Podróże

amnestria aaaaaaaaa co za cudo! Aż się prawie ośliniłam z wrażenia jak przeczytałam o tych dzikich koniach i byku! Niech mnie ktoś weźmie w Bieszczady  😕 Strasznie tęsknię za polskimi krajobrazami, są najpiękniejsze na świecie, a lasy to już w ogóle!
Feno - Ja właśnie chciałabym sobie zrobić taką objazdówkę po Polsce. Mam kilka zapisanych miejsc, które są po prostu "must have" :-) Polska jest strasznie różnorodna i ciekawa i są miejsca które absolutnie nie przypominają naszego kraju. Tak może jakby się ktoś chciał też tym zainteresować, to poniżej parę "egzotycznych" propozycji :-)

1. Polskie lazurowe wybrzeże -
2. Polska Chorwacja -
3. Wielki Kanion wersja Polska  - http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/KPwktkpTURBXy8yY2QwZjk5MDc0Zjc0OWZhNDFhMGU0NjMwM2M1YzRiYi5qcGeSlQMAEM0DhM0B-pMFzQMgzQHC
4. Sahara made in Poland -
Presja, - dorzuć sobie jeszcze przełom Dunajca, Błędne Skały, czy Pustynie Pogędowską 🙂 Mamy też rewelka miejsca po-hitlerowskie, które ludzie zaczeli niedawno wprowadzać do użytku (projekt Arado, podziemne miasto Osówka), czy przepiękne zamki (Moszna, Kliczków, szlak Orlich Gniazd, Kowiarki-moje marzenie się tam dostać), a tak w sumie, to co większa wiocha to coś się u nas znajdzie. Czasami załamuje mnie, jak wielu miejsc w swoim kraju nie widziałam-pięknych miejsc! Tyle dobrze, że do rodziny na wschodzie czasem jeździłam, bo to zupełnie inna Polska, niż u mnie w lubuskim.
Choć tą Polską Chorwacją, to mnie teraz z lekka podjarałaś 😀 Wpisuje sobie w plany wycieczkowe, dzięki!
Presja przepiękne miejsca! Chociaż mnie to by się marzyły właśnie takie typowe polsko-polskie miejsca, na przykład marzę o tygodniu pod namiotem w Puszczy Białowieskiej, przemieszczając się na rowerze na przykład. Albo na koniku polskim. Albo na hucule. Albo na żubrze, a co mi tam  😍  😉  😁
Presja, kto by pomyślał, nie? Piękne miejsca 😍 z tych co podlinkowałaś to byłam w Słowińskim PN-ruchome wydmy robią mega wrażenie, no i ten rozciągający się na cały horyzont piach... 💘 akurat mocno wiało jak byłam, więc piasek naprawdę się "uruchomił", no i też trochę psuł widoki. Na Saharze nie byłam, ale dam sobie rękę uciąć, że wtedy to wyglądało podobnie. Tylko zimniej było 😁 polecam bardzo!

Ja sobie trochę podróżuję po Sztokholmie, samotnie niestety tym razem w dużej mierze, więc za bardzo zwiedzać mi się nie chce. Dzisiaj może wyskoczę do jakiegoś jednego muzeum, a tak to wolę posiedzieć na plaży, szkoda, że wiatr głowę urywa 🤣
Za to w wakacje za rok też planuję objazdówkę po Polsce, nastawiam się na Jurę Krakowsko-Częstochowską pod kątem przyrodniczym i na Górny Śląsk bardziej do pozwiedzania. Te Katowice to już na mnie czekają, więc może wreszcie się uda 😀
Gdzie jest to lazurowe wybrzeże? 👀
Polska jest najpiękniejsza, sorry 😉

Ja niezmiennie wpadam w zachwyt, gdy widzę Tatry. Aż zatyka mi dech w piersiach. Posępne, mroczne Wysokie (polecam wycieczkę zimą pod Kazalnicę, ile razy tam jestem to czuję się jak w Mordorze) i łagodniejsze, ale zdradliwe zbocza Zachodnich... Kocham Beskidy równie mocno, polskie morze z szerokimi plażami, jeziora mazurskie, skały jurajskie, Bory Tucholskie, polskie wsie (!!! nigdzie nie ma takich wsi) - w szczególności w magicznym świętokrzyskiem 😍 😍

I oczywiście jadę do Rumunii, na Ukrainę, do krajów śródziemnomorskich i zachwycam się widokami, ale wracam do Polski i wiem, że to MÓJ dom. Kocham po stokroć!

