wrzody żołądka

może na 1 dzień niech grupa bedzie otwarta, zeby byla widoczna i jak sie wszyscy zainteresowani zgłoszą to się ją zrobi tajną?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 czerwca 2016 16:48
Kurde dziwne  🤔 prosiłam już kilku znajomych o sprawdzenie czy im wyszukuje i normalnie mają widoczną tą grupę w wyszukiwarce  🤔

macie adres do grupy: https://www.facebook.com/groups/wrzodki/
famka   hrabia Monte Kopytko
13 czerwca 2016 19:48
nie róbmy tu bałaganu i offa już wszystko powinno działać
A co zrobić z wrzodkiem, który wypiął się na siemię? Od kiedy stoi na trawie nie chce jeść siemienia. Nie chce i już. Samo musli z sieczką bez problemu, ale kiedy dodaję do tego siemię wypina się zadkiem i nie je. jakieś pomysły? Obecnie nie podaję już żadnych ani zioł, ani leków, została na samym musli,siemieniu osłonowo, no i sieczce dengie healthy tummy, więc jak nie będzie jeść siemienia to ja już nie wiem co na te wrzody...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 czerwca 2016 05:59
A jakbyś dodała troche otrąb? Mój bez nich też wypina się na gluta albo grymasi 😉 jeszcze miód fajnie poprawia smak.
famka   hrabia Monte Kopytko
15 czerwca 2016 07:00
spróbowałabym od małych porcji, więcej właśnie otrębów, musli, sieczki i co tam dajesz
po kilku porcjach próbowałabym zmieniać proporcje, tak jak xequus, mówi miód, trochę melasy
Mój również ,,gołego'' nie rusza ale jak dodam trochę otrąb, sieczki to wcina jak głupi.

Dziewczyny chciałabym się jeszcze upewnić: wysłodki hippolyta te letnie bedą OK na przytycie dla niepracującego obecnie konia?
famka   hrabia Monte Kopytko
15 czerwca 2016 07:50
Blondek, a trawa i pastwisko nie wystarczy  ?  nie przesadzałabym w okresie pastwiskowym, chyba że chcesz dać jako mały dodatek
famka na pastwisko wychodzi codziennie na 7-8 godzin z tym, że raz wychodzi na dużą, świeżą trawę a raz na już bardzo malutką i dlatego chciałabym wprowadzić tak jak piszesz mały dodatek żeby to równoważyć.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 czerwca 2016 12:26
Czasami dla chudzielca trawa i pastwisko nie wystarczy, zwłaszcza, że malo ktora stajnia ma bujne pastwiska przez pól roku. Ale jesli ma to oczywiście super dla wrzodka 😉

Wysłodki te dlugo moczone lubią skisnac w lecie, ale jakiekolwiek szybko puchnące będę okej 🙂
Problem polega na tym, ze ona jadła to siemię bez problemu przez ostatni rok... Nagle jej się odwidziało. Wiec obawiam się, że małe porcje nic nie dadzą. Ale zobaczymy.
Dzis troche juz ześwirowałam. Kobyła zrobiła okropna kupę, no i nie wiem. Czy podanie omeprazolu przez tydzien ma jakikolwiek sens? Troche juz panikuje, wiec nie wiem.
famka   hrabia Monte Kopytko
15 czerwca 2016 13:47
Nikas, ma sens, własnie się zastanawiałam dlaczego mój przepuszcza ostanie dwa dni, niestety właśnie przechodzą fronty i jest efekt
a kupa okropna to jaka  ?
Luźna. Moze jeszcze nie jak krowi placek, ale blisko.
famka   hrabia Monte Kopytko
16 czerwca 2016 06:48
luźna może być także od trawy, ważny jest zapach i kolor i czy jest z mocnym śluzem
Kochani, jakiś czas temu pisałam o mojej znajomej i jej wrzodowcu ... Niestety koszty leczenia w znacznym stopniu przekroczyły jej możliwości finansowe 🙁 Pomimo wszelkich przeciwności, wciąż walczy - choć wszyscy dookoła sugerują eutanazję ... Amigo jest młodym, wspaniałym koniem, to zdecydowanie jeszcze nie jest jego czas ... 🙁 Poniżej link do wydarzenia na fb (do edycji, niestety ma status prywatny) oraz informacja ze strony Fundacji Centaurus, która zdecydowała się wspomóc nas w walce o zdrowie i życie Amigo. Nawet jeśli nie jesteście w stanie pomóc materialnie, być może znajdzie się tu ktoś, kto ma podobne doświadczenia i będzie mógł służyć dobrą radą ...  Może ktoś ma nadwyżkę omeprazolu, którym może się podzielić ... Re-volta niejednokrotnie udowodniła, że ma ogromną moc. Wierzę, że i tym razem się uda ... Dziękuję w imieniu swoim, Grażynki oraz Amigo za wszelką pomoc ...

