Brexit

Jednak Brexit.

Anglia głosowała Brexit, Szkocja i Irlandia Północna– Remain. Ciekawe, jakie będą konsekwencje takiego podziału. 

Ciekawe jak zamierzają oddać to co od Unii dostali...  😤
espana, a Unia odda to, co dostała od Wielkiej Brytanii?
Bez przesady...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 czerwca 2016 09:06
UK było raczej płatnikiem netto, więc jeśli dostali, to poprzez jakieś fundusze strukturalne, głownie Irlandia, Szkocja i Walia.

Tak czy inaczej, smutny dzień dla Europy.

A to takie podsumowanie polityki Camerona, który tyle ugrał robiąc polską emigrację winną wszystkich bolączek w kraju  🤔wirek:
Są małe dzieci które wierzą że pieniądze biorą się z bankomatów.
Są również dorośli którzy wierzą, że pieniądze bierze się z UE



ogurek, dodaj mleko z biedronki i będzie komplet 😂
_Gaga, ogurek - co z tego, że UK zasilało kasę Unii? Są odpowiednio skonstruowane umowy, nie odchodzi się ot tak. Unia ręce wyciągnie, a królowa pasa nie zaciśnie. Nie zapominajcie, że to wyspa. Bez współpracy ze stałym lądem (na korzystnych dla siebie warunkach) nie będzie mieć tego co ma teraz.
espana, tylko że jest jeszcze druga strona medalu. Europa musi współpracować z Wyspami... Wielka Brytania to potęga w sferze kultury, kraj z rozwiniętą gospodarką, itd itp. cały czas aktywnie spisujący się w politykę krajów europejskich. I z pewnością wyjście z UE nie oznacza, że teraz wszyscy strzelą focha i "przestaną mówić po angielsku" 😉
Wiem ile moja firma zarabia co roku na "Angolach" i z pewnością nikt się na nich nie obrazi o wyjście z UE.

Taka na przykład Norwegia też nie jest w UE, a jakoś się do nich jeździ i z nimi handluje.

Szwajcaria też nieunijna... hm ciekawe czy w sobotę coś zmieni fakt, że "nasi" są unijni?  😁
[quote author=_Gaga link=topic=99913.msg2562347#msg2562347 date=1466758206]
espana, tylko że jest jeszcze druga strona medalu. Europa musi współpracować z Wyspami... Wielka Brytania to potęga w sferze kultury, kraj z rozwiniętą gospodarką, itd itp. cały czas aktywnie spisujący się w politykę krajów europejskich. I z pewnością wyjście z UE nie oznacza, że teraz wszyscy strzelą focha i "przestaną mówić po angielsku" 😉
Wiem ile moja firma zarabia co roku na "Angolach" i z pewnością nikt się na nich nie obrazi o wyjście z UE.

Taka na przykład Norwegia też nie jest w UE, a jakoś się do nich jeździ i z nimi handluje.

Szwajcaria też nieunijna... hm ciekawe czy w sobotę coś zmieni fakt, że "nasi" są unijni?  😁
[/quote]

Słucham???
Bogactwo Anglii oparte jest na jej koloniach, nie dorobili się gospodarczo na swojej wyspie. A kolonii już nie ma.
Ok espana, nie będę się z Tobą spierać, bo raczej nie dojdziemy do porozumienia

W moich oczach Wielka Brytania nie jest naszym biednym kuzynem raczej...

Nie jest, zgadzam się. Ale nie mają przemysłu, bogactw naturalnych ani rolnictwa. Kulturą brzuchów nie napełnią 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 czerwca 2016 10:35
UK ma dziwna gospodarke, bo oparta o nic konkretnego... nie maja nic zywnosciowego, nawet kwiaty importowane z Holandii. Ich gospodarka oparta jest glownie na finansowym City i tworzeniu czesci do samolotow.

