DIY - zrób to sam

trzynastka   In love with the ordinary
09 czerwca 2016 19:00
Ma dwie godziny, nie wiem 😀
W sensie 2h temu go skręciłam 😉
trzynastka, piękny stolik i piękne wnętrze.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 czerwca 2016 20:45
CzarownicaSa, co trzeba zrobić, aby stać się posiadaczem zombie konia??? Jako zombie-fanka aż klasnęł@m!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 czerwca 2016 21:37
Hihi 😁 Aktualnie tak ze 2 tyg poczekać, bo chwilowo jestem trochę zawalona robotą 😉
Ale w życiu bym nie sądziła, że szydełkowanie da mi tyle satysfakcji 😍

Trzynastka aaa, no spoko 😁 Ale serio fajny! Pokrywałaś go czymś?
trzynastka   In love with the ordinary
10 czerwca 2016 11:24
trzynastka, piękny stolik i piękne wnętrze.


Dziękuje 🙂

Trzynastka aaa, no spoko 😁 Ale serio fajny! Pokrywałaś go czymś?


On jest oszlifowany i zalakierowany dwukrotnie.
Skrzynki zbiłam ze sobą i przymocowałam do podstawy kupionej na wymiar w leroy merlin.



Koszt wykonania stolika:

- Skrzynki 6zł x 4.
- Papiery ścierne do szlifierki - 11 zł.
- Lakier błyszczący do drewna 36 zł.
- Płyta na wymiar pod spód - 25 zł.
- Wkręty do wkrętarki 2 zł.


A mnie wzięło na pokemona, nigdy nie robię takich rzeczy, nie mam cierpliwości 😀 Myślałam, że zejdą z dwie godziny... Zeszło 10 godzin i 45 minut xD Masakra, ciągle coś się psuło :P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lipca 2016 16:42
CzarownicaSa, ale czadowe!!!  😜

trzynastka, super stolik! I kot, wydaje się, już go zadomowił?  🤣
Hej, przychodzę do Was z małym pytankiem. Chciałabym zrobić sama frędzle na kantar. Niestety, wkurzają mnie już takie na rzep, ponieważ ciągle spadają oraz są trochę za małe (full). Zdecydowałam, że spróbuję swoich umiejętności i wykonam je sama  😉 frędzle chcę zakładać, na kantar, bez rzepów, aby nie spadały.
Ile mniej więcej metrów sznurka potrzebuje? Ile mm by najlepiej pasowało do takiego arcydzieła? Czy bawełniany sznur będzie ok?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dla totalnego laika w tej kwestii  :kwiatek:
Proponuję zapytać tutaj: http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,88.0.html
ten temat dotyczy raczej DIY "pozakońskich" 🙂
chess właśnie coś mi nie pasowało! Myślałam, że jest jeden z diy  🙄
No widzisz 🤣
Moje nowe 🙂


BASZNIA   mleczna i deserowa
13 sierpnia 2016 19:25
Czad!
Chess, o czyżby Cthulhu?
Dzięki. Tak, to on 😀
Znajomi mnie zainspirowali. Planuję im toto dać jak się spotkamy.
Czy istnieje jakiś sposób by glinę bezsiarkową utrwalić tzn. by  tak jak samowysychająca stwardniała? Nie przemyślałam sprawy zanim zaczęłam nią pracować, a ona w ogóle nie wysycha i nie wiem co zrobić teraz. Mam nadzieję, że w miarę logicznie napisałam.
agull   Dążąc do celu
12 października 2016 11:23
Dawno mnie nie było, ale coś tam powstaje 😉
Pan Minion
Wpadam tu z pytaniem: pod jakim hasłem szukać takiej ogromnej włóczki? Wpisuję różne kombinacje i nic, a może ma to jakąś specjalną nazwę? 😉

Chcę taki kocyk  👀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 października 2016 19:36
CzarownicaSa, dzięki, choć wolałabym zamówić z Polski... Na anglojęzycznych stronach nie ma z tym problemu 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 października 2016 09:03
Ale możesz pod podobną nazwą szukać w polsce 😀 Chyba? 👀 W sumie poszperam później, może uda mi się znaleźć 👀
Poszperałam i czymś takim, jak szukam ewentualnie jest wełna do filcowania... Bo merino jest poza moim zasięgiem finansowym XD
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 października 2016 17:08
Też myślałam o robieniu takich kocy, ale na jeden zeszłoby zapewne ok. 4-5 motków, czyli żeby mi się to opłacało musiałabym sprzedać taki koc za co najmniej 300F a wątpię, żeby ktoś kupił 😎
Ja chciałam udziergać dla własnej satysfakcji, ale mój entuzjazm osłabł :p
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2016 15:00
Szydełkujący samoucy (i szydełkujący ogólnie 🙂😉, w jaki sposób uczyliście się szydełkować? Macie jakieś polecane strony, czy raczej youtube?
Jestem kompletnie zielona w temacie, ale korci mnie, żeby zacząć coś działać.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 listopada 2016 19:38
YouTube 😀 zaczęłam od najprostszej czapki, w razie niezrozumienia posiłkowałam sie tutorialami(jak zrobić słupek, jak polslupek, jak zamykać itd). Pózniej kombinowałam  z czapkami dalej, aż mi sie znudziły i przeszłam na inne rzeczy. Wszystko masz na jutubie 😀 wpisujesz "prosta czapka na szydełku" i lecisz 😉 ja już własne maskotki robię i zaczęłam kombinować z drutami 😀
Dodam, że warto sięgać też po angielskie i rosyjskie tutoriale- nie jest ciężko połapać się w nazewnictwie(wystarczy, że masz podstawy języka- w przypadku rosyjskiego nawet tego nie trzeba- i kojarzysz co dana osoba mówi i co się na filmiku pojawia 😀 ) a jest o wiele więcej perspektyw do robótek 🙂
Pochwalisz się czymś jak zrobisz? 😀
U mnie świątecznie na całego - ruszyła produkcja zawieszek do prezentów.  💃
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 listopada 2016 22:48
Szydełkujący samoucy (i szydełkujący ogólnie 🙂😉, w jaki sposób uczyliście się szydełkować? Macie jakieś polecane strony, czy raczej youtube?
Jestem kompletnie zielona w temacie, ale korci mnie, żeby zacząć coś działać.


Też zaczynam szydełkować i właśnie youtube jest źródłem co i jak 😉 Zwłaszcza, że ma opcję spowolnienia filmiku więc jak ktoś robi coś za szybko to zmieniasz prędkość filmiku i widać jak manewrować szydełkiem. Z książek i nawet zdjęciowych poradników zawsze mi coś nie wyjdzie a tu widać jak na dłoni.
Ja zaczynam od tego filmiku klik. Mam już z pół "króliczka" (w zasadzie mutanta który nigdy nie ujrzy światła dziennego 😁 ). Wiadomo, że każde oczko wychodzi mi innej wielkości i gubię się licząc (przez co wychodzą mi jakieś większe dziurki itp) ale jakoś leci 😁 Ważniejsza frajda z machania szydełkiem niż efekt jak na razie. Najpierw obejrzałam dokładnie filmik, niektóre fragmenty w zwolnionym tempie robiąc pojedyncze półsłupki "na próbę", a później już w zasadzie pozostawało mi przewinięcie filmiku żeby wiedzieć ile oczek mam zrobić i dziubanie we własnym tempie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się