siodło ujeżdżeniowe

akselka Dziękuję  :kwiatek: Jak twoje wrażenia jeśli chodzi o jazdę? Zastanawiam się nad modelami Daw mag Sylwester i  Wintec contourbloc  🤔 Nie mam pojęcia na który się zdecydować  🤔wirek:
ciapek2010 , no ja się w nim rozpływam i moja pupa je kocha 🙂. Nic nie zakleszcza mnie, ani niczego na mnie nie wymusza. Mogę je polecić, choć ja jeśli chodzi o ujeżdżeniówki to mam małe doświadczenie, bo tylko w dwóch czy trzech wcześniej siedziałam.  😉
ciapek2010, - ja zaś uważam, ze w Sylwestrze nie da się jeździć. Miałam na miesiąc i wsiadłam raz - nie ważne jak kombinowałam, to nie mogłam w tym usiąść, w dodatku byłam kilometr nad koniem. Porażka, jedno z najgorszych siodeł, w których jeździłam - zaraz po stubbenie, w którym obtarłam sobie tyłek 🤣
Za to przy winecu trzeba uważać na szeroki twist, jeśli masz węższą miednice to nie polecam. Jednak tu plus masz taki, że wymienne łęki i system cair (mój koń kocha), jednak będzie to siodło znacznie bardziej trzymające niż dm sylwester.
Sylwester ma przedlugasna tybinke poza tym..
Byłby ktoś w stanie napisać jakie są różnice między Kenaturem Medea I i Medea II  :kwiatek: ? Głównie chodzi mi o wrażenia z jazdy, jeździłam tylko w II i bardzo mi pasowało.
No miałyście racje , Bates rzeczywiście ma nieco szeroki twist , ale oprócz tego jest całkiem wygodne 🙂 Czy ktoś miał doświadczenie z Cobrą ujeżdżeniową ?

To ogłoszenie mnie zainteresowało  http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/220553?q=&kategoria=13&rodzaj=18&stan=&lokalizacja=11&sortuj=0&widok=0&strona=


edit. wcięło post
Przepraszam za post pod postem ale mam jeszcze jedno pytanie , trochę głupie ale może ktoś będzie potrafił to ocenić . Myślę jeszcze o prestige Lucky Dressage , z tym , że one są tylko w rozmiarze 16 . Ostatnio miałam KN-a w rozmiarze 16,75 i jeździło mi się bardzo dobrze  . Czy mój tyłek zmieściłby się w 16-stke Lucka ? :P
Ja mam Prestige Dressage Dream 16' i tyłek podobnego rozmiaru i jeździ mi się bardzo dobrze. Dotąd jeździłam w siodle 17' więc podchodziłam sceptycznie do 16' ale okazało się, że jest wygodnie. Nie wiem czy Prestige nie mają po prostu strzelonej trochę numeracji.
Misiu i Dance Girl a jakiego jesteście wzrostu? Szukam siodła dla siebie, celuję w Lucka ale nie wiem czy jest sens.
Quendi, ja mam 165 i ważę 50 kg, jeździ mi się od lat bardzo dobrze 😉
Prestige ogólnie (poza venus) wypadają spokojnie pół rozmiaru większe - 16 jest jak 16,5, 17 jak 17,5. Mój duży ból, bo w 16 mam lekką klaustrofobie, a po większości 17-stek latam jak żyd po pustym polu, a połówek paskudy nie robią - oj, ile bym dała za delikatnie większego Lucky 😉 Ergo, jak już kilkakrotnie pisałam, drobna nie jestem, krótkich nóg też nie mam, a w Lucky siedziało mi się całkiem nieźle przy moich 170 i 65kg. Warto mierzyć. Z ciekawostek, Albion znajomej, rozmiar 17 i 3/4 (modelu nie pamiętam) wypada jak mała 17, czy nawet 16,5 😉
Cześć Dziewczyny

Macie może jakieś opinie na temat siodeł takich jak:
Bates Isabell
PDS Grande Carl Chester?

Mieszkam w Panamie nikt tu nie trenuje ujeżdżenia i nie ma bata żeby znaleźć tu siodło ujeżdżeniowe. Muszę coś ściągnąć z USA i modlić się, żeby pasowało, albo kupić coś na tyle modularnego żeby można było je na miejscu dopasować. Te dwa modele wyżej chyba najbardziej da się dopasować.
Czy słyszeliście coś na temat różnicy w budowie siodeł dla mężczyzn i dla kobiet???
Wszelkie opinie i rady mile widziane

Pozdrawiam
Dana
Danutka_ , mi się w Isabellce jeździ fatalnie, nie wiem czy to jest podyktowane może tym szerokim twistem . Ciężko mi w tym siodłe łydkę przyłożyć .

