siodło ujeżdżeniowe

help.. czy ktoś mi może powiedzieć jak wypadają łęki w cm w Kentaurach?
Size 1    25cm

Size 2    26,5cm

Size 3    28cm

Size 4    29,5cm

Size 5    31cm
Czy ktoś się orientuje , jakie siodło jest podobne budową i ma się zbliżone odczucia jak w  Prestige Top Dressage albo Karl Niedersuss Symphonie ?

Która z ujeżdżeniówek Prestiga jest niezakleszczająca? 🙂
julka177, - większość, o ile nie wszystkie 😉 Z pewnością lucky, leonardo i top dressage. Venus trzyma mocniej, ale też nie zakleszcza jakoś strasznie.

Ja za to mam pytanie, które modele prestige mają podobne panele jak lucky dressage? W sensie, w miarę płaskie.
keirashara otóż mnie siodło nie może ani trochę trzymać. 😉 Mierzyłam teraz wszechstronne, Romę VSD i GP, i oba za bardzo mnie ograniczały, dlatego kupię skokówkę, do których jestem bardziej przyzwyczajona, a za jakiś czas ujeżdżeniówkę. Roma niby dawała jakąś swobodę, ale klocki za bardzo sugerowały pozycję nogi, a w GP było mi ciasno. Oba to były 17, możliwe, że to kwestia rozmiaru, ale nie mam czasu na eksperymenty i milion testówek 😉 Także ta uj. musi mniej trzymać od GP i Romy VSD. Te co napisałaś wydają się całkiem ok na pierwszy rzut oka  :kwiatek:
julka177, generalnie te, które mają bardziej płaskie siedzisko i mniejsze klocki. Generalnie Prestige nie są jakoś mocno trzymającymi siodłami (jedne mniej drugie bardziej) - a już z zakleszczaniem to się nie spotkałam chyba w żadnym, o ile jest dobrze dopasowane do sylwetki jeźdźca.
Również uważam , że np  Prestige Top dressage nie jest zakleszczające , dlatego ponawiam pytanie czy , ktoś mógłby mi polecić podobne budową siodło ? Czyli nie zbyt głębokie , z nie dużymi bananami? Dostanie używanego Top Dressage z rozstawem 34 graniczy z cudem , może w innych modelach będzie prościej . Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Misiu, spróbuj D1 - to jest inne siodło, jak dla mnie subtelniejsze niż top dressage, dużo bardziej "w koniu". Możesz też poszukać starej Venus - ale nie tej jednotybinkowej tylko zwykłej. Ale to raczej nie do dostania. D1 też jest mało na rynku.
epk o, dzięki! :kwiatek: Czyli muszę szukać niezbyt głębokiego siedziska 😀
Julka177 , z płytkich ujeżdżeniowek polecam Ci KN Symphonie , jest naprawdę świetne
Misiu spojrzę sobie 🙂

Tylko, pomijając już moje preferencje, to wolę Prestiga, bo można w nim dowolnie zmieniać rozstaw łęku i szukam koniecznie wełnianych paneli  😉. Takie moje wymagania i potrzeby konia 😁
julka177, - dowolnie? A nie o 3 rozmiary przypadkiem? 🤔 mi swita, ze maks. 3 rozmiary
Livia   ...z innego świata
16 czerwca 2016 17:57
Można zmienić łęk max. o 3 rozmiary.
O 3? A ja myślałam, że jest pełna dowolność  😡. Ale to i tak więcej niż w innych siodlach (pomijam system wymiennych leków  😉)
Prestige Roma Dressage też nie jest zakleszczające. Jeździłam też w starego typu Top Dressage`u i był bardzo podobny (to te typy siodła, bardzo zbliżone do wszechstronnego, co to jak skrócisz strzemiona, to i na upartego małe hopki poskaczesz, a w teren to już spokojnie 😉 ).
Prestige Roma Dressage też nie jest zakleszczające.

