Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Jesli jesteśmy przy nazewnictwie, to Bio-Life najlepiej opisuje chyba słowo "koncentrat", bo rzeczywiście balancer to do końca nie jest. Ale nazwy nazwami - najwazniejsze są przecież rezultaty, a ja złych po tej paszy nie widziałam.
Tak, koncentrat będzie faktycznie najbardziej odpowiednią nazwą i nie powinien nikogo wprowadzić w błąd.
Jesli pasza 20kg starcza na miesiac to wcale to nie wychodzi jakos bardzo drogo, ja na miesiac potrzebuje 2 worki balancera.. 😉
A ja na miesiąc potrzebuje 6 worków paszy  🙄 Możemy sie tak licytować. Każdy wydaje pieniądze według własnego uznania.
tulipan, raczej wg potrzeb i możliwości 😉
tulipan, wyluzuj, to w ogóle nie o to chodziło 😉 nie zamierzam nikomu do portfela zaglądać.
Chodzilo bardziej o to, ze masz bardziej ekonomiczny balancer od mojego, mimo, ze cena za worek wyższa 😉
Gaga no według siebie jednym słowem  😉

Kinia spoko  😉
Widziałam tu fajne opinie o La Roslet Sport Hippolyta. Polecalibyście jako paszę dla konia, który ma w tej chwili więcej roboty i schudł? Krauter coś przestał wystarczać. Jeszcze znalazłam Saracen Sport Horses.... heh, wolałabym zamknąć się w cenie 60-70/worek, a tu coś to nijak nie chce wychodzić.

tereska, sumire, anai, Dziękować, po olej lecę. 😀
Czy łuska słonecznika może podrażniać, uczulać? Wydaje mi się, że mój koń zaczyna kaszleć po podaniu łuski, czy to możliwe, czy to tylko zbieg okoliczności i coś zaczęło pylić? Będę wdzięczna za wszelkke odpowiedzi  :kwiatek:
Szukam paszy dla seniora neurologicznego - z dużą zawartością witamin i smakowita - jak na razie jesteśmy na Eggersmann senior emh i oprócz Marstall Haferfrei nic o podobnych parametrach znaleźć nie mogę. Koń w kondycji bardzo dobrej, ale na treściwe ostatnio wybredny, a w związku z chorobą chcę mieć pewność, że witaminowo zostanie porządnie zaopatrzony.
zielona_stajnia, a Spillers?
Ktoś zna pasze Magic Horse ? Jakieś opinie ?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 czerwca 2016 08:42
[quote author=A+A link=topic=25.msg2559625#msg2559625 date=1466319004]
Ktoś zna pasze Magic Horse ? Jakieś opinie ?

