Sesja/Studia i t d ;)

Zamawiał ktoś z Was duplikat świadectwa maturalnego? Moje nadal ma status LOST.  😁 Jednak 2 przeprowadzki w biegu to nie jest dobra opcja dla dokumentów, a skoro już wyskoczyłam z 85 zł opłaty to chciałabym na te studia iść chociaż dla formalności.  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2016 16:46
Zapisałam się na studia  😜 80zł jeszcze co prawda nie zapłacone, ale to już formalność  😉 Pewnie nie pochodzę tam za długo ale co tam, warto spróbować  😉


We wtorek obrona mgr a potem już na spokojnie nauka na egzaminy wstępne na dr  🙂
A ja czekam na jedną jedyną ocenę, żeby złożyć pracę. Chcę się bronić w pierwszym możliwym terminie, czyli 28.06, więc do wtorku muszę złożyć pracę w sekretariacie. Wszystko mam załatwione, praca wydrukowana, złożona w apd, zaakceptowana, obiegówka podstemplowana, nawet sukienkę sobie już kupiłam, no! Czekam tylko na tę ocenę, która już dawno jest wystawiona, tylko nie jest jeszcze wstawiona w USOSie. Noż po prostu :/
Ja też wszystkim gratuluję - galopada, Magdzior - szacun szczególnie za immuny!  😀

Dzisiaj kolokwium z wirusów na 5, tym samym łapię się na przyszłotygodniowy przedtermin, uf! Jutro tylko kolokwium zaliczeniowe z patofizjo i jestem w czarnej d*... W pon poprawa żywienia i witaj sesjo. Nie mam pojęcia jak przyswoję tak ogromną ilość wiedzy w kilka dnia przed egzaminami i jestem delikatnie ujmując, przerażona. A nie chcę mieć września ze wszystkiego.  😁
Ja z dzisiejszego egzaminu z angielskiego dostałam 4,5!  🏇 biorąc pod uwage, że był mega trudny, bardzo duzo osob od nas z grupy nie zdało a ja mam gorączkę i wysmarkalam na egzaminie dwie paczki chusteczek to jestem mega szczęśliwa!  😅 tym samym moge na spokojnie uczyć sie czegoś innego a za tydzień na ustnym powiedzieć "poproszę 2".  🤣
Jutro patofizjo, z którego jeszcze nic nie umiem i nie wiem jak sie w tym stanie nauczę... A od jutro nauka do immunow, ktore mam za tydzień i moze z wirusów..  🙄
Wiecie może, czy jest możliwość odrabiania warunku semestr szybciej? Nie w letnim, a już w zimowym?

Widzę, że jakiś zbiorowy boom na rejestrację.  😁
flygirl, u nas jest taka opcja, z niektórych przedmiotów są robione nawet grupy pościgowe, za darmo. A jeśli przedmiot się pokrywa to można chodzić z innym kierunkiem. Zapytaj w dziekanacie :P.
Jutro idę spytać, ale badam sytuację, czy w ogóle mogę iść się o to prosić. 🙂
A ja tak sobie siedzę, czytam co tu piszecie, myślę i wymyśliłam.
Rekrutuję się na drugi kierunek 😁
A ja zobaczyłam plan zajęć rocznika wyżej i drugi kierunek odpada  😵
Chyba zapisze się do jakiejś szkoły policealnej i weekendowo zrobię dodatkowy papier.

Mam za to zagwozdkę nad specjalizacją, poszłabym na jedną, ale wszyscy odradzają i polecają drugą.

Znalazłam maturę!!!  😅 Znaczy się mama znalazła, u siebie w domu na strychu (tak jak mi się wydawało, czyli z moją pamięcią jednak nie jest aż tak źle). Dobrze, że kiedyś tam czegoś szukałam, bo pewnie bym w życiu nie wpadła na taką lokalizację, chociaż już raz po mamy przeprowadzce znalazłam zeszyt w pudle z naczyniami.  😜
Trochę się obawiam, czy podołam z poziomem języka na tych studiach, oby zrobili tam jakąś grupę dla uzdolnionych inaczej.  🤣
Czy mamy tu kogoś, kto studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie?  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 czerwca 2016 15:26
Ja studiowałam 😉

Właśnie dostałam oficjalne info, że mam we wtorek obronę. Jest piątkowe popołudnie. Fajnie, nie?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 czerwca 2016 16:06
Jestem zwolniona z egzaminu z genetyki jako jedyna z grupy! Może uda się to jeszcze jednej osobie.
galopada_   małoPolskie ;)
10 czerwca 2016 17:07
Dzieki dziewczyny i gratuluje wszystkim, ktore sa juz krok blizej do wakacji!
Podziwiam te z was, ktore atakuja kolejne studia - ja juz mam dosc i ciesze sie, ze juz blizej niz dalej do konca 😁