Ja się w tym siodle w stępie nie bardzo byłam w stanie ruszyć  🤣
Jak dla mnie masakra.
Moona, moze bylo dla Ciebie po prostu za male siedziskiem? Ja sie przesiadlam z DM Dominusa, w ktorym generalnie ulozenia lydki za bardzo nie szlo zmienic, ani w przod, ani w tyl, jak czlowieku usiadles, to siedz i nie wymyslaj 😂, wiec ciekawe co bys o nim powiedziala- siodlo "beton"? Po drugie, wiadomo - co tylek to opinia:-)
Wystarczy że komuś kolano wychodzi "na klocku" i jeśli siodło jest na styk rozmiarowo to niestety będzie odczucie zakleszczenia. To samo, jeśli ma się masywniejsze udo to nawet z drobnym tyłkiem może się okazać, że nas "trzyma".
Ja lubie jak trzyma, ale tak sensownie 🙂
Stalam sie rowniez wlascicielka Sommera Opusa, dzieki  :kwiatek:
faith, ja też lubię jak trzyma, ale jak się wyrasta z siodła to trzeba przyznać, że przestało trzymać a zakleszcza 😉. Teraz powoli rozglądam się za następcą. Nie jest łatwo, oj nie 🙁
Do mnie idzie Bates dressage , jednak skusiły mnie wymienne łęki a siodło wyglada solidnie i nie ortopedycznie
Misiu, ja miałam okazję jeździć w Bates ujeżdżeniowym. Za szeroki twist, czułam się jak na krześle.

Wczoraj miałam okazję pojeździć w siodłach, których w PL jest wyjątkowo mało. Butterfly. Przyznam, że bardzo ciekawe siodła - choćby przez system dopasowania (przekładaliśmy między dwoma ultra różnymi końmi i oba fajnie chodziły i super siodła leżały). Najbardziej przypadł mi do gustu model Claudia - wąski twist, siodło fajnie zasysa w dół, noga swobodna.  Niestety brak możliwości personalizacji - czyli nie skrócę tybinki na tyle, ile mi potrzeba 🙁. Ale całkiem ciekawe siodło i mam nad czym myśleć.

W najbliższym czasie będę też miała możliwość przetestowania Passiera Corona II i ErrePlus - i muszę przyznać, że Erre się nie mogę doczekać po opiniach różnych ludzi, które słyszałam.
Ja dziś siedziałam w passierze gg, dość starym - jak nie lubie siodeł twardych i "na oko" powiedziałabym, że jest kompletnie nie w moim typie, tak siedziało mi się bardzo dobrze 🙂 Wąski twist, nie zakleszcza, długa tybinka. Mimo, że generalnie wole siodła głębsze, to tu nie czułam, że jest jakieś płytkie. Bardzo mnie to siodło pozytywnie zaskoczyło i spokojnie dopisuje passiera do mojej codziennej litanii wyszukiwania nowego siodła 🤣
epk, - daj proszę znać jak to ErrePlus, też szukam siodła z wąskim twistem :kwiatek:
epk zgadzam sie w kwestii batesow/wintecow, szerokie diabelstwo okrutnie...

Ja nzowu bardzo waskiego twistu nie moge miec - patrz kieffer (krew i lzy)... ale na szerokim tez nie usiedze bo biodro zaczyna napieprzac jak oszalale...
faith, ja w szerokim nie mam miejsca na uda i zaczynam podciągać nogi. Jak mam wąski twist to z miejsca noga sama luźno opada w dół.
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby wstawić zdjęcie siodełka Daw Mag Sylwester na koniu i ewentualnie pod jeźdźcem ?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
ciapek2010, może być takie? Na szybko cykłam, bo mi się przypomniało, że ktoś o takowe zdjęcie pytał... 😡
Muszę się pochwalić, że zakochałam się w ujeżdżeniówkach. W pracy jeżdżę (na razie malutko i tylko na "moich" koniach ze wzgledu na kontuzję) na Prestige D1 i zastanawiam się nad wzięciem go dla mojego konia. Euroriding dla mnie koszmarny, czuje się 5 metrów nad koniem, za to jeden z "moich" koni w nim aż płynie. Anky mam 3 letnią i wygląda koszmarnie, szwy poszły od poduszek, całe zjechane i ani ja, ani żadne z "moich" koni nie czuje się w nim dobrze.
Jednak całe życie przejeździłam w skokówkach, ew. Wszechstronnych o prof. Skokowym i pomimo tego, że jest mi wygodnie w mojej roboczej ujeżdżeniówce to kompletnie nie wiem czy dobrze siedzę. Czy ktoś ma poglądowe zdjęcie jak noga powinna wyglądać? :kwiatek: najlepiej w siodle o dosyć dużych poduszkach kolanowych.
Behemotowa, - możesz podejrzeć na blogu Quanty na przykład 😉 Wrzuca całkiem sporo fotek z jazdy, więc masz z kilku ujęć pogląd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się