KOTY

Averis, może Mac's? Niewiele droższy o Animondy a skład ma o niebo lepszy (ostatnio czytałam że Animonda ma za dużo podrobów i za mało tauryny). Ostatnio swoje koty przestawiłam chwilowo na Mac's i bardzo im smakuje.
feringa wychodzi cenowo nieduzo drozej niz animonda carny. Moim kotom smakuje kazda oprocz zoltej puchy.
Fajnie na zęby i kamień! szkoda, że wcześniej nie znałam tego produktu....;(
http://vetexpert.pl/produkty/plaqueoff/#mechanizm_dzialania

zoyabea kup algi morskie i dodawaj do puszek.  algi normalnie dodaje sie do barfa.  Na zdrowe zeby najlepiej zadnych chrupek i zylaste mieso. Kot sobie sam oczysci zebasy.
Czy ktoś z Poznania będzie coś zamawiać z zooplus? Chętnie bym się dorzuciła żeby była darmowa dostawa
Co do wypuszczania karmiacej kotki na dwor- karmiaca kotka moze zaciazyc i ledwo odkarmi miot i pojawi sie znow brzuch. 


a no tak, jasne. dzięki za odp.
Czy ktoś z Poznania będzie coś zamawiać z zooplus? Chętnie bym się dorzuciła żeby była darmowa dostawa

Dopiero pod koniec miesiąca, ale ja jestem 15 km spod Poznania.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 czerwca 2016 21:02
Decyzja podjęta, będę wracała do wątku. Nie wiem jeszcze kiedy, ale w ciągu najbliższego czasu =)
Strzyga, super!
Jak zwykle wpadam po radę, tym razem z kocimi problemami wychowawczymi...
Jakiś czas temu podjęłam walkę z kilogramami Grubsona i w związku z tym zaczęliśmy chodzić na "spacery" - czyli na trawniczek przed blokiem 😉 Wszystko super, kot po 3-4 razach przestał się bawet bać, wyleguje się na słońcu, maszeruje, generalnie jest szczęśliwy i zadowolony ze spacerów. Aż trochę za bardzo zadowolony 🙄
Z kota zrobił mi się terrorysta. Na spacer chciałby chodzić NON STOP. Praktycznie cały czas jak jestem w domu, to wyje pod drzwiami, a ja powoli przestaję to nerwowo wytrzymywać.
Próbowałam to ignorować, ale Grubson jest wytrwały  - dziś wróciliśmy ze spaceru o 9.30 (sam chciał, wrócił pod drzwi), po czym 5 minut później zaczął wyć pod drzwiami i wyje do teraz 😤 przerwy robi tylko na próby dostania się do chrupek.
Próbowałam też karcić go głosem, syczeć, klaskać, odganiać od drzwi - działa na 5 minut, po czym kot wraca do wycia.


ma ktoś jakieś doświadczenia/wiedzę na temat kociego zachowania i może coś doradzić? Powinnam go karcić, ganiać, ignorować? Jestem gotowa na konsekwentne działanie, tylko nie wiem, jak zadziałać.
Czy w ogóle da się go tego oduczyć nie rezygnując jednak ze spacerów raz-dwa razy dziennie?
Albo może możecie polecić jakąs stronę/forum na temat kociego zachowania, gdzie mogłabym poszukać rozwiązania? Jak szybko z tym nie skończę, to go kiedyś wyprowadzę na spacer i już tam zostawię 😵
Na ocieplenie wizerunku Grubsona, wrzucam spacerowe zdjęcie:
Właśnie z tego powodu jak kot ma nie wychodzić to w ogóle z domu nie wypuszczam, bo zazwyczaj później wymusza wyjście.  😉
.
Muchozol mam balkon, na którym koty mogą spędzać nawet całe dnie, jak chcą - Luna korzysta, ma tam nawet swoje legowisko, a Grubson w ogóle olewa balkon. Czasem ew. siedzi na murku, patrzy tęsknym wzrokiem na trawnik i... wyje 🙄 Ostatnio zapukała do nas sąsiadka, żeby zaalarmować, że chyba kota zamknęliśmy na balkonie przypadkowo, bo tam miauczy i bardzo się zdziwiła widząc go witającego w drzwiach  🤣
Maluda szczerze mówiąc, trochę żałuję tej decyzji o wychodzeniu. Ale z drugiej strony, jak widzę, jaką mu to radość sprawia, to nie chciałabym go tak zupełnie pozbawiać tej możliwości...
.
Z pierwszym kotem przerabialam tez takie zachowanie.  Bunty, proby ucieczki, wycie pod drzwiami. Ehhh I tak bedzie coraz czesciej niestety. Ignorowac i wychodzic jak masz czas albo woliera/ dobrze ogrodzone podworko albo ignorowac i niech siedzi w domu.  Co do odchudzania, to jedzenie powinno byc na pierwszym miejscu, tzn. zadne chrupasy, zadne karmy light, ktore maja nieraz podwojna ilosc wegli w suchej masie.  I zabawa w domu: laser, wedka, pileczki itp itd.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2016 09:22
magda, szybko sie wyjaśniło, do końca czerwca bede miała nowego członka rodziny <3
My dzis wieczorem do kliniki, Maia zostanie przebadana i zostanie na noc w klinice. Jutro rano sterylka. Stres mnie dopadl okropny.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 czerwca 2016 10:39
Strzyga, nieregulaminowo:  💃
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2016 10:43
zelka2303, standardowy zabieg, nie ma czym się stresować.

