Kącik WEGE :-)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 czerwca 2016 17:31
w Piotrze i Pawle mleko sojowe light z Valsoi za 3,40/l. smaczne 🙂
Pandurska no właśnie mi mleko kokosowe nie smakuje, chyba że w czymś i go nie czuć. W tym koktajlu niestety było czuć bardzo, może za dużo go dałam  🤔wirek:
Pokemon ja też robię z tego przepisu i zawsze wychodzi mniam! Niedawno byłam zmuszona zrobić hummus z cieciorki z puszki. Fuj, nie spodziewałam się takiej różnicy w smaku 😲 Mocniej przyprawiłam i jakoś uratowałam ten hummus, ale szału nie było.
Gdzie można kupić pełnoziarniste tortille? Nie mogę znaleźć w żadnym supermarkecie 🙁
ovca   Per aspera donikąd
11 czerwca 2016 21:45
Jadłam dziś roślinne sery od Serotoniny. Jakie pyszności  😡 Pierwszy ser "pleśniowy" od conajmniej pięciu lat!
chcialam poprobowac na veganmanii, ale wszystkie albo z soi albo z orzechow 🙁
No i kupilam 2 mleka roslinne w proszku bez czytania skladu i co? W jednym gryczanym kazeina, w drugim kokosowym soja... nosz...  🙄

znacie Pur Ya?
ovca   Per aspera donikąd
12 czerwca 2016 08:28
chcialam poprobowac na veganmanii, ale wszystkie albo z soi albo z orzechow 🙁


tak, część jest z soi a część z nerkowców. Naprawdę super, że doczekaliśmy się czasów, kiedy można jeść sery z wysokiej półki (nie jakieś plastikowe plastry z oleju palmowego) bez zabijania zwierząt. Warto spróbować dopóki działają dorywczo, bo pewnie jak rozkręcą biznes to ceny wzrosną dwukrotnie 😉
Pokemon ja też robię z tego przepisu i zawsze wychodzi mniam!

Chciałabym zrobić też na własnoręcznie zrobionym tahini. Znacie takie? CZy poszukać osobno przepisu na tahini?
Robicie same tahini, czy kupujecie?
🙂
Chciałabym zrobić też na własnoręcznie zrobionym tahini. Znacie takie? CZy poszukać osobno przepisu na tahini?
Robicie same tahini, czy kupujecie?
🙂

Dobry blender z pojemnikiem i nożem do siekania, prażony sezam (nie za mocno, żeby nie był gorzki) i miksujesz z przerwami, co jakiś czas ściągasz ze ścianek sezam i dalej cierpliwie miksujesz.
Kiedyś dodawałam trochę oliwy,  szybciej się pasta robiła. Teraz nie potrzebuję.
Pasta jest pyszna i pięknie pachnie.
Kupną pastę wyrzuciłam.
tez robie sama, trzeba jedynie pamietac zeby sezam byl luskany - probowalam niedawno zrobic z nieluskanego, poleglam  🙂
pokemon ja kupuję, ale nie jestem z tego dumna. Wolałabym zrobić po swojemu, te sklepowe są różne. Mam jakiś swój ulubiony, ale ostatnio kupiłam inny i był "taki se".

nerechta jak robisz? Może w przypływie chęci zrobię i ja 🤣
Na razie od dwóch dni usiłuję kupić sezam w moim grajdole!
Dzięki za rady, może się wyrobię w weekend 🙂
ja kupuje w badapaku, raz ze tez nie moge nigdzie kupic a dwa ze ilosc i cena online zdecydowanie lepsza (1kg 13zl)

ashtray tak jak napisala kokakola z tym, ze robie w speedcooku, ale maly blender tez spokojnie da rade 🙂
To jest chwila roboty a smak obledny, moglabym lyzkami wciagac 🙂 Sprobuj!
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 czerwca 2016 22:56
Będę organizować grilla i jedna z zaproszonych osób nie jada mięsa, czy możecie mi podesłać jakieś smaczne dania na grilla bez mięsa, tak samej z siebie to mi jedynie do głowy przychodzą pieczarki z solą, cukinia z sosem czosnkowym i sałatki.
Livia   ...z innego świata
19 czerwca 2016 06:40
Biczowa, grillowane oscypki z żurawiną! Pychota 🙂 Albo są też specjalne, panierowane camemberty - też do jedzenia z żurawiną 🙂
Biczowa, bakłażan wcześniej dobrze przyprawiony to moja miłość 😍 szaszłyki-pieczarki, cebula, papryka, cukinia? Pieczone ziemniaki (wcześniej podgotowane, bo na grillu to długo by im zajęło żeby całkiem się upiec)? Ja uwielbiam ser halloumi z grilla, ale w Polsce on chyba średniawo dostępny? Siostra mnie właśnie dziś będzie próbowała przekonać do grillowanego selera, ponoć pycha, można dodać do szaszłyka 🙂
Czytam, czytam i coraz bardziej tracę wiarę w swoje "wegebycie" - wielokrotnie próbowałam przejść na dietę wegetariańską, ale idzie, nie oszukujmy się, ciężko.