https://centaurus.org.pl/konie/amigo/#page-content

https://www.facebook.com/events/1789583294604011/permalink/1789595867936087/

Edit: link do akcji na fb.
Drodzy  czy to ejst prawda ze wrzody powstaja za sprawa kolejności karmienia: nie można dawać najpierw owsa (treściwego)- tylko najpierw siano, i jak zapełni się żołądek sianem-to dopiero owies, bo jest to bez sensu, powoduje zakwaszenie żołądka ??
Można podawać mesz wrzodowcą ? Prawda ?
Chyba zaczynam siać panikę, ale jak przeczytałam o objawach to ejstem prawie pewna
Gillian   four letter word
20 czerwca 2016 21:44
Mesz jest jednym z podstawowych elementów karmienia wrzodowca, przejrzyj nieco ten temat.

Pytanie do właścicieli wrzodowców na omeprazolu - kiedy zaczynacie zwykle "kurację" jesienną?
Gillian   four letter word
21 czerwca 2016 22:11
ja daję przełom października/listopada.
wedle moich obliczeń obecna kuracja u mojego skończy się w drugiej połowie sierpnia (łacznie podawane przez 18 tygodni), czyli wynika, że miałby jakieś 2,5 miesiąca przerwy i znów? Na pewno skonsultuję to z weterynarzem, ale nie wiem jak szykować się na to finansowo 🙁
Gillian   four letter word
21 czerwca 2016 22:23
To nie pomogę, bo nie wiem. Może ktoś inny podpowie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2016 15:08
http://allegro.pl/kreda-pastewna-drobnoziarnista-25kg-pasza-bydlo-i6254456591.html
Taka kreda pastewną jest ok? Bo nie wiem na co zwrócić uwagę i co wybrać...
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2016 15:15
Strzyga, proponuję jednak tą
http://allegro.pl/kreda-pastewna-granulowana-calgran-25kg-i6267488480.html
wiem że cena trochę droższa ale jest ona w granulacie koniowaty ci jej nie wydmucha i nie zostanie na dnie michy i nie trzeba moczyć żarcia
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2016 15:21
famka, i ile tego sie skarmia?
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2016 15:25
to zależy od tego co się dzieje w brzuchu, ja zaczynałam od sporych ilości (około 5 łyżek) obserwowałam, zdejmowałam i znów obserwowałam, w efekcie zeszłam do 1 łyżki stołowej na każdy posiłek, to jest mocno indywidualne
ale tak jeszcze ku przestrodze dziś tą wiedzę już mam 😉 zaczynaj też od łyżki, trzeba pamiętać że to jednak kreda i robi się z niej jakiś "klaister", koń musi mieś dostęp do wody 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2016 15:29
famka, to tych 25 kg to mi na sto lat starczy :P
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2016 15:32
no to prawda 😉 trzeba tylko przypilnować żeby stało w suchym i przewiewnym miejscu wtedy nic się z tym nie dzieje, może stać i stać  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2016 15:36
To poszukam granulatu, ale w mniejszej ilości 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2016 15:37
wedle moich obliczeń obecna kuracja u mojego skończy się w drugiej połowie sierpnia (łacznie podawane przez 18 tygodni), czyli wynika, że miałby jakieś 2,5 miesiąca przerwy i znów? Na pewno skonsultuję to z weterynarzem, ale nie wiem jak szykować się na to finansowo 🙁


Konsultuj, ale myślę że będziesz musiała zrobić tą kurację jesienną. U nas jesień-wiosna cały czas coś nie halo jest, teraz skończyłam dopiero kurację, i zalecenie w tym roku mamy na przełomie września/października 8 tygodni pełnej dawki omeprazolu, potem cała zima do marca na połowie, w marcu znów pełna dawka i potem gastro.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się