Dziewczyny, gdzie teraz najlepiej zamawiać rzeczy dla kota, karmę, piasek, pierdoły. Wypadłam na rok z obiegu i nie wiem co jest zacne. Na szczęście mam jeszcze paczkę nieotwartej karmy po Alpinie i z 5 l piasku, ale trzeba będzie zacząć regularnie coś zamawiać.

Alvika - właśnie tą o której rozmawiałyśmy. Chociaż nie szylkretka, a czekoladowa.
Strzyga no najwiecej w jednym miejscu to chyba zooplus ma
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2016 10:58
zelka2303, no to się zarejestruję. Kto chce 20 zł za polecenie mnie?
Jak chcesz sie zaraz rejestrowac to podesle zaproszenie 😉 chyba, ze ktos bardzo potrzebuje 20 zl do swojego zamowienia  lub dokarmia bezdomniaczki.
.
u mnie nie ma schodow, zyjemy w mieszkanku.  U doktora zobaczymy co bedzie, choc doktor mowil, ze ubranko raczej niepotrzebne. ( co do ubranek to jestem w trakcie tworzenia wykrojow, chce poszyc kilka i do dt wyslac, tam zawsze im potrzeba takich rzeczy).
Z pierwszym kotem przerabialam tez takie zachowanie.  Bunty, proby ucieczki, wycie pod drzwiami. Ehhh I tak bedzie coraz czesciej niestety. Ignorowac i wychodzic jak masz czas albo woliera/ dobrze ogrodzone podworko albo ignorowac i niech siedzi w domu.  Co do odchudzania, to jedzenie powinno byc na pierwszym miejscu, tzn. zadne chrupasy, zadne karmy light, ktore maja nieraz podwojna ilosc wegli w suchej masie.  I zabawa w domu: laser, wedka, pileczki itp itd.


Odchudzanie już mamy ogarnięte i nawet jesteśmy na dobrej drodze - od grudnia schudł dwa kilo  😅 Choć nie powiem, żeby początki były łatwe 😉

Spróbuję go ignorować z tym wyciem, zobaczymy na jak długo starczy mu zapału...
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 czerwca 2016 12:43
Strzyga, zooplus lub ich tańszy sklep (szczególnie przy większych zamówieniach) - bitba.
I zaglądaj na Karuska (ceny raczej wysokie, ale często mają bardzo dobre promocje; ostatnia z 09.06. to 20% na wszystko, wtedy warto wyhaczyć kilka rzeczy, których w zooplusie akurat nie ma).

A w razie W pisz - zamawiam często i dużo, niestety. Co weekend jestem na Zaspie, więc mogę ci coś podrzucić.
.
Strzyga, nieregulaminowo:  💃


mod zawsze czujny jak pies podwójny  🏇 🏇 🏇
ja mysle czy kocich polek nie odkrecic, bo mam na scianach sporo polek.
Co do zwirku to testowalam teraz pudrowy tigerino i wydajny jest fajnie. Na dniach bede zamawiac tigerino canada pudrowy, podobniez jeszcze wydajniejszy i nie pyli.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się