Presja, ten "Kanion" to Sokoły?

feno teraz to wspominam z rozrzewnieniem, ale wtedy było nie za wesoło. Zwłaszcza ten byczek Fernando. To w ogóle było jakieś młode i chciało się bawić (biegał za nami 😲 ), ale już całkiem wyrośnięte i silne - podejrzewam, że nie zdawał sobie sprawy z własnej siły. Swoją drogą Gorgany są wyjątkowe - dzicz level hard 😀 tylko sporo problemów z wodą, zwłaszcza jak się idzie granią (zero strumyków, źródełek)
Gdzie jest to lazurowe wybrzeże? 👀

gmina Przykona, powiat Turek. Niestety lazurowy kolorek tego bajorka jest chemiczny i nie wolno się tam kąpać ;(
Gdzie jest to lazurowe wybrzeże? 👀


Koło Turku (wlkp), ale to jeziorko to zbiornik syfu z fabryki czy coś w tym stylu.

W wakacje przylatuje do Polski moja znajoma z USA, w sumie jestem ciekawa jak odbierze nasz kraj. Trochę się tylko obawiam reakcji lokalnych obrońców czystości rasowej, bo dziewczyna ma dość orientalne rysy, nie chciałabym żeby spotkały ją z tego powodu jakieś nieprzyjemności.
Polska Chorwacja to krakowski Zalew Zakrzówek, tak dobrze znany krakusom, że zapomniałam jakie wrażenie robi na przyjezdnych 🙂 Oczywiście zaśmiecony, ale że otoczony jest skałami wapiennymi, to kolor wody jest niesamowity 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 czerwca 2016 15:33
To w takim razie nie ma co się chwalić "lazurowym wybrzeżem"

Kocham Bałtyk i polskie plaże, ale jednak Chorwacja zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Ta czysta, przeźroczysta woda, te piękne drzewa  😍
W tym roku nie dam rady jechać, ale za rok chociaż na chwilę.
Brakowało mi tylko niesamowitych zachodów słońca, jakie można podziwiać w polsce
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 czerwca 2016 15:49
Presja, ten "Kanion" to Sokoły?


Wygląda na Góry Stołowe.

A ja nie wiem, czy jeszcze kiedyś pojadę w Tatry, choć mam je jeszcze zupełnie nie schodzone. Absolutnie przerażają mnie te dzikie tłumy, nie potrafię tak odpoczywać. Chyba, że zimą, jak to amnestia robi.
To w takim razie nie ma co się chwalić "lazurowym wybrzeżem"

Kocham Bałtyk i polskie plaże, ale jednak Chorwacja zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Ta czysta, przeźroczysta woda, te piękne drzewa  😍
W tym roku nie dam rady jechać, ale za rok chociaż na chwilę.
Brakowało mi tylko niesamowitych zachodów słońca, jakie można podziwiać w polsce


W Chorwacji też mają niesamowite zachody słońca 😀 Tylko trochę się różnią od tych naszych 😀

Listopadowy Dubrownik


Tu też, tylko akurat wschód słońca


Opatija


Zagrzeb


I Paklenica


Polskie lazurowe wybrzeże jest warte odwiedzenia z samego faktu że woda w zbiorniku jest cudowna. Zresztą ja patrzę na te miejsca nie tylko pod kątem leżenia czy kąpieli ale robienia zdjęć  😉 I tak to jest zbiornik w Turku. "Zakazany" ale robi niesamowite wrażenie.

Skały to - Góry Stołowe (Błędne Skały) - zdecydowanie jedno z tych miejsc które koniecznie muszę odwiedzić.


Edit: A z miejsc które osobiście polecam i które robią wrażenia:

- Rezerwat przyrody nad Tanwią :
- Podkarpackie winnice :
- Prządki k. Krosna :

edit 2 :

I jeszcze taka ciekawostka. Ponieważ swojego czasu robiłam takie mikro przewodniki na stronę po miejscach na Podkarpaciu, które są mało popularne ale ciekawe to np. odkryłam że nie całe 30km ode mnie są Kurhany ( starodawne grobowce ) niby zwykłe górki z ziemi ale są starsze niż piramidy w Egipcie  😉
Presja, Góry Stołowe polecam, byłam parę lat temu cudownie to wszystko wygląda 🙂
A ja wpadam tylko na chwilke i z informacją, że Zakynthos jest cudowna 😉 w hotelu nie ma się do czego przyczepić 😉 jedzenie monotonne, bo jest dosłownie wszystko  😎 i ciężko jest coś więcej dorzucić. Wybór drinków w wersjii All Incl. spory plus piwo, wina. Turystow dość mało 😉 zdjęcia wkrótce!
WiFi popyla jak szalone w pokojach 😉
Niestety nie mam czasu z niego korzystać 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 czerwca 2016 07:42
olencja, wolę jednak bałtyckie zachody 😉