Wlasnie byli u nas wlasciciele mieszkania, ktore wynajmujemy i tak sa nami zachwyceni ze przez wakacje placimy tylko obnizony czynsz w zwiazku z tym ze zadne z nas nie bedzie tu bywac 😀 zazwyczaj brali polowe pelnej kwoty wynajmu przez dwa miesiace wakacji a trzeci juz normalnie, a tu taka mila niespodzianka 😀 plus za wode i ogrzewanie jestesmy sporo na plusie - zyc nie umierac 😀
Ja moich obecnych studiów nie znoszę i idę na drugi kierunek sprawdzić, czy to wina studiów samych w sobie, czy to ja się nie nadaję do studiowania.  🤣
Smarcik, mogłabyś napisać coś więcej? Generalnie chciałabym wiedzieć, czy faktycznie warto tam iść, bo słyszałam, że to dobra uczelnia. 🙂  :kwiatek:
Kończę teraz drugi rok pedagogiki ogólnej, ale moja uczelnia to śmiech na sali, zastanawiam się nad rezygnacją i zaoczną pedagogiką specjalną właśnie na APS.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 czerwca 2016 22:08
ae ja akurat byłam na psychologii i niestety było bardzo słabo, dlatego ostatecznie zrezygnowałam. Ale o pedagogice słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii, jedna znajoma nawet robiła tam doktorat i też bardzo jej się podobało. Ogólnie wielokrotnie przewijały się opinie, że jak pedagogika to APS, a jak psychologia to SWPS  😉 Ja teraz chcę od października zacząć pedagogikę (mgr) na UW.
Dzięki wielkie  :kwiatek: no właśnie co do psychologii to też słyszałam, że jednak SWPS przebija większość uczelni, mój brat aktualnie kończy tam magisterkę.
Dziękuję jeszcze raz 🙂
Laski, nie mam siły.
Zostały mi dwa zaliczenia - zaliczenie ćwiczeń i egzamin. Procedura cywilna.
Po kiego grzyba ustawodawca wymyślił tyle postępowań odrębnych i nieprocesów? I na kij to upchnął w jeden kodeks? I skąd ja mam teraz wiedzieć gdzie obowiązany/pozwany/przysposobiony czy jakiś inny uczestnik ma zgłosić zarzuty/skargę/wnieść apelację/podyktować apelację w terminie tygodnia/dwóch/miesiąca/terminie wyznaczonym przez sąd?

Jestem karnistą. Piszę mgr z procedury karnej, do cywila podchodzę jak pies do jeża...i cierpię. Niemiłosiernie cierpię.
Trzymać kciuki!
Ja moich obecnych studiów nie znoszę i idę na drugi kierunek sprawdzić, czy to wina studiów samych w sobie, czy to ja się nie nadaję do studiowania.  🤣


True story. 😀
Gavi, cierpię razem z Tobą, ale z innego przedmiotu. Kpk pięknie zaliczony na 5 i to u kosy po 3 dniach nauki, a na kpa zostawiłam... 3 tygodnie. No po prostu nie mogę zdzierżyć tego przedmiotu, jak tylko zaczynam się uczyć to mi się rzygać chce. Po co, na co to komu, takie nudne i w ogóle. Nie no, ok, przydatne i to bardzo 🙁 tylko nudne w kij 🙁
I tak się tylko pochwalę, że wszystko do tej pory zdane, od 6 mam "wolne", egzamin z kpa mam z osobą która daje 3 za samą obecność na egzaminie, więc aż tak się nie przejmuję, tylko wypadałoby mieć coś więcej 🙁
W ogóle ostatnio się trochę złamałam i zaczęłam beczeć- bo jak to, już jestem po 3 roku, a wciąż nie wiem co zrobić ze swoim życiem... Niby mam plan i to w pełni realny, ale boję się tej przyszłości i to bardzo 🙁
smarcik, dasz radę, zdolna jesteś! Trzymam bardzo mocno kciuki żebyś się bardzo dobrze obroniła, bo jak nie Ty, to kto?  🏇
galopada_   małoPolskie ;)
12 czerwca 2016 16:38
jutro egzamin z okulistyki, a ja umyłamdzisiaj okna, posprzatałam mieszkanie, byłam na obiedzie z rodzicami chłopaka i aktualnie leżę na kanapie z piwem i czekam na mecz (ja i mecz w piłke nożna = haha)
queridiculomas, KPA jest w miarę znośne. Jak zaczniesz przyswajać, to sama zobaczysz :kwiatek:
...no i ma tak mało artykułów :p

Gavi, kpa+ppsa+ordynacja+egzekucja, nie ma tak łatwo
a ja właśnie wróciłam z całego dnia prowadzenia jazd i zastiadam do anatomi, ekhm egzamin we wtorek a ja trochę nie wiem za co się zabrać, bo plan z wczoraj i poprzednich dni trochę mi się opóźnił i zrobiłam jakąś 1/3 tego co plaonwałam, tak więć jutro ciśniemy z koleżanką pytania a dzisiaj sama nie wiem pewnie będzie wszystko i nic.
queridiculomas, wiem, też to przerabiałam 😉
Polecam handel, kpc, praktyki i prowadzenie kliniki z zakresu spraw karnych w jednym roku :kwiatek:
Gavi, wow! Ja bym nie potrafiła pracować w trakcie roku akademickiego, jestem zbyt niezorganizowaną osobą na takie sprawy 🤔 a co do kpc i handlu tugewa... Moje przedmioty w przyszłym roku to spadki z rodzinnym razem, semestralne, semestralne ubezpieczenia z boską Inett <3, i roczne kpc, handel, finanse i praca :P i szczerze to aż mi się zwraca jak myślę o tej nudzie w przyszłym roku 😲
mils   ig: milen.ju
12 czerwca 2016 20:54
Ja mam jutro I termin fizjo. Dopiero dzisiaj się za to zabrałam, przeczytałam po łebkach kilka działów. Egzamin w formie testu z jedną pozytywną odpowiedzią, to jedyne pocieszenie. Drugi termin opisowy, podobno cholernie trudny do zdania u mojego prowadzącego, zwłaszcza, że w tym roku podobno robi niezły pogrom w porównaniu do poprzednich. 😵 Oby jutro mi się udało odpowiedzieć na wymagane 51 pytań dobrze.
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2016 08:38
proszę o kciuki o 12 😀 oby się powtórzyło 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się