Sesja/Studia i t d ;)

U nas sesja zaczyna się w czwartek, a ja dzisiaj miałam, miejmy nadzieję, już ostatnie zaliczenie. Praca już zaakceptowana, ej ja chyba naprawdę skończę te studia 😁
Ja dziś miałam dwa zaliczenia-poszly bardzo dobrze.
Z jednego egzaminu juz jestem zwolniona z 5 w indeksie.
I został jeszcze jeden. Ale dopiero 15, wiec się nie uczę a chilluje  🤣
U nas pierwszy egzamin 20 czerwca, sesję zakończę pewnie około 7/8 lipca ustnym egzaminem. 🙂 Najpierw trzeba jednak dociągnąć do sesji, jutro koło z fizjo, w środę z wirusów, w czwartek egzamin z angielskiego (dobrze, że wystarczy się pojawić :P), a w piątek kolokwium z patofizjo. Jest wesoło.  😁
Niech czerwiec się już skończy  😜. Jutro egzamin z angielskiego z III semestrów...  😲 nikt nie wie po co, jak na bieżąco też ciągle coś było... eh.
galopada_   małoPolskie ;)
06 czerwca 2016 16:04
ja mam w każdy kolejny czerwcowy poniedziałek egzamin 😁 okulistyka 13, sądówka 20, choroby zakazne 27 ;D
A ja jutro pisze biochę ( :emot4: ), 13 patomorfę a 20 patofizjo. Życzę sobie powodzenia  🤣 Jedyne, co bym chciała zdać to biocha, reszta może lecieć na wrzesień, w końcu wszystkiego trzeba w życiu spróbować, więc chyba pora na naukę w wakacje  😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2016 17:52
Niech czerwiec się już skończy  😜. Jutro egzamin z angielskiego z III semestrów...  😲 nikt nie wie po co, jak na bieżąco też ciągle coś było... eh.

może żeby zakończyć lektorat? ja mialam egzamin z czterech semestrów
Pffff... arcyważny przedmiot na studiach. Wszyscy inni mają fikcyjne egzamino karkówki, my nie. Jak pech,  to pech.  😂 Oceny były systematycznie wystawiane, wszyscy w maju robiliśmy jeszcze prezentacje. Ale nie. Uwielbiam takie zawracanie głowy przed sesją.
Musiałam dać upust frustracji.
Wolę się uczyć fizjologii czy kinezyterapii.  💃
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2016 18:24
no akurat dzisiaj bez angielskiego jak bez ręki. i żeby mieć wykształcenie wyższe musisz mieć język na poziomie B2
mils   ig: milen.ju
06 czerwca 2016 21:26
madmaddie u mnie z tym B2 to jest śmiech na sali... Poziom tak słaby, że cofam się ze swoim poziomem. Liceum skończyłam na repetytorium B2/C1, a tutaj czuję się jakbym była w 3 klasie gimnazjum. 😵 Za rok mamy egzamin, zwolnienie z egzaminu ze średnią 4,5, a u nas... Wszyscy mają 5. 😀 Niby fajnie, bo kompletnie nikt nie przywiązuje do tego przedmiotu najmniejszej wagi, z drugiej strony obstawiam, że większość chciałaby przynajmniej utrzymać swój poziom znajomości języka, ale na pewno nie cofać się "w rozwoju". 🤔
Proszę o mocne kciuki, bo zaczynam jutro morderczy maraton: jutro zerówka z genetyki, w środę zaliczenie z płodozmianów, w czwartek potrójne koło z fizjologii i zaliczenie z botaniki + poprawa zaliczenia z użytków zielonych. Coś czuję, że będę chodzić jak zombie. 😀iabeł:
Nam jeszcze dowalili pisemny i ustny. W piątek koło zaliczeniowe z patofizjo wiec do czwartkowego angielskiego nie mam kiedy usiąść. Śmiesznie bedzie jak bede miała poprawkę.  🤣
Drodzy studenci, podobno mają zabrać nam zniżki, które do tej pory mieliśmy. Głównie chodzi o transport publiczny.
Na początku myślałam, że to jakiś żart, ale okazało się że nie. Do tego próbują robic to po cichu. Malo kto wie, że taki projekt o zlikwidowaniu zniżek jest.

Powstała ankieta, proszę wypełnijcie ją (zajmie to kilka minut) i podajcie dalej.
Niech nasze kochane władzę wiedzą, że jest nas-studentów bardzo dużo i że nie podoba nam się ten pomysł.

http://ankietyzacja.psrp.org.pl/psrp/dydaktyka/index.php/519756?lang=pl

mils czyżbys opisywala angielski na UP ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 czerwca 2016 10:56
Sonkowa, mils, ja wiem ze ten poziom lektoratow to rozny jest. Ja akurat naprawdę musialam umiec zeby zdac. Pisemny+ustny z jezyka to standard. Mowie tylko zeby się nie wkurzac, bo teraz znajomosc angielskiego to oczywista oczywistosc i to jest odgorny wymog zeby umiec jezyk. (U mnie jeszcze byl francuski i niemiecki dla nie uczacych się angielskiego wczesniej).
Tak zwyczajnie mysle, ze osoby ktore angielskiego nie znaja i się nie ucza, robia sobie krzywde.