UK Unii nie potrzebuje, w tym calym wyjsciu chodzilo wlasnie o to, zeby otworzyc sobie mozliwosc rynkowej wspolpracy z USA i Chinami, Japonia... TTIP.
Np. dosyc pewne jest, ze angielska narodowa sluzba zdrowia zostanie sprywatyzwana na rzecz amerykanskich private health insurance (kto wie jakie miliardy w USA zbija sie na "przemysle" ubezpieczeniowym, ten wie).

Ja to sie teraz bardziej boje, kto za Camerona bedzie, bo potecjalni zastepcy sa tacy, ze strach sie bac.

Najsmutniejsze jest to, ze praktycznie wszyscy mlodzi ludzie tutaj chcieli zostac i zostali zer*nieci w dupe... moj news feed na fb jest pelen zrozpaczonych wpisow mlodych, inteligentnych ludzi, ktorym wlasnie oddbrano nadzieje na jakakolwiek normalna przyszlosc.
Nie jest, zgadzam się. Ale nie mają przemysłu, bogactw naturalnych ani rolnictwa. Kulturą brzuchów nie napełnią 🙂


Ropa i gaz:
http://nafta.wnp.pl/rosnie-wydobycie-ropy-i-gazu-w-wielkiej-brytanii,264826_1_0_0.html

Największe przedsiębiorstwa

    BP (branża naftowa)
    Royal Dutch Shell (brytyjsko-holenderski koncern naftowy)
    HSBC (sektor bankowy)
    Royal Bank of Scotland (sektor bankowy)
    Barclays (sektor bankowy)
    Reuters (media)
    Unilever (brytyjsko-holenderski koncern branży FMCG)
    Imperial Chemical Industries (przemysł chemiczny)
    BAE Systems (przemysł lotniczy i zbrojeniowy)
    BT Group (łączność)
    BG Group (energetyka)
    Virgin Group (konglomerat)
    British Airways (lotnictwo)
    Vodafone (telekomunikacja)
    Rio Tinto (górnictwo)
    BHP Billiton (brytyjsko-australijski koncern górniczy)

Z mniejszych firm - np. Manfrotto (także właściciel izraelskiej firmy Kata) jest włsanościa kapitału brytyjskiego.

W Polsce też maja swoje inwestycje, np.:
http://www.aere.com/directors.aspx

Podlega im spora część rajów podatkowych,  w UK znajdują sie rezerwy złota wielu państw, w tym Polski.

Każdy może sobie sprawdzić, co to jest Unilever, ile i jakich firm ma w Polsce, ile na świecie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Unilever)

Podobno Tusk dzwonił do Putina i zameldował wykonanie zadania
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 czerwca 2016 11:14
Nestor, ale (jesli sie nie myle) praktycznie wszystkie zloza ropy na terenie UK sa na terenie Szkocji.

Stanowcza wiekszosc Szkocji glosowala teraz za zostaniem w UE, wiec sa duze szanse, ze Szkocja wywalczy sobie teraz kolejne referendum niezaleznosci, i jesli wygra odejscie od reszty UK, to zloza beda ich, nie Anglii.
Mnie najbardziej interesuje wlasnie watek mlodych ludzi, ktorzy nie zostali jeszcze obywatelami UK. Jak to sie dla nich potoczy? I czy ewentualnie polski rzad cieszy sie z powrotow i fali wnioskow o 500+.

Jeszcze inna rzecz, ktora mnie osobiscie przeraza, to potencjalny rozpad UE i moj osobisty tylek w tej sprawie. Kto wie, jak sie wszystko potoczy przy dzisiejszej polityce Polski. Na cale szczescie podanie o obywatelstwo niem. mamy juz dawno wypelnione. Ot, nie bylo po co go skladac, a i 500euronow mozna bylo lepiej spozytkowac, niz na urzedowe procedury. Szkoda mi bedzie otwartych granic, bo okropnie sie z tego cieszylam mieszkajac na styku 3 granic.
Mnie w sumie wynik nie zdziwił (w sensie rezulatu, nie cyferek), bo Brytyjczycy generalnie mają siebie za „elitę narodów”, co w połączeniu z obciążaniem imigrantów winą za wszystko co złe, dało taki a nie inny skutek. 

