wypuszczania koni (za jakąś śmieszną opłatą) na jakieś padoki, podobno liche, ale jednak 😉 Dodatkowym plusem jest to, że od czerwca na stałe stoi tam jedna z zawodniczek ujeżdżeniowych, a mianowicie Sylwia Syguda, i wiem że w przeciągu ostatnich paru dni wprowadziło się tam kilka koni, więc być może są miejsca.
Livia   ...z innego świata
04 czerwca 2016 18:17
W takim razie wypuszczanie się zmieniło na plus, bo ja pamiętałam, że w ogóle nic nie było 🙂 Ale w dalszym ciągu - to raczej moloch, dobry dla kogoś, kto chce się szkolić i startować.
Wiesz kwestia tez jest ceny bo główne Zbrosy to 900 zł od konia a przy dwóch to mnie trochę ściągnie z kieszeni. Ja nie mam super wymagań tylko maja dostać jedzenie i stac cały dzien na dworze. Stałam juz w wielu pensjonatach i miastach ale mam wrażenie ze na Slasku jest jakoś słabo z miejscami. Tym bardziej ze moj starszy koń ma copd wiec dla niego najlepsze jest stanie cały dzien na dworze.
desire   Druhu nieoceniony...
04 czerwca 2016 23:23
Paramedica, no cóż, jeśli chcesz mieć dobre warunki dla konia to albo więcej płacisz albo.. dojeżdżasz.  Albo i więcej płacisz, i dojeżdżasz.  😜 😉
ja do swojego mam prawie 50 km w jedną strone, ale stajni nie zmienie nigdy. 
(no i jak mnie nie ma, to sie nie martwie i nie obgryzam paznokci z strachu, nie męcze sie myślami typu czy koń wypuszczony, nakarmiony, czy ma posprzątane bądź co też właściciel pensjonatu znowu wymyślił  :hihi🙂
Jest ktoś z was może z okolic Wodzisławia Śl? Jeśli tak jeździł ktos z was w stajni na gosławie? Polecacie?
Paramedica, Sprawdź sobie Stajnię Połomia. Powinnaś mieć niedaleko, a tam są bardzo fajne warunki dla konia - bardzo dużo terenu do wypasu i konie tam faktycznie całe dnie siedzą. Na Śląsku jest dużo stajni - no ale zależy co komu potrzeba i jakie ma wymagania.
Jest ktoś z was może z okolic Wodzisławia Śl? Jeśli tak jeździł ktos z was w stajni na gosławie? Polecacie?

Jeżdżę, polecam. Konie grzeczne, miejsce fajne, instruktor miły. Rekreacja jak rekreacja (odnoszę wrażenie, że kiedyś więcej wymagano na jeździe), ale z tych wszystkich okolicznych stajni to tam jednak konie mają najlepiej zrobione. I przynajmniej nikt nie każe Ci skręcać na zasadzie "ciągnij za wewnętrzną choćbyś mu miała urwać głowę", bo faktycznie konie idą na sam dosiad  😉 Zatem jeśli się uczyć, to zdecydowanie tam 🙂
[quote author=xxKamixx link=topic=1780.msg2552767#msg2552767 date=1465111563]
Jest ktoś z was może z okolic Wodzisławia Śl? Jeśli tak jeździł ktos z was w stajni na gosławie? Polecacie?

Jeżdżę, polecam. Konie grzeczne, miejsce fajne, instruktor miły. Rekreacja jak rekreacja (odnoszę wrażenie, że kiedyś więcej wymagano na jeździe), ale z tych wszystkich okolicznych stajni to tam jednak konie mają najlepiej zrobione. I przynajmniej nikt nie każe Ci skręcać na zasadzie "ciągnij za wewnętrzną choćbyś mu miała urwać głowę", bo faktycznie konie idą na sam dosiad  😉 Zatem jeśli się uczyć, to zdecydowanie tam 🙂
[/quote]


