matura

A nie wiem, 180 minut mamy, ok. 25 zadań. A wasza? Faakt, czytania dużo. 🙄 Sporo osób skarży się na brak czasu, choć na chemii było dużo gorzej.
Jestem bardzo ciekawa, jak tegoroczna chemia wpłynie na progi. Osoby, które celowały w jakieś 70-80% mówią, że będą mieć problem, żeby dobić do 20.
A te wyniki to kpina jakaś, Tobie szczególnie nie zazdroszczę takiego terminu...
Przyjaciółka zdaje na architekturę i będzie musiała wszystkie egzaminy z rysunku przejść i przechorować, zanim w ogóle się dowie, czy zdała maturę.
Stara biologia miała 34 zadania i trwała 150 minut, ale zadania są krótkie. Wyszłam 40 minut przed czasem, sprawdziłam wszystko i rozwiązywałam bez pośpiechu. A chemię chciałabym napisać za rok, jeśli poprawię biologię...
Ehhh już koniec! Maturo, do zobaczenia za rok, nie ma mowy, poprawiam matmę niezależnie od wszystkiego 😁
Maiiaf, zazdroszczę końca. Mi jeszcze został nieszczęsny francuski jutro, ale bardzo czarno to widzę. Na szczęście mam wyjście awaryjne, bo w sumie już nie wiem, co chce dalej. A wiedziałam tak dobrze do stycznia 😵
Ja mam ustny polski dopiero w piątek. I koniec. Całkiem przyjemne były te maturki, odpoczęłam po tej koszmarnej 3 klasie.  💃
kaszmirowa2302, rozszerzenie z niemieckiego podobno było ciężkie. Nie sądzę, żeby z francuskim było inaczej, dobrze, że jednak nie chciałam go pisać... a brakiem planów się nie przejmuj, u nas mało kto ma konkretnie sprecyzowane plany, a jeszcze mniej idzie na coś, co w pełni "czuje". Ja aktualnie wróciłam do swoich pierwotnych planów na przyszłość, pierwsza myśl która w ogóle naszła mi do głowy po długiej niewiadomej wróciła i tak zostanie pewnie. A w zależności jak się potoczy kilka spraw, to prędzej czy później jeszcze na infę sobie pójdę... 🙂
Trochę nie wierzę, ale to już wreszcie koniec 😅 Jestem pozytywnie zaskoczona dzisiejszym francuskim. Nie zdziwię się jak poszedł mi lepiej niż angielskim. Co jeszcze bardziej potęguje moje wątpliwości, bo jakby poszedł źle, to część kierunków bym odrzuciła.
Ale na razie jutro zakończenie i bal 😍
Jak tam dziewczyny? Macie wyniki, bo mi się udało dopchać do systemu i na chwilę obecną czeka mnie jutro wizyta w OKE o wgląd do pracy 😵
kaszmirowa2302, śniło mi się, że z matmy rozszerzonej miałam jeden punkt i chociaż wiem, że dużo wiecej tam nie będzie, to jakoś boję się sprawdzić 😂
Ktoś wie jak to jest z odbieraniem świadectw maturalnych? Każda szkoła sama sobie reguluje czy jak? Bo my oczywiście nic nie wiemy 🤣
Gniadata   my own true love
05 lipca 2016 06:08
kaszmirowa jaak to?
Gniadata, z matmy rozszerzonej mam 78%, a liczyłam sobie ponad 90% więc chyba coś jest nie tak. Dlatego mam nadzieję, że to w OKE źle mi policzyli punkty, bo inaczej znowu muszę kombinować ze studiami, a już się zdecydowałam.
MaiiaF, u nas było powiedziane, że od 12, bo 9-11 jest odbiór w OKE. Może sprawdź w swoim OKE albo zadzwoń do szkoły?
Jestem względnie zadowolona z wyników. 🙂 Najważniejsze, że raczej pozwolą mi się dostać na wetę do Wawy. 💃
Gratuluję Wam! I walczcie o swoje - w zeszłym roku kolega szedł sprawdzać maturę w OKE i mówił, że sposób wygląda tak: jeśli uważacie, że za jakieś zadanie powinniście dostać punkt, to mówicie "a może tutaj by się coś udało?" (broń Boże nie "tutaj mi źle ocenili"😉, natomiast jeśli weryfikator powie, że nie, to nie ma po co się kłócić, bo tego na pewno nie zmieni. Choć mu niewiele to zmieniło, to kilka dodatkowych % wpadło. 🙂
Koledze rok temu brakowało właśnie z rozszerzonej matmy jednego punktu żeby dostać się na wymarzony kierunek na Polibudę Warszawską. Pojechał do OKE, dostał 8 (!!!) punktów więcej. kaszmirowa, walcz o swoje, bo u niego to akurat taka różnica była, jak między tym co dostałaś, a czego oczekiwałaś.

