Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Co się robi jak się chce zapłacić mandat, a ten mandat się zgubiło?  😡
Nirvette   just close your eyes
22 czerwca 2016 22:03
Frania, ja byłam u pana w Urzędzie Skarbowym, powiedziałam, że dostałam dnia tego mandat na X zł i mi wyklikał w komputerze i na podstawie tego wypisał druczek do wpłaty, ale za nic Ci nie powiem jaki to był pan 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2016 06:08
Nirvette, poborca skarbowy.
Frania, jesli to byl mandat od policji to musisz zrobic przelew na konto urzędu wojewódzkiego, odpowiedniego dla województwa, w ktorym dostalas mandat. Konto znajdziesz na stronie internetowej, tytul przelewu może byc: mandat imie i nazwisko.


Urzad skarbowy sciaga mandat jeśli zostanie wystawiony tytuł wykonawczy 😉
Dzięki bardzo!  :kwiatek:
Dziewczyny, gdzie stacjonarnie kupię (o ile się da) wkładki do stanika od stroju kąpielowego? 😡 Zwykle miałam "wyjmowany push-up" w zestawie ze strojem, ale zgubiłam. 🙁 Wszelkie sieciówki mile widziane!
mundialowa W Rossmanie chyba widziałam.
Atea, ozłocę Cię, jeśli kupię je dziś w Rossmanie! :kwiatek:
Myślałam jeszcze o Calzedonii i innych sieciówkach z bielizną - powinni mieć coś takiego, nie?
galopada_   małoPolskie ;)
23 czerwca 2016 15:37
buyaka, mój tata od 3 tygodni w ramach strajku siedzi w domu. w pracy zostało 10% ze wszystkich pracowników, więc się nie dziw, że nie odbierają telefonów ani nie odpisują na maile 😁
Czy znajdę na forum osobę, która dobrze radzi sobie z fizyką? Miałabym kilka pytań 🙂
Odwdzięczę się 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2016 09:08
Dziś się dowiedziałam, że Anglia wystąpiła z Unii.
Jedziemy w te wakacje do Polski, mamy już kupione bilety. Jestem totalna noga jeśli chodzi o sprawy polityczne, stąd pytam- czy w związku z tym wystąpieniem możemy mieć problemy z wyjechaniem na wakacje? Lub powrotem? Czy będziemy już w ciągu miesiąca potrzebować wiz?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2016 09:27
CzarownicaSa, nie wystąpiła z Unii. Na razie było referendum. Do faktycznego wystąpienia jeszcze długa droga.
Spoko, to tak szybko nie pójdzie, tym bardziej, że reszta GB chyba nie chce wyjść  Unii. Teraz zaczną się negocjacje z Brukselą...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2016 09:48
Dziękuję :kwiatek: Polityka to dla mnie czarna magia, więc mnie trochę postraszyli dziwnymi opowieściami 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2016 10:10
CzarownicaSa, jak widać warto sie chociaż trochę interesować, zeby na zawał nie zejść 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 czerwca 2016 10:12
Ależ ja się interesuję- tylko nic z tego nie rozumiem 😡
Nie wiedziałam gdzie zapytać więc próbuję tu:
1. Jeśli jestem zatrudniona i mam opłacany ZUS przez pracodawcę to jeśli za X lat zachce mi się zakup terenu rolnego i otworzenie działalności pod KRUS to mogę, czy niesie to za sobą jakieś konkretne konsekwencje, albo jest niemożliwe?

2. Chciałabym pójść na kurs ISP (koszty mnie troszkę ograniczają), od czego zacząć załatwienia by spróbować mieć dofinansowany kurs z Urzędu Pracy?

Z góry dziękuję  :kwiatek:
Jak wygląda prawna i praktyczna kwestia robienia wypieków, głównie tortów, na zamówienie?
Chess, - tak w skrócie to powinnaś mieć zarejestrowaną działalność, książeczke sanepidowską i lokal przyjęty przez sanepid. No i oczywiście kase fiskalną.
Ogólnie to jesteśmy animatorami i mamy możliwość (z której większość osób nie korzysta bo są to małe prywatne przyjęcia, urodzinki itp) wystawiania rachunków za organizowane imprezy jednak nie mamy w "repertuarze" firmy (zapomniałam jak to się nazywa...) kwestii żywnościowych. Lokalu nie posiadamy, z klasyczną książeczką sanepidowską nie byłoby problemu ale domyślam się, że tutaj potrzebne jest coś bardziej obszernego. To teraz jak to wygląda w praktyce jeśli do urodzin dziecka raz na ruski rok chciałabym dorzucić do oferty tort? Nie chodzi mi nawet o kwestie prawne tylko jak ludzie sobie z tym radzą 🙂
Czy przed oddaniem tabletu / smartfonu do serwisu robicie jeszcze jakieś porządku oprócz wykasowania zdjęć? Zdjęcia i filmiki zgrałam, z tabletu usunięte. Usunąć też aplikacje typu facebook, massanger, WhatsApp? 

