Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja właśnie bede przechodzić z sonego na 6d i juz nie moge sie doczekać, aż wpadnie w moje łapki 🙂
Tylko jeszcze musze poszukać odpowiedniego obiektywu
Jaki bedzie najlepszy poza canonem oczywiście ze względu na określony budżet o ogniskowej średnio 12-20 i jasności do 2.8?
Mam nadzieję, że wpasuję się w ten🙂 Kochani! poszukuję jakiejś kamerki, którą mogłabym połączyć z kaskiem, super jakby nie była to kamera sportowa, bo one chodzą w zdecydowanie większej cenie niż chciałabym przeznaczyć. Może ktoś już czegoś próbował i mógłby coś doradzić?  😉
Moon   #kulistyzajebisty
01 lipca 2016 08:18
Dziewczynki, co polecicie w zastępstwie typowego kita do Canona? Mam 18-55, tzw. 'zaślepkę' i chciałabym coś w podobnych ogniskowych (chętnie jeszcze szersze, ale to pewnie już będzie podchodzić pod rybie oka) nie musi być hiper jasne no i niekoniecznie za cenę czterocyfrową z dwójką z przodu :P
Sigma 17-50 2.8?
Zdecydowanie Sigma 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lipca 2016 12:42
Potrzebuję nowej puszki, D3000 umiera. Chciałam wziąć D300, ale zastanawiam się, czy to dobry wybór... Na pewno nie chcę FF. Potrzebuję czegoś, co będzie miało nie mniej niż 11 punktów AF, serię co najmniej 3kl/s, używalne ISO co najmniej 800, a dobrze by było 1600 oraz maksymalną rozdzielczość większą niż 3800pix na dłuższym boku (min. 12 Mpix). Niby D300 to wszystko spełnia, ale zastanawiam się, czy do 1500 zł nie znajdę czegoś lepszego (koniecznie Nikon). Używane wchodzą w grę, ale z przebiegiem do 30, ewentualnie 35 tys.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 lipca 2016 19:45
madmaddie, robię zdjęcia psom i koniom. Kusi ta pełna klatka w 6d, ale to jednak bardziej 6 niż 5 tysięcy... A jeszcze obiektywy  🤣 Ale dziękuję, interesujące są te 70d i 80d, muszę się porządnie zastanowić.

xxD będzie Cię kochał i zachwycał. to dobre puchy są 😉
wiem, że 6D jednak bliżej sześci tysi, ale może gdzieś się uda zmieścić w budżecie? ja swoją puchę kupiłam za 3k w momencie gdy chodziły za 4 😉
madmaddie, ale używany czy nowy? Swoją drogą wiesz może, czy to prawda, że do 6d trudniej dostać obiektywy? Przeczytałam gdzieś, że te, które są do lustrzanek z matrycą APS-C, niekoniecznie nadają się do pełnej klatki, przez co ich wybór jest zawężony. To mnie skłania ku opcji xxD + większy wybór w szkłach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 lipca 2016 20:08
Joy, nówka.
tak, do FF możesz przypiąć obiektywy EF, a do APS-C EF i EF-S. ale nie wiem czy u Canona można poszaleć na tym polu, w sprzedaży na rynku wtórnym są raczej EF częściej
Do pełnej klatki ciężej jest dostać obiektywy, a zwłaszcza szerokokątne no i cenową też bardziej biją po kieszeni
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 lipca 2016 20:36
Zalezy kto czego uzywa. Stalki wszystkie sa EF. To rozroznienie dotyczy tylko zoomow
Tak, zgadza się stałki są, ale jak ja szukam np 14-20 i do tego jasnych to mi sie odechciewa, a płacić 4-5 tys za nowy obiektyw nie zamierzam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 lipca 2016 10:30
takoż też piszę, żeby był ogląd, bo to działa w dwie strony. mi by pasowała pełna klata, bo propsy z większej matrycy przydałyby się bardzo, a tak czy tak, używam stałek i jakoś nie lubię zoomów. z FF zyskałabym mniejsze ogniskowe, czego właśnie poszukuję.
kto co lubi, jak komu wygodnie. na cenę obiektywu nie tylko to wpływa, czy jest EF czy EF-S, tylko inne parametry. te EF to w większości eLki, dlatego też tyle kosztują. no i z FF nie biegają kompletni amatorzy, więc podejrzewam, że taki np. EF-S 18-135 ich nie zadowoli (mnie nie zadowala)
po to tyle tego jest, żeby każdy wybrał według gustu 🙂
Potrzebuję nowej puszki, D3000 umiera. Chciałam wziąć D300, ale zastanawiam się, czy to dobry wybór... Na pewno nie chcę FF. Potrzebuję czegoś, co będzie miało nie mniej niż 11 punktów AF, serię co najmniej 3kl/s, używalne ISO co najmniej 800, a dobrze by było 1600 oraz maksymalną rozdzielczość większą niż 3800pix na dłuższym boku (min. 12 Mpix). Niby D300 to wszystko spełnia, ale zastanawiam się, czy do 1500 zł nie znajdę czegoś lepszego (koniecznie Nikon). Używane wchodzą w grę, ale z przebiegiem do 30, ewentualnie 35 tys.


D300s to kawał dobrego woła roboczego.
Moim subiektywnym zdaniem ma wiele zalet - naprawdę dobry AF, świetną funkcjonalność (przyciski z potrzebnymi funkcjami pod ręką), bardzo dobrze mi się go trzyma z większymi/cięższymi szkłami, bateria daje radę nienagannie. Służy mi skubaniec kilka lat, zjeździł ze mną pół Europy i przy przebiegu ponad 60k wygląda i funkcjonuje bez zarzutu. Dla mnie ogromną zaletą jest też duży wizjer - bawię się często na manualnej ostrości.