[/quote]
bardzo polecam, bogata w składzie, pachnąca i chętnie zjadana. Testowałam Winter beet, spring musli i flower. Ta ostatnia ma faktycznie płatki w składzie.
A+A, podaję otręby ryżowe od nich, nie mam zastrzeżeń. Do tego przesyłka zawsze błyskiem i zapakowane tak, że klnę, próbując się pozbyć tej ilości streczu. 😁 Jak są jakieś wątpliwości - od razu jest telefon ze sklepu. Np. zamówiłam 1 worek 20 kg i 1 10 kg, bo tak mi się jakoś kliknęło bez pomyślunku, że worki 10-kg są łatwiejsze w obsłudze... ale na 20 kg trzeba poczekać - i czy sprzedawca może zamiast tego wysłać 3x10, to będzie szybciej? Gdzie indziej pewnie by się nawet nie zastanawiali, tylko bym czekała. 😉
mogę wystawić jak najlepsza opinię o firmie Magic Horse. Przede wszystkim bardzo dobre składy, suszone warzywa, to kawałki suszone a nie wysuszone obierki, zioła są i wiem, że od bardzo dobrego producenta. To sa zioła a nie sieczka  Pasze robione w małych partiach, świeże. Można prosić o skład zmodyfikowany do potrzeb konia. i najnowsza linia tej firmy - Feed for Speed zapowiada się bardzo dobrze. Mam próbki  - Balance do równoważenia owsa, Restart - po wysiłku i musli dla koni pracujących. 2 pierwsze na mokro, zjadane z apetytem.
Żadnej sztucznych dodatków, utrwalaczy itp. Naprawdę firma i produkty godne polecania i stosowania
Tez polecam Magic Horse, zarówno jesli chodzi o jakość obsługi jak i sprzedawanych produktów. No i ceny bardzo rozsądne a na efekty karmienia nie trzeba długo czekać - koni przybywa w oczach i swieca sie jak głupie na naprawde niewielkich ilościach paszy 🙂
Gillian   four letter word
19 czerwca 2016 18:24
Zaczęłam worek Soymax StartUp. Ładnie pachnie, nie pyli, ziarna są w sumie dość twarde. Koń wcina. No zobaczymy.
Widziałam worek otwarty NubaEqui, wygląda bardziej zachęcająco. Będzie kolejny na testy.
Ja obserwuję efekty podawania Soymax High Protein dla konia w treningu i no no. Naprawdę świetnie rezultaty w budowie umięśnienia.
Ile kg jest w worku Soymax Equi Protein?
A jak się sprawdza kompleks Platinum?
Gillian, też zamówiłam teraz Soymaxa, głównie cena skusiła. Zobaczymy czy efekt będzie, też właśnie wziąłam Star Upa, na zawody żeby był.
A czy ktoś ma może skład Soymax Start Up? Bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć a ciekawa jestem czy jest z owsem. Może ktoś mógłby zrobić zdjęcie składu na worku, byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek:
START UP
Mieszanka paszowa uzupełniająca
dla koni w okresie startów i ciężkiego treningu sportowego
Produkt numer:7111
ZAWARTOŚĆ W 1 KG
Składnik Jednostka Zawartość
Sucha masa % 88,00
Energia strawna MJ 14,00
Białko surowe* % 13,60
Białko strawne % 11,00
Włókno surowe % 5,12
Tłuszcz surowy % 6,50
Skrobia % 38,00
Cukier % 3,00
Wapń % 0,50
Fosfor % 0,38
Sód % 0,24
Magnez % 0,13
Potas % 0,50
Lizyna % 0,60
Metionina+cystyna % 0,48
Treonina % 0,47
Tryptofan % 0,15
Żelazo mg 62,00
Cynk mg 25,00
Mangan mg 18,00
Miedź mg 4,40
Jod mg 0,20
* - metoda oznaczania PN-ISO 5983-2:2006
Skład: mikronizowane płatki kukurydzy, mikronizowane płatki jęczmienia, mikronizowane płatki pszenicy,
wysłodki buraczane, lucerna,, mikronizowane płatki sojowe,  melasa,
Sposób stosowania:  0,75-1 kg musli START UP na każde 100 kg masy ciała konia plus 100 g mieszanki mineralno-witaminowej PLATINIUM HORSE MINERAL dziennie.
Waga netto: 20 kg/±0,3 kg
Dziękuję! 🙂
Gillian   four letter word
20 czerwca 2016 15:24
Trochę beznadziejne jest to, że witaminy są osobno :/ no ale coś za coś, przynajmniej jest niedrogo. Koń je mniej niż zalecane na opakowaniu, dzisiaj był bardziej wesoły niż parę dni temu.
A sport ekstra  matersa ktoś uzywał ? potrzebuje opinii...
Gillian, ja daje i tak dodatkowo witaminy, moje jedzą Chevinal więc akurat brak w paszy mi nie przeszkadza. Jestem bardzo ciekawa efektów, do tej pory miałam Egersmana Energy pellets, ale na 3 dniowe zawody średnio daje radę ;/
Karmi ktoś Soymaxem Trenerem II? Jakieś efekty?
słyszłam, że ta pasza ma bardzo niską jakość. Sama niestety nie uzywałam, ale znajomi mówili że cena niska i jakość też. Nie wiem czy sie opłaca.
Ja chciałam właśnie kupić masters teraz  tą sport bo widziałam reklame w necie i koleżanka mówiła, że jest Ok.
Wobec tego też poszukuje opinii.
Trochę beznadziejne jest to, że witaminy są osobno :/ no ale coś za coś, przynajmniej jest niedrogo. Koń je mniej niż zalecane na opakowaniu, dzisiaj był bardziej wesoły niż parę dni temu.

Na serio potrzebujesz paszy tak wysoko energetycznej? Na zawody, przy mocnych treningach rozumiem i używam, ale tak na co dzień?
xxagaxx, chętnie przy okazji podejrzę, jak ta pasza wygląda 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 czerwca 2016 21:13
słyszłam, że ta pasza ma bardzo niską jakość. Sama niestety nie uzywałam, ale znajomi mówili że cena niska i jakość też. Nie wiem czy sie opłaca.
Ja chciałam właśnie kupić masters teraz  tą sport bo widziałam reklame w necie i koleżanka mówiła, że jest Ok.
Wobec tego też poszukuje opinii.


Mam porównanie obu pasz - konia starszego karmiłam każdą z marek- choć przyznam, że Mastersem jakiś czas temu, natomiast młody dostawał tylko SoyMaxa. Zdecydowanie na korzyść tej ostatnieja przemawia.... zapach. Może wyda się to śmieszne, ale SoyMax pachnie zbożem, natomiast Masters (którego worki stoją obecnie u nas w stajni) pachnie mi ulepszaczami smaku. Dodatkowo Masters jest zdaje się mocno melasowany/olejowany - więc nam nie jest to potrzebne bo obaj chłopcy są w bdb kondycji. Natomiast SoyMax Veteran i Trener II są sypkie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się