WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

A jakby tak pojechać hurtem do Janowa w t-shirtach z napisem "Precz z dobrą zmianą !" lub coś w tym stylu ? Tak, żeby żadne zdjęcie ani relacja medialna nie była możliwa bez tego typu hasła gdzieś w tle ? 😉


na fejsie widziałam coś o przypinkach tego typu, ale nie wiem kto to ogarnia... ktoś z Michałowa zdaje się.
[quote author=rollnick link=topic=99140.msg2548524#msg2548524 date=1464289097]
A jakby tak pojechać hurtem do Janowa w t-shirtach z napisem "Precz z dobrą zmianą !" lub coś w tym stylu ? Tak, żeby żadne zdjęcie ani relacja medialna nie była możliwa bez tego typu hasła gdzieś w tle ? 😉


na fejsie widziałam coś o przypinkach tego typu, ale nie wiem kto to ogarnia... ktoś z Michałowa zdaje się.
[/quote]

Byłabym zainteresowana takimi przypinkami.  Może uda Ci się zdobyć informacje jak je nabyc. W Janowie raczej nie będą sprzedawać a szkoda.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
28 maja 2016 14:34
pojawił się filmik o wiosennym przeglądzie hodowlanym
Ciekawa  jestem jak  wyjdzie  aukcja  i  pokaz  koni. Jak  narazie " dobra  zmiana" nie wychodzi  na  dobre.  Ciekawa  byłam  katalogu, oglądałam juz kilkakrotnie  te  zdjęcia  i  za  każdym  razem  widzę  więcej  błedów  a  nie  jestem zadną  specjalistka  ani  od  arabów  ani od  zdjęć. Zastanawiam się dlaczego  tak  wyszło  bo  autorki  zdjęc  potrafią  zrobić  zdjęcia  łapiące  za  oko którymi  nieraz  się  zachwycałam. Nie  uważam też ze nie  powinni  zdjęc  do  katalogu  robić polscy  fotografowie.  Jednak  ta  zmiana  nie wyszła  na  dobre.  Nawet  pierwsze  zdjęcie  z  pozoru  ładne  ładna  głowa konia  wydawało by  sie ze ładne i  dobre  ale  ne  jest  takie. Kon  nr  jeden  aukcji  Sefora, zdjęcie powinno  byc  tez  wybitne  a  razi  juz nawet  nie tak  bardzo  krzywa  wieża  co  ten pień  drzewa  na  samej  głowie. To  psuje  całe  zdjęcie  rozprasza uwagę  z  głowy  konia. A  oglądając  następne  zdjęcia  na każdym można  coś  zobaczyć  co  rozprasza uwagę  z konia.  Sporo  ma  paskudnie  zrobione  oczy,  to  już nie wina  fotografa  chociaż  nie wiem  czy  inne  zdjęcie  nie zmniejszyłoby  tego  efektu.  Ciemne  konie  wyglądają jakby  miały  obtarte  o  cos  oczy  a  siwe jakby  miały  czarne  łaty. Niektóre konie  źle  ustawione,  wychodzi  wielki przebudowany  zad, żadnej  lekkości. O  krzywych  zdjęciach  juz nawet  nie  mówię. Do  katalogu  nie chodzi  o  artystyczną  wizje  fotografa  a  o  pokazanie  budowy  konia, zeby  ewentualny  kupiec  wiedział  czy  jest  po  co  przyjechać  i  co  licytować. Zdjęcie  samej  głowy  nawet  bez  szyji  to  za  mało. Ciekawa  jestem czy  "dobra  zmiana" jest  zadowolona i  się  zachwyca. Nie wiem  czy  taniej  wyszło  zatrudnienie  3-ch  zamiast  jednego, lepiej  na pewno  nie.
Jest  może trochę przykro  bo  lepiej  gdyby  jakis nasz  fotograf  zrobił  równie  cudowne  zdjęcia, i  myślę ze na pewno  taki  jest
Według reportera RMF FM 9 osób zgłosiło swoje kandydatury na stanowisko prezesa stadniny w Janowie. Może wygra konkurs ktoś wartościowy,  ktoś, kto nie pogrąży hodowli. Wg  komentarza na fb Janów do Białki wiezie tylko 6 koni. Mam nadzieję,  że to tylko plotka, bo skoro wloką konie do Petersburga, to Białka jest tuż za płotem. Albo nie potrafią przygotować koni albo robią ukłon w stronę prywaciarzy, bo nie wierzę,  że nie mają co pokazać.  Na przeglądzie w Janowie chwalili młodzież. Przykro, że tylko Pan Liskiewicz przypomniał,  iż jest to zasługa odwołanych pracowników. Wcześniej ktoś pisał o hejcie i obrażaniu Szpury z ANR. Kobieta słowem nie wspomniała,  że udany przychowek, to głównie zasługa Pana Treli. Boi się o swój stołek,  czy już woda sodowa uderzyła do glowy... Szczerze mówiąc myślałam,  że ona zachowa zdrowy rozsądek i będzie pilnowała aby ekonomista i młody,  niedoświadczony człowiek nie zrobili krzywdy stadninie w Janowie, dopóki nie nadejdą nowe wybory i Pis oraz Jurgiel odejdą w niepamięć.
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2550248#msg2550248 date=1464676727]
Według reportera RMF FM 9 osób zgłosiło swoje kandydatury na stanowisko prezesa stadniny w Janowie. Może wygra konkurs ktoś wartościowy,  ktoś, kto nie pogrąży hodowli. Wg  komentarza na fb Janów do Białki wiezie tylko 6 koni. Mam nadzieję,  że to tylko plotka, bo skoro wloką konie do Petersburga, to Białka jest tuż za płotem. Albo nie potrafią przygotować koni albo robią ukłon w stronę prywaciarzy, bo nie wierzę,  że nie mają co pokazać.  Na przeglądzie w Janowie chwalili młodzież. Przykro, że tylko Pan Liskiewicz przypomniał,  iż jest to zasługa odwołanych pracowników. Wcześniej ktoś pisał o hejcie i obrażaniu Szpury z ANR. Kobieta słowem nie wspomniała,  że udany przychowek, to głównie zasługa Pana Treli. Boi się o swój stołek,  czy już woda sodowa uderzyła do glowy... Szczerze mówiąc myślałam,  że ona zachowa zdrowy rozsądek i będzie pilnowała aby ekonomista i młody,  niedoświadczony człowiek nie zrobili krzywdy stadninie w Janowie, dopóki nie nadejdą nowe wybory i Pis oraz Jurgiel odejdą w niepamięć.
[/quote]

