Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

.
Livia   ...z innego świata
16 czerwca 2016 10:34
Muchozol, bo te gniade to takie podzielone - ciemnogniade idą razem z karymi, a jasnogniade z kasztanami. A jak masz po prostu gniadego? Zagwozdka 😁
Livia, Parcour 42 zł. Lippizaner 100 zł, Cavaliere 58 zł. Ceny bodaj z Cavallo Szczecin - jak pisałam - bez zniżek. Razem 200 zł  co do grosza. W podanym linku 241 zł 🤔
A że się do Cavallo wybieram, to się za tymi szczotkami rozejrzę przy okazji 😉
Livia   ...z innego świata
16 czerwca 2016 10:41
Gaga, a widzisz, nie wpadłam na to, żeby porównać z innym sklepem, ceny porównałam ze szczotkami "luzem" w Eqclusive. W Koniku np. ten zestaw Basic bez promocji kosztuje... 216 zł 😂

edit: ale sumując już np. kupienie 3 podstawowych szczotek gdzie indziej i resztę w Eqclusive to bardziej się opłaca brać cały zestaw w Eqclusive.
.
Livia, no właśnie się zastanawiałam, czy ciemnogniadego podciągać pod kare, czy nie... Nie wiem, będę myśleć, jak już uzbieram na chociaż jedną to szczotkę, na razie błogosławię myjkę z ciepłą wodą. 😁
A, nie pisałam wam, ale generalnie chodzi o typ włosa - kare konie mają włos szorstki, jak się przejedzie ręką pod włos. Sumire, jeśli to ten koń z avatara, to pewnie trzeba normalnie na gniade.
Gillian, moja droga, to jest NIC 😁

budyń, tak, to ten koń. On jest dosyć gładki w dotyku, ale jak porównuję z moim poprzednim "zwykłym" gniadym czy kasztanem koleżanki, to jednak co innego... Kasztan to w ogóle ma taki śliski ten włos, jakby był spryskany absorbiną, a nie jest. 😉 Karego jak na złość akurat nie mam pod ręką, żeby porównać. 😀
ivet
I jak wrażenia z użytkowania zestawu dla siwych koni? Warto było zainwestować ?
Czy ten sklep ma wyłączność na te szczotki ? Szukam gdzie indziej, ale nawet jak niby są , to niedostępne
Julina, nie ma wyłączności i ma najdroższe szczotki na rynku
Haasa można kupić np. w koniku
Livia   ...z innego świata
24 czerwca 2016 18:16
Gaga, w Koniku już są same ostatnie sztuki, ponoć w reszcie sklepów tak samo - także jeszcze chwila i Eqclusive będzie jedynym dystrybutorem...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 września 2016 18:33
Sezon panierkowy tuż tuż. Chętnie wypróbuje szczotki do wyciągania kurzu już po wstępnym przejechaniu magicbrush i wykończeniową nabłyszczającą. Pytanie które? Za duży wybór  😁  Opisy często są bardzo podobne a ceny różne np. Lippizaner a Turnier. Droższe będą lepiej czyściły czy to kwestia wykończenia / popularnej serii?

http://konik.com.pl/szczotka-diva-z-owczym-futrem-haas
Tej jest szczególnie ciekawa  😜
Ja mam zestaw dla siwych (koń maści izabelowatej, bardzo jasny). Tej Divy w ogóle nie używam xD Na dobrą sprawę wystarcza mi ta z włókna kokosowego.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 września 2016 23:00
Schimmel? Nie wiem czy nie za mocna dla gniadej. Ma delikatną krótką sierść, c.gniady dla odmiany mocną i zimową dość długą 🙄 Waham się między Lippizaner a  Military.
Opinie o military na karym i lippizaner na kasztanie bardzo mile widziane  :kwiatek:
Ja dla mojego jasnogniadka kupiłam niedawno zestaw 2 szczotek dla gniadych (Military i Cavaliere), dziś 1. raz testowałam i naprawdę warte swojej ceny. Zamawiałam też dla innej osoby z mojej stajni Schimmel i ona ma faktycznie bardzo twardy, sztywny, ostry włos. Nie odważyłabym się nią szczotkować mojego 😉 Natomiast ta Military jest sztywna, ale nie na tyle, by urazić delikatny włos. Dobra na wstępne wyszczotkowanie kurzu z głębszych warstw sierści.
Ja kupiłam niedawno Diamond Wurzel i jeszcze nie miałam tak genialnej szczotki  💘 A skoro tak polecacie też inne to pewnie nie oprę się i powiększę kolekcję  😜
Gdzie kupujecie te szczotki? Ja w żadnym sensownym sklepie nie widzę zestawu, na allegro też tylko pojedyncze.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 września 2016 09:24
Na stronie dystrybutora - eqclusive
http://eqclusive.pl/181-szczotki



Ja się zastanawiam skompletować pojedynczo cos dla ciemnogniadego. Ale tych szczotek jest tyle, ze juz sama nie wiem ktora 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 września 2016 20:17
Dziewczyna kilka postów wyżej chwaliła ta diamond wuzel
Ten sklep działa? Bo przy każdym towarze jest napisane, że powiadom o dostępności.


Na stronie dystrybutora - eqclusive
http://eqclusive.pl/181-szczotki

hey 🙂 jaką szczotkę polecicie dla jasno gniade klaczy arabskiej?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 września 2016 20:57
Ostatecznie wybrałam Military. Już przetestowałam - rewelacja  😍  Nawet po 1 przejechaniu wybiera cały kurzy. Po kilku sierść wygląda jak po kąpieli. Jakby do tego dodać pozostałe z zestawu to będzie można się przeglądac jak w lustrze 😉
Miałam ponarzekać na drogą przesyłkę w eqclusive, ale okazało się, że do końca września darmowa na hasło JESIEN Szczotko do grzywy przybywaj  😜
Gillian   four letter word
18 września 2016 00:37
To dla arabów są jakieś inne szczotki niż dla normalnych koni?
Gillian, Te full-wypas szczotki z Haasa są podzielone na sierści tj. dla karych osobne, dla siwych osobne etc. Nic mi nie wiadomo o podziale szczotek na rasy, ale może koleżanka Plemniczka się zagalopowała. 😉
Sankaritarina, no, jest dla folblutów, dla lipicańskich...
Jakie szczotki polecacie dla kaszatanki?
W Eqclusive darmowa wysyłka😉
Na cavaliadze kupiliśmy sobie szczotki bo jednak zwykla przy pellecie nie wyrabia. Efektów oszałamiających nie ma ,ale jakieś są. Tak czy siak sobe obserwuje profil eqclusive  mam niezmienne od roku z tego polew. Ostatnio wrzucili kucora z opisem - nie dość że pieknie czyści to i wygładza kudłatą sierść, koń na foto na jednym zdjęciu z jeszcze ne zrzuconą zimówką na względnie wysokiej trawie, a na drugim trawa prawie wyżarta i sierść letnia  😎
A teraz kuń genialnie uwalony, na drugim zdjęciu czyścioch - tylko druga strona pokazana  😂
Ja wiem że to są zdjecia od użytkowników, ale i tak zabawne te porównania, które niczego nie porównują 😀

Co sądzicie o tym co revoltowa eterowa wrzuciła na fanpage? O rękawicach z nanosrebrem, wydają się z opisu mega, może pomogły by nam na pellet, wysłałam zapytanie, ale nie doczekałam się odpowiedzi jeszcze 😉
Gdzie kupię taką szczotkę:





Wszędzie widzę tylko "zwykłe" iglaki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się