Siodło skokowe

Moje siodłowe bolączki rozdział enty: Laseczki, czy któraś ma Equipe'a Emporio w brązie?
Skóra jest bardziej taka: [[a]]http://img.equinenow.com/slir/w1200/english_saddles/data/photos/9017_1.jpg%3F1432145342[[a]] czy taka: ? (Czy to są dwa różne odcienie brązu, chociaż ze strony Equpe'a wynika że ten model można tylko albo brązowy albo czarny wybrać)



moje ma kolor jak na pierwszej focie
Czy na cyfra w kółeczku oznacza rok produkcji siodła?
Zastanawiam się ostatnio nad kupnem siodła skokowego a konkretniej Daw-mag grand prix.  W stajni jeździ w nim chyba 5 osób i jest zadowolonych. A jak wasze wrażenia i czy są dobra ?
No i teraz mam kilka pytań,czy jest wielka różnica (oczywiście oprócz ceny) między exclusive a super w jakości jazdy itp. ?
I o jakie chodzi zamki firmy sprenger bo ja nie kumam o czym mowa ? (wybaczcie blondynka ) :P
Czy lepiej wziąć siedzisko płaskie(profesjonalne) czy średnio-głębokie(klasyczne)? To klasyczne nie lepiej trzyma w siodle ?
No i chyba ostatnie pytanie poduszki to z pianki poliuretanowej czy wypełnione mieszanką owczej wełny i waty syntetycznej? Różnica jakaś jest podczas jazdy ?
Siodło ma służyć dłuższy czas więc nie chce kupić siodła byle jak tylko mieć wszystko przemyślane. 🙂

A i jak długi jest czas oczekiwania na siodło ? 😀
Gillian   four letter word
13 czerwca 2016 19:37
Miałam trzy podejścia i trzy sprzedane 🙂 niby dobrze, ale jednak nie. Polecam wsiąść i sprawdzić własnodupnie.
A mi i moim koniom bardzo GP pasuje, czyli wszystko zależy od końskich grzbietów i ludzkich tyłków 😉
Kupowałabym poduszki wypełnione wełną, bo pianki nie można korygować niestety, a po jakimś czasie się trochę rozjeżdża 🙁

Gillian, co Ci w GP nie pasowało - tak z ciekawości? Mi się w tym siedzi duużo lepiej niż np w Prestige Meridith.
Ja tam jestem zdania, że trzeba sobie pojeździć w każdym siodle i sprawdzić na swoim tyłku.. Ja mam GP i nie kupiłabym go ponownie. Co mogę dodać to w standardzie to nie jest siodło dla osób niskich/krótkonożnych, ja w swojej 17" z tybinką S przy wzroście 160 nie mam szansy dobrze siedzieć.
Gillian   four letter word
14 czerwca 2016 07:57
_Gaga, nie umiem określić... Nie mogłam w nie usiąść dobrze, kolano szło do góry a łydka na łopatki. Dosłownie wypadałam z niego (na zawodach nawet na glebę przy niewielkim zamieszaniu). Po prostu nie umiem w nim jeździć 🙂 zmieniłam na Parisa-naleśnika i siedzę jak przyspawana 🙂
Gillian, ja tak siedzę w GP (jak przyspawana)  😜
Kolejny raz potwierdza się powiedzenie, że co tyłek to opinia 😉 Jedyny minus to właśnie wypełnienie pianką, które się rozjechało i muszę jeździć z podkładką podnoszącą tył :/
Mi Prestige w ogóle nie leżą ani skokowe ani ujeżdżeniowe. Próbowałam chyba z milion i nijak mi się w tym nie siedzi 😉

iziuta proponuję pojeździć w kilku - kilkunastu różnych siodłach i dopiero decydować konkretnie co Tobie i Twojemu koniowi najbardziej pasuje. Zamki to zamki - każde siodło ma zamki na których wiszą puśliska 🙂

