Ogłowia

Burza, dla mnie szał w ciapki!
xymena, dzięki- kiedy na nie patrzę to żałuję że u nas na codzień wyłącznie hanower...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 lipca 2016 21:11
Poszukuje mega bling naczolka do brazowego oglosia z hooksa. Konkretnie do tego:
https://www.hooks.se/produkt/aachentrans-aurora-gold-medalr/44245/44249/
Da sie cos znalezc w polskich sklepach w razsadnej cenie?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 lipca 2016 22:22
Poszukuje mega bling naczolka do brazowego oglosia z hooksa. Konkretnie do tego:
https://www.hooks.se/produkt/aachentrans-aurora-gold-medalr/44245/44249/
Da sie cos znalezc w polskich sklepach w razsadnej cenie?


A Equi-Platon?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 lipca 2016 22:35
Wlasnie znalazlam i chyba to to 😍  :kwiatek:
Poszukuję brązowego ogłowia ze złotymi/miedzianymi sprzączkami dobrej firmy, nie mielonki, może być używane. Najchętniej bez ozdób. Może komuś rzuciło się w oczy coś takiego?
Czy ktos posiada Ogłowie Firenze Fair Play i może się wypowiedzieć?
Ktoś wie czy to ogłowie http://cavalloshop.pl/produkt/oglowie-busse-glamour-brazowe.html?search=product&string=busse+glamour&search_top=&iamspam=imnotspam
Ma tylko naczółek lakierowany czy nachrapnik też?
mils   ig: milen.ju
10 lipca 2016 09:03
Nachrapnik też, jest napisane w opisie. 🙂
A faktycznie  🙂 to szkoda  🙁 a ma ktos takie ogłowie ? Bo na zdjeciu wyglada fajnie ale obawiam sie ze w rzeczywistosci swieci sie jak psu j.
mils   ig: milen.ju
13 lipca 2016 17:57
Evson koleżanka ma takie munsztukowe. Lakier świeci się jak to lakier - błysk jest dobrze widoczny, ale nie powiedziałabym, że świeci aż tak mocno. Inna sprawa, gdy ktoś ogólnie uważa, że lakierki aż tak się świecą. 🙂
Dziewczyny help me  🏇 mój 4 latek urwał mi pasek policzkowy od kieffera, czy gdzieś dokupię?  👀
Perlica, ja jak szukałam to albo nie było nigdzie, albo czas realizacji 2-3 miesiące. 🙄 Nie może zszyć rymarz? U mnie uratował pasek policzkowy i szycia w ogóle nie widać. 🙂
Również mam pytanie dotyczące kiefferów - duża jest różnica w jakości skóry między modelami za 500 a za 800zł?
Perlica, dokupisz na pewno w szczecińskim Cavallo, znaczy tam można konkretne zamówić (parę) czeka się max 10 dni.
Mogę też zobaczyć w pace czy mam jeszcze jakieś paski policzkowe od Kieffera (jest spora szansa), tylko musiałabyś określić jakie sprzączki... miałam chyba i półokrągłe i kwadratowe 🙂
Dramuta12, zszyć się nie da, wyrwał skubany sprzączkę w pasku 🙁 właściwie to potrzebuję tylko jeden pasek, bo reszta ocalała cudem ....
_Gaga, dzięki. A mogłabyś sprawdzić w pace? Potrzebuje Cob , czarny, sprzączki kwadratowe na pewno.

Napiszę do sklepu, może mi zamówią akurat.

Dziękuję  :kwiatek:

Perlica, jeśli mam to tylko full niestety
Do sklepu bym dzwoniła. Od dziś główny pracownik "od maili" jest na urlopie, wiec kontakt będzie utrudniony
_Gaga, dzięki za chęci  😉
W takim razie zadzwonię , chyba że wstrzymam się do weekendu bo może na Silesia coś znajdę , jakiś sklep jest zza granicy , może akurat  👀

Edit: przejrzałam wątek i zaintersował mnie Micklem bardzo.
Czy ktoś używa? w wątku każdy pyta, ale odpowiedzi brak  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 lipca 2016 11:42
_Gaga, dzięki za chęci  😉
W takim razie zadzwonię , chyba że wstrzymam się do weekendu bo może na Silesia coś znajdę , jakiś sklep jest zza granicy , może akurat  👀

Edit: przejrzałam wątek i zaintersował mnie Micklem bardzo.
Czy ktoś używa? w wątku każdy pyta, ale odpowiedzi brak  😉