Natomiast wygląda na to, że duża grupa obudziła się z ręką w nocniku.

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/24/eu-referendum-results-live-brexit-wins-as-britain-votes-to-leave/

Petition for second EU referendum reaches 77,000 signatures

A petition calling for a second EU referendum has been launched - and is proving so popular the page keeps crashing.

The page, set up by William Oliver Healey, reads: "We the undersigned call upon HM Government to implement a rule that if the remain or leave vote is less than 60% based on a turnout less than 75% there should be another referendum."

At 10am it had more than 77,000 signatures and had received more than 11,000 signatures in the previous hour.

It will need over 100,000 signatures to be debated in Parliament.


Nestor, ale (jesli sie nie myle) praktycznie wszystkie zloza ropy na terenie UK sa na terenie Szkocji.

Tak, to może być ciekawa sytuacja, gdy Szkocja będzie w Unii, a Wielka Brytania nie będzie 🙂
Nie wiem, jaki jest status prawny złóż - bo to też jest istotne, tzn. kto ma prawo wydobycia i czy Szkocja może to przejąć, czy tylko mówi, że chce - bo to nie to samo.
Wydobyciem zajmuje się głównie BP.

Imperium przetrwa i może być silniejsze - a o zwykłych obywateli, to oni nie muszą się specjalnie troszczyć, zawsze można dowieźć z Polski czy Indii nowych.
Stanowcza wiekszosc Szkocji glosowala teraz za zostaniem w UE, wiec sa duze szanse, ze Szkocja wywalczy sobie teraz kolejne referendum niezaleznosci, i jesli wygra odejscie od reszty UK, to zloza beda ich, nie Anglii.


I Irlandia Północna. Jeśli oderwie się, koniec Zjednoczonego Królestwa.
Kaczyński sie ucieszy, ze za jego rządów Polacy powrócili z emigracji 😀
busch   Mad god's blessing.
24 czerwca 2016 16:30
_Gaga, ogurek - co z tego, że UK zasilało kasę Unii? Są odpowiednio skonstruowane umowy, nie odchodzi się ot tak. Unia ręce wyciągnie, a królowa pasa nie zaciśnie. Nie zapominajcie, że to wyspa. Bez współpracy ze stałym lądem (na korzystnych dla siebie warunkach) nie będzie mieć tego co ma teraz.


Akurat królowa to jest w UK rentowne przedsiębiorstwo i więcej zarabiają na turystyce, niż wydają na cały pałac i żyjących w nich ludzi.

Co do gospodarki UK, to trochę bez przesady. Kolonie się skończyły pół wieku temu i jakoś Wielka Brytania w nędzę nie wpadła. O czym my tu w ogóle mówimy, UK jest piątą gospodarką świata wg nominalnego PKB, więc wieszczenie im "pustych brzuchów" jest nieco zabawne  🤣

Ja wieszczę tak: UK nie zostanie wykluczony za bardzo z naszej ogólno pojętej wspólnoty gospodarczej, pomimo że do Unii należeć już nie będą. To jest za duży gracz po prostu. Ciekawa jestem, czy Szkocja się nie odłączy w takiej sytuacji. No i zastanawiające jest, jak postąpią kraje "Starej Unii", UE przestaje być klubem dla VIP-ów. Niemcy raczej będą próbowali to utrzymać w kupie, bo najwięcej zyskują, ciekawe co z resztą.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 czerwca 2016 18:12
Najsmutniejsze jest to, ze praktycznie wszyscy mlodzi ludzie tutaj chcieli zostac i zostali zer*nieci w dupe... moj news feed na fb jest pelen zrozpaczonych wpisow mlodych, inteligentnych ludzi, ktorym wlasnie oddbrano nadzieje na jakakolwiek normalna przyszlosc.