Napisze wiadomość prywatną
Orientuje się ktoś gdzie dokładnie w okolicach Sosnowca i Dąbrowy Górniczej znajduję się stajnia "Leśna"? Proszę o jakieś informację czy jest tam pensjonat dla koni.
horka90 Poszła wiadomość na pw 😉
Dziękuję Wam wszystkim za informacje
Livia   ...z innego świata
06 czerwca 2016 09:33
Czy ktoś z was dostał jeszcze spam na PW od gracjuch? Jeśli tak, dajcie proszę znać, podejmę odpowiednie kroki.
Livia  czemu niby ja mam rozsyłać spam??poprostu proponuje fajny pensjonat na śląsku gdzie i mój konio stoi
desire   Druhu nieoceniony...
06 czerwca 2016 22:33
gracjuch, to może warto byłoby zaznajomić się z regulaminem?
poza tym... nie szukaj na chama klientów, do dobrego pensjonatu ludzie sami przyjdą..
Livia   ...z innego świata
07 czerwca 2016 08:06
gracjuch, jest tu wielu właścicieli pensjonatów, a jednak mało kto wpada na pomysł wysyłania reklamy stajni na PW. Nie wystarczy ci, że tu wrzuciłaś linka? Dla mnie (i pewnie nie tylko) to jest ogromna antyreklama.
Mam jeszcze jedno pytanie. Dobry kowal z rejonu zbroslawic ? I awaryjnie weterynarz ?
Pilnie potrzebuję informacji czy Rancho Natii (Rokitno Szlacheckie, Łazy) jeszcze istnieje oraz czy właściciele mają gdzieś drugą stajnię? W Rokitnie to było przy prywatnym domu, mieli różne zwierzęta oraz konie (swoje i prywatne).
Ewentualnie prosiłabym o adresy i namiary na stajnie w okolicach Łaz (również te przydomowe).
Pomóżcie proszę  :kwiatek:


Jako miejsce Rancho Natii istnieje jednak każdemu kto dba o dobro koni nie polecam. Jeździłam tam przez całe wakacje poprzedniiego roku,pomagałam wzamian za jazdy az zostalam zmuszona zrezygnować gdyz najwyczajniej w świecie Państwo próbowali mnie oszukać i za cale wakacje odbylam jedną jazdę. Zwierzęta rowniez nie mialy najlepszych warunków.
[CIACH]

 Uciszenie do czasu zmiany nieregulaminowego nicka - proszę o kontakt po jego zmianie

Hej hej, przeszukuję internety wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu jakichś stadnin w okolicach Sosnowca/Dąbrowy Górniczej lub innych pobliskich lokacjach, o których byc może nie mam nawet pojęcia. Zainteresowałam sie ośrodkiem "Ostrowy" ale po wczorajszej wycieczce okazalo się, że zwinęli interes. Klub "Amigo" w będzie jest dla mnie z kolei zbyt drogi. Stąd moje pytanie do Was, czy nie orientuje sie ktoś o stajniach w tych okolicach, nawet tych niezbyt rozpromowanych? Ktoś wcześniej wspomniał o stajni "Leśnej" no ale właśnie nie mogę za bardzo nic znaleźć na necie. Będę przewdzięczna! 🙂😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 czerwca 2016 08:43
magdaaammm, ale czego oczekujesz od stajni (bo o stadninach w okolicy nie słyszałam 😉 )?
Na chwilę obecną chodzi mi o zwykłe zajęcia z instruktorem, bo niby ta brązowa jest, ale czuje duże braki ze względu na lekką przerwę w jeżdżeniu. Chodzi mi o stajnię, która zaproponuje mi rekreację, ale na poziomie. 😀 Jak później zamarzy mi się jazda wyższych lotów, to będę myśleć. 😀'
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 czerwca 2016 09:12
To do głowy przychodzi mi
- Arabka w Mysłowicach
- Profit w Orzeszu (ale to za Mikołowem już)
- Dakar w Sarnowie
- Tabun w Sławkowie
Dzięki wielkie. 😀 Ten Dakar wydaje się być ciekawym miejscem, ale na stronie nie widzę cennika. Są komuś znajome ceny? 🙂

Ok, już się zorientowałam, że około 50 zł. Szkoda. Do pozostałych mam słaby dojazd autobusowy, który trwa ponad godzinę. Ehh...  🙄
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
magdaaammm Stajnia Leśna to jest właśnie ta na Ostrowach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się