Sprawdziłam 😵 podstawy matma angol dokładnie tyle, ile powiedziałam że będzie tuż po napisaniu. Polski ok. Rozszerzony polski względnie, ale biorąc pod uwagę, że byłam w klasie wybitnie niepolonistycznej i ta moja matura to był jeden wielki chaos, to jest dobrze. Rozszerzony angol do kitu, ale to już wiedziałam pisząc go. Za to rozszerzona matma też niezbyt, ale duuuużo więcej, niż myślałam 😅 . Trafili się chyba mega w porządku sprawdzający i musiałam dostać punkty tam, gdzie zrobiłam dobrze, ale dałam złą odpowiedź i myślałam, że mocno mi utną. I tak napiszę za rok matmę jeszcze raz 🙂
Wiem, że z OKE to różnie bywa, więc na pewno będę próbować. Jeśli zdecydowałabym się na studia filologiczne, to pewnie bym odpuściła, bo i tak mam tam spory zapas punktów, ale ciągle mi się ta informatyka po głowie tłucze, a tam mi trochę brakuje, tak z 4-5 punków z matury.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona swoim polskim pisemnym, bo myślałam, że go nie zdam, a reszta raczej tak, jak przewidywałam na szczęście.

SmalecTropikalny,
gratulacje 😅
Ja jestem całkiem zadowolona. Patrząc zaraz po maturze na odpowiedzi w internecie, z polskiego spodziewałam się tragedii, ale jednak jest 80% 🙂 Rozszerzenie z polskiego 78% - też super, biorąc pod uwagę, że uczyłam się pisać analizy tylko przez pół roku (po zmianie szkoły na samą klasę maturalną) i mogłabym na palcach policzyć, ile ich napisałam w życiu  😁 Reszta też w porządku, najgorzej poszło mi rozszerzenie z hiszpańskiego, bo tylko 68%. Ale powinnam się bez trudu dostać na filologię angielską.