Dokładnie! Mam bardzo wielu znajomych w UK, bo tam pracowałam i studiowałam, i nie słyszałam jednego zadowolonego głosu. Populizm wygrał niestety, tak jak w PL.
Ja nie sądzę, żeby z tego powodu były jakieś masowe powroty do PL.  Ludzie już tam mocno osiedli, aż tyle się nie zmieni. Ale politycznie to jest katastrofa dla Unii.

I zgadzam się, że w UK za wielku potężnych gałęzi przemysłu nie ma. Akumulacja kapitału, city, usługi, ot co.
Dziś w niemieckiej tv martwili się, jak sobie we Frankfurcie poradzą, jak przyjedzie do nich 10 tysięcy bankierów z Londynu  😁 (w kontekście mieszkań itd).

Nestor, Tusk? Ty się o Macierewicza lepiej martw, ale to już nie ten wątek.
Nestor, Tusk? Ty się o Macierewicza lepiej martw, ale to już nie ten wątek. 
Współczuję ludziom, którzy dostaną w dupę, a na to nie zasłużyli - tak zwyczajnie, po ludzku - ale z drugiej strony nie powoduje to u mnie szacuknu dla wyborów pozostałych:

Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze ambasada w Londynie podała nazwiska i wyniki czterech najlepszych kandydatów. 53,41 proc. uzyskał Paweł Kukiz. Na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 14,23 proc., zaś na Andrzeja Dudę - 13,99 proc. Polaków. Stawkę na Wyspach zamyka Janusz Korwin-Mikke, dla którego poparcie zadeklarowało 11,07 proc. Polaków mieszkających w Anglii. (wyniki wyborów w 2015r.)

Mówiąc wprost - jakie wybory, taki rezultat.
Tusk nie zrobił nic by zaproponować Brytyjczykom coś sensownego - bo jak Ty wierzy, że Europa jako pedalski skansen, centralnie zarządzany i pracujący na potrzeby niemieckiego eksportu - to świetny pomysł.
Rezultat jest taki - że Brytania chce być samodzielna, a południe ma kiepski rating i kwiczy. Na Ukrainie mamy wojnę i napięte stosunki z Putinem.
Dla Brytyjczyków ciepła woda w kranie to trochę za mało.

To Twoi pupile - Petru, Schetyna czy Kijowski - dali Brexitowi te parę procent - więc pretensje możesz mieć głównie do siebie.
Pora zejść na ziemię, a nie onanizować się Macierewiczem.

Nie będzie żadnego Brexitu , to pic na wodę fotomontaż  😁
Mało prawdopodobne żeby nowy rząd doprowadził do wyjście GB z Unii ze wszystkimi tego kosekwencjami  Jeśli nawet to nie w tej pięciat e a i to prawie nieprawdopodobne. A jeśli chodzi o referendum to tak jak z oboetnicami wyborczymi naszego rządu, duźo szumu i nic z tego nie wyniknie  😁
To Twoi pupile - Petru, Schetyna czy Kijowski - dali Brexitowi te parę procent - więc pretensje możesz mieć głównie do siebie.
Pora zejść na ziemię, a nie onanizować się Macierewiczem.