pamiętam tę dyskusję - liczba 6 dotyczyła rocznych klaczek, w takiej liczbie miały jechać... choć potem ta osoba wycofała się z tej wypowiedzi i napisała, że miła na myśli klaczki, które jej się podobają
elka-na , dziękuję za wiadomość. Szczerze mówiąc pomyślałam, że celowo nie będą pokazywać młodych koni aby potem sprzedać je  podczas przetargu ogłoszonego dobę wcześniej. Dobrze, że to tylko moja teoria spiskowa,
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 czerwca 2016 12:33
Tak. Zależy im na sukcesie by pokazać że dali radę... sprzedać wyhodowane przez innych konie? No, to faktycznie. Ale zobaczymy jak ta "rada" będzie wyglądać.
No rzeczywisicie jest sie czym chwalic.
Fotograficzki/wolontariuszki, czyli robienie zdjec za banana w ramach poszerzania portfolio. No to sie brac fotograficzna ucieszy 🤣 Na jakosc tych zdjec niech splynie zaslona milecznia.
Co do p.Watts, podliczyli pewno sobie ile zlotych monet w Janowie zostawiala, to nagle sobie zdali sprawe, ze warto ja zaprosic (znaczy sie, Wielce Szacowna Pania Watts, a nie "dziewczyne gitarzysty RS"...)

Zenua  🙄
Jest na to nawet określenie. Psucie rynku.
Które cudo oni chcą wystawić dodatkowo? Al Jazeera sprzedawana zbyt wcześnie to za mało? Ktoś zwęszył okazję i pomachał gotówką aby mu wystawić na aukcję konkretnego konia. Co będzie jeśli inni też pomachają? Może to i dobrze, że Pianissimy, czy Pianosy już nie ma, bo szczyciliby się kwotą za nie uzyskaną. Nie będę wymieniać imion gwiazd możliwych do sprzedaży żeby nie zapeszyć. Zaproszenie państwa Wattsów, bez komentarza... chyba, że w ramach ugody pod nich wystawiają konia.

