Styl western (dawniej kącik)

A nie możesz z nim po prostu zostać 🙂?
Z moją trenerką trenujemy 3 lata i przez ten czas, nawet nie przyszło mi przez myśl, żeby ją zmienić. Cały czas idziemy systematycznie do przodu.



takie ograniczenie do jednego trenera  nie jest dobre.... choćby był mistrzem świata 😉

tak samo jak ( jeśli chodzi o rozwój umiejętności) nie jest dobre jeżdżenie tylko na jednym koniu...

i nie chodzi mi o całkowite zmiany- ale raz na czas : jakieś konsultacje itp
.
A nie możesz z nim po prostu zostać 🙂?
Z moją trenerką trenujemy 3 lata i przez ten czas, nawet nie przyszło mi przez myśl, żeby ją zmienić. Cały czas idziemy systematycznie do przodu.

Przeczytaj proszę moje posty raz jeszcze.
Napisałam, że szukam osoby z wyższej półki by się rozwijać, co mówi samo za siebie.

.
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2016 13:37
Ja ze swoją instruktorką miałam trochę szczęścia - przenieśliśmy się z koniem w jej okolice. Ale ja to jak Muchozol, nie szykuję się na olimpiadę, więc też nie mam dużych wymagań 🙂

Dziś jesteśmy już po jeździe, dalej "męczyliśmy" pleasure 😜
.
Ponarzekałam w wątku, a tu pani Maja odpisuje - chętnie się Tobą zajmę.  🤣
I proszę.
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2016 16:17
maluda, o widzisz, świetne wieści! 🙂

Muchozol, super jak super, musimy nad tyloma rzeczami popracować, że głowa mała 😁 Cieszę się, że Mucha coraz zdrowsza i w lepszej kondycji 🙂
.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
09 czerwca 2016 10:53
bazyl coś dla Ciebie 🙂
Mam multum zdjęć, ale się bronie pod koniec czerwca - nie mam czasu na nic, wiec jakbyś chciał coś podpatrzeć to pisz pw, coś Ci podeślę.
Livia   ...z innego świata
09 czerwca 2016 11:27
sepia, konie piękne, ludzie ubrani odświętnie, ale te łańcuchy zamiast wodzy mnie zmroziły 😲 Skąd są te zdjęcia?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 czerwca 2016 11:36
Livia na paradzie w Madrycie widzialam podobne.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
09 czerwca 2016 14:32
sepia, konie piękne, ludzie ubrani odświętnie, ale te łańcuchy zamiast wodzy mnie zmroziły 😲 Skąd są te zdjęcia?

Charro Day w Brownsville w teksasie. Meksykańskie święto w stanach, coś na zasadzie: kultura otwiera granice. Te łańcuchy podpina się do "wodzy" które mają z 60cm i zakończone są pętelką.
Livia   ...z innego świata
09 czerwca 2016 18:46
sepia, żabeczka, niby wiem, że to tylko wodze, ale jednak łańcuch mnie odpycha... Ciekawe, skąd taka tradycja? W sensie łańcucha zamiast wodzy w całości skórzanych.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 czerwca 2016 19:55
Wiesz co ja widziałam i słyszałam o różnych tradycjach w  Hiszpanii.
Niektóre jak zrzucanie kozy z wierzy- są po prostu tragiczne 😕
Dlatego mnie nie dziwi łańcuch zamiast wodzy.  🙁
.
Sepia szkoda tylko, ze te konie tak po chamsku jechane, no ale to jest meksyk.

Zmaltretowałem młodego tym sprzętem, wnioski ogólne:
- kiełzno bardzo ostre, działa dużo silniej niż analogiczny kalifornijski bosal
- sztywna lina sprawia, że ma się wrażenie trzymania konia na kiju, wszystkie sygnały od razu docierają
- lina jest trochę problematyczna podczas zwijania, ze względu na sztywnośc
- do pracy z ziemi spoko, ale nie odważył bym się użyć tego np jako kantara
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
11 czerwca 2016 13:35
Oglądając różnych jeźdźców 3 dni miałam wrażenie, że głównie kobiety pokazywały klasę. Konie spokojnie jeżdżone, co prawda na ostrych wędzidłach, ale obrazek był ładny. Mężczyźni za to się bardzo popisywali, pokazywali jak to ich koń potrafi galopować w miejscu oczywiście trzymając na wędzidle i poganiając batem ( i inne tego typu historie). Za to sprzęt - cudo! Za 300dolców można było kupić takie siodła.... ahh...
Halo! Spadl watek oj spadl🙁  ja tez sie dlugo nie udzielalam , bo jednak kupilam chacjende i nie mam czasu na forum narazie. O zawodach juz niewspomne ...ale...jutro jade na Slask ogladac zrebola, dosc ciekawy mix aqh/oo. Odwalilo mi. Mialam zazrebiac quarterke co ja mam pod domem  😵 ale zobaczylam ogloszenie(codziennie widze dziesiatki ogloszen o koniach) i przepadlam jak ja zobaczylam.
Livia   ...z innego świata
21 czerwca 2016 16:49
rosek, oo, a gdzie jedziesz oglądać? 🙂

U nas powoli do przodu, na ostatniej jeździe z instruktorką zaliczyliśmy nasze pierwsze koła kontrgalopem 🙂
Do Zabrza do Johny west ranch 🙂
Livia   ...z innego świata
21 czerwca 2016 18:12
rosek, o proszę, prawie rzut beretem od nas 😀
.
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2016 13:15
Muchozol, prawda! Ja się szczerze sama zdziwiłam, że nam całe koła wyszły - myślałam, że na zakrętach polegniemy 😉 Fajnie, że wracacie już do jazd 🙂

My dziś już po jeździe. Trochę drągów, początki side passów nad drągiem i side passów w kłusie - na razie bez wow 😉

Wichurkowa   Never say never...
22 czerwca 2016 20:34
A ja pokaże wam cale moje stadko z jednym poniakiem udajacym AQH  😁
Niedawno był u nas trener,bardzo przyjemnie mi się pracowało z nim,usłyszałam wiele pochwał na temat mojej jazdy i pracy z końmi... co jest dla mnie mega mega ważne. Także jestem z siebie zadowolona bo dość dawno nikt na mnie nie patrzył i nie korygował jesli chodzi o west i byłam pewna klęski  🏇
Moja arabka dzisiaj dzielnie pracowała po raz pierwszy na bosalu i była to też jazda sprawdzająca po dłuższej przerwie, także na spokojnie i bez kombinowania. Jednakże super się zachowywała, nie będziemy nic kombinować.
.
Do Zabrza do Johny west ranch 🙂

O proszę. Ja kilka dni temu również zostałam posidaczką ich źrebaka.  😅
Konie mają bardzo w porządku ale warunki... Jak dla mnie tragedia.  🙁
No nic, czekamy na październik aż w końcu młody do mnie zawita.
I na imię też czekamy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 czerwca 2016 09:58
Na western hobby sa nowe terminy szkoleń western z Mają Badurą.  😅
Livia   ...z innego świata
23 czerwca 2016 09:59
rosek, i jak wrażenia po wizycie w JWR?

Wichurkowa, ale masz tam fajnie 🙂

Muchozol, haha, może to jakaś podświadoma chęć poskakania? 😁 A tak serio, z Muchą tworzycie świetny duet 🙂 U nas postępów takich szybkich nie ma, no ale też się nie spieszymy. Może dziś uda mi się parę zdjęć ogarnąć i będę mogła coś wrzucić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się