Stajnie w Warszawie i okolicach

Eks Encanto polecam o ile ktoś to prowadzi. Grobice nie mają pensjonatu.
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
14 czerwca 2016 15:20
Breva z woli do UP Ranch będziesz miała całkiem niezły dojazd. Jak jeździłam z bielan to zajmowało mi to 45 min. Cena akuratna do Twoich wymagań, pastwiska na których konie są całymi dniami. Właśnie powstają dodatkowe boksy, więc będzie miejsce.
Dodatkowo stajnia o profilu westernowo-ujeżdżeniowym, więc się pewnie z łatwością odnajdziesz 🙂
Jakbyś chciała więcej informacji to zapraszam na prv 😎
Hej🙂 Co sądzicie o stajni na szwadronie RP w Starej Miłosnej? 🤔
Eks Encanto polecam o ile ktoś to prowadzi. Grobice nie mają pensjonatu.

Teraz pensjonat tam prowadzi osoba którą kiedys znalam i podobno jest okej.
Hej,
Jakie stajnie kojarzycie w okolicach czosnowa/ NDM oprócz Bajardo, bobrowego, losiej wolki, walora,  zielonego zakątka, skierd,  oleandra, karabeli, truskawki? Jest jeszcze jakaś?
Pozdrawiam
Eks Encanto chyba słabe - z pierwszej ręki wiem, że za nowych rządów wynieśli się nawet najbardziej wytrwali i cierpliwi pensjonariusze😉.
Ja kiedyś dzwoniłam jak szukałam boksu dla rekonwalescenta w areszcie, ale na pytanie o w miarę stały dostęp do siana w areszcie boksowym już słyszałam w słuchawce konsternację więc nawet nie jechałam. No i trawy tam też średnio dużo..
famka   hrabia Monte Kopytko
15 czerwca 2016 07:07
Hej,
Jakie stajnie kojarzycie w okolicach czosnowa/ NDM oprócz Bajardo, bobrowego, losiej wolki, walora,  zielonego zakątka, skierd,  oleandra, karabeli, truskawki? Jest jeszcze jakaś?
Pozdrawiam


jeszcze jakieś by się znalazły tylko zależy czego szukasz i na czym Ci zależy
Hej🙂 Co sądzicie o stajni na szwadronie RP w Starej Miłosnej? 🤔


Ja tam stoję z koniem 😉 co konkretnie chcesz wiedzieć?
[quote author=Zola link=topic=46.msg2557709#msg2557709 date=1465960864]
Hej,
Jakie stajnie kojarzycie w okolicach czosnowa/ NDM oprócz Bajardo, bobrowego, losiej wolki, walora,  zielonego zakątka, skierd,  oleandra, karabeli, truskawki? Jest jeszcze jakaś?
Pozdrawiam


jeszcze jakieś by się znalazły tylko zależy czego szukasz i na czym Ci zależy
[/quote]
Famka - żeby było czysto, żeby były padoki i,zeby konie na nich  staly długo i w stadzie i,zeby to stado miało (w miare możliwości) staly skład. Czysto i, żeby się nimi opiekowal ktoś, kto ma wiedze i komu można zaufac. Tak bardziej od strony potrzeb konia, bo ja bez hali i wypasionej ujezdzalni dam rade;-) Nie musi byc derkowania, suplementow itp. "kun" tfu tfu odpukać jakos daje rade bez takich udogodnień;-) dzięki za odzew!
famka   hrabia Monte Kopytko
15 czerwca 2016 10:52
a dojazd skąd ? cena ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 czerwca 2016 10:56
Zola, a może poszukaj czegoś przydomowego? W okolicy jest sporo małych, prywatnych stajenek, więc może coś by się znalazło?
[quote author=Show Jumper link=topic=46.msg2557499#msg2557499 date=1465914187]
Hej🙂 Co sądzicie o stajni na szwadronie RP w Starej Miłosnej? 🤔


Ja tam stoję z koniem 😉 co konkretnie chcesz wiedzieć?
[/quote]
Jak warunki w stajni,stajenni,atmosfera,warunki do treningu? 😉 Czy stoją tam jakieś konie sportowe ?
To też zależy, która stajnia Cię interesuje - tzw.'hangar' czy 'dwójka'.

