Paka :-)

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
30 czerwca 2016 16:59
Kakela a zdjęcie masz?  😉
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=89.msg2565378#msg2565378 date=1467302386]
Kakela a zdjęcie masz?  😉
[/quote]

Mam! 🙂 Zaraz zrobię edycje postu (oczywiście za duże zdjęcie i muszę je zmiejszyć)

edit: zdjęcie wstawione (tylko teraz wyszło trochę małe -.-)
Kakela, rewelacyjna!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 lipca 2016 19:01
A to moja paka 🙂
Constantia, Ach, moje marzenie!
Choć póki co, mieszczę się w mniejszej 😁

Przemalowywał ktoś kiedyś pakę? Jaką farbą mogłabym to zrobić - zakładając, że nie mogę usuąć wierzchniej warstwy.
Sankaritarina, to zależy, jaką farbą była malowana. Może akrylową (fragmenty ciągną się jak guma), może nitro, może olejną/ftalową itp., a może chlorokauczukiem. Chlorokauczuk pokryje ci wszystko, chlorokauczuku nic innego. I tak trzeba przygotować podłoże - oszlifować/zmatowić/odtłuścić, wypełnić ubytki, odpylić.
Constantia mam taką samą tylko ciut mniejszą, baaaardzo dobrze się sprawuje <3
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 lipca 2016 18:31
mirti2 miło mi czytać 🙂 Jak na razie jestem zaskoczona, bo jest tylko troszkę większa od starej a mieści się w niej dużo więcej rzeczy 😉
To ja się pochwalę paką DIY, robioną przez mojego Tatę 🙂 Wysokość 2m, szerokość ok 80 cm, głębokość 80cm 😀
KLIK
KLIK
KLIK

Gigantyczne foty umieszczaj w linkach! 🤬
falletta Gdzie kupiłaś zawiasy?  🙂
JA też mam pakę DIY, potem jak będę miała troche czasu to wstawię zdjęcia.
Constantia, skąd i za ile?🙂 Pierwszy raz w życiu muszę się przymierzyć do tematu paki i jestem jak dziecko we mgle😉

Jakieś rady? Ulubiony producent? Sprawdzony model? Namiary na kogoś, kto robi DIY?
Ja mam pakę DIY i jest to najlepsza paka pod słońcem polecam!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 września 2016 18:28
Breva moja to Unicase. Koszt takiej to ok 2300 brutto.
ulvien ło jeju, wybacz za mój refleks  🤣 zawiasy made in Castorama  😉
Ja polecę alfako. Szybki czas realizacji zamówienia, nie trzeba czekać tygodniami czy miesiącami. Mam alfako midi comfort i jest rewelacyjna. Nie jest ogromna, ale za to bardzo pakowna. Na zawody jestem w stanie zapakować w nią 4 konie.  Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to napisz do mnie. 🙂
xxagaxx widziałam ją na zawodach, na żywo nie zachwyca tak jak na zdjęciach. Właściciele paki jak i osoba transportująca konie i paki bardzo narzekali na jej wagę, podobno bardzo ciężka. Już planują zakup nowej.  🙂
Minosia, o jeny, to faktycznie :P Ja będe w najbliższym czasie szukać czegoś na zawody, ale to zdecydowanie nie mój budżet. Zaciekawiły mnie trochę innym wyglądem, no ale chyba na zaciekawieniu sie skończy 😉
Po przeczytaniu większości wątku zamówiłam pakę w Nortexie🙂 Czas oczekiwania 4-6 tygodni, co akurat mi pasuje bo najwcześniej za 4 w ogóle przywiozę konia🙂 Za wybrany brązowy kolor tylko 50 zł netto dopłaty, więc całkiem spoko🙂 Wrzucam projekt - będzie można później porównać z gotową paką😉