Może kwestia tego, że byłam schowana za wyspami Hvar i Brac i słońca szybko znikało.
Ale zdecydowanie wodę, rybki i ogólną atmosferę wolę chorwacką  😁
A już widok przepięknych gór spotykających się z morzem  😍
Jakie miejsca polecacie dla osoby, która lubi plażę z białym piaskiem i święty spokój - czytaj brak tabunów turystów, biegających dzieciaków itp.
Ma być ciepło (ale niekoniecznie >30), cicho i w miarę możliwości bez robali. Mile widziane łódki. Może być daleko 😉
Polecam turkish airlines na dlugie wojaze! Mam przesiadke w Stambule, 14h czekania. Zakwaterowano mnie w mega wypasnym hotelu. Duzo lepszym anizeli przy okazji wojazowania z emirates. Widac, ze turkish aspiruje o miano najlepszego, oj widac!
Jakie miejsca polecacie dla osoby, która lubi plażę z białym piaskiem i święty spokój - czytaj brak tabunów turystów, biegających dzieciaków itp.
Ma być ciepło (ale niekoniecznie >30), cicho i w miarę możliwości bez robali. Mile widziane łódki. Może być daleko 😉


Malediwy 😁
zanzibar?
Czy mamy tutaj kogoś kto mieszka na Isladndi?
konia44, Ekuss, ale dawno jej na r-v nie widziałam, może na fejsie spróbuj? Ma chyba link w profilu z tego co kojarzę. No i zależy o co chcesz się pytać, to może ja pomogę (to znaczy zapytam mojego C. 😉 ).
maiiaF, chcę wyjechać na dosłownie 3-4 dni na Islandię na własną rękę i chciałam się wypytać o dostępność transportu....jakiś bus, autobus z lotniska do miasta? Jak się przemieszczać, co zobaczyć......zależy mi głownie na naturze typu wulkany, lodowce, wieloryby etc
Wyjazd planuje w październiku
moja przyjaciolka pracuje teraz na Islandii, hotel Golfos (czy cos w tym stylu) gdzies niedaleko Geysiru, wrzuca niesamowite foty z okolic!
konia44, masz na myśli lotnisko Keflavík? Do Reykjavíku jeździ Gray Line i Flybus, autobusy podstawiane do przylotów tak jak jest na lotnisku Skavsta w Sztokholmie czy Sandefjord Torp Oslo, a pewnie i na innych lotniskach tanich linii. Cena niezbyt przyjemna, jedzie się ok.45minut. Można też autobusem miejskim, linia 55, jedzie około godziny, może trochę dłużej. www.straeto.is tam masz rozkład i ogólne info 😉 co do zobaczenia przyrodniczych rzeczy to zaraz do niego napiszę, może coś poleci. Odezwę się jutro na pw 🙂
Jakie jedzenie można wnosić do samolotu w bagażu podręcznym? Bo raz wywalają wszystko, a innym razem całą drogę ktoś obok konsumuje kanapki z cebulą.  🤔
Jedzenie chyba można każde. W granicach rozsądku i to pewnie z tym bywa kłopot. Przynajmniej mnie nigdy nic nie zabrał, a miewam: batony, slodka bułkę,  czekoladę, jakiegoś owoca. Napoje kupuję już po odprawie i też nie ma kłopotu.
Graba.   je ne sais pas
19 czerwca 2016 19:20
mi wyrzucili tylko raz sery i to nie wszystkie, tylko te, które uznali za płyn (camembert i reblochon) i konfiturę karmelową; latam z Lyonu. Jutro pierwszy raz z Genewy, podobno tam są większe restrykcje odnośnie mięsa np, więc zobaczę, ale wydaje mi się, że w dalszym ciągu chodzi głównie o płyny.
Za to z krakowa puscili mi gołąbki 😀 (bylam pewna, że będę musiała wyrzucić)
Kanapki, batony, słodkie bułki, czekolady, żelki, ciasto-z tym nigdy nie mieliśmy problemów. Uważałabym z przetworami w puszkach, słoiki od razu bym odrzuciła (tyle przecierpiałam na ryneczku w Norwegii jak oglądałam te wszystkie konfitury...), ze względu na te narzucone mililitry.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się