elektrolity

Moon, nie masz nic do stracenia daj do poidła i sprawdź. Jak dotąd nie znałam konia, któremu by nie smakowały.
Moon   #kulistyzajebisty
03 czerwca 2016 13:03
A widzisz, Księciunio zmienił Twoje statystyki! :P
A  co myślicie o elektrolitach Orling ionto pony?może ktoś się z nimi spotkał?  :kwiatek:
Cześć 🙂 Jakie polecacie elektrolity dla wyczynowego konia skokowego z wrzodami?
Naprawde nikt nic? ☺
Moon   #kulistyzajebisty
23 czerwca 2016 07:22
Ktoś się może orientuje, czy Baileys'y dalej występują tylko i wyłącznie z datą przydatności sierpień 2016?
Chyba jednak będzie nam dane porzucić elektrolity Forana :-/ Udało mi się je co prawda przemycać jakoś, ale Kulisty jak się pocił, tak się poci dalej. Chętny do roboty jest, jak zawsze, jednak po 30-40min jazdy pod siodłem, od wodzy jest dosłownie biały.
Nie wiem czy nie histeryzuję, ale myślę żeby zbadać mu też krew, rok temu na pewno się tak z niego nie lało (prawdą jest też, że rok temu to był na początku rozruchu i obijał się, a nie pracował...)  🤔wirek: Z innej beczki - golił ktoś konia... na lato?
Moon ja kupowałam jakoś w maju elektrolity Baileys z animalii i mam do przyszłego roku date warzności.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 czerwca 2016 09:27
Moon elektrolity nie zapobiegają poceniu, a jedynie uzupełniają wypocone makro i mikro elementy... tak mi się wydaje.
Pocenie w tych warunkach pogodowych to nic nie normalnego.
Ja goliłam i golę niektóre konie, z resztą gro koni sportowych jest golona cały rok.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2016 09:31
Spotkałam się w opinią, że mocne pienienie się potu świadczy o przebiałkowaniu. Może warto sprawdzić ten trop? Na pewno dotyczy to moczu.
ushia   It's a kind o'magic
23 czerwca 2016 09:58
całkiem poceniu to nie zapobiegaja
ale koń z prawidłową równowagą elektrolityczną jest bardziej wydolny, wiec poci sie mniej, szybciej tez schnie, wraca do stanu "fresh"
nie ma tez potow wtornych

przy goleniu na lato trzeba uwazac zeby nie za krotko obciac i zwracac uwage na ekspozycje na slonce
Moon ja też z miesiąc temu kupiłam Baileysa i mam z datą do stycznia 2017, moje konie się rzucają na wiadro jak im przynoszę wodę z tymi elektrolitami ;p
Moon, w ramach ciekawostki tylko dodam, że mój koń też tak strasznie pocił się przy jakimkolwiek wysiłku (nawet jak temperatury były znośne), nadmierne pocenie znikło odkąd koń zaczął jeść witaminę E + selen regularnie. Podawanie elektrolitów skracało za to okres dochodzenia do siebie po wysiłku.
Dziewczyny, a czy tylko mi elektrolity St Hippolyt tak okrutnie śmierdzą? Mój zjada z musli i sieczką, bo zjada wszystko ale osobiście robi mi się słabo jak mu przygotowuje żarcie. Elektrolity Baileysa tak nie śmierdzą?
Baileysowe pachną całkiem przyjemnie.
Elektrolity Baileysa pachna słodko i są słodko slone w smaku
Dava   kiss kiss bang bang
23 czerwca 2016 15:04
Ktoś się może orientuje, czy Baileys'y dalej występują tylko i wyłącznie z datą przydatności sierpień 2016?
Chyba jednak będzie nam dane porzucić elektrolity Forana :-/ Udało mi się je co prawda przemycać jakoś, ale Kulisty jak się pocił, tak się poci dalej. Chętny do roboty jest, jak zawsze, jednak po 30-40min jazdy pod siodłem, od wodzy jest dosłownie biały.
Nie wiem czy nie histeryzuję, ale myślę żeby zbadać mu też krew, rok temu na pewno się tak z niego nie lało (prawdą jest też, że rok temu to był na początku rozruchu i obijał się, a nie pracował...)  🤔wirek: Z innej beczki - golił ktoś konia... na lato?


U nas normalnie od wiosny większość koni golona na zero-zero i tak przez całe lato. Nie wyobrażam sobie nie golić, bardzo pomaga. Fakt na padok nie chodzą na całe dnie ale u nas kwatery są małe i bez cienia, wiec nikt nie widzi sensu. Wrażliwsze w derkach siatkowych.
Elektrolity powodują, ze koń poci sie mniej ale przede wszystkim nie jest odwodniony. Muszę przetestować znowu tego Forana, jest opcja w płynie?
Moon ja kupowałam jakoś w maju elektrolity Baileys z animalii i mam do przyszłego roku date warzności.