EDIT - Wyceniona na 1938,48 zł brutto z transportem
Breva, czemu bez miejsca na siodło? Byłabyś w stajnie określić, o ile więcej miejsca potrzeba w pace na westówkę niż na klasyczne siodło? :kwiatek:
Orzeszkowa, Bo siodło westowe będzie, więc paka musiałaby być duużo większa (nie wiem ile, ale no siodła są znacznie szersze, dłuższe i mniej poręczne). Poza tym w stajni gdzie będziemy stać paki z "popierdółkami" będą w osobnym pomieszczeniu, a siodła, ogłowia, pady itp. w osobnym, ogrzewanym, na wieszakach/stojakach. Dlatego w końcu zamawiałam wg własnego projektu, bo wszystkie gotowce mają właśnie miejsce na siodło, którego nie potrzebuję, w dodatku na siodło angielskie😉 Jak będę w stajni to mogę pomierzyć mniej więcej westówkę, chociaż tu też jest problem trochę z dokładnymi wymiarami, bo w zależności od tego czy siodło FullQH, czy semiQH i od tego do jakiej jest dyscypliny, różni się i długością i szerokością:|
A jak by zmienić tylko zmienić ustawienie pałąka w klasycznej pace?
Zamiast na tylnej ścianie zamocować na bocznej aby siodło wisiało bokiem, nie zmieści się? Tak z ciekawości pytam  😉
Breva, będę wdzięczna za pomiar pi razy oko 😉 chciałam wiedzieć o ile więcej miejsca potrzeba na westowke, kulbakę czy bezterlicowke i czy jest w ogole sens robić paki z miejscem na takie siodło 😉
Frans imo bez sensu, westernowe siodla sa ciężkie w cholerę i nie wiem czy ktos normalny byłby w stanie takie siodlo wytargać z palaka zamocowanego w poprzek 😉
Cześć, mam do Was pytanie i liczę na czyjaś kreatywność. Mam duża pakę, jakieś 160x120x57, wymiary Ok i nie wiem jak ja przetransportować na zawody, tzn do.tej pory jeździłam z jednym koniem i paka stała w miejscu dla drugiego (mam 2konna bukmanke), natomiast teraz mam 2 konie i nie mam, gdzie jej wstawić, a jest dosyć potrzebna. Nie mam pomysłu jak ja przetransportować, pomocy
Duże kombi z położonymi siedzeniami i paka na leżąco (zapięta pasami transportowymi). Położona na boku, choć z wymiarem 120 może być ciężko. Moja ma chyba 100 cm (albo 90?) szerokości i ze 190 długości i wchodziła do Volvo V70 położona na węższym boku (na szerokość się już nie mieściła). I ledwo się drzwi od bagażnika domykały czy wręcz nie domykały (nie pamiętam, woziliśmy ją dwa razy i za drugim razem trochę innym Volvo), bo była za wysoka i haczyła o szybę. 120 cm wysokości bagażnika to chyba tylko w jakimś Outlanderze (o ile w ogóle, pytanie, czy w nim wejdzie na długość). Generalnie jak patrzyłam, to z kombi Volvo V70 mają jedne z najbardziej pojemnych bagażników, przynajmniej w kwestii samochodów nadających się do bezstresowego ciągnięcia przyczepy. Więc może można spróbować od kogoś znajomego pożyczyć. No albo po prostu wypożyczyć busa i nim pociągnąć przyczepę. Inaczej chyba się nie da tego rozwiązać. 😉
Druga opcja to zrobić pakę tylko na zawody, mieszczącą się do auta, np. na tylne siedzenia.
Bywają też takie "ustrojstwa", że paka jedzie na trójkątnym dyszlu przyczepy, ale jak to jest montowane, to nie wiem.
Na dyszlu typu "V" montuje sie kratownicę/podest - taki seryjnie wykonywany do kupienia w składach ze stalą. np takie coś tyle o odpowiednio dobranym wymiarze http://allegro.pl/wycieraczka-krata-stalowa-800x500mm-tanio-nowa-i6679333893.html
Takie rozwiązania stosuję powożeniowcy do bryczek, ale tam rama dyszla musi być dedykowana. Ogólnie to sprawa jest taka trochę na bakier z przepisami.
Można jeszcze spróbować wstawić pakę w przestrzeń przed końmi o ile się zmieści i da się zabezpieczyć przed kopytkiem i ząbkami.....
Dziękuję za pomysły, przed konie sie nie zmiesci, zastanawiam sie jeszcze za konmi, ale obawiam sie, ze dostaly by zawalu, jakbym ja tam wkladala  🙁
Chce sobie sama zrobić pakę podobna do tej: http://nortex.pl/przenosna-szafka-na-siodlo-pkd-2/

Czy moglibyście mi podać, ile cm wysokosci i szerokosci powinna miec komora na siodlo (ujeżdzeniowe)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się