Panie fotograf same ukarały się za "psucie rynku" i nie powinny umieszczać tych zdjęć w swoich portfolio.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 czerwca 2016 18:39
buyaka, na serio trzaskały foty za free?
Strzyga, przeczytaj tekst, do ktorego 5 postow wyzej wojenka wrzucila link.
Zabrzmialo jakby pracowaly w zamian za uscisniecie reki prezesa albo za blogoslawienstwo pana tadka.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 czerwca 2016 20:03
Przeczytałam. Napisać, że kiedyś zdjęcia robili najlepsi fotografowie świata, a teraz Panie za Symboliczną Kwotę, to jak dać fotografowi w twarz.
Ciekawe  jaka  ma  być  ta  "niespodzianka"  dodatkowy  koń ?  Byle  nie  była  to  Pinga  wystawiona  pod  kupca. Nie  można  było  wcześniej po  cichu  sprzedać,  bo  był  szum  w  sprawie  Pingi.
Ciekawe  jaka  ma  być  ta  "niespodzianka"  dodatkowy  koń ?  Byle  nie  była  to  Pinga  wystawiona  pod  kupca. Nie  można  było  wcześniej po  cichu   sprzedać,  bo  był  szum  w  sprawie  Pingi.
Niestety - też mi to na myśl przyszło. Są głodni wielkiego finansowego sukcesu - a przebić cenę  Pepity łatwo nie będzie. Oby to był tylko czarny scenariusz.
http://aip24.pl/preview/1633147/
Dobre jaja.


"Powtórzył, że stadniny spodziewają się uzyskać około 2 mln euro wpływów."
Jeśli ktoś z czytających ma kłopoty z pamięcią, to przypomnę, że na początku roku pisiory zapowiadały, że zyskają tak, jak zwykle, koło 10 milionów. Jeszcze niecały miesiąc temu była mowa o 3-4 milionach. Teraz zeszli do 2 milionów. Proponuję drogą ustawową wyznaczyć termin imprezy na pojutrze, bo przy spadku w takim tempie to za tydzień okaże się, że będą musieli dopłacać 😉



Rozmowa z Karolem Tylendą - wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych na temat stadniny koni w Janowie Podlaskim i Michałowie.
http://telewizjarepublika.pl/Rozmowa-scisle-jawna-odc-43-20152016-karol-tylenda,video,2313.html#.V1HZ5iEstdh
Witam ! Czy ktoś z państwa może wie jakie są wyniki dzisiejszego pokazu w Białce ? No i gdzie je można znaleźć ?
Również z niecierpliwością czekam na wyniki. Pilnowałam dzisiaj różnych stron... i nic.  Tak bardzo brakuje relacji Pani Pawłowskiej.
Bardzo ciekawe wyniki z Białki:
Klasa Ia - ogierki roczne
1/ El Wiktorio - Petroniusz Freilich
2/ Elidus - Stado Ogierów Białka
3/ Gaja Ramzes - Chrycynno Pałac

Klasa Ib - ogierki roczne
1/ Dastan - SK Michałów
2/ Gall of Marwteyn - Stanisław Sławiński
3/ Esido - SK Michałów

klasa IIa - ogierki dwuletnie
1/ Fuerte - Sami Ben Saad
2/ Milian - Stado Ogierów Białka
3/ Paris - SK Janów Podlaski

klasa IIb - ogierki dwuletnie
1/ Petrarca - PPH Parys
2/ Dong - SK Michałów
3/ Perkun - SK Janów Podlaski

klasa III - ogierki trzyletnie
1/ Cetulion - Waldemar Bąk
2/ El Shanti - Andrzej Wójtowicz
3/ Elferus - Jarosław Zjeżdżałka

Klasa IV a - klaczki roczne
1/ Echo Kajopeja - Chrycynno Pałac
2/ Emanolla - SK Michałów
3/ Lady Lulu - Małgorzata i Józef Pietrzak

Klasa IV b - klaczki roczne
1/ Platyna NA - Alicja Najmowicz
2/ Poganinka - SK Michałów
3/ Esmeralda J (Be) - Wojciech Parczewski