Jestem uczulona na: cieciorkę (ciecierzycę), soczewicę, soję, tofu, mleko sojowe i kokosowe, siemię lniane, słonecznika, len, migdały, groch, orzechy wszelkiego rodzaju, fasolę ("jasie" wszelkiego rodzaju, mogę jeść tylko tą żółtą strączkową).

Powyższych jeść ZUPEŁNIE NIE MOGĘ. Nawet malutkich ilości, bo spuchnie mi krtań i w przeciągu paru minut od spożycia mogę przestać oddychać  🤣
Na kilka innych rzeczy też jestem uczulona, ale nie na tyle, bym musiała je zupełnie wyeliminować z diety, muszę po prostu bardzo uważać i jeść ich mało i rzadko (cytrusy np.).
Mleka też nie powinnam, ale małe ilości i rzadko toleruję - przy 2 dniach mleka pod rząd zaczyna mi się ostre zapalenie błony śluzowej żołądka, więc to opcja tylko "raz na kilka dni/tydzień". Groszek w małych ilościach zdzierżę.

Czy ma ktoś pomysł, czym jeszcze mogę zastąpić wymienione z "czerwonej listy"? 🙁
Nocte Przy az tak rozbudowanej liscie produktow zakazanych bardzo trudno byloby ci o rozsadnie skomponowana diete wegetarianska. Niemniej jednak edytka wrzucala tutaj w watku namiary na swoja weganska pania dietetyk i udalabym sie po porade do niej (robi tez przez skejpa). Mysle, ze warto sie skonsultowac!
Pandurska dziękuję  :kwiatek:
oj ciezko...

co mi przychodzi do glowy - masz te uczulenia od zawsze? Wydaje mi sie, ze przy tak rozleglej alergii cos jest zdecydowanie nie tak z funkcjonowaniem organizmu...
Nocte, poczytaj sobie o oczyszczaniu wątroby metodą dr Huldy Clark. Ja własnie robiłam w ten pt-sob. Niezły czad. Bezbolesne, a po "zabiegu" samopoczucie wzrasta niesamowicie.
Oczyszczanie wątroby jest b. ważne i podobno świetnie pomaga w zwalczaniu alergii!
Ja dopiero pierwszy raz w życiu oczyszczałam, ale zamierzam to robić bardzo regularnie.

A z kulinarnych kwestii to zrobiłam wczoraj amerykańskie pancakes na mleku sojowym z Biedry (jakaś nowa marka - Vitanella czy cuś) i wyszły obłędne i puszyste jak gąbka - idealne!
przepis bitte! 😀
Ner, ale nie wegańskie, bo są dwa jajka 🙂 Mamy od babci ze wsi. -> http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/pancakes/pancakes.html

Pzepis: placki na mleku. A mleko sojowe waniliowe - omnomnom  😀
Ja robię wegańskie z kaszy gryczanej niepalonej (moczę przez noc) i bananów. Wrzucam do blendera, dodaję proszek do pieczenia i cynamon i na patelnie.
jajka na szczescie moge 🙂
ashtray brzmi super! a jakie proporcje?
Meise
Czytam o tej metodzie teraz i bardzo mnie zaciekawila. Mozesz cos wiecej napisac?  Po co stosujesz u siebie itp? W czym to ma pomoc na dluzsza mete?
Ner jak robię tylko dla siebie to daję 2-3 garści kaszy i 1-1,5 banana. Cynamon i proszek do pieczenia na oko. Wychodzi mi z tego 6 placków. Cukru nie dodaję w ogóle. Fajnie jest dodać banany, które już mocno zczerniały na skórce. Wtedy naleśniki są naprawdę słodkie. Kupiłam niedawno patelnię do pancake'ów, żeby mi wychodziły ładne, okrągłe i jest do dupy. Placki mi do niej przywierają. :<
Meise
Czytam o tej metodzie teraz i bardzo mnie zaciekawila. Mozesz cos wiecej napisac?  Po co stosujesz u siebie itp? W czym to ma pomoc na dluzsza mete?


KaNie, chętnie Ci jutro opiszę jak to u mnie wygląda. Chętnie na pw 😉
Szukam mleka, które nie ma gorzkiego posmaku. Sojowe piłam lata temu i nie pamiętam jakie było, słonecznikowe domowe średnie, kupne migdałowe gorzkawe. Jak z innymi? (i co najważniejsze w jakiej cenie  😁 )
ryzowe kobieto! przepyszne! W Lidlu ok 7 zl. A jak trafisz na ryzowo-migdalowe...  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się