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt poszerzenia siodła Prestige w Equip shopie?
Misiu i Dance Girl a jakiego jesteście wzrostu? Szukam siodła dla siebie, celuję w Lucka ale nie wiem czy jest sens.


Ja mam 160 wzrostu i 58 kg.
ja 165 i 57kg ( aktualnie więcej- ciąża 😉) , ale Lucku jeszcze nie siedziałam , za to jak mówiłam w KN 16.75 siedziało mi się super .
A jaka jest długość tybinki w Lucky Dressage? Mam 168 cm - zmieszczę się z nogami?🙂
Widzieliście w ogłoszeniach te siodła Ikonic ? Co myślicie ????
A jaka jest długość tybinki w Lucky Dressage? Mam 168 cm - zmieszczę się z nogami?🙂


Ktoś kiedyś na forum podawał, że chyba 35 cm mierzone od dołu zamka. Czy się zmieścisz to bardziej zależy od objętości uda i długości kości udowej 🙂
Bardzo dziekuje za podpowiedz 🙂
malem, 38cm, 35,5 to tybinka skrócona
epk Śliczne dzięki, niespodziewałam się aż tak dokładnego info 🙂
Czy ktoś z was wie co to za siodło Eric Thomas - jakieś opinie może macie na temat tego siodła
https://www.gnl.pl/dla-konia/saddles-and-accessories/sioda-a/dressage-saddles/siodlo-ujezdzeniowe-eric-thomas-dominique.html
Zdradzie mi prosze ktora strona zakładacie puśliska ujeżdżeniowe? Dziurkami do siodła, czy odwrotnie?
Sophia, są różne różniste. Załóż tak, żeby metal nie ryrał o siodło 😉
Livia   ...z innego świata
08 sierpnia 2016 09:35
Sophia, ja zakładam dziurkami od środka. Metal nie majta o siodło, bo puśliska mają taką skórzaną "ochronkę" na miejsce podpięcia haczyka.
ekuss   Töltem przez życie
09 sierpnia 2016 14:33
Po wielu miesiącach czytania, postanowiłam,że sprzedają swoje mini-siodełko i kupuję equipe emporio. Teraz mam następne pytanie- czy ktoś jeździł zarówno w modelu dwu-tybinkowym i jedno i mogłby mi powiedzieć jakie są odczucia? Co prawda zdaję sobie sprawę na czym to polega, ale od 4 lat jeżdżę w jednotybinówkach. Z drugiej strony jeśli odczucia nie są aż tak różne to chyba wezmę jednak dwu-tybinówkę.
Siedziałam w Butecie i cóż, przebija chyba nawet wrażenia z mojego ukochanego od kilku lat Albiona. Miękie, przewygodne, absolutnie nie klinujące, ale sugerujące pozycje nogi. Rewelacyjne siodło, koń, który je dostał zaczął tak girami wywijać, że szczena mi opadła. Dwie jazdy i zupełnie inna praca grzbietu, w końcu mu też nic łopatek nie blokuje - a te ma spore, zaczął ich używać swobodniej. Siodło samo w sobie jest też tak piękne, że chyba mogłabym takie kupić sobie i na ścianie nad łóżkiem powiesić 😁 Ma śliczny odcień brązu, który na końcówce tybinki przechodzi w czerń, więc totalnie nie gryzie się z resztą czarnego sprzętu. No zakochałam się!
Jakie siodło ma taki kształt paneli jak Wintec Contourbloc, ale nie jest Winteciem? Pytanie może dziwne, ale aktualnie jeżdżę w Contourblocu, który idealnie leży na koniu, niestety mnie w nim coraz gorzej się siedzi. Szukam czegoś z węższym twistem i krótszym blokiem (najlepiej udowym). Na razie mierzyłam Schumachera Profi Dynamic (porażka, leży fatalnie na moim koniu) i Kentaura Elektrę (kształt paneli o wiele bardziej pasujący, niestety na mnie było o wiele za duże, a na konia za długie, więc nawet nie wsiadałam). W co celować? Szukam używki ze średniej półki cenowej.
Mam pytanie do byłych i obecnych użytkowników Sommera Opusa - po czym można poznać, jaką wersję siedziska (głębokie lub średnio głębokie) ma dane siodło? Jest to gdzieś wybite na siodle? I mam jeszcze pytanie o rozmiarówkę Opusa - teraz jeżdżę w Euroridingu Diamant 17 i jest to "mój" rozmiar. A Opusa będę testować 17,5 i szukam porównania. Ktoś może pomóc?
izydorex, może Kieffer Action? (notabene mam na sprzedaż 🙂😉
Mi ten model bardzo pasuje - miękki, fajnie trzyma nogę, głębokie siedzisko bardzo pomaga, jednocześnie close contact nie daje uczucia jak w Elektrze (w Elektrze miałam  wrażenie, że siedzę "metr" nad koniem).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się