ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Gillian   four letter word
05 lipca 2016 10:08
Najprościej byłoby jechać jeszcze raz licencję plus zdać srebro. Ale nie zdążę w dwa tygodnie do zawodów 😉

Gaga - zacytuję maila "nie wiem czy pzj uwzględni tą III(chyba wtedy  ona nie była jeszcze dożywotnia,tylko na 2 lata i musiała być zgłoszona przez kwalifikatora do pzj do końca roku,w którym była zdobyta)ale zobaczymy  jaką licencję pzj wystawi-"
Gillian, wyjaśnić z WZJtem tematu sprzed tylu lat też możesz nie zdążyć, ale próbuj.
Generalnie wiem, że żeby zdobyć III klasę sportową w ujeżdżeniu muszę pojechać P/D 4x58%. Ale co mam zrobić, by dopełnić formalności? Zbieram karty ocen z każdego przejazdu powyżej 58% i wysyłam do WZJ?
zonglerka7, wystarczą skany kart ocen od sędziów i linki z wynikami w internecie - to wysyłasz mailowo do WZJ (lub PZJ jeśli nie byłaś nigdy zarejestrowana w WZJ).
Gillian, to nieistotne, ile Wtedy obowiązywała III klasa sportowa. Teraz(!) jest tak, że raz zdobyta w karierze daje uprawnienia III stopnia do startów (czyli potocznie III licencję) do końca życia. Jednocześnie protokół konkursu licencyjnego z 2006 i wcześniej JEST dowodem, że byłaś zarejestrowanym zawodnikiem przed 2007, czyli nie dotyczą cię odznaki.
Ja zdawałam licencję bodaj w 2000 i nigdy nikt jej nie podważał.
Olson  :kwiatek:
Jeśli koń bazowe szczepienie miał w 2014 roku (07 i 08.2014), później był szczepiony po roku tj 08.2015 a ma wystartować w zawodach to jak teraz powinien zostać zaszczepiony? Bazowe najpierw i potem co pół roku? Zawody są za 10 dni, czy jeśli teraz zostałby zaszczepiony może wystartować (tak żeby był zaszczepiony 7 dni przed startem).
ja z takim samym pytaniem jak powyżej- koń rozpoczął szczepienia w 2010 roku- baza i potem co 6mscy do roku 2012, od roku 2012 szczepiony regularnie co 12msc, teraz koń ma powrócić do startów, ostatnie szczepienie czerwiec 2016 i teraz pytanie co dalej- czy próbować na takich szczepieniach ,czy szczepienie z czerwca tego roku nalezy uznac jako pierwsze bazowe i trzeba zrobić jeszcze jedno przed wyjazdem na zawody?"
Na regionalnych skokach w ogóle nie sprawdzają paszportów (wielkopolskie). Za to na wkkw, po bazowym szczepieniu musi być kontynuacja, co pół roku, inaczej mogą nie dopuścić konia do startu, lub ukarać karą pieniężną.
Gillian   four letter word
18 lipca 2016 11:49
To chyba jakiś wyjątek - do tej pory miałam paszport trzepany wszędzie.
Gillian   four letter word
21 lipca 2016 08:59
przegrawszy bitwę z PZJ...
ktoś słyszał o srebrze w zachodniopomorskim/pomorskim niedługo?  🙄
Gillian, w pomorskim jutro... 😁
amazonka*, koń musi mieć powtórzoną bazę i nie powinien być jutro dopuszczony do zawodów
sotniax, po ostatnich zmianach zależy na kogo trafisz, wg mnie do końca roku możesz startować
Gillian   four letter word
22 lipca 2016 11:49
a jeszcze jedno - mam w paszporcie wpisany numer i serię szczepienia, nie mam naklejki. Czemu sędziowie się o to pultają?
jeśli masz podpis i pieczątke nie powinno być problemów
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
09 sierpnia 2016 00:12
Jeżeli w zeszłym roku startowałam w OZJ jako BPK i teraz jestem już zrzeszona w klubie, to czy przy uzyskiwaniu licencji na ten rok muszę się dodatkowo rejestrować jak przy zmianach barw klubowych albo pierwszej rejestracji? Czy wiąże się z tym taka sama opłata jak za zmianę barw klubowych, czy wystarczy, że zapłacę za samą licencję? Jaka jest w ogóle definicja zmiany barw klubowych? Coś czuję, że mój OZJ będzie próbował robić mnie w balona.
Monoc, rejestracja od nowa, i opłata za rejestrację. Zmiana BPK na klub to zmiana barw. O ile się nie mylę, na poziomie OZJ nie obowiązują opłaty za zmianę barw.
Gillian   four letter word
09 sierpnia 2016 05:36
W zachpomie opłata za zmianę klubu 200zł.
Gillian, na podstawie jakich przepisów?
halo, każdy WZJ ma własny cennik przecież, a zmianę barw określa PZJtowski Regulamin Zmiany Barw Klubowych (jeśli szperamy w przepisach)
_Gaga, no właśnie. W tym regulaminie raczej nic nie ma nt. opłat za zmianę barw na poziomie WZJ.
Jasne, WZJ może sobie ustalić opłatę za cokolwiek, za prawo do zaplatania koreczków np.
_Gaga, ok, przecież nie ma podstaw nie wierzyć. Pytałam jedynie na jakiej podstawie.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
09 sierpnia 2016 21:45
Czy na zawodach regionalnych w ujeżdżeniu można mieć wędzidło z miedzianym łącznikiem czy całość musi być z jednakowego metalu? Pytam, bo słyszałam, że musi być jednakowe, a w przepisach tego nie widzę :kwiatek:
taggi, można, na pewno.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
09 sierpnia 2016 22:09
halo - dziękuję bardzo za - po raz kolejny - udzielenie mi odpowiedzi. To rozumiem, że wędzidło z argentanu też można mieć (?)
Oczywiście. Jest jak w przepisach. Może być metalowe (konfiguracja dowolna), może z tworzywa. Nie może być (ostatnio) ze skóry.
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
09 sierpnia 2016 23:07
Dziękuję Wam dziewczyny 😉 Z tym, że ja w regulaminie o zmianie barw klubowych znalazłam jedynie definicję, że zmianą barw klubowych jest zmiana z bycia zawodnikiem zrzeszonym na zawodnika niezrzeszonego. Nie ma słowa o zmianie z niezrzeszonego na zrzeszonego. Dlatego tak mnie to zastanawia. Nigdzie w przepisach nie mogę znaleźć poparcia dla twierdzenia, że zmiana ze stanu niezrzeszonego na zrzeszony jest równoznaczna ze zmianą barw klubowych, a tym samym z opłatą.
Monoc, to się "pobaw" - w razie czego żądając przepisów. Rejestracja jest za każdym razem, gdy wypełniamy przynależność. Ale zmiana barw już nie jest taka oczywista.
Dobrze rozumiem, że mając BOJ mogę pojechać licencyjne L i dopiero potem na przykład zdawać srebro? 👀 To ma w ogóle znaczenie, co zrobię pierwsze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się