Obozy jeździeckie

startuje obecnie w weście, ale wiele lat skakał u Janka, startował też w ujeżdżeniu do C. Józek Zagor się śmiał, że taki człowiek renesansu 😀
Witajcie, czy ktoś z was był na obozie w Stajni Rudej Wiedźmy? Słyszę same pozytywne opinie,że konie super, jazdy super i ogólnie niebo na ziemi. Wydaje mi się to trochę podejrzane. Czy ktoś kto był mógłby się wypowiedzieć? 😀
Witam. Czy mógłby ktoś mi napisać jak wygląda organizacja obozu dla dzieci/młodzieży od A do Z pod względem prawnym? Wszystkie pozwolenia/kursy itp.? Może być na priv,będę wdzięczna za odpowiedź.
Iszka90 Najlepiej zadzwonić do Kuratorium Oświaty pod które podlegasz. Sporo też znajdziesz na ich stronie. Zapytaj w Kuratorium czy jest miejsce, w którym jest to jasno wypisane (podejrzewam, że nie 😉 ). Kolejną osobą, która powinna Ci pomóc jest kierownik obozowy (każdy obóz musi mieć kierownika, który nie jest jednocześnie opiekunem.

Pamiętaj, że w tym roku zmieniły się przepisy i jeśli chcesz odpłatnie organizować wypoczynek musisz być wpisana do spisu obiektów turystycznych u marszałka województwa. Niestety narosło sporo problemów i nowych kosztów.

Sporo informacji znajdziesz choćby tutaj. Polecam materiały z konferencji.
Co sądzicie o obozach w Stajni Rumak ?Ostatnio zobaczyłam ogłoszenie i zastanawiam sie czy wysłać tam córkę ? :kwiatek:
Halo Wielkopolska! Poszukuję obozu, sprawdzonego (!), dla 10-cio letniej dziewczynki w okolicach Poznania lub ewentualnie na terenie całej Wielkopolski. Ktoś coś? :kwiatek:
Witam wszystkich serdecznie!

Mam kilka pytań w związku z letnimi obozami ABC Dresażu w Lewadzie, gdyż będę uczestniczyć w V turnusie. Jak wygląda tam mniej więcej przedział wiekowy uczestników? Mam 25 lat i nie wiem, czy mogę się spodziewać tego, że będą jakieś osoby w zbliżonym wieku, czy będę raczej jedyną najstarszą osobą w grupie? Jak wygląda sprawa z pokojami? Mam jeszcze pytanie w związku z końmi i jazdami. Czy na czas obozu dostaje się stałego konia, czy raczej jeździ na różnych? Jak wyglądają jazdy, w jak dużych grupach i czy jest jakiś podział na poziom zaawansowania? Prosiłabym o odpowiedź szczególnie osoby, które były w Lewadzie na tym kursie 🙂
Co sądzicie o obozach w Stajni Rumak ?Ostatnio zobaczyłam ogłoszenie i zastanawiam sie czy wysłać tam córkę ? :kwiatek:

Bardzo nie polecam! Konie zaniedbane ,warunki w stajni fatalne,jazdy prowadzone nieprofesjonalnie ...
Może trochę last minute 😉 , ale szukam obozu jeździeckiego dla studentów/ dorosłych, który nie będzie na drugim końcu Polski (jestem z podlaskiego). Posiadam BOJ, zależy mi na podniesieniu umiejętności (skoki,ujeżdżenie)
kaszana, bardzo polecam Czarne Błoto, ale nie wiem czy by ci pasowało bo to jest w kujawsko-pomorskim. Turnusy są podzielone wiekowo najlepiej jak się da, trzeba zadzwonić i zapytać ,albo są mieszane i nikomu to nie przeszkadza🙂 I tam definitywnie podniesiesz umiejętności-nie ma opcji że nie, ponieważ są tam jazdy indywidualne, coś co się rzadko zdarza w stajniach w Polsce. Link do strony: www.stajniawczarnymblocie.com
konik1974 Czarne Błoto już od dawna rozważam, jednak łudzę się, że znajdę coś równie dobrego bliżej i także z nastawieniem na skoki  😉

EDIT. A jak Stajnia Jasminium? Widziałam, że jest polecana tutaj, obóz dla studentów też jest w przyjemnej cenie, ale jak z poziomem nauczania? Przyznam,że naturalowe zajęcia jakoś mnie nie pociagają
konik1974 Czarne Błoto już od dawna rozważam, jednak łudzę się, że znajdę coś równie dobrego bliżej i także z nastawieniem na skoki  😉

