Lista polskich firm i marek jeździeckich

Green Horse - świetne zestawy ziół
Greenstone - pasze dla koni
http://vetos-farma.com.pl. oni produkuja te preparaty pod nazwą Rumak, o ktorych wspomina niesobia
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

19 czerwca 2016 18:08
Adsa Plus ze Swarzędza - producent siodeł, ogłowi i innych skórzanych rzeczy.
Capall nowa polska firma z odzieżą.
Kontestacja
Nazwa firmy prawie jak Caball i jeszcze zdjecia podobne do zdjec innej firmy ktora produkuje odiez jezdziecka.
Masakra jak ludzie jada na czyichs plecach... :/
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
21 czerwca 2016 11:51
sumire, Dodane
Bogdan, piszą o sobie: "Axequino to innowacyjna linia produktów brytyjskiej firmy aXonnite technology Ltd."
Grace, dodane
keirashara, dodane
Minosia, dodane
Chainsy, zapytam bezpośrednio te firmy czym są
bera7, jeśli mogłabyś ustalić ich dane do formatki i potwierdzić te info to będę bardzo wdzięczna :kwiatek:
kontestacja, poczekałabym aż się okopią na rynku, bo 60% firm upada w 3-6 miesięcy działalności. 10 czerwca założyli profil na fb.
aleqsandra, Jabu i HQS?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
21 czerwca 2016 11:55
bera7, Jabu, HQS i Horizont. Po prostu updateuję wątek w okienkach w pracy i przynajmniej teraz mam mega mało czasu na dokładne sprawdzanie.


edit:
Grace, dodane
marysia550, dodane
Teli, dodane
Aleqsandra  Nie wiem czy Rumak nie zmienił nazwy .
Horizont/ Ul. Henryka Sienkiewicza 2; 07-200 Wyszków/ horizont ROLOS Sp. z o.o./ ogrodzenia elektryczne

Jabu/ PPH JABU Jan Butkiewicz/ Ul. Zawiszy 13 78-400 Szczecinek/ kaski

HQS/ Arpav Spółka z o.o. / ul. Ziemowita 3A, 80-354 Gdańsk / hacele
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 czerwca 2016 13:47
Fera Equestrian, [s]Prefect Horse[/s]-już jest
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 czerwca 2016 14:56
York i Start odpisali, że są polskimi producentami
To jednak nie mam problemow z rozumieniem tresci.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 czerwca 2016 15:02
bera7, dzięki! :kwiatek:

niesobia, ja też nie, w ogóle nie kojarzę ich...

York i Start odpisali, że są polskimi producentami


To chyba York nie wszystko produkuje w Polsce... Z resztą na niektórych rzeczach wprost jest napisane "importer", kody kreskowe też (przynajmniej jeszcze jakiś czas temu) nie zawsze były nasze. Nic już z tego nie rozumiem  🤔
aleqsandra,  firma weterynaryjna, którą podalam na szczycie strony produkuje rozne mazidla pod nazwą Rumak
wg mnie na tej liście nie powinna się znaleźć żadna firma z produkcją poza granicami Pl.
spora częśc listy jednak produkcji w Pl nie ma...
A firma Pharmacare to w ogóle chemia z katalogu Horze i na pewno polska nie jest...

minerwa, mam podobne zdanie. To co York produkuje? Bo kilka lat temu wyłącznie importowali.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 czerwca 2016 20:47
Equi-Case / Zbigniew Cieślak / ul. Białostocka 22/2 11-500 Giżycko /  paki na sprzęt jeździecki
minerwa, bera7 Zgadzam się z Wami. Powinien przynajmniej być wyraźny podział na firmy, które tylko zostały założone w Polsce i te, które faktycznie produkują na terenie naszego kraju. Zawsze czuję się troszkę rozczarowana, a może nawet oszukana kiedy producent się promuje jako "polska firma", a na metce "made in China". Ja chcę dać zarobić osobom tutaj w kraju, żeby nie musiały uciekać za granicę 😉 Irytuje mnie, jak zamawiam produkt "polskiej firmy" a tam na metce "Chiny" - no faktycznie wsparłam gospodarkę że ho ho  😀
Mój Mattes ma metkę "Made in Poland"  😎
Dance Girl, - moje oba też 🙂
Bogdan, piszą o sobie: "Axequino to innowacyjna linia produktów brytyjskiej firmy aXonnite technology Ltd."


axonnite to komponent, całą resztę produkcji odżywek robią u siebie 🙂
my do niektórych modeli siodeł używamy zachodnie terlice czy to znaczy,że produkcja nie odbywa się w Polsce? nie jest polskim produktem?
Wiadomo, że dziś nawet jak bryczesy są szyte w pl to materiały pewnie pochodzą z Indii a guziki z Pakistanu 😉 ale szyte w PL. A nie gotowy projekt, materiał, szwalnia gdzieś na wschodzie a przychodzi do PL jako polska marka, bo firma ma polskie logo 😉.
Wiadomo, że dziś nawet jak bryczesy są szyte w pl to materiały pewnie pochodzą z Indii a guziki z Pakistanu 😉 ale szyte w PL.

nie zawsze...są firmy które od początku do końca pracują na polskiej produkcji materiale....i najczęściej są podwykonawcami zachodnich firm
Bogdan, wiem, ale generalnie bardzo często tak się dzieje. Fabryki poupadały a w hurtowniach import. A jak ze skórami? W mojej okolicy sporo zamkniętych garbarni.
Małe garbarnie faktycznie poupadały.  Te które aktualnie działają wyspecjalizowały się w pewnych rodzajach skór do konkretnych produkcji i są w tym bardzo dobre. Nie sa tanie, ale cały czas na rynku....kupując zachodnie siodło możesz spodziewać się polskiej skóry...tylko nikt Tobie tego nie powie...bo jak to brzmi...polska skóra, z polskiej garbarni? a francuski czy włoski, czy niemiecki produkt? tak może być świetny? zacznijmy się cenić i nie wstydzić polskich produktów 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
23 czerwca 2016 10:07
Chainsy, bera7,  dopytam

lusia722, dodaję

marysia550, zapewne jest wpisana

minerwa, zgadzam się, pharmę skreślam

TRATATA, dodaję

Dance Girl, keirashara, dysponujecie jakimiś danymi kontaktowymi do nich, żeby potwierdzić?

Bogdan, konstrukcja zdania wskazuje na to, że to nie jest komponent a produkt takiej firmy... stety niestety najważniejsze aby produkcja była w Polsce, wiadomo, że ciężko jest wszystkie podzespoły czy subprodukty dostać w PL...

Dokładnie, budowanie "polskiej marki" powinno zacząć się od nas samych i naszych głów 🙂


TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 czerwca 2016 10:28
aleqsandra - z mojego regionu do głowy przychodzi mi jeszcze firma "sieci-korsze" z Korsz, która robi na zamówienie m.in. siatki na siano, wielu re-voltowiczów u nich zamawia siatki na baloty.


Dance Girl, keirashara, dysponujecie jakimiś danymi kontaktowymi do nich, żeby potwierdzić?



Mattes o ile wiem jest niemiecką firmą, która szyje w Polsce:

http://www.mattes-equestrian.de/polen/polen.htm

Wolę kupić niemieckie szyte w Polsce, niż polskie szyte w Chinach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się