Klasa IV c - klaczki roczne
1/ Pamina - SK Janów Podlaski
2/ Elawira - SK Michałów
3/ Gaja Europa - Chrycynno Pałac Krzysztof Poszepczyński
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2552638#msg2552638 date=1465063494]
Również z niecierpliwością czekam na wyniki. Pilnowałam dzisiaj różnych stron... i nic.  Tak bardzo brakuje relacji Pani Pawłowskiej.
[/quote]

to tak jak ja - stare dobre czasy.... oby wróciły

Strzyga, przeczytaj tekst, do ktorego 5 postow wyzej wojenka wrzucila link.
Zabrzmialo jakby pracowaly w zamian za uscisniecie reki prezesa albo za blogoslawienstwo pana tadka.


ponoć same sie zgłosiły do ANR jak jeszcze była cisza z Vestym - to znaczy nie odmówiono mu

[quote author=Cyrenajka link=topic=99140.msg2551786#msg2551786 date=1464897647]
Ciekawe  jaka  ma  być  ta  "niespodzianka"  dodatkowy  koń ?  Byle  nie  była  to  Pinga  wystawiona  pod  kupca. Nie  można  było  wcześniej po  cichu  sprzedać,  bo  był  szum  w  sprawie  Pingi.
Niestety - też mi to na myśl przyszło. Są głodni wielkiego finansowego sukcesu - a przebić cenę  Pepity łatwo nie będzie. Oby to był tylko czarny scenariusz.
[/quote]

to raczej będzie koń z Michałowa- Pustynia?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Zastanawiam się  czy  Janowskie  i  Michałowskie  konie  tak źle  przygotowane  ,  czy  takie  słabe. A  może  "dobra  zmiana"  chce  udowodnić  jak  to  poprzednicy  nie  znali  sie na  hodowli  i  takie  słabe  konie  wyhodowali.


[[a]]http://pzhka.org.pl/pzhka.../Bia%C5%82ka%202016a.pdf[[a]]

Teraz  oni pokażą  jakie  super  konie  będą hodować.

Na fb była wzmianka o odchudzeniu koni.. W Janowie pewnie mają problemy z przygotowaniem koni do pokazu, ponieważ zwyczajnie nie mają do tego ludzi.... ważniejsza było zatrudnienie pani od turystyki. Prywatni hodowcy wykorzystają szansę  ( to nie krytyka! ) zamieszania u potężnej konkurencji i przywieźli dużo młodzieży i bardzo dobrze.

Martwi mnie natomiast to, że bez przygotowania i odpowiedniej promocji nie mamy szans za granicą.  Świat powoli nas zapomni, jeżeli nasze perełki będą na końcu stawki.

Przeczytałam na fb, że jednak "nowi" wychodzili do dekoracji koni. Nikt nie gwizdał? Rozległy się oklaski? Przykre, dekoracja wyhodowanej przez Pana Trelę Paminy, córki również wyhodowanych przez niego gwiazd Pianissimy i Pogroma.
ja słyszałam, że konie janowskie nie dość, że wychudzone, to ze śladami od łancuszka oO nowy pan prezenter chyba przesadza z szarpaniem i nerwami. Sorry, ale dla mnie nikt nie zastąpi Pawła czy Gerarda z dawnych lat... sędziowie za to jacyś mało obiektywni, patrząc po wynikach. Czy do nich już tez dotarła dobra zmiana?
Btw - dlaczego do dekoracji koni wychodził pan Wójtowicz? nie jest ani członkiem PZHKA ani tej nowej rady ds. hodowli. ?!?!?!
nieodpowiedni traktowanie, ślady po łańcuszku, powinien pójść protest z widowni do sędziów pokazu  🙁
No cóż - pierwsze efekty zmian już mamy.Dobrze , że tyle dobrych młodych koni jest z prywatnej hodowli. Zawsze się jakieś gwiazdy w tej hodowli pojawiały.Jednak - nie oszukujmy się.Jaki jest potencjał Janowa wszyscy wiemy. Skoro w porównaniu do lat poprzednich Michałów ma zbliżoną lub taką samą ilość koni w czołówce a Janów Paminę na pierwszym  , Perkuna i Parisa na 3 miejscu , to daje to dużo do myślenia .Teraz poczekajmy na wyniki dwulatek.
Na fb Araby Magazine są wyniki. W starszych klasach jednak zwycięża Michałów i Janów i z jaką ilością punktów!  Jak to możliwe,  że hodowców takich koni wywala się z hukiem  z pracy. Przecież to celowe działanie na szkodę spółki skarbu państwa,  na szkodę naszej ojczyzny. Dobra zmiana przejdzie do historii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się