EDIT. A jak Stajnia Jasminium? Widziałam, że jest polecana tutaj, obóz dla studentów też jest w przyjemnej cenie, ale jak z poziomem nauczania? Przyznam,że naturalowe zajęcia jakoś mnie nie pociagają

Ja z czystym sumieniem mogę polecić stajnie Jasminum. Z poziomu napeno będziesz zadowolona, a zajęcia naturalowe są bardzo rozwijające, nie ma co się z gory negatywnie nastawiać. Jeśli chcesz jakieś dokładniejsze info zapraszam na priv  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 czerwca 2016 22:09
Też polecam. Natural fajnie łączony jest z faktyczną pracą w siodle, to nie jakieś ganianie konia w kółko z marchewkowym kijkiem, więc warto do tego podejść "z otwartym umysłem" 😉 Również służę info na priv, byłam na 3 obozach i wpadam na pojedyncze jazdy pozawakacyjnie 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 czerwca 2016 10:54
Podbijam pytanie Valerii o Lewadę, ale bardziej  chodzi mi o poziom jazd na obozach. Ewentualnie czy ktoś zna dobre ośrodki z turnusami dla dorosłych ? Susłowscy odpadają, bo nie pasuje wrześniowy termin.
[s]U mnie oferta last minute, zwolniły się dwa miejsca na IV turnusie, na hasło re-volta 100 zł. taniej 🙂[/s] nieaktualne

Szczegóły tutaj.
Hej,czy był ktos na obozach w kjk szary? Jakie opinie?🙂
Szukam informacji - opinii o obozach w Posesji Krzywe na Mazurach. Znajoma chce tam wysłać 10-cio latkę na poziomie stęp, kłus początki galopu. Czy warto?
Czy Ekwador prowadzi jeszcze obozy?
Merka, tak, prowadzi. Dlaczego mieliby przestać? 😉
Hej, szukam jakiegoś obozu konnego na wakacje  z możliwością zdawania egzaminu na odznakę jeździecką. Ważne żeby był to obóz dla dorosłych/studentów. Znacie może jakieś warte polecenia miejsca? Z góry dziękuję  🙂
Czy może ktoś polecić KJ Aromer? Nie mogę znaleźć opinii na temat obozów sportowych, chyba pierwszy raz organizują  😉
skeletønclique   szanujący się rekreant
03 lipca 2016 18:35
[quote author=Georginia 😉 link=topic=14237.msg2566480#msg2566480 date=1467538329]
Czy może ktoś polecić KJ Aromer? Nie mogę znaleźć opinii na temat obozów sportowych, chyba pierwszy raz organizują  😉

[/quote]

Ja swojej "przygody" w Aromerze nie wspominam zbyt dobrze (tłok na hali, brak zainteresowania ze strony instruktora...  👿 jak chcesz coś dokładniej to daj znać), ale z tego co słyszałam dużo się tam teraz zmienia więc możliwe, że na lepsze, ale chyba warunków na obóz tam nie ma, przynajmniej jak na moje standardy obozowe 😉
A jeśli chodzi o te warunki na obóz, to chodzi o nocleg, wyżywienie, czy bardziej treningi i konie?  😉
Ranczo Hajnos

Plusy
- na pewno jedzenie,pyszne, domowe- naprawdę tak dobrego nie jadałam na obozach nigdy
- obóz sportowy - indywidualne jazdy, na koniach chodzących zawody
- instruktorka - ma wiedze jednak nie zawsze ma szanse ja przekazać
- pokoje - duże, fajne warunki mieszkaniowe

Minusy
- jazdy dla początkujących, gigantyczny zastęp, klepanie tyłka, konie robią co chca
- właścicielka - apodyktyczna, strasznie zasadnicza nawet dla dzieci
- warunki dla koni - Male boksy, przepełnienie
- konie - dawanie początkującym 3 letnie ledwie ujeżdżone konie

Ogólnie polecam min 14 letnim dziewczynom (niestety chłopców właścicielka nie chce ) min boj chcących się uczyć i chodzących jak w zegarku
Czy ktoś wybiera się na 3 turnus do Czarnego Błota?  🙂
Czy ktos był na obozie u Robsonów? :kwiatek:
Córka była, co kto lubi, jak dla dziecka bardzo nie polecam,.
A jak tam z trenerami?
Chodzi o obóz sportowy ,przyjazd z własnym koniem
Obóz dla osoby totalnie początkującej,  ktoś poleci?  🤔
A jak tam z trenerami?
Chodzi o obóz sportowy ,przyjazd z własnym koniem


Cornetta, szukasz takiego obozu w dowolnym miejscu w Polsce czy tylko w konkretnej okolicy...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się