Pierwsza stajnia jest tańsza i ma trochę gorsze warunki, druga droższa i lepsze.
Na hangarze w lato jest duszno, siano się kurzy, nie jest w boksach czyszczone codziennie (ale dramatu też nie ma, jest ok).
W dwójce jest przewiew, boksy czyszczone codziennie, podawanie suplemencików, dereczki itp.
Stajenni są bardzo w porządku 😉
Atmosfera moim zdaniem jest miła, to duży ośrodek i przewija się tu wiele osób, wielu z nich do tej pory nie kojarzę, ale raczej większość ludzi jest OK.
Są tu konie na rożnym poziomie, od typowej rekreacji po takie, które startują regularnie na zawodach w rożnych dyscyplinach.

Dużym minusem jest to, że samemu sobie trzeba ogrodzić padok, a później co miesiąc płacić stajennemu za wyprowadzanie.
Jeśli chodzi o warunki treningowe: jest duży cross, duża hala, czworobok kwarcowy, hipodrom trawiasty, piękne tereny. Przestrzeń jest niesamowita.
Niestety podłoża na każdym placu są średniej jakości, nie wspominając już o tym, że nie mamy typowego placu do treningu skokowego..

To by było chyba na tyle. Jest jeszcze jedna stajnia pensjonatowa tzw. 'Blaszak'. Najtańsza ze wszystkich, ale o niej sie nie wypowiadam, bo mało o niej wiem 😉

Ma ktos opinie o Marku Skoczku?  🤔 Szukam dobrego trenera w okolicach Warszawy  🏇
O, a co to za stajnia Marek-Skoczek? Nie słyszałam o takiej, mają pensjonat? Ale pewnie ujeżdżeniowych koni nie przyjmują 🙄

(To była ironia, a serio: nie ten wątek).
👍 Juz uciekam 🏇
Dzięki Famka. Przydomowe znam dwie,u p Jakubowskiej i w Kaliszkach. Rozejrze się za innymi;-)
Czy jest na forum ktoś kto zna stajnię p. Katarzyny Żurawskiej w Józefowie? Mógłby udzielić jakiś informacji? Znalazłam tylko dwa trzy zdania o tej stajni sprzed kilku dobrych lat.
janka, znam i mogę parę słów powiedzieć 😉 w razie czego wal na pw.
Wie ktoś coś na temat stajni w Jaźwiu? Natasza klub? Jakieś opinie ? Mają hale więc wow jak na okolice Tłuszcza.
Ktoś stoi teraz w Liderze?

Trochę OT niczym Marek Skoczek, ale jaki wet przyjedzie do stajni na Bielanach pobrać memu koniu krew i nie zedrze fortuny?
Dzionka,
Maria Hibner, polecam 🙂
http://omni-vet.pl/
Nie przestrasz sie ze gabinet w Piasecznie
Dr mieszka na Żoliborzu 😉
Edit:
Przyjeżdża tez do kolek nawet w niedziele i święta
Bardzo fajna i ceny ma ludzkie
Wie ktoś coś na temat stajni w Jaźwiu? Natasza klub? Jakieś opinie ? Mają hale więc wow jak na okolice Tłuszcza.

Na pewno jest bez dojazdu dla niezmotoryzowanych.
Przestronne boksy
Fajny socjal
Bardzo ładnie utrzymany obiekt
Hala (nie wiem jak z podłożem)
Rozległe tereny, padoki, stawik do pławienia koni, itp.
Stajnia ogólnie na duży plus.
Nie wiem jak stajenny itp. Do wiosny stało tam kilka prywatnych koni i właściciele opiekowali się nimi sami. (Zakup pasz, większość karmień, itp. )
Sama jestem ciekawa zmian 😉 aż chyba na dniach ich odwiedzę 😉
Czy ktoś zna stajnię Mandra z Leszna?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 czerwca 2016 21:06
Proszę: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,46.msg1459155/topicseen.html#msg1459155
Z tego co mi wiadomo, obecnie mają halę, ale inne rzeczy się nie zmieniły.
Proszę: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,46.msg1459155/topicseen.html#msg1459155
Z tego co mi wiadomo, obecnie mają halę, ale inne rzeczy się nie zmieniły.