Na stronie CKE można już zobaczyć średnie ze wszystkich przedmiotów. 
Ze sprawdzaniem uważajcie, mi brakowało 1 punktu żeby dostać się na studia, na maturze nie policzyli mi 2 punktów (odpowiedzi w zasadzie słowo w słowo jak w kluczu), po sprawdzeniu przyznali mi rację, że ojej, faktycznie błąd, nie policzyli - i z tej okazji odjęli mi jeszcze 2 punkty w innym zadaniu.  😂
Ja też względnie zadowolona, ale chyba z prawem i tak pożegnać się muszę - wos nie poszedł mi tak dobrze jak planowałam. Za to jestem zaskoczona polskim rozszerzonym, bo udało się, zupełnie nie wiem jakim cudem, bo w klasie polonistycznej nie byłam, a na kurs zapisałam się dwa miesiące przed maturką, wyciągnąć 100%, więc chyba pójdę w dziennikarstwo - tak jak planowałam na początku liceum 🙂 Angol nic zaskakującego, bo to moja najlepsza matura, ale to było do przewidzenia. Gratulacje, dziewczyny, wyników! 😉
Altiria moja koleżanka miała to samo. Uznali jej w jednym miejscu, to odjęli w innym. Dlatego w większości walka z CKE to walka z wiatrakami. :P
Śmiech na sali. Nawet nie chce mi się jechać tego sprawdzać.
Altiria, nopebow mi coraz mniej zależy na większej ilości punktów, bo mam w głowie straszny mętlik i już nie wiem, co mam wybrać i tracę przekonanie do tej informatyki, a na drugi koniec powinnam się dostać bez problemu. No, ale wniosek już poszedł, więc się przejadę i zobaczę. co da się zrobić. Już dla własnej ewentualnej satysfakcji.
I jak tam? Odwoływaliście się? Udało się? 🙂
Iiiiii...jesteście już na jakiś listach na studia?  😀
Obejrzałam oracę i mogłabym na upartego walczyć o 1/2 pkt., ale zmieniłam plany na studia i szkoda mi nerwów na odwołania itd, bo mi to niepotrzebne.
A wyniki mam dopiero 15. Złożyłam tylko na UW na jeden kierunek, bo nie chciałam zapychacza na rok i mam 12 pkt. ponad progiem z zeszłego roku, więc raczej się dostanę.
SmalecTropikalny a u Ciebie jak ze studiami?
Składałam tylko na SGGW na wet, bo i tak miałam ok. 20 pkt powyżej zeszłorocznego progu. No aktualnie i zostało mi już tylko zrobić sobie wycieczkę do Warszawy z papierami.  🙂
Ja dziś zawiozłam papiery, wyniki dopiero 27... koleżance na PW do zeszłorocznych progów brakowało po 5-6punktów i się dostała, progi pospadały. Ja ostatecznie wybrałam jeszcze drugi kierunek 🙂 na pierwszy wybór mam 5 punktów nad próg, na drugi 25, ale liczę, że dostanę się na ten pierwszy, miałam tam trochę wykładów w liceum i bardzo mi się podobało 😀
SmalecTropikalny gratulacje!

A ja się dostałam na studia filologiczno-kulturoznawcze na UW i mam nadzieję, że to będzie to 😉
Planuje ktoś z was UMK? 🙂 ja dostałam sie tam na turystykę i rekreacje 😉
Libeerte, mój brat studiował na UMK, też miałam takie marzenie studiować w Toruniu, ale niestety niespecjalnie miałam co wybrać :/

kaszmirowa2302, czyli widzę, że obie odpuściłyśmy sobie infę 😀

Zazdroszczę Wam, ja nadal czekam... 😵 jeszcze 12 dni 🤔wirek:
MaiiaF, stwierdziłam że jakbym dostała się na językowe i infe, to poszłabym na językowe, więc odpuściłam sobie składanie nawet 😀 Przeczytałam oba programy studiów i strasznie się nakręciłam na te wszystkie filologie, więc mam nadzieję, że zapał mi zostanie 🏇
Dziewczyny, jeśli zabraknie wam kilku punktów żeby się dostać to olejcie CKE i piszcie odwołanie do dziekana, u mnie przyjęli w ten sposób z 30 osób - w tym mnie, zabrakło mi 0,2 pkt, czyli JEDNEGO punktu więcej z matury  😵 , a teraz skończyłam 3 rok z palcem w nosie. O maturze już dawno zapomniałam i wolę 1000 razy egzaminy na studiach niż gdybym to cholerstwo jeszcze raz miała zdawać.  🤣
Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, więc spytam tutaj 🙂. Czy jeśli chce się poprawiać wynik matury to trzeba zdawać też wszystkie obowiązkowe przedmioty razem z tym poprawianym, np. chemią? Czy idzie się tylko na ten jeden przedmiot?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się