edit: ale nie mówię personalnie o Was  :kwiatek:
Sonika, "podobno". Warto się trochę zorientować w temacie 😉
Link1
Link2 🙂
mils   ig: milen.ju
07 czerwca 2016 15:06
Sonika dokładnie. 😁
madmaddie ja bardzo żałuję, że nie mam fajnego lektoratu. 🙁
Dzisiejsza zerówka z genetyki ok, dali nam to samo co krąży od kilku lat + kilka nowych, prostych pytań. 😀
mils ja też się straszliwie cofnęłam z angielskim. A byłam w grupie z najwyższym poziomem. Porażka. Mam wrażenie, że od całkowitego regresu uratowały mnie seriale. 😁

Po egzaminie z genetyki behawioralnej. Jutro jeszcze profilaktyka i załatwić wf. Jak się uda, to mam wszystko z głowy.
maiiaF Czyli plan nadal funkcjonuje, nawet jeśli od 2018r. Ta ankieta jest właśnie dla ustawodawców.

No angielski na UP to krótko i zwięźle określając -tragedia.
Do tego mam problem teraz z wpisem bo nie mam kontaktu do naszej Pani Mgr, a godziny konsultacji, które nam podała na początku semestru ni jak sie mają do rzeczywistości  🙄

Mam nadzieje, że inne języki są na lepszym poziomie, bo od października zaczynam francuski.
Nie wierzę, zdałam biochemię  🏇 10 razy sprawdzałam numer indeksu czy to na pewno obok mojego jest 3  🤣
Spora część mojego roku nie zdała ostatnio egzaminu. No ok, zdarza się, można się wkurzyć, bo egzamin trudny, upierdliwy, ludzie z 5 od góry do dołu liczą na stypendia - rozumiem. Ale to co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.  😲  Zaczęło się od awantury i wzajemnych oskarżeń na fejsie, na dyżurze laseczki prawie płaczą profesorowi w rękaw żeby on tylko tę trójkę dał, bo one się przecież uczyły. Przyznam szczerze - jestem przerażona, że dorośli ludzie tak reagują z powodu niezdania JEDNEGO egzaminu w ciągu roku. I to nie 3,5, 10 osób, tylko 50. Wstyd pomyśleć jak się prezentujemy teraz w oczach wykładowców...
A ja zdałam kształtowanie kapitału w przedsiębiorstwie i czekam na wyniki z msg  😅 😅 Jeśli się uda zdać, to pozostaje mi tylko napisanie pracy licencjackiej do końca, obrona i ... koniec 😀.
Właśnie mi chyba coś padło na głowę i rekrutuję się na biotechnologię. 😂
galopada_   małoPolskie ;)
07 czerwca 2016 21:24
Przyszlam po kciuki bo jutro o 7rano ide na pozarcie przez moja asystentke od gineksow. Chyba jako jedyna grupa na roku (z 59!) mamy zaliczenie semestralne 😵
galopada, trzymam kciuki, w końcu jak nie Ty, to kto? 😅
galopada_   małoPolskie ;)
08 czerwca 2016 09:38
Ufffff 5 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 czerwca 2016 10:32
galopada gratki!


Oddałam właśnie indeks do dziekanatu  😅
galopada gratulacje🙂

a ja w końcu zdałam immuny tak więc jest 4 na koniec i zaolnienie z egzaminu ufff... bo już miałam lekki przesyt, raz przyszłam to mnie odesłali na douczenie się (oczywiście o drobne rzeczy, które wiedziałam, ale pytania dość pokrętne), potem się nie doczekałam bo zanim zaczęli pytać musiałam juz jechac do domu no i w koncu wczoraj jedną część, a dzisiaj drugą już zdałam i z głowy🙂

Zatem zostaje 'tyylko' anatomia topograficzna egzamin we wtorek, a w przyszły piątek fizjologia rowniez egzamin 150 wyświetlanych pytań, nie wiem jak mójk mózg tyo przetrwa skoro na zaliczeniach po 30 pytaniu już się średni kontaktowało. W piątek jeszcze zaliczenie z epidemiologi, na którą nie bardzo kiedy mam się uczyć więć liczę na logike i trochę szczęścia jak zwykle.
A ja dzis 3 godziny czekałam na wpis  🙁

W tym semestrze łatwiej było pozdawac i pozaliczać niz dostać wpis  😫

Jutro konferencja i mam nadzieje kolejne wpisy uda się załatwić.
Gdzie znajdę wymagania odnośnie wyglądu zdjęć do dyplomu. Na stronie uczelni nic nie mogę znaleźć oprócz wymiarów  🙄  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
08 czerwca 2016 17:50
galopada, Magdzior gratulacje dziewczyny!
U mnie też do przodu, zerówka z genetyki na 4. 😀 Trochę mam niedosyt, bo mogłam mieć z tego 5, ale popełniłam takie durne błędy. I szkoda wielka, bo była sama teoria, żadnych zadanek, które uwielbiam. Płodozmiany z uprawy roli też zaliczone, także kamień z serca i dopuszczą mnie do egzaminu. 🙂
galopada,Magdzior gratulacje !
Uff... Zerówka z histologii zdana na 4. 🙂 Jeszcze tylko jutro zerówka z anatomii i egzamin z genetyki i będę po sesji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się