Czy znajdę tu kogoś kto jest na bieżąco z tą stajnią??? Chodzi mi o pewnego konia który tam przebywa.
[quote author=el_infierno link=topic=46.msg2556078#msg2556078 date=1465653382]

Nie wiem z jakiego przedziału czasu masz poprzednie informacje, ale generalnie zmieniło się dużo. Moja poprzednia opinia o tej stajni była niezbyt ciekawa ale odkąd mój koń tam stoi na prawdę nie mam na co narzekać( a obawiałam się i bardzo sceptycznie podchodziłam do przeprowadzki ale brak boksów nas zmusił). Wszędzie czysto, boksy o 10 rano już są wybrane i pościelone. Wybierane do zera, ścielone dość solidnie.  Z właścicielem da się załatwić wszystko bez większych problemów( a tego się troszkę obawiałam po wcześniejszych opiniach, ale jemu też się podejście zmieniło). Podłoże na placu bardzo dobre, równane, podlewane i sprzątane. No i przede wszystkim mało koni zostało.Konie całe dni na łąkach, karmione o czasie, derkowane jeśli potrzeba(mój był derkowany ponad miesiąc jak przyszliśmy) bez problemów, bez dopłat. Stajenny na miejscu, o każdej porze dni i nocy. Wyjątkowo ogarnięty, nie pijący( a to niestety rzadkość)  Pastwisk jest kilka h i przy obecnej stawce koni na pewno tego nie zjedzą.  Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno jakaś większa grupa "pseudoszportów" wyleciała ze stajni całkiem niedawno. 
Chyba dodałam wszystko co powinnam.  Najlepiej jechać samemu i się przekonać. Moja opinia zmieniła się po kilku tyg stania tam na lepszą niż poprzednia bo faktycznie mam dowody, że jest dobrze, co widać po moim koniu najbardziej 🙂 Nigdzie nie ma ideałów, zależy kto i czego potrzebuje. Ja szukałam stajni z dobrą opieką, komunikatywnym zarządzającym, łąkami i dobrym placem.
[/quote]

Ja akurat pana Rysia lubię, ale do zmiany podejścia na stale pozwolę sobie odnieść się z pewną dozą powątpiewania, mając jednak nadzieję, że się mylę.

Czy konie dostają rano siano?

Stajnia ma zasadniczą wadę – kiepską wentylację. Rozumiem, że to nie mieści się w twoich wymaganiach („Ja szukałam stajni z dobrą opieką, komunikatywnym zarządzającym, łąkami i dobrym placem”), ale dla większości jest to jednak bardzo istotne.
Kto poleci porządną stajnię ujeżdżeniową w okolicach centrum/południa Warszawy? Miejsce, gdzie człowiek mógłby trenować na dłużej, do C klasy i może kiedyś dalej - ale z dojazdem komunikacją..?
Czy za dużo wymagam? :P
Kto poleci porządną stajnię ujeżdżeniową w okolicach centrum/południa Warszawy? Miejsce, gdzie człowiek mógłby trenować na dłużej, do C klasy i może kiedyś dalej - ale z dojazdem komunikacją..?
Czy za dużo wymagam? :P


W Milordzie również są ujeżdżeniowcy. Nie jest to topowa stajnia sportowa, ale zupełnie przyzwoita i z doskonałym dojazdem komunikacją miejską i samochodem. Chyba nawet są wolne boksy. Jak masz pytania, to dawaj na priv.
Frairla Ten problem,że konia nie mam :P szukam miejsca, gdzie mogłabym się uczyć na koniach innych osób, na zasadzie pojedynczych treningów lub wspóldzierżawy  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się