Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 czerwca 2016 11:12
W Las Pegaz wiem, że też są.

U mnie w Rzgowie pojawiły się niedawno 😉
Milla to wiele wyjaśnia 🙂. Ja jestem bez transportu własnego, od przystanku do stajni mam "rozgrzewkę" 2 km z hakiem. Czasami dzięki uprzejmości osób tam jeżdżących uda się wrócić "do cywilizacji" z kimś jako pasażer.
Też miałam dwukrotne podejście do przenosin do Arabiki właśnie ze względu na dość przyjemny dojazd, ale... suma summarum spaceruję sobie te 2 km z hakiem dalej.
Nie znam stajni w południowej części Łodzi z boksami angielskimi i dojazdem własnym...
Boksy angielskie są jeszcze w stajni "De La Sens" w Czołczynie, ale tam od najbliższego środka transportu (Lutomiersk) zbiorowego trzeba doczłapać 3,5 km...
malinowaa, super, dzieki za informacje  :kwiatek:
Milla , w ranczo w dolinie są angielskie (wola Kazubowa Tuszyn )  🙂
Zwalnia się u mnie jeden boks służący jeszcze przez kilka dni jako paszarnia...
Ja będę miała od września jeden boks angielski wolny.
Hej, może ktoś się orientuje w stajniach w okolicach Strykowa lub Głowna z w miarę sensowną rekreacją, ewentualna możliwością jazd indywidualnych ze skokami. O stajni Jantar wiem, ale może coś więcej bardziej kameralnego?
 
Kto wybiera się w ten weekend do Bogusławic? 🙂
[b]Heroina[/b], Bronisławów koło Głowna- tam  jest super stajnia 🙂
Nie wiem czy w końcu trafiłam do dobrego wątku, otóż interesują mnie okolice Kalisza, Wolicy, a wyszukiwarka pokierowała mnie tu (słusznie?)
Potrzebuję wysłodków. Macie jakieś dobre źródło w okolicy? Albo czy na giełdzie kaliskiej coś takiego znajdę? 🙂
Kalisz i Wolica to już chyba wielkopolskie...  👀  ❓ 🙂
Niby tak, ale jest wątek bardziej o Poznaniu, a Wolica bliżej Łodzi 😉
Zapraszamy do stajni Grot w Starowej Górze  🏇
Prowadzimy treningi głównie ujeżdżeniowe, ale komplet przeszkód jest gotowy i czeka na chętnych! 🙂
Dobry dojazd komunikacją miejską linii 70, 70B oraz 50.
Siciliana skrobnęłam wiadomość do Ciebie 🙂
ja wiem ze tak niz gruszki.. ale to jest naprawde SMIESZNE ogloszenie
http://olx.pl/oferta/kon-do-duzego-sportu-CID103-IDgkz7j.html#49396cd47d
ostatnie zdanie zwlaszcza  🤣 🤣 🤣
bunia Pomyliłaś się chyba 🙂 to do zadziwiających ogłoszeń powinno chyba iść.


ale fakt ogłoszenie z czapy całkiem 😉 mam nadzieję, że nie ma nic wspólnego z Łodzią 😉

edit. dopisek
Wczoraj mój pomysł na rozpoczęcie szkoleń koni i zajazdek został przyjęty 🏇
Zobaczymy jak to będzie...
Przepraszam jeżeli pytanie w nie odpowiednim miejscu ale koniecznie muszę zapytać łodzian. Do tej pory korzystałam z usług kowalskich pana Tomasza Fieta ale zrezygnowałam po tym jak źrebną kobyłe walił mi gumowym młotkiem po żebrach i mimo pilnej sytuacji z popękanymi kopytami nawet nie raczył zadzwonić że nie przyjedzie tak jak się umawialiśmy. Znacie jakiegoś dobrego kowala który przyjeżdża w okolice Zgierza? Naprawdę takiego który popekanych kopyt nie załatwi jeszcze bardziej. Wiem że jest wątek z nr ale wolała bym kogoś sprawdzonego i polecanego.
Mateusz Wichrowski ma blisko do Zgierza ale moze miec zajete terminy, Jacek Stasiak tez z okolicy. Przejrzyj ten watek byly podawane nazwiska kowali. A tak na marginesie p.Tomasz jeszcze kuje 😲 ? Ostatnio zastanawialam sie co porabia, no do koni to on nie ma podejscia bez dwoch zdan
Mateusz Wichrowski ma blisko do Zgierza ale moze miec zajete terminy, Jacek Stasiak tez z okolicy. Przejrzyj ten watek byly podawane nazwiska kowali. A tak na marginesie p.Tomasz jeszcze kuje 😲 ? Ostatnio zastanawialam sie co porabia, no do koni to on nie ma podejscia bez dwoch zdan