Ja miałam okazję jeździć na Micklemie na starym i z pewnością sprawię takie samo młodemu (bo stary z uwagi na zęby lata już na golasa bez nachrapnika). Koń super na nie zareagował, ale żeby mieć tak 100 proc. pewność - że to TO ogłowie, to może warto pożyczyć od kogoś na próbę. Jakby nie patrzeć  nie są to tanie ogłowia.
A propos Micklem'a - jak się dopasowuje to ogłowie, bo jakby nie patrzeć jest to jakiś monolit bez części zamiennych poza naczółkiem. Ten zakres regulacji jest dość duży, czy przy nietypowym łbie trzeba szyć podróby na zamówienie? Mój koń ma łeb jak świnia - nałówek, naczółek i podgardle full, reszta pony, a obserwując jego reakcję na różne warianty dochodzę do wniosku, że Mickelm mu wyjątkowo podpasuje.
lillid, a z czego wnioskujesz że podpasuje akurat Twojemu ?
Czy orientuje się ktoś może co to za firma ogłowia? 
Gillian   four letter word
21 lipca 2016 10:19
lillid, dopasowuje się bardzo dobrze do różnych łbów. Jest duża regulacja.
Perlica ewidentnie nie pasują mu ogłowia z nachrapnikiem angielskim/szwedzkim/kombinowanym, najlepiej przyjmuje hanowerski czyli jakiś tam dyskomfort odczuwa w obrębie tych newralgicznych punktów, które Micklem jednak omija. Musiałabym spróbować, ale nie mam od kogo pożyczyć.
lillid, Micklem bardzo dobrze "zamyka" koniowi pysk i nie pozostawia zbyt dużo swobody mimo braku ucisku na sploty nerwowe. To ogłowie zdecydowanie omija neuralgiczne miejsca, ale nie jest ono bardzo delikatnie działające. Jest raczej przeznaczone dla trudnych, problematycznych i przy tym nadwrażliwych, histerycznych koni, albo do lekkiej pacyfikacji kucy pod dzieciakami.  Info jest z pierwszej ręki, bo od samego Williama Micklema (jest on przyjacielem mojego trenera).
Jeździłam mojego nadpobudliwego kiedyś folbluta kilka lat na Micklemie i był to wówczas strzał w dziesiątkę. Ja się w międzyczasie poduczyłam, on się trochę ujeździł  i z czasem, za namową trenera zmieniłam ogłowie na klasyczne, ale z dobrze wyprofilowanymi poszczególnymi jego partiami. Koń jest zadowolony i rozluźniony, a nachrapnik nie pozaciągany na maksa.
Rozmiarówka Micklema też jest całkiem spora. Jest duża regulacja. Konie Irlandzkie mają specyficzne głowy - wiaderka mniejsze i większe 😉.
czeggra1 hanower zamyka pysk chyba najskuteczniej z klasycznych nachrapników, a mimo to u nas sprawdza się najlepiej - to nie jest jakiś nadpobudliwy koń ani trudny, po prostu lubi konkret jeśli chodzi o pysk - im mniej ruchliwe kiełzno tym lepiej. Może mamy taki etap na stabilizowanie, może za jakiś czas będziemy mieć zupełnie odmienne potrzeby i wyrośniemy z tych "kagańców" jak i Wy 😉
Podglądowi zdjęcie Premiere Orleans, poprzednie bardzo mi sie sprawdziło ze aż na dużego kupiłam drugie  😍

dairoxroxi, - bardzo do pyska czarnuchowi 🙂

Robię ostateczny plan ogłowia na zawody i mam problem - co z potylicą? Podszywać, czy nie? Jeśli tak, to na czarno, czy na biało? Zastanawiam się też nad profilowaniem, ale w sumie zwierz się nie obciera i nie reaguje w żaden sposób, więc chyba bez sensu. 🤔 Boje się, że biała potylica to będzie za pstro już, a z drugiej strony mega mi się takie podobają.
Generalnie planuje 5,5 lub 6cm szweda podbitego na biało i lakierkowanego i lakierowany opadający naczółek wymienny na [url=http://koniesklep.pl/START-rozm-FULL-Naczolek-Adonis-czarny(4,10657,17456).aspx]taki[/url] z czarnych kamyczków. Reszta prosta, bez okablowania i innych dziwów 😉
I właśnie, jak szaleć z grubością? 5, 5,5 czy 6cm? Tu na zdjęciu w 3,5cm. Zastanawiam się też, czy naczółek nie powinien być ciutke dłuższy niż tu.

keirashara, mam wrażenie, że tu nachrapnik jest dużo za nisko i to mocno zaburza pogląd. Dla mnie 5cm nachrapnik na biało i biała potylica to straszny kaganiec spod którego nie widać konia- ale co kto lubi. Może tylko nachrapnik z bielą? I np lekko zwężany żeby bylo widać koński pysk?
Burza, - nachrapnik jest dosłownie na paluszek pod kościami jarzmowymi - co zrobisz, jak dziad ma taki układ pyska. Z nim jest odwieczny problem, bo jest taki w połowie między cob a full. Palców grubych też raczej nie mam 🤣 Jak podciągne dziurkę wyżej, to włazi prawie na kości. Choć tu na focie rzeczywiście jakoś dziwnie to wygląda jak tak teraz patrze. Zwężane mi się totalnie nie podobają, więc chyba z tej potylicy zrezygnuje po prostu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się