A w jaki sposób Petru, Schetyna i Kijowski dali parę procent?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 czerwca 2016 20:54
Miło nam się rozmawiało, aż przyszedł Nestor i dał kolejny popis elokwencji. Mnie już się nie chce  😁
Cóź ,wszak mamy demokrację. 😁 A propo's Brexitu , to wygląda to tak jak nasze głosowanie za PIS. Głosował motłoch i tu i tu , teraz Londyn chce czegoś na zasadach wolnego mista , które będzie w Unii , zresztą tak jak Szkocja, Irlandia i Gibraltar . A motłoch jak nie chce być w Unii to dowidzenia
jak czytam ten ból dupy lewactwa, to tylko mi pozostaje życzyć kolejnych, ale zeby bardziej bolało, pojedynczych"exitów", aż do całkowitego rozpadu Europejskiego Związku Socjalistycznych Republik
Ja nie do konca rozumiem dlaczego o tak powaznej decyzji, i tak zupelnie nieprzewidywalnej w skutkach glosowali obywatele.
A teraz wklepuja w google 'co to jest UE' 🙄
Ja nie do konca rozumiem dlaczego o tak powaznej decyzji, i tak zupelnie nieprzewidywalnej w skutkach glosowali obywatele.
A teraz wklepuja w google 'co to jest UE' 🙄

Gdy w listopadzie 1994 r. Norwegowie głosowali w referendum, czy wraz z Szwecją, Finlandią i Austrią wejść do Unii, za członkostwem było 47,8 proc., przeciw – 52,2 proc.

– Niechęć do wejścia do Unii jest silna i trwała. Idea, że mielibyśmy zrezygnować z Norwegii na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy jest kompletnie nie do przyjęcia dla 90 proc. mieszkańców – skomentował wyniki sondażu Heming Olaussen, lider ruchu „Nei til EU” („Nie dla UE”).
  http://tinyurl.com/ztpvycv

Nie uważasz, że w Twoim przypadku pogląd, który zaprezentowałaś, jest co najmniej dziwny?

****

http://www.westernspring.co.uk/the-coudenhove-kalergi-plan-the-genocide-of-the-peoples-of-europe/

Polecam tzw. lemingom zapoznanie sie z twórczością i aktywnością pana Richarda Coudenhove-Kalergi (wszystkie Ryśki to fajne chłopaki) - idola niemieckiej CDU (Merkel), idola zimkostw niemieckich, idola lewactwa - jednego z projektantów Unii.

Zgodnie z planem w/w Anglia ma być poza Unią - więc nic się nie dzieje, czego by włodarze Unii nie oczekiwali.

****

Smok - Mikołejko jest passé. Najśmieszniejsze w tym jest, że to, co przeczytasz w Wyborczej sprzedajesz jako swoje wnioski.
[quote author=Naboo link=topic=99913.msg2563124#msg2563124 date=1466926196]
Ja nie do konca rozumiem dlaczego o tak powaznej decyzji, i tak zupelnie nieprzewidywalnej w skutkach glosowali obywatele.
A teraz wklepuja w google 'co to jest UE' 🙄

Gdy w listopadzie 1994 r. Norwegowie głosowali w referendum, czy wraz z Szwecją, Finlandią i Austrią wejść do Unii, za członkostwem było 47,8 proc., przeciw – 52,2 proc.

– Niechęć do wejścia do Unii jest silna i trwała. Idea, że mielibyśmy zrezygnować z Norwegii na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy jest kompletnie nie do przyjęcia dla 90 proc. mieszkańców – skomentował wyniki sondażu Heming Olaussen, lider ruchu „Nei til EU” („Nie dla UE”).
  http://tinyurl.com/ztpvycv

Nie uważasz, że w Twoim przypadku pogląd, który zaprezentowałaś, jest co najmniej dziwny?

****[/quote]

Nestor, wyjasnijmy sobie jedna rzecz. Ja nie jestem Norwezka. Ja jestem Polka mieszkajaca w Norwegii, a to robi jednak roznice. Dlatego nie rozumiem dlaczego: w moim przypadku. 😀

Druga sprawa: wydaje mi sie,  ze jednak wstepowanie do UE jest bardziej przewidywalne, bo kolejne kraje to robily na przestrzeni lat. Jednakze nikt jeszcze nie wychodzil, wiec trudno przewidziec skutki krotkofalowe i dlugofalowe.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się