Sprawdzę tych podanych może któryś będzie miał termin jak najszybciej. Pan Tomasz do mnie przyjeżdżał werkować, wiem że kuć dalej kuje, od początku zauważyłam że kiedy przychodzi co do czego to strasznie się denerwuje, krzyczy, ogólnie w rozmowie bardzo miły ale faktycznie moja kobyłka jak tylko go widziała to uciekała gdzie pieprz rośnie :/
Przepraszam jeżeli pytanie w nie odpowiednim miejscu ale koniecznie muszę zapytać łodzian. Do tej pory korzystałam z usług kowalskich pana Tomasza Fieta ale zrezygnowałam po tym jak źrebną kobyłe walił mi gumowym młotkiem po żebrach i mimo pilnej sytuacji z popękanymi kopytami nawet nie raczył zadzwonić że nie przyjedzie tak jak się umawialiśmy. Znacie jakiegoś dobrego kowala który przyjeżdża w okolice Zgierza? Naprawdę takiego który popekanych kopyt nie załatwi jeszcze bardziej. Wiem że jest wątek z nr ale wolała bym kogoś sprawdzonego i polecanego.

Jeśli nie kujesz koni tylko werkujesz, to pojedź ze dwa-trzy razy z koniem na warsztaty do https://www.facebook.com/goodhoofcare/  i sama sobie ogarniesz konia bez łaski kowali. My tak zrobilismy 🙂 i od wrzesnia dajemy radę 🙂  to wcale nie jest trudna sztuka, tylko trzeba poznać trochę teorii 🙂
Do Zgierza ma blisko Jacek Krogulski. Namiary można znaleźć na stronie fb Super slide stable.
konik123 chętnie zajęła bym się jej kopytami sama ale obawiam się że nawet po kursie nie dam rady (chociaż bardzo przydatny w pielęgnacji), tyły jak najbardziej ale moja kobyłka ma strasznie pękające przody i aktualnie po miesiącu od wizyty kowala wyglądają jakby nie były ruszane dobre parę miesięcy :/
konik123 chętnie zajęła bym się jej kopytami sama ale obawiam się że nawet po kursie nie dam rady (chociaż bardzo przydatny w pielęgnacji), tyły jak najbardziej ale moja kobyłka ma strasznie pękające przody i aktualnie po miesiącu od wizyty kowala wyglądają jakby nie były ruszane dobre parę miesięcy :/

no wlasnie... może miesiąc dla niej to za długo.... może trzeba np. co dwa tygodnie zbierać i zaokrąglać ściany i bedzie OK ❓ 
No, kowal na szczęście załatwiony. W sumie zaokrąglić ściany potrafię ale nigdy jej tego nie ruszałam bo kowal mówił żeby zostawić on sam wszystko zrobi. Wypytam tego co przyjedzie teraz co i jak, może się okażę że właśnie moja interwencja przed pełnym werkowaniem zdziała cuda na te jej nieszczęsne kopyta...
Yurikino pochwal się kogo załatwiłaś 🙂
Yurikino pochwal się kogo załatwiłaś 🙂


Przetestuje Jacka Krogulskiego, z Białej to on ma do mnie może 15 minut drogi, dzwoniłam do poprzednich podanych ale w najbliższym czasie nie mieli by kiedy przyjechać. We wtorek będzie to zdam relacje jak się spisał 😀
Jacek długi czas robił mojego Siwego i byliśmy bardzo zadowoleni 🙂
Yurikino Poleciłabym Maćka Kozę. Do nas dojeżdża. Problemy spękanych wiecznie przodów znikają, trzeszczkowa taż jakoś bez podkucia na razie daje radę. Ma doświadczenie i kontakt  z koniem jak najbardziej ok. Fiet (vel Fiut-sorki ) odpada w przedbiegach. Jego się nie bierze z zasady.
asio - potrzebny przycisk lubię to  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się