kortina fakt faktem ja mam dłuugie nogi i w GP 17,5" siedzi mi się super 🙂


Gillian   four letter word
14 czerwca 2016 08:24
Dokładnie, co tyłek to opinia. Kocham mojego Parisa, ale jak wsiadłam w Equipe to hmm... zdradziłabym 😉
Dzięki ludziska za rady 🙂
Dawnooo temu jeździłam w GP ze dwa razy i siedziało mi się dobrze, ale popytam ludzi czy pożyczą 😀
tak wg. to ostatnio miałam też okazję jeździć w romie i jakoś mi nie przypasowało. Tak wiec racja, co tyłek to inna opinia  :p
Roma to słabszy model Prestige'a. Próbowałam jeździć w GP- wygodne na pewno, dobra jakość wykonania, ale przeszkadzało mi przy skokach- za głębokie jak dla mnie (z tym, że to nie było moje siodło, nie wiem, jaka opcja siedziska w nim była). Tylko ja z kolei przywykłam do swojej Carismy, też płaskiej, jak naleśnik 😉
Gillian a jaki model equipe? Pytam z ciekawości bo tez mam teraz Paris i jak na razie w wygodniejszym nie siedziałam 😉
Gillian   four letter word
15 czerwca 2016 15:48
A bodajże Emporio. No fajny, fajny.
Pytanie do posiadaczy siodeł Equipe, najlepiej w kolorze red brown. Czy wasze siodła farbują ?? Już drugi raz po zawodach nie mogę doprać leja w białych bryczesach. :/
Mój equipe nie farbował ale miałam cwd które wszystkie białe bryczesy zafarbowało  😤
Klami, niestety ale brązowe carbony farbują bardzo, a co gorsze wystarczy odrobinę mocniej przycisnąć gąbkę/szmatkę podczas czyszczenia i można siodło pozbawić koloru w danym miejscu. CWD też farbują, ale mniej.
Od mojej Carismy Prestige'a też mam różowe leje i to samo, o czym OK. pisze z czyszczeniem.
Kurczę, a chociaż z upływem czasu im to przechodzi ?? Czy założyć, że na zawody kupuje bryczesy najtańsze g, bo po dwóch razach nie nadają się do niczego.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
22 czerwca 2016 21:40
Klami, kup białe bryczesy z szarym lub czarnym lejem  😉

Ja mam już drugie Emporio po po pierwszym które było źle dopasowane nie tylko do konia ale i do mnie miałam Prestiga Paris, Stubena Juventusa i Equpia Synegy stwierdziłam że, innego nie chcę.
Brzask, kupiłabym gdyby w jakikolwiek stopniu mi się podobały, szczególnie w połączeniu z brązowo-złotym sprzętem. :/
Ech... jak nie urok to .... farbujące siodło. 
To może futro na siodło? Estetyka średnia, ale bryczesy zachowane 😉

Mam nietypowe pytanie... Czy Equipe mają miękkie siedziska...? Wprawdzie zakup siodła niespecjalnie leży w moich planach w tej chwili (no chyba, że na raty...), ale zaczyna mi przeszkadzać twarde siodło.
Sankaritarina, Equipy są raczej miękkie. Porównując z Prestigem, Passierem czy Stubbenem to IMO poduszki.
Po mięciutkiej Prestige Meredith mam Equipe Synergy i w Equipe czuję się jakbym siedziała na twardej desce...
Mój equipe synergy nie był twardy  🤣
Siedział ktoś w Prestigu Rialto? chodzi mi o ten nowszy model
+ poproszę o jakieś zdjęcia  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
12 lipca 2016 10:36
Czy ktoś słyszał coś o siodłach firmy Ikonic?  👀 :kwiatek:
Lupka niestety wciąż nie działa prawidłowo, więc ryzykuję pytaniem.

Czy mogę prosić o porównanie Daw Mag Millenium i Kieffera Norbert Koof? Wiem, że są to kompletnie różne siodła i przede wszystkim trzeba dopasować pod konia, ale gdybyście stały przed takim wyborem, to jaki on by był i czemu? :kwiatek:
Ja miałam Daw-Maga Millenium i siedziało mi się w nim bardzo dobrze i nie miałam do niego żadnych zarzutów. Znajoma ma Kieffera i mówiła, że trochę zakleszcza. Na pewno kieffer mocniej trzyma niż Millenium.
Moon   #kulistyzajebisty
19 lipca 2016 10:47
Mocniej? Kieffer to wręcz ortopedka z wielkimi klocami. Daw Mag przy nim to płaściutki naleśniczek.

Kahlan, nie wzięłabym żadnego, choćby za darmo dawali. W ogóle, pytanie trochę dziwne, bo to są skrajnie różne siodła, jak napisałaś, więc skoro ktoś się decyduję na Kieffera, to znaczy że po prostu takiego, wręcz imadła potrzebuje.
Niestety, tylk one są w moim zakresie cenowym (albo o czymś nie wiem 😉 ). Jeździłam kiedyś w kiefferze i w Daw Magu, ale GP. W Millenium nie siedziałam, stąd moje pytanie czy ktoś miał do czynienia z obydwoma i może się podzielić opinią jak się siedzi, jak z miękkością etc. 🙂. Choć też co 4 litery to inna może być opinia . 🙂 Nie uważam, żebym tego "imadła" bezwzględnie potrzebowała, ale złe też nie było. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się