Co do wad - po D3000 będzie dla Ciebie wielki i ciężki. Ja się przesiadłam z D90 i odczułam różnicę. Matryca niestety nie jest już najnowsza i jeśli ktoś jest szumofobem jak ja, ISO powyżej 800-1000 już nie będzie wyglądało atrakcyjnie. Zdarzają się też problemy z komunikacją z najnowszymi obiektywami - np. z Tamronem 150-600, nie do końca dobrze jest też z Sigmą tych gabarytów, chociaż tu problem mniejszy i daje się obejść. Nie wiem, jak z innymi nowinkami, na szczęście ja nie mam bardzo rozbudowanej szklarni jeśli chodzi o wysokiej klasy szkła.

Swojemu daję jeszcze co najmniej dwa lata u mnie, dopóki D500 nie stanieje do ludzkiego poziomu cenowego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2016 13:10
Brałam pod uwagę D500 w opcji "poczekam jeszcze rok i kupię", ale boję się, że lada moment zostanę z padniętą migawką :/ więc muszę brać coś na już, a cena D500 jest dla mnie w tej chwili zaporowa.
Jak ciężki i wielki to dobrze - mając 70-200 podpięty do D3000 czuję, jak niewyważone jest to połączenie. I szczerze, aż mi czasami puszka trzeszczy  😂 ten obiektyw jest dla tej puszki za ciężki. Niewygodnie się to trzyma, nie będę ukrywać, większość ciężaru mam na lewej ręce. Liczę na to, że z D300 ciężar równiej się rozłoży.

Jest jakaś znacząca różnica między D300 a D300s? Bo widzę, że cenowo to różnie...
Jaki poleciłybyście obiektyw o szerokim zakresie ogniskowych? Potrzebuję czegoś uniwersalnego, zanim się Lki dorobię. 😀
I fajnie by było się zmieścić do 2000 zł.
Wstępnie popatrzyłam na te:
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/obiektyw-canon-ef-24-105mm-f-3-5-5-6-is-stm
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/obiektyw-canon-ef-s-18-135-mm-f-3-5-5-6-is-usm
Ale nie musi to być koniecznie Canon. Może macie coś sprawdzonego?
Facella podpatrz sobie specyfikacje obu modeli, różnice są kosmetyczne tak naprawdę.
Biorę w końcu Canona 70d. Cena okazała się decydującym czynnikiem, ale wierzę, że mi się spodoba. Już nie mogę się doczekać  😍 Teraz tylko muszę spróbować swojego Sony opchnąć, bo każdy grosz się przyda 🤣
desire   Druhu nieoceniony...
05 lipca 2016 21:44
Czy mi sie wydaje, czy puszki Canona są ostatnio konkretnie droższe od Nikona o tych samych/podobnych parametrach?
Podpowiedzcie mi, bo juz głupieje
szerokie kąty obiektywów tokina da się podpiąć pod FF? Z tego co czytam są dedykowane tylko do APS ów, a gro ludzi mówi, że nie ma problemu....nie ma winietowania?
Chyba zaczynam żałować, ze kupiłam pełną klatkę....ehhh, wybór szerokich kątów do canona to całe 10 szt  🤔
10 sztuk to mało ? 😀

Tokina ma jakieś UWA pod pełną, chyba 12-28. Moje 11-16 jest tylko na kropa.
Jest właśnie tylko ta tokina, ale bez możliwości założenia filtra wiec dla mnie odpada 🙁
Chyba mi tylko zostaje stalka sigmy i to tez używka 🙁
Dlaczego nie założysz filtra?
Zdaniem wielu na T11-16 też się nie da, a ja zakładam i styka, tylko czasem wychodzi mi książkowy przypadek błędu polaryzacji jeśli nie uważam 😉
Ale jak zakładasz skoro tokina ma wypukła soczewkę?
Ale jak zakładasz skoro tokina ma wypukła soczewkę?

Np.:
http://tinyurl.com/jdjd6lo
http://tinyurl.com/hyryza9
albo "z tyłu":
http://tinyurl.com/hnagcu7 (nie każdy obiektyw ma takie mocowanie).
Można próbować coś samemu zrobić 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2016 10:02
Joy, i jak ten 70D? 🙂
Dzisiaj dopiero przyszedł. Kupiłam używany, ale tyle, co nic - kupiony niecały miesiąc temu, na przebiegu niecałe 200 zdjęć. Na razie czeka w pudełku aż zakupię jeszcze obiektywy, więc pewnie w przyszłym tygodniu zacznę działać  😀
Ale jak zakładasz skoro tokina ma wypukła soczewkę?


Jeśli 12-28 ma soczewkę wystającą poza obrys gwintu filtra, to rzeczywiście jest problem. 11-16 ma wypukłą, ale bez problemu da się wkręcić filtr, bo nic nie wystaje.
Pierwszy raz mam ze sobą zestaw S17-50 i dwie Tokinki (11-16 i 100 macro) i dają radę super.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2016 20:50
Właśnie kliknęłam D300s na allegro  🙂 przebiegu tylko 22k, dwa oryginalne aku i jakaś CFka w zestawie 🙂
Właśnie kliknęłam D300s na allegro  🙂 przebiegu tylko 22k, dwa oryginalne aku i jakaś CFka w zestawie 🙂


Niech dobrze służy! 😀
Facella, myślę, że po przesiadce z D3000 będziesz w siódmym niebie.  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się