Koniki polskie

desire   Druhu nieoceniony...
04 lutego 2016 21:00
LatentPony, standardowy i to bez żadnych gum, ani nic, zwykły bawełniany, Twój konik to jednak bardziej grubaśny i umięśniony niż mój 😉 😀
Dzięki za rade, tak też zrobie.
Musze i tak jeszcze poczekać na siodło.  😂 😜 😁
🙂
Hej. Dziewczyny jaki rozstaw łęku w siodłach macie na swoje kn?
Iszka90, największy :P. W Wintecu miałam biały łęk.
Czyli 33-34? Czy są jeszcze większe ?  🙄
Iszka90, zależy jaki konik - są różne. jak normalne konei też takie widzialam... moje miały kąt rozwarty - klab rozłupany prawe jak zad 😉 :P wiec i tak takiej szerokości leku jako takiego nie bylo. dorwałam jakies siodlo "krzak" plaskie, szerokie i bylo ok - nad klebem bylo wecej niz te 3 palce, ale calosc lezala dobrze, stabilnie i równo.
przy takich bardziej liczy sie ksztalt terlicy - ławek ustawienie, ksztalt, niż sam łek (i jego wysokosc np)... bo jak lawki leza dobrze, to bedzie calosc lezala dobrze... na to zwracaj najpierw uwagę
horse_art 3 palce mieszczą się bez problemu tylko tył się podnosi. Muszę zrobić zdjęcia i udać się do kącika dopasowania siodła 🙂 Dziękuję za odpowiedzi.
To ja w takim razie pochwalę się sukcesem! 115cm 😀
Podkreślę tylko, że pod koniec lipca konik nie potrafił nawet koperty 40cm przeskoczyć, a jak już skoczył to drągi pękały w pół haha  🏇
Gasix Troszkę mnie przeraża konstrukcja tej przeszkody... 😵
Euphorycznie, a co w niej takiego?

Gasix, brawo 🙂

ja juz (czasowo?) bez myszatych przy boku, ale pozwólcie, że czasem zajrzę - w koncu prawie 30 lat z myszami 😉
Hej, zdarzyło się tak, że mam pod opieką konika polskiego prawie trzyletniego. Chłopak w wieku 2,5 został dopiero oddzielony od matki i przeniesiony do innej stajni. Zniósł to naprawdę dobrze, tym bardziej ze przez ostatnie 2 miesiące zmieniło się wszystko w jego życiu oprócz  konia towarzysza 🙂. Jestem z niego dumna bo chłopak naprawdę daje radę. Powoli zaczyna się przełamywać i akceptować to, że gdzieś idziemy sami, bez innych koni.

Problem mamy natomiast z linią.... Moris ma linie bardzo grubą i bardzo wyrazistą, jednym słowem jest gruby... gruby jak świnka Halinka.
Wychodzi na pastwisko na 4h dziennie, nie dostaje nic poza sianem. Zaczyna pracować na lonży. Jak ogarnąć grubaska?
ginuha, ruch, ruch, więcej ruchu i schudnie 🙂. Widzę że macie karuzelę, spacery w karuzeli na pewno mu nie zaszkodzą.
Jaki ma rodowód że taki ciemny?
Moje na pastwisko wychodzą w kagańcach - jeden trzy lata temu ochwacił się od samej trawy. Siano też ograniczam, choćby za pomocą siatki o małych oczkach. No i jak pisała Sisisa ruch, ruch i jeszcze raz ruch.
Pytanie może i będzie bardzo głupie, ale jaki ruch macie na myśli? Czy zwykłe łażenie w ręku wystarczy?
Raczej nie chodzimy w tereny więc nie mam możliwości wzięcia go luzem.

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, jego wychodzenie ze stajni... Nie bardzo chce to robić sam, za innym koniem niema problemu, ale jak idziemy sami to czasem wyjście zajmuje nam 10 min, nie cofa się nie ucieka, ale staje jak wryty i stoi. Dopiero jak decyzja o wyjściu nabierze mocy urzędowej to wychodzimy. Oczywiście przez próg trzeba skakać, bo powszechnie wiadomo, że progi zjadają konie....

Co do rodowodu Moris jest po Hetmanie, od Mizery,

kary jest chyba po babci 🙂
Każdy ruch będzie dobry: łażenie luzem po padoku, praca pod siodłem, karuzela, spacery w ręku. Musisz tylko dobrać intensywność ruchu do jego kondycji. Koniki w naturze najwięcej chodzą stępa. A problemy z wychodzeniem ze stajni mogą się wiązać ze zbyt późnym odsadzeniem od matki, pewnie ma w ogółe problemy z odchodzeniem od koni. Z czasem się przyzwyczai, a lepiej nie popędzać na siłę przy wyjściu tylko dać mu tę chwilę na podjęcie wyzwania. Byle mu nie ustąpić i się nie zawrócić.
ginuha, stęp - kłus - galop - kłus - stęp. Wiadomo, na początku dużo stępa, mało galopu. Czy to jazda, czy lonża, czy nawet przegonienie po ujeżdżalni. Bo podejrzewam, że po wybiegu sam z siebie za dużo się nie przemieszcza 🙂.
Udało się nam wyjść ze stajni bez poganiania i zajęło nam to tylko 15 min ;P
Potem pracowaliśmy nad figurą, tak bez oszukiwania 🙂
Z czasem będzie lepiej, byle nie stracić cierpliwości, z konikami jest ten "problem", że one myślą samodzielnie i nie zawsze dochodzą do tych samych wniosków co my..., ale jak zaufają i uznają cię za przewodnika to pójdą za tobą wszędzie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 sierpnia 2016 19:12
A ja się muszę, muszę, muszę pochwalić z naszego pierwszego, prawdziwego wyjazdu w celu zdobycia odznaki i przejechania otwartych parkurów. Jestem mega dumna z myszatego, dał chłopak z siebie wszystko <3







Świetnie razem wyglądacie  😍
desire   Druhu nieoceniony...
27 września 2016 07:43
LatentPony, ale paker! 😀  😍
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 września 2016 21:02
annamazonka , dziękujemy 🙂

desire, jaki tam paker ;p jeszcze grubas, ale pracujemy nad tym i chudnie chłopak w oczach. Już zaczyna pomału jak koń wyglądać, a nie galaretowata góra tłuszczu 😀
Co to za siodło masz na koniku, jednotybinkowe czy bezterlicowe? Jakiej firmy?
Jest tu ktoś z okolic Łodzi?  👀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 czerwca 2017 18:16
Nie wiem jakim cudem nie wstawiałam tutaj jeszcze tych zdjęć... Trenujemy dalej z Myszatym 🙂





I najświeższe, robione kalkulatorem, ale myślę, że pracę widać 🙂



LatentPony Jaka top maszyna  😍
LatentPony: 😍
Hej kochani, podpowie mi ktoś, gdzie na Dolnym Śląsku mogę szukać koników polskich? Najlepiej od 3 lat wzwyż, mogą być surowe
marselkowa, szukałaś tutaj?
@Sisisa tak. Dzwoniłam tam dzisiaj, niestety nie mają żadnych koni na tą chwilę. Stajnie praktycznie mam już wszystkie obdzwonione. Może ktoś ma namiary na osoby prywatne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się