No właśnie, pojawiły się ważne do stycznia 2017. Co rodzi we mnie podejrzenia, że polski dystrybutor ściąga takie z krótkim okresem przydatnosci, bo może taniej za nie płaci, a ceny na nasz rynek nie zmienia. 
Moon ja goliłam i sprawdzało mi się, tylko derę siatkową miałam zawsze pod ręką  😉 Kary po batalii stoczonej suplami (ze względu na egzemę) ma genialne futro. W zimie goliłam tylko raz (w styczniu) i cały sezon halowy miał krótką sierść (mimo padokowania). Letnią ma tak krótką i zwartą, że maszynka by nie złapała  🙁
Moon   #kulistyzajebisty
24 czerwca 2016 08:20
Jasne, że elektrolity nie zapobiegają poceniu, to był mój skrót myślowy! Już abstrahując od obecnych upałów, ogólnie zauważyłam że Kuli poci się nieadekwatnie do wykonywanej roboty, po prostu. Też z drugiej strony, on jest strasznie emocjonalny, że tak napiszę :P Gdy się na czymś bardzo skupia, coś go zestresuje, zaabsorbuje, daje z siebie 100000% więc też wierzę, że od tego po prostu tak się poci, że bywa że kończy trening biały.

tulipan, dzięki. No właśnie Kul z rodzaju tych lubiących się turlać na potęgę, zaczepiać, bawić się w kantarki oraz nadstawiać kulistej doopki do podgryzania, tak więc myślę że owa derka by się długo nie uchowała :P A znów trzymać go w boksie w słoneczne dni nie chcę. Z drugiej strony, macając inne konie, no kurdę - nie ma wcale jakiejś grubej sierści, też mi się wydaje, że maszynka by tego nawet nie złapała. Na zimę też nie zarastał jakoś strasznie mamucio, więc chyba jednak opcja zmiany na Baileys + badania krwi będą najlepszą opcją.

Avis, całkiem możliwe, że Kul ma jakieś niedobory, jednak nie będę nic w niego pakować na oślep, najpierw wyniki badań, a potem ew. suplementacja.
Szukam skutecznych elektrolitów na studencki budżet - narazie zastanawiam się nad OverHorse lub Stiefel (niestety nie znalazlam o nich opinii), ale może jeszcze macie jakieś propozycje?  :kwiatek:
Szukam skutecznych elektrolitów na studencki budżet - narazie zastanawiam się nad OverHorse lub Stiefel (niestety nie znalazlam o nich opinii), ale może jeszcze macie jakieś propozycje?  :kwiatek:

ja mam teraz Over horse - są oki.
Natomiast szczerze polecam z Makany w płynie, sa w pojemnościach 1l i 3l.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 czerwca 2016 20:49
kaszana moja Bi uwielbia over horsa, mają fajny kokosowy zapach i są wydajne, dużo bardziej niż stieffel (tymi z reszta gardziła, wolała proszek). teraz testuję hydrastar black horse i na razie zjada, z niesmakiem, ale zjada.
Ja z Over Horse też zadowolona, koń wciąga bez protestów.
To zamawiam OverHorse, akurat w Koniku są w promocji  😉 Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Mój koń jest dziwny 🙂 Jak wyjmuję elektrolity Foran, ściga mnie z miarką do poidła i pije i wylizuje, jakby to był sok marchewkowy... Aż spróbowałam sama tych elektrolitów - raczej słone, takie sobie. Ale coś w nich musi być, bo elektrolitów w płynie innej firmy nie znosił i choćby była ich kropelka na wiadro wody, to w największy upał odmawiał picia...
Jak podajecie elektrolity Equistro Elytaan?
(Do paszy,do wody?)
Lilc - jak chcesz. Możesz rozrobić w wodzie. Możesz polać paszę.
Byle tylko koń miał dostęp do wody.

Franio - nie ma się nad czym zastanawiać.
Dobra firma, dobry skład, dobra relacja ceny do dawkowania.
Jakie elektrolity polecacie? Mój bardzo się poci, nawet po mało intensywnym treningu.  Jak podajecie? Mam w boksie automatyczne poidła i zastanawiam się jak to rozwiązac? 😎
aroniasty, pofatygowałaś się, żeby przeczytać chociaż 2-3 ostatnie strony wątku? 😵 Na jedno i drugie pytanie znajdziesz odpowiedzi, ba, na to o podawanie jest w poście nad Twoim...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się