Jak jest z kosztami użytkowania smartfona przy opłacie typu pre-paid? Tablet mam na abonamencie, więc jakoś się nie zastanawiałam ile kosztuje to, że non stop mam połączenie z facebookiem, że przychodzą na bieżąco wiadomości, powiadomienia, itd.
A jak jest kiedy jest to numer opłacone doładowaniami? Bycie na bieżąco potrzebuje przesyłu danych - czy to oznacza non stop zżeranie kasy? Chciałam sprawdzić zasięg Playa - kupiłam starter, wsadziłam do smartfona którego nie używam jako codziennego telefonu. Sprawdziłam co chciałam w terenie. Po czym doładowałam go 30zł i myślałam, że będzie na kolejny wypad "w razie W". Leżał, nie używałam go, tylko tyle co przychodziły powiadomienia z fb i messengera... I po trzech dniach SMS - na Twoim koncie skończyły się środki...
Ascaia jestem w T-mobile, ale zanim przeszłam na abonament, często zdarzały mi się podobne historie przy włączonym internecie. Kiedyś miałam nawet na minusie 🤔. Problem się rozwiązał gdy wykupiłam sobie pakiet na internet, płaciłam 9zł na miesiąc i całą resztę doładowania świadomie wykorzystywałam 😉.
Czyli nawet gdy nie wykonujesz połączeń, nie wysyłasz SMSów, nie wchodzisz na strony internetowe, na facebooka, nie piszesz na komunikatorach, itd to możliwość mobilności cały czas po cichu zżera zasoby?
Czy przed oddaniem tabletu / smartfonu do serwisu robicie jeszcze jakieś porządku oprócz wykasowania zdjęć? Zdjęcia i filmiki zgrałam, z tabletu usunięte. Usunąć też aplikacje typu facebook, massanger, WhatsApp? 


Radzę zrobić zdjęcia poglądowe oddawanego sprzętu. Oddałam laptop na gwarancji - laptop cały, ale wyłączał się, z zewnątrz nówka sztuka. Po paru dniach mail z serwisu - kosmiczna kwota za wymianę klawiatury i obudowy, bo ponoć oddałam rozbitego laptopa... Mając zdjęcia mam jakiś tam dowód na to, w jakim stanie oddałam sprzęt do naprawy.

edit. literówka
Ascaia Ja tak miałam 🙁. Przy włączonym internecie (przesyłaniu danych) i włączonej synchronizacji danych. 😉
mundialowa, bardzo mądra rada! Zrobię foty. Na razie nie wiem co będzie - tablet się przegrzewa i szybko rozładowuje. Może to "tylko" kwestia wymiany baterii i zrobią mi to od ręku, albo nawet sama sobie to zrobię.

julka177, sprawdziłam - mam taryfę "rok ważności konta". Myślałam, że jak doładowałam te 30zł to będę mieć spokój, bo ten telefon służy głownie jako aparat 😉 A tylko w razie W jako sprzęt do łączności z fb czy mailem, gdy nie mogę zabrać ze sobą tabletu ze względu na gabaryty.
Czyli teraz co, żeby to było opłacalne? Kupić znowu jakieś 20-30 zł i wykupić jakiś pakiet internetowy? Czym właściwie jest taki pakiet, co mi daje?
Chess, - chodzi Ci, że nie macie tego pkd 😉 To albo robisz nieco "na lewo", albo rozszerzasz o potrzebne pkd. Lokalem może być nawet chyba Twoja domowa kuchnia, musi tylko spełniać wymogi. Odbiór lokalu przez sanepid to wcale nie jest takie straszne coś, jak się mówi - poczytaj wymogi na domową cukiernie/małą gastronomie, powinno być gdzieś w przepisach. Ew. może spytaj, jak kojarzysz jakąś domową cukiernie? Ludzie to robią normalnie, publicznie, muszą więc mieć to jakoś prawnie rozwiązane, chyba zaraz zatajać tego nie powinni. I tak, książeczka sanepidowska pod gastronomie lekko się różni, ale taką też wyrabiają barmani, kelnerzy, czy pani z budki z lodami 😉
Ascaia mój pakiet był mało korzystny, bo za te 9zł miałam jedynie 100 mega do wykorzystania. 😉 Jednak gdy przekroczysz tą ilość przesłanych danych internet Ci zwalnia (mój do tego stopnia, że ledwo otworzy re-voltę i messengera) i nie nalicza więcej, bez Twojej zgody, bo możesz sobie dokupić przed upływem miesiąca pełną szybkość. I jeśli masz za mało środków na koncie to się nie odnawia po prostu. Ja po paru takich sytuacjach kupiłam ten pakiet i miałam przynajmniej spokój psychiczny 😉. Ewentualnie możesz, gdy nie używasz tego telefonu, wyłączać internet.
Ale najlepiej przejść się do operatora i zapytać jakie pakiety proponują i jak to wygląda dokładnie 🙂
Ok, dzięki za pomoc. 🙂 🙂 🙂
[s]Posiada ktoś i zechce się podzielić kodem rabatowym do empiku? :kwiatek:[/s]
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 czerwca 2016 21:39
Ascaia mój pakiet był mało korzystny, bo za te 9zł miałam jedynie 100 mega do wykorzystania. 😉 Jednak gdy przekroczysz tą ilość przesłanych danych internet Ci zwalnia (mój do tego stopnia, że ledwo otworzy re-voltę i messengera) i nie nalicza więcej, bez Twojej zgody, bo możesz sobie dokupić przed upływem miesiąca pełną szybkość. I jeśli masz za mało środków na koncie to się nie odnawia po prostu. Ja po paru takich sytuacjach kupiłam ten pakiet i miałam przynajmniej spokój psychiczny 😉. Ewentualnie możesz, gdy nie używasz tego telefonu, wyłączać internet.
Ale najlepiej przejść się do operatora i zapytać jakie pakiety proponują i jak to wygląda dokładnie 🙂


Wystarczy wyłączyć przesyłanie danych w tle czyli pobieranie aktualizacji itp kiedy telefon działa na sieci komórkowej. Wtedy aktualizuje się tylko jak złapie wifi i nic nie żre.

Ja płacę 25zł miesięcznie w play za telefon na kartę - mam nieograniczone minuty i smsy absolutnie do wszystkich oraz 6GB internetu - przy korzystaniu praktycznie non stop - messenger, oglądanie filmików na youtube, forum itp